Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

By na drogach było bezpieczniej...

Mobilne miasteczko ruchu drogowego otrzymał Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży. To jedno z dwóch takich pilotażowych miasteczek w Polsce. Z miasteczkiem egzaminatorzy WORD i policjanci z „drogówki”, będą jeździć po szkołach regionu i przeprowadzać szkolenia i egzaminy na karty rowerowe.

Mobilne miasteczko ruchu drogowego WORD-owi w Łomży przekazało Ministerstwo Infrastruktury. Jak podkreśla Mirosław Oliferuk, dyrektor WORD w Łomży, dzięki tremu młodzi rowerzyści będą mogli lepiej przygotować się do bezpiecznej jazdy po prawdziwych drogach. W miasteczku, na torze przeszkód będzie można doskonalić technikę kierowania rowerem, ale także sprawdzić się w wiernie odwzorowanej sytuacji z realnego ruchu drogowemu – choćby na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną. Mobilne miasteczko ruchu drogowego bowiem to nie tylko rowery, ale także specjalistyczny  tory  przeszkód, komplet znaków drogowych, a nawet przenośna sygnalizacja świetlna. Miasteczko ma ruszyć w drogę po szkołach regionu jeszcze we wrześniu.

Dodajmy, że łomżyński WORD od kilku lat w gminach dawnego województwa łomżyńskiego tworzy tzw. Gminne Centra Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Dotychczas działa kilkanaście tego typu placówek, w których odbywają się zajęcia wychowania komunikacyjnego. W tym roku otwarte mają być kolejne cztery GCBRD. Jedno z nich będzie w Łomży – w Publicznym Gimnazjum nr 2, przy ul Niemcewicza.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę