Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Kandydat z łomżyńskiej PO znajdzie się w pierwszej piątce do Sejmu?

Władze krajowe Platformy Obywatelskiej nie chcą aby w najbliższym czasie odbył się nadzwyczajny Zjazd Regionu PO w celu oceny działalność przewodniczącego Damiana Raczkowskiego. Taką informację z centrali przywiózł Paweł Graś rzecznik dyscypliny partyjnej Platformy Obywatelskiej i jednocześnie jeden z najbliższych współpracowników Donalda Tuska. Według relacji Macieja Borysewicza, szefa struktur PO w Łomży, a jednocześnie wiceprzewodniczącego w województwie, Graś przywiózł także zapewnienie, że przy tworzeniu list wyborczych do Sejmu będzie zachowany regionalizm.

Przypomnijmy, to właśnie przedstawienie przez Damiana Raczkowskiego pierwszej piątki do Sejmu było bezpośrednim pretekstem do wystąpienia 9. struktur powiatowych PO  z wnioskami o zwołanie nadzwyczajnego Zjazd Regionu PO.  Jako pierwszy listę Raczkowskiego skrytykował Borysewicz mówiąc, że Łomża nie godzi się na zaplanowane dla jej przedstawiciela siódme miejsce. Jeszcze w lutym wnioskami „powiatów” miał zająć się zarząd regionu i... wyznaczyć datę zjazdu. Nieoczekiwanie jednak obrady zarządu w tym punkcie zostały przerwane najpierw na kilka dni, później na dłużej... do czasu spotkania z Grasiem, który miał przywieźć stanowisko władz krajowych PO wobec wydarzeń w regionalnych strukturach partii. I do tego spotkania doszło w poniedziałek. Stanowisko centrali w tej kwestii jest jednoznaczne - "nie zwoływać nadzwyczajnego zjazdu przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi". Wysłannik Donalda Tuska, w imieniu władz krajowych, gwarantował „powiatom”, że list do wyborów nie będzie układał Raczkowski, ale zgodnie ze statutem rada i zarząd. W tym miejscu obiecał też, że przy układaniu pierwszej piątki lsty zostanie zachowany regionalizm, a to oznaczałoby że znajdą się w niej nie tylko kandydaci z Białegostoku, ale także z Łomży i Suwałk.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę