Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość na podstawie: www.podlaska.policja.gov.pl

Piraci i piratki na „61”

Droga krajowa nr 61, póki co jest wąska i niebezpieczna... także dlatego, że niektórzy z jeżdżących nią kierowców za nic mają obowiązujące na niej ograniczenia i ustawione znaki drogowe. Policjanci w okolicach Grajewa zatrzymali kobietę która jadąc małym mercedesem w ciągu kilku chwil złamała tyle przepisów drogowych, że nazbierała 27 punktów karnych i „zarobiła” na mandat w wysokości co najmniej 1350 zł. Całe zdarzenie uwieczniła kamera policyjnego radiowozu...

Czujne oko kamery

Czujne oko kamery

Droga nr 61, powiat grajewski – miejscowość Tama. Rząd samochodów jedzie w kierunku Augustowa. Kobieta kierująca małym mercedesem niecierpliwi się i nerwowo poszukuje sposobności do wyprzedzenia kolumny pojazdów. Rozpoczyna manewr i omija wysepkę lekceważąc przy tym znak drogowy nakazujący jej jazdę z jego prawej strony. Zjeżdża na lewą stronę jezdni i mknie pasem przeznaczonym dla pojazdów jadących w przeciwnym kierunku. Na skrzyżowaniu wyprzedza kolejne samochody, w tym również rejestrujący jej poczynania nieoznakowany radiowóz policyjny z kamerami umieszczonymi z tyłu i przodu pojazdu. Mimo dużego natężenia ruchu na tej trasie „przeskakuje” po kilka pojazdów. Popełnia kolejne wykroczenia. Łamie zakaz i wyprzedza dojeżdżając do szczytu wzniesienia. Dalej pędzi i wyprzedza. Nie stosuje się do znaku poziomego – „linii pojedynczej ciągłej jednostronnie przekraczalnej”. Nie zwalnia mimo, że stojący na poboczu znak informuje o zbliżającym się skrzyżowaniu. Przyspiesza do blisko 130 km/h przekraczając dozwoloną w tym miejscu prędkość o przeszło 30 km/h. Chwilę później policyjny wideorejestrator pokazuje szybkość z jaką mercedes dojeżdża do znaku ograniczenia prędkości. Mimo wyraźnego ograniczenia do 60 km/h pędzi 126,9 km/h!!! Jej piracką jazdę łamiącą wszelkie zasady bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku przerywa policyjne zatrzymanie.

Policjanci podają, że popełnione przez kobietę wykroczenia mają swoją cenę:
1.Niestosowanie się do nakazu jazdy z prawej strony znaku – 250 zł i 5 punktów karnych
2.Wyprzedzanie na skrzyżowaniu – 300 zł i 5 punktów karnych
3.Niestosowanie się do znaku poziomego „linia pojedyncza ciągła jednostronnie przekraczalna” – 200 zł i 1 punkt karnych
4.Przekroczenie dozwolonej prędkości (w tym przypadku) o 34 km/h – od 200 do 300 zł i 6 punktów karnych
5.Przekroczenie prędkości o ponad 60 km/h w miejscu, gdzie dozwolona prędkość wynosi 60 km/h – od 400 do 500 zł i 10 punktów karnych


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę