Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 września 2021 napisz DONOS@

Sąd nad bulwarami

cz cz, 15 kwietnia 2004 21:22

Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński powołał sąd konkursowy, który ma przeprowadzić dwuetapowy Konkursu na opracowanie koncepcji zagospodarowania Bulwarów Nadnarwiańskich w Łomży. W skład pięcioosobowego gremium weszli: Alicja Mieszkowska - przewodnicząca, Andrzej Zajkowski, Wiesława Serwatko, Andrzej Karwowski i Wiesława Szymańska.

Konkurs na logo MPECu

cz cz, 15 kwietnia 2004 21:07

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży Sp. z o.o. ogłasza konkurs na logo firmy Logo powinno wywoływać skojarzenia związane z energetyką cieplną oraz zawierać wyrazy: „MPEC” i „Łomża”. Każdy z oferentów może nadesłać jeden lub kilka projektów.

Piechociński jaki jest każdy widzi

cz cz, 15 kwietnia 2004 12:08

Zenon Piechociński - szef miejskiego SLD i łomżyński radny - zmienił miejsce zatrudnienia. Od kwietnia jest już pracownikiem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oddział w Łomży. Jak twierdzi Tadeusz Tomaszewski (także SLD) - zastępca dyrektora ARiMR w Łomży - Zenon Piechociński został zatrudniony w biurze promocji Agencji.

Na wariackich papierach

cz cz, 15 kwietnia 2004 12:07

Chociaż rolnicy mogą już składać wnioski o dopłaty, ciągle nie działa system IACS, który miał ewidencjonować gospodarstwa i rozdzielać chłopom pieniądze.

W ARR Piotrowski zamiast Krzewskiego

cz cz, 15 kwietnia 2004 12:03

Andrzej Krzewski Agencją kierował od chwili jej powołania w 1994 roku – wówczas była to Agencja Rozwoju Ziemi Łomżyńskiej. O jego odwołaniu mówiło się już od kilku miesięcy. Sam były prezes tracił wpływy (również finansowe) już od dłuższego czasu. Nie powiodły się próby zarabiana na organizacji targów spożywczych, budowlanych i motoryzacyjnych. Mniej więcej rok temu Agencja przestała zarządzać miejskim targowiskiem, a niedawno zapowiedziano, że działające przy niej od 4 lat Regionalne Centrum Informacji Europejskiej zostanie zamknięte w połowie lipca br.

Spadek liczby bezrobotnych w Powiecie Łomżyńskim

cz cz, 15 kwietnia 2004 09:00

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu marca 2004 roku wyniosła 9.090 osób, w tym w mieście Łomża 5.546 osób i w Powiecie Łomżyńskim 3.544 osoby. W porównaniu do stanu na koniec miesiąca poprzedniego poziom bezrobocia zmniejszył się o 136 osób.

A jednak Piotrowski a nie Grabani

cz śr, 14 kwietnia 2004 20:26

Nowym prezesem Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Łomży został dr Zbigniew Piotrowski. W środę w Białymstoku odbyła się “druga część” wyborów nowego prezesa Agencji po tym jak przed tygodniem z tej funkcji odwołano Andrzeja Krzewskiego. Wówczas – powołując się na nieoficjalne informacje – podawaliśmy, że nowym prezesem został Piotr Grabani, ale przeciwko temu wyborowi ostro zaprotestował Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński.

Dzień Strażaka i I Przegląd Strażackich Orkiestr Dętych w Łomży

cz śr, 14 kwietnia 2004 11:26

Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza Strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej Diecezji Łomżyńskiej wraz z pocztami sztandarowymi na uroczystą Mszę św. ku czci św. Floriana z prośbą o błogosławieństwo dla Strażaków. Msza św. będzie odprawiona dnia 25 kwietnia, w III Niedzielę Wielkanocną w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Łomży o godzinie 12.00. Uroczystość uświetni występ Orkiestr Dętych przybyłych z okazji I Przeglądu Strażackich Orkiestr Dętych w Łomży.

Jak “ładnie” przetłumaczyć HWDP?

cz śr, 14 kwietnia 2004 07:26

Z taką trudną zagadką mają zmierzyć się uczniowie łomżyńskich szkół. Konkurs wspólnie zorganizowały Stowarzyszenie Bezpieczna Ziemia Łomżyńska, Kuratorium Oświaty, MDK-DŚT i Policja. Jak donosi Gazeta Współczesna konkurs odbędzie się dwustopniowo. W szkołach uczniowie zgłaszać będą swoje propozycje dowcipnego i nieobraźliwego tłumaczenia skrótu, a po selekcji po 3 uznane za najciekawsze propozycje z każdej ze szkół trafią do Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

To nie był żart - Strzaliński zrezygnował naprawdę!

cz wt, 13 kwietnia 2004 16:49

1 kwietnia 2004 roku redakcje prasowe obiegła informacja o powtórnym ustąpieniu Marka Strzalińskiego z funkcji szefa SLD w województwie podlaskim. Niektórzy, także my, odebrali ją jako pryma aprilisowy żart tymczasem informacja ta okazała się szczera prawdą. Marek Strzaliński nie jest już szefem Sojuszu Lewicy Demokratycznej w województwie. “Wywodzący się z Łomży” Strzaliński na fotelu szefa wojewódzkiego Sojuszu zastąpił “wywodzącego się z Łomży” Mieczysława Czerniawskiego, który to był pierwszym szefem SLD po “integracji” województw i struktur partii. Od 1 kwietnia także Strzaliński już Sojuszowi nie przewodzi.

Za dwa dni ruszają dopłaty bezpośrednie do rolnictwa

cz wt, 13 kwietnia 2004 08:41

Dopłaty bezpośrednie w systemie uproszczonym, który będzie mógł obowiązywać w Polsce przez trzy lata (może zostać skrócony lub przedłużony), będą wypłacane według trzech stawek.

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia

cz pon, 12 kwietnia 2004 11:31

We wtorek w rocznicę opublikowania przez Niemcy w 1943 r. informacji o odkryciu w Rosji masowych grobów oficerów Wojska Polskiego obchodzimy Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia. Polscy oficerowie, jeńcy wojenni, zamordowani zostali przez NKWD wiosną 1940 roku.

... z wielkanocnego kazania ks. bp Stanisława Stefanka

cz nie, 11 kwietnia 2004 21:54

(...) Popatrzmy ile razy nasz biedny umysł został wyprowadzony w pole, ...oszukany. Prawda – dobro. Dowiaduję się w ostatnich czasach, w ostatnich dniach, że środowisko, które ponad 50 lat wniesione czołgami, siłą w naszą państwowość, środowisko które z odrazą mówi o tym, że jesteśmy katolikami, że jesteśmy patriotami, środowisko które wewnętrznie gardzi tym co my szanujemy jako świętość: miłość do Boga, miłość do ojczyzny i w tym wszystkim tą naszą Maryjną pobożność, to środowisko w ciągu jednej nocy zmienia się znów przewodnikiem. Jeszcze wczoraj doprowadzał to całkowitego chaosu gospodarczego, rano się obudził i mówi, teraz ja na czele! I my w to wierzymy.

Pisanki

cz so, 10 kwietnia 2004 11:31

Malowane, drapane, czy wyklejane. W okresie Wielkiej Nocy zdobią niemal każdy świąteczny stół. Są tacy, którzy nie wyobrażają sobie bez nich Wielkanocy. Mowa oczywiście o pisankach. Okazuje się, że tradycja zdobienia jajek w naszym regionie jest wciąż żywa.

Życzenia biskupa łomżyńskiego na Wielkanoc 2004

cz pt, 09 kwietnia 2004 18:55

Moi Bracia i Moje Siostry! Spotykam się z Wami w rodzinie świętującej radość zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią – w dniach liturgicznego obchodu Zmartwychwstania Pańskiego. Na to spotkanie niosę serdeczne życzenia wielkanocne. Rozpowiadajmy wiadomość najważniejszą w historii ludzkości: w Chrystusowym Zmartwychwstaniu zło zostało pokonane przez dobro i śmierć przez życie; w świecie kuszonym do nienawiści ostatecznie zwycięża miłość. Zasiadając do wielkanocnego posiłku posyłam Wam wraz z Księdzem Biskupem Tadeuszem serdeczne błogosławieństwo. + Stanisław Stefanek TChr Biskup Łomżyński

Krzewski już nie prezesuje

cz cz, 08 kwietnia 2004 18:30

Andrzej Krzewski został odwołany z funkcji prezesa Agencji Rozwoju Regionalnego SA. w Łomży (dawna Agencja Rozwoju Ziemi Łomżyńskiej). Nowym prezesem został ponoć - informacja nieoficjalna - Piotr Grabani - były wiceprezydent Łomży, któremu w ostatnich wyborach samorządowych 2002 powinęła się noga. Grabani uzyskał jedynie 159 głosów poparcia - to było za mało by mógł dostać się do Rady Miasta.

Dwóch radnych wycofało się z pomysłu obniżania diet

cz cz, 08 kwietnia 2004 11:51

Niespełna tydzień wytrzymała koalicja radnych na rzecz obniżenia sobie diet. W poniedziałek z szóstki radnych, którzy podpisali się pod wnioskiem ograniczającym zarobki rajców (zobacz GB nr 32 - “Dieta, ach dieta...”) dwóch się wycofało.

Tradycje wielkanocne

cz cz, 08 kwietnia 2004 11:43

W Kościele Katolickim trwa Wielki Tydzień, w którym wspominamy i przeżywamy najważniejsze wydarzenia historii Zbawienia. Świętujemy nasze odkupienie, dokonane przez Wcielonego, Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego Syna Bożego. Za religijnymi przeżyciami przez stulecia historii Kurpiowszczyzny, Mazowsza i Ziemi Łomżyńskiej związane były tradycje.

Bociania wojna

cz cz, 08 kwietnia 2004 11:42

Tego jeszcze nie było. W Kupiskach Starych dwóch dorosłych mężczyzn pokłóciło się o... bociana. Ptak z ciepłych krajów pod Łomżę przylatuje już od pięciu lat. Zadomowił się na tu całkiem dobrze, żaby mu przysmakowały, rodzinę sprowadzał i rokrocznie młode chował, a tamtejszy poeta o nim wiersze pisał - słowem sielanka jakich mało – tak było jeszcze do końca lata ubiegłego roku. Później coś się popsuło, tylko ptak nie wie co.

Słowo do duszpasterzy i wiernych diecezji łomżyńskiej w sprawie remontu katedry łomżyńskiej

cz cz, 08 kwietnia 2004 09:09

Katedra – matka wszystkich kościołów Diecezji jest świątynią Biskupa Diecezjalnego. W niej odbywają się święcenia diakonów, prezbiterów i biskupów. W niej każdego roku w Wielki Czwartek dokonuje się poświęcenie Olejów i odnowienie przyrzeczeń kapłańskich. W katedrze mają miejsce najważniejsze uroczystości diecezjalne; w katedrze przeżywaliśmy spotkania z wybitnymi osobistościami Kościoła: z Ojcem Świętym, Prymasem Polski, Nuncjuszem Apostolskim. Kościół pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Łomży przyjął tytuł katedry w dniu 28 października 1925 roku, gdy powstała Diecezja Łomżyńska. Wcześniej ta świątynia była kościołem farnym. W aktach parafialnych odnajdujemy wzmiankę, że w dniu 2 lutego 1504 roku księżna mazowiecka Anna ofiarowała ziemię pod budowę kościoła w Łomży. Prawdopodobnie w tym także roku rozpoczęto budowę świątyni. Mija więc 500 lat od czasu rozpoczęcia budowy obecnego kościoła katedralnego.

« · «« · 1130 · 1131 · 1132 · 1133 · 1134 · 1135 · 1136 · 1137 · 1138 · 1139 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę