Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

„Serce” podatników warte miliony

Blisko 8,8 mln zł przekazały urzędy skarbowe z województwa podlaskiego na konta organizacji pożytku publicznego. To pieniądze z tytułu przekazanego im 1 % podatków przy okazji rozliczenia się mieszkańców z fiskusem z ubiegłorocznych dochodów. Wśród organizacji najchętniej obdarowywanych przez mieszkańców regionu było Łomżyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” pod wezwaniem Świętego Ducha. Na jej konto trafiło blisko 207 tys zł.

Jak podaje Radosław Hancewicz, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku, urzędy skarbowe na przekazanie pieniędzy miały czas do końca sierpnia, ale zrobiły to wcześniej. Ostatnie przelewy uruchomiły na tydzień przed tym terminem, dzięki czemu wszystkie przekazane przez podatników pieniądze są już na kontach konkretnych OPP. Okazuje się, że na „sercu” mieszkańców województwa najbardziej zyskała działająca w Warszawie Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Na jej konto trafiło 1 mln 153 tys 686 zł i 81 gr.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę