Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Komendant Popow do odstrzału

Główne zdjęcie
Inspektor Roman Popow Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku (fot. podlaska.policja.gov.pl)

Komenda Główna Policji wszczęła procedurę prowadzącą do odwołania podlaskiego komendanta policji inspektora Romana Popowa - informuje Gazeta Wyborcza. Rozkazu z odwołaniem komendanta ze względu na „zły stan zdrowia” można się spodziewać w piątek lub najpóźniej w poniedziałek. Dziennik podaje, że nowym szefem policjantów w województwie ma być insp. Igor Parfieniuk, obecny komendant mazowieckiej policji.

Popow podlaskim komendantem został w kwietniu 2007 r. Wcześniej przez osiem lat był zastępcą szefa podlaskiej policji.
- To za jego rządów region awansował do czołówki najbezpieczniejszych województw w kraju, a przestępczość stale malała. Zdobył środki na inwestycje: remonty komisariatów, budowę od podstaw komendy w Grajewie, wymianę kilkuset wyeksploatowanych radiowozów, czy pistoletów służbowych – wylicza gazeta.
Dlaczego Popwo ma odejść? Z ustaleń gazety wynika, że w rozkazie o odwołaniu, jako powód może być podany „zły stan zdrowia”, ale nie o zdrowie komendanta faktycznie tu chodzi (na to akurat nie narzeka), tylko o rozgrywkę o stołek.
Nowym szefem podlaskiej policji może być insp. Igor Parfieniuk, dla którego oznaczałaby dla niego powrót na „stare śmieci”. Urodził się w Białymstoku i tu zaczynał służbę - jeszcze w milicji. Zajmował się walką z przestępczością gospodarczą i zorganizowaną. Od 2000 r. pracował w białostockim Centralnym Biurze Śledczym, a cztery lata później objął stanowisko jego szefa. W 2006 r. został naczelnikiem CBŚ w Lublinie, a od dwóch lat jest szefem mazowieckiej policji.

 

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę