Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 14 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Sezon rycerski rozpoczęty.

mm śr, 07 lipca 2004 08:55

W dniach 2-4 lipca członkowie Bractwa Rycerskiego Chorągiew Ziemi Łomżyńskiej dzielnie stawali do walki na "V Turnieju Rycerskim na Zamku w Nidzicy". Nasze szeregi reprezentowali Krzysztof "Indar" Babiński, Bartek Jasłowski i Adam Pyczot. Długotrwałym i ciężkim treningom zawdzięczamy to, iż Adam Pyczot stoczywszy serię pojedynków zajął trzecie miejsce w turnieju bojowym. Był to jego "chrzest bojowy" - pierwszy turniej w jego karierze i od razu miejsce na podium. Jesteśmy z niego dumni i życzymy mu kolejnych sukcesów.

W czerwcu kolejny spadek bezrobocia

cz wt, 06 lipca 2004 12:48

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu czerwca 2004 roku wyniosła 8.000 osób, w tym w mieście Łomża 4.912 osób i w Powiecie Łomżyńskim 3.088 osób. W porównaniu do stanu na koniec miesiąca poprzedniego poziom bezrobocia zmniejszył się o 276 osób.

Pieńkowski na pierwszego rektora PWSIiP w Łomży

cz pt, 02 lipca 2004 08:56

Prof. Kazimierz Pieńkowski z Politechniki Białostockiej ma zostać pierwszym rektorem łomżyńskiej Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. W ministerstwie edukacji znajduje się już odpowiedni wniosek w tej sprawie. Jak twierdzi wiceprezydent Łomży Krzysztof Choiński wręczenie aktu nominacji profesorowi ma odbyć się na początku przyszłego tygodnia i zaraz po tym fakcie ma ruszać nabór do szkoły. Prezydent dodaje, że wszystko wskazuje na to, że inauguracja roku akademickiego na tej uczelni odbędzie się 1-go października.

Osoby wymieniające dowód ...

mm cz, 01 lipca 2004 15:06

Osoby wymieniające dowód mogą już aktualizować swoje dane za pośrednictwem urzędu wydającego dowód osobisty. Ustawa o zmianie ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników, która wchodzi w życie w dniu 1 lipca 2004r., wprowadza zmiany do art. 9 ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników. W art. 9 ust. 1a otrzymał brzmienie: "1a. Podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych, dla których płatnikiem jest organ emerytalny lub rentowy, mogą dokonać zgłoszenia aktualizacyjnego za pośrednictwem tego płatnika. Płatnik jest obowiązany przekazać zgłoszenie naczelnikowi urzędu skarbowego właściwemu dla podatnika w terminie 7 dni od dnia złożenia przez podatnika tego zgłoszenia."

Może to jeszcze nie koniec?

Foto: Może to jeszcze nie koniec?
cz cz, 01 lipca 2004 13:45

mapa za Polityką nr 26/2004 (2458) Polska - kierunki rozwoju po wejściu do Unii Europejskiej - białe - planowana minimalna sieć autostrad - czerwone - planowane połączenia komunikacyjne uzupełniające sieć polskich autostrad

Wyniki Konkursu na najlepszy Program Modernizacji Oferty Edukacyjnej Szkół Zawodowych.

mm cz, 01 lipca 2004 11:59

Pięć nagród i kilkadziesiąt wyróżnień przyznano podlaskim szkołom w „Konkursie na najlepszy Program Modernizacji Oferty Edukacyjnej Szkół Zawodowych.” Konkurs jest częścią projektu „Reorientacja Szkolnictwa Zawodowego”, realizowanego w województwie podlaskim dzięki dofinansowaniu z unijnego programu Phare 2001.

Aktualizuj swój numer konta

mm cz, 01 lipca 2004 11:18

Izba Skarbowa w Białymstoku uprzejmie przypomina, że od 1 lipca br. przestają obowiązywać stare numery kont bankowych, a jednymi obowiązującymi stają się 26-cyfrowe numery kont w standardzie NRB. Podatnikom, którzy w swoich zgłoszeniach NIP podali stare numery kont, przypominamy o obowiązku aktualizacji.

Najlepsi przewodnicy psów z Grajewa

cz cz, 01 lipca 2004 06:46

Sierż. Marek Truszkowski z KPP w Grajewie - to najlepszy przewodnik policyjnego psa w województwie. Sierżant wygrał eliminacje wojewódzkie V Edycji Mistrzostw Polski Przewodników i Psów Policyjnych – Sułkowice 2004. Do rywalizacji stanęło 12 funkcjonariuszy.

0,13 zł dziennie na wakacje

cz wt, 29 czerwca 2004 15:23

Trzynaście groszy - taką furę pieniędzy na jeden wakacyjny dzień łomżyńskiego ucznia przeznaczył w tym roku Urząd Miasta. Na kwotę 121 550 zł – które przeznaczono na wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży – składa się także 38 500 złotych, które zapisano na otwarcie i działalność kąpieliska miejskiego. Z danych Ratusza wynika, że zorganizowanymi formami wypoczynku ma zostać objętych 5 tys dzieci i młodzieży, z tego 2300 osób wyjedzie na wakacyjne kolonie i obozy. Dodać wypada, że w tym roku wakacje ma 13 700 dzieci – uczniów łomżyńskich szkół.

31. rocznica konsekracji biskupiej biskupa Tadeusza Zawistowskiego

cz pon, 28 czerwca 2004 22:21

29 czerwca 1973 roku Ojciec Święty Paweł VI w Bazylice Św. Piotra na Watykanie konsekrował na biskupa ks Tadeusza Zawistowskiego z Łomży. Wówczas 43 letni ksiądz półtora miesiąca wcześniej został mianowany Biskupem Pomocniczym Łomżyński.

45 lat kapłaństwa biskupa Stanisława Stefanka

cz pon, 28 czerwca 2004 12:42

Dziś mija 45 rocznica święceń kapłańskich ordynariusza łomżyńskiego ks. bp Stanisława Stefanka. Pasterz diecezji został wyświęcony na kapłana w Towarzystwie Chrystusowym w Poznaniu 28 czerwca 1959 r. Samo Towarzystwo Chrystusowe jest jednym z nielicznych zgromadzeń zakonnych powstałych w Polsce, założone przez Polaka - kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski, a celem jest służenie Polakom rozrzuconych po całym świecie.

Niemal 50 milionów złotych na „odbudowę” starówki

cz pt, 25 czerwca 2004 16:08

Przeznaczenie właśnie takiej kwoty na program tzw. rewitalizacji najstarszej części miasta zadeklarowali łomżyńscy radni. Pieniądze w ogromnej większości miałyby pochodzić z funduszy europejskich, ale ponad 12 milionów miałoby być wyjęte z kasy miasta, a niemal 5 milionów od wspólnot mieszkaniowych i pozostałych beneficjentów. W ramach przewidzianego na najbliższe cztery lata programu miałby zostać wyremontowany stary ratusz i łomżyńska katedra oraz m.in. wybudowane tereny sportowo-rekreacyjne nad Narwią.

Rezygnacja dyrektora Zdanowicza

cz pt, 25 czerwca 2004 15:03

Zygmunt Zdanowicz – wieloletni dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży złożył rezygnację z pełnienia tej funkcji. Rezygnacja została przyjęta. Dziś oficjalnie podczas zakończenia roku szkolnego pożegnano dyrektora. Zygmunt Zdanowicz był dyrektorem I LO w Łomży nieprzerwanie przez 26 lat. W uroczystości pożegnania dyrektora uczestniczył wiceprezydent Łomży Krzysztof Choiński, który wręczył dyrektorowi przyznaną przez Prezydenta Miasta nagrodę pieniężną wysokości 2000 zł.

„Koalicja stołków” czyli sejmikowe radnych politykowanie

cz cz, 24 czerwca 2004 13:57

Śmiać się, czy płakać to główny dylemat jaki mieli obserwatorzy tego co wyprawiali radni Sejmiku Województwa Podlaskiego na poniedziałkowej sesji. Sami radni później mówili coś o kabaretach i piaskownicy.

Primus Inter Pares

cz cz, 24 czerwca 2004 13:55

Ks. Andrzej Godlewski proboszcz parafii Krzyża Świętego w Łomży został laureatem drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu Proboszcz Roku 2004.

Sanepid zbadał kąpieliska

cz cz, 24 czerwca 2004 08:47

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku po przeanalizowaniu wyników badań laboratoryjnych i przeprowadzonych kontroli sanitarnych w maju i czerwcu informuje, że na terenie województwa podlaskiego: I. Woda jest przydatna do kąpieli w następujących kąpieliskach:

Będzie uczelnia

cz wt, 22 czerwca 2004 21:53

Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie utworzenia Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży - podało w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu. Kształcenie w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży prowadzone będzie w następujących kierunkach: informatyka, zarządzanie i marketing.

Lewica znowu rządzi i w województwie i w Sejmiku

cz pon, 21 czerwca 2004 21:05

Sejmikowe radnych politykowanie po raz kolejny przypominało zabawę kilkuletnich dzieci w piaskownicy. Przed miesiącem Marszałek Województwa Janusz Krzyżewski (SLD) wnioskował do Sejmiku o odwołania wicemarszałka Jana Kamińskiego z Podlaskiej Inicjatywy Ludowej (wcześniej Samoobrona), a w poniedziałek ten sam marszałek wnioskował do tego samego Sejmiku o powołanie na wicemarszałka tego samego Jana Kamińskiego. Co ciekawe zarówno pierwszym razem jak i drugim rządząca w województwie lewicowa koalicja SLD-UP, PSL i PIL poparła wniosek swego marszałka.

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży?

cz pon, 21 czerwca 2004 20:41

We wtorek (22 czerwca) rząd ma zajmować się powołaniem w Łomży Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. Projekt odpowiedniego rozporządzenia znalazł się w proponowanym porządku obrad posiedzenia Rady Ministrów – poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

Umorzenie w sprawie komendanta policji z Łomży

cz so, 19 czerwca 2004 09:53

Po raz drugi Prokuratura Rejonowa w Suwałkach umorzyła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez mł. insp. Andrzeja Zarembę, komendanta miejskiego policji w Łomży We wrześniu ub.r. komendant Zaremba wydał rozkaz, który zabraniał wstępu na teren komendy miejskiej policjantom przebywającym na zwolnieniu lekarskim. Problem w tym, że niektórzy funkcjonariusze nie mogli przez to odebrać wypłat. O wszystkim zawiadomili komendanta wojewódzkiego policji i prokuraturę.

« · «« · 1029 · 1030 · 1031 · 1032 · 1033 · 1034 · 1035 · 1036 · 1037 · 1038 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę