Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Miał za dużo „na pace”

Ile może przewieźć ciężarówka? Tyle ile wlezie! A, wlezie znacznie więcej niż można... Po raz kolejny przekonali się o tym inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. W pobliżu miejscowości Świdry na krajowej „61” zatrzymano ciężarówkę z dłużycą. Jej kierowca na widok samochodu Inspekcji zaczął uciekać. Jak się okazało na pace miał załadowane o ponad 12 ton za dużo..., ale to nie było jedyna nieprawidłowość jaką odkryli inspektorzy. Teraz właścicielowi ciężarówki grozi nawet ponad 40 tys zł kary, a kierowca dostał mandat na 650 zł.

Jak relacjonują inspektorzy do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Inspektorzy z WITD w Białymstoku zauważyli, że pojazd z ładunkiem dłużycy, poruszający się w kierunku Łomży, skręcił nagle w boczną drogę szutrową. Ilość ładunku wskazywała na znaczne przekroczenie dopuszczalnych gabarytów. Podjęto pościg i po kilku minutach zatrzymano pojazd. Nakazano kierowcy dojazd do punktu kontroli, gdzie dokonano ważenia. Stwierdzono znaczne przekroczenia nacisków osi dopuszczalnych dla drogi po której jechała ciężarówka i o ponad 12 ton przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu, a kierowca nie posiadał zezwolenia na przejazd pojazdów nienormatywnych. Ponadto inspektorzy stwierdzili naruszenia ustawy o transporcie drogowym, tj. wykonywanie transportu drogowego bez wymaganej licencji oraz przepisów dotyczących czasu pracy kierowców i użytkowania tachografów analogowych.

W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami wobec przedsiębiorcy do którego należała ciężarówka wszczęto postępowania administracyjne. Za przekroczenie dopuszczalnych nacisków osi pojazdu oraz dopuszczalnej masy całkowitej grozi kara w wysokości około 32 tys. złotych, natomiast za naruszenia ustawy o transporcie drogowym oraz przepisów dotyczących czasu pracy kierowców i użytkowania tachografów - w wysokości ok. 10 tys. złotych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę