wtorek, 18 grudnia 2018 napisz DONOS@

Podwójna wystawa na wiosnę w Galerii N

Foto: Podwójna wystawa na wiosnę w Galerii N
cz śr, 11 kwietnia 2018 08:17

Obie studiowały w Lublinie. Przyjaźnią się od lat i razem też pracują, w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży, ucząc młodzież przedmiotów zawodowych. Mają też jednak artystyczne pasje, a ich efekty Dorota Karczewska i Ewa Czerska zaprezentowały w Galerii N: pełne żywych barw obrazy i efektowne kompozycje kwiatowe. I jak zapowiadają, jest to ich pierwsza wspólna, ale na pewno nie ostatnia wystawa, bo mają już zaproszenia na kolejne.

„Powróćmy jak za dawnych lat”

Foto: „Powróćmy jak za dawnych lat”
cz wt, 10 kwietnia 2018 08:23

Wokaliści Studia ROK działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży, zabrali publiczność w sentymentalną muzyczną podróż po przebojach lat 20 i 30. Były też piosenki słynnego duetu Wasowski i Przybora., którzy w latach 50 rozpoczęli działalność Kabaretu Starszych Panów. Stylowe wnętrze Restauracji Retro dopełniło charakteru koncertu, którego atmosfera była szczególnie serdeczna przez licznie przybyłą publiczność.

Francuskie impresje wirtuozów

Foto: Francuskie impresje wirtuozów
cz nie, 08 kwietnia 2018 10:58

Nietypowy duet gitarzysty Jakuba Kościuszki i klarnecisty Jana Jakuba Bokuna zachwycił publiczność kolejnego koncertu z cyklu „Muzyczne wieczory u Lutosławskich”. W Muzeum Przyrody w Drozdowie artyści zaprezentowali utwory kompozytorów francuskich, pasujące idealnie do salonu dawnej siedziby rodu Lutosławskich, gdzie niegdyś takie koncerty były na porządku dziennym, a Filharmonia Kameralna z powodzeniem tę tradycję wskrzesiła. – Muzycy żyją nie tylko koncertami w Paryżu, Tokio, Rzymie czy Pradze, bo takie kameralne koncerty też bardzo nas cieszą! – podkreślał Jakub Kościuszko.

Zych Bujnowski: tragiczna historia młodego artysty

cz so, 07 kwietnia 2018 12:42

Studiował w Petersburgu i Kijowie, gdzie był uczniem samego Konrada Krzyżanowskiego. Kiedy Polska odzyskała niepodległość porzucił malowanie, wstępując do wojska. Był kilkakrotnie ciężko ranny, a obrażenia odniesione podczas wojny polsko-bolszewickiej uczyniły zeń inwalidę. Powrócił wtedy do rodzinnego Tykocina, gdzie tworzył i zmarł w roku 1927, mając zaledwie 32 lata. Kolekcję obrazów Zycha Bujnowskiego ze zbiorów Muzeum Podlaskiego w Białymstoku zaprezentowano w Galerii Pod Arkadami. – Dla nas jest to niecodzienna wystawa, bo zazwyczaj prezentujemy dokonania młodych twórców – mówi kierownik galerii Przemysław Karwowski, podkreślając, że artysta miał też pewne związki z dawną ziemią łomżyńską, a jeden z jego obrazów – niestety nieukończony – powstał w Łomży.

Rockowy Oddział Krzysztofa Jaryczewskiego

Foto: Rockowy Oddział Krzysztofa Jaryczewskiego
cz so, 07 kwietnia 2018 12:35

Zespół Jary OZ Krzysztofa Jaryczewskiego ponownie odwiedził Łomżę, zachwycając trzy pokolenia fanów. Pierwszy wokalista Oddziału Zamkniętego, jednego z najlepszych zespołów polskiego rocka lat 80. i współtwórca jego wielu kultowych przebojów, świętował w ubiegłym roku jubileusz 40-lecia kariery muzycznej. Wraca też do formy po niedawnym przeszczepie wątroby, a na obecny rok zapowiada aż dwie płyty: studyjną z premierowymi utworami oraz akustyczny koncert z przekrojowym materiałem. Są też szanse na ugodę i ponowną współpracę Jaryczewskiego z gitarzystą Wojciechem Łuczajem-Pogorzelskim, liderem drugiego Oddziału Zamkniętego.

Miłosne manewry Teatru Aktywnego

Foto: Miłosne manewry Teatru Aktywnego
cz pt, 30 marca 2018 08:28

Pełną humoru i zaskakujących zwrotów akcji komedię na podstawie „Dam i huzarów” Aleksandra Fredry przygotowali młodzi aktorzy z Teatru Aktywnego. Perypetie zatwardziałych starych kawalerów, próbujących wyrwać się z sideł zastawianych przez kobiety, a do tego prawdziwa miłość Zosi i Edmunda zostały oddane tak przekonująco, że publiczność nie mogła opanować śmiechu. Joanna Klama, reżyserka przedstawienia i opiekunka działającego w MDK-DŚT teatru, zapowiada już kolejne spektakle swych podopiecznych, w tym na podstawie autorskich scenariuszy.

Tancerze BKStep dostrzeżeni w Pile

Foto: Tancerze BKStep dostrzeżeni w Pile
cz wt, 27 marca 2018 09:25

BKSkansen zajął trzecie, a ekipa BKTeam czwarte miejsce podczas największego turnieju street dance w Polsce RYTM ULICY. Łomżyńscy tancerze Studia BKStep rywalizowali w Pile z ponad tysiącem tancerzy z całej Polski, w takich kategoriach jak: Hip hop, Waacking, Popping, House i Street Dance.

„Pasja” na Niedzielę Palmową

Foto: „Pasja” na Niedzielę Palmową
cz pon, 26 marca 2018 08:06

Słynne misterium „Pasja” Michela de Ghelderode aktorzy łomżyńskiego Teatru Lalki i Aktora zaprezentowali podczas Niedzieli Palmowej w kościele pw św. Wincentego á Paulo w Zbójnej. Zgromadzeni w świątyni wierni byli zachwyceni spektaklem, który mogli obejrzeć dzięki realizowanemu przez TLiA projektowi „Pasja-Zbliżenia 2018”, przybliżającego mieszkańcom małych miejscowości wielowiekowe tradycje ludowego teatru. – Cieszę się bardzo, że mamy w repertuarze takie piękne i pouczające przedstawienie – mówi dyrektor Jarosław Antoniuk, dodając, że to łomżyński teatr podjął się pierwszego całościowego wystawienia „Pasji” w Polsce, a dokonał tego wybitny reżyser Wiesław Hejno.

Młoda krew łomżyńskiego rocka

Foto: Młoda krew łomżyńskiego rocka
cz pon, 26 marca 2018 07:57

Stoneleaf efektownie zadebiutowali podczas ubiegłorocznej akcji „Z kulturą proszę!” w MDK-DŚT, prezentując alternatywnego rocka i liczne autorskie kompozycje. Po czterech kolejnych miesiącach zdobyli wyróżnienie w konkursie Łomża Blues-Rock Festiwal 2017, będąc tam najmłodszą i najnowocześniej grającą grupą. Wystąpili też podczas łomżyńskiego finału WOŚP 2018, a w sobotni wieczór w pubie „Pod ratuszem”. Zapowiadają też nagranie pierwszej płyty, chociaż, jak zgodnie podkreślają: grają dla przyjemności i nie mają parcia na szkło.

Punkowa legenda w Łomży

Foto: Punkowa legenda w Łomży
mm nie, 25 marca 2018 09:11

Moskwa, jedna z najsłynniejszych grup polskiego punk rocka, zagrała w MDK-DŚT. Był to pierwszy koncert zespołu Pawła „Gumy” Gumoli w Łomży, mimo tego, że został założony w 1983 roku, a od reaktywacji przed 18 laty regularnie występuje w kraju i poza jego granicami. Dlatego wśród publiczności byli zarówno panowie po 50., pamiętający Moskwę z festiwalu w Jarocinie, jak i nastolatkowie, szalejący w pogo przy sztandarowych utworach „Nigdy!” i „Powietrza”.

Zmarła Krystyna Witkowska

Foto: Zmarła Krystyna Witkowska
cz śr, 21 marca 2018 09:28

17 marca 2018 roku w wieku 81 lat zmarła Krystyna Witkowska - córka Anny Lutosławskiej i Andrzeja Zalewskiego, wnuczka Mariana Lutosławskiego. Nestorka rodu, autorka licznych artykułów historycznych, od lat zaangażowana w działalność związaną z ochroną pamięci i popularyzacją dorobku rodziny Lutosławskich. Honorowa Przewodnicząca Rady Muzeum Przyrody w Drozdowie.

Sensualne portrety Izabeli Cierpikowskiej

Foto: Sensualne portrety Izabeli Cierpikowskiej
cz śr, 21 marca 2018 08:20

– To nie do końca wierne portrety, bo starałam się nadać każdemu z tych obrazów jakieś cechy osób, które uwielbiają akurat tych aktorów, wokalistów czy modelki – mówi Izabela Cierpikowska. – Na przykład James Dean ma oczy mojego ojca i jego dołki w policzkach, bo tata go cenił i to jest taki hołd również dla niego! Najnowsze obrazy łomżyńskiej malarki zaprezentowano w Galerii N . To nie tylko portrety, łączące realistyczne podejście ze swobodą pop-artu, ale też subtelne akty – co artystka określa, odwołującym się do zmysłów, terminem malarstwa sensualnego.

Scena z Mistrzem w MDK-DŚT

Foto: Scena z Mistrzem w MDK-DŚT
cz pon, 19 marca 2018 08:18

Ceniona wokalistka Grażyna Łobaszewska poprowadziła weekendowe warsztaty wokalne „Scena z Mistrzem” w Miejskim Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych. Zakończył je koncert z udziałem 18. uczestników zajęć, śpiewających piosenki Grażyny Łobaszewskiej. Również ona sama wykonała swe największe przeboje i nowe utwory. W jednym z nich towarzyszyli jej wszyscy, dołączyła też do jednej z młodych wokalistek, śpiewającej słynne „Czas nas uczy pogody”. – To dla mnie wspaniała wiadomość, że są tu młodzi ludzie śpiewający moje piosenki i robią to tak dobrze! – mówi Grażyna Łobaszewska, zapowiadając już swą kolejną wizytę w Łomży.

Wieczór pieśni u Lutosławskich

Foto: Wieczór pieśni u Lutosławskich
cz pon, 19 marca 2018 08:09

Słynne pieśni i arie o tematyce miłosnej, w tym wiele utworów kompozytorów polskich, wykonały w Muzeum Przyrody w Drozdowie Anna Jeremus-Lewandowska i jej studentki: Joanna Słowińska, Sabina Aftyka i Ewa Murzynowska,. Był to kolejny koncert z cyklu „Muzyczne wieczory u Lutosławskich” Filharmonii Kameralnej, a sobotni wieczór z muzyką klasyczną wybrało około stu słuchaczy. Szczególnie zachwyciła ich słynna Barcarola Offenbacha w opracowaniu na cztery głosy, ale nie brakowało też innych repertuarowych niespodzianek.

Malarskie zmagania Pauli Jaszczyk

Foto: Malarskie zmagania Pauli Jaszczyk
mm so, 17 marca 2018 10:57

– Wewnętrzny optymizm nie pozwolił mi namalować obrazów o trudnej tematyce w trudny sposób, żeby nie dobić siebie i innych! – mówi Paula Jaszczyk. Najnowsze prace warszawskiej malarki i wykładowczyni Akademii Sztuk Pięknych zawisły w Galerii Pod Arkadami. Trzy cykle pod wspólnym tytułem „Zmagania” obrazują ludzkie zmagania z losem, ukazane w żywych, pełnych emocji barwach oraz twórcze samej artystki, dla której malarska wystawa w Łomży jest pierwszą po kilku latach przerwy.

Spotkanie z tradycją i kulturą kurpiowską

Foto: Spotkanie z tradycją i kulturą kurpiowską
cz cz, 15 marca 2018 17:59

Gadki kurpiowskie i ludowe pieśni w wykonaniu Kurpiowskiego Zespołu Śpiewaczego z Kuzi zachwyciły uczestników spotkania w Bibliotece Pedagogicznej. Szczególnie gorąco oklaskiwali pełne humoru gadki w wykonaniu Klaudii Cwaliny i Pauliny Bolc, uczennic Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kuziach i laureatek licznych konkursów o tematyce kurpiowskiej. – Rośnie nam młode pokolenie! – mówi z radością Jadwiga Białobrzeska, założycielka zespołu śpiewaczego istniejącego dopiero od siedmiu lat, ale znanego już w kraju.

Roztańczony „Big Bit” młodych wokalistów

Foto: Roztańczony „Big Bit” młodych wokalistów
cz cz, 15 marca 2018 08:17

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do XI Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Big Bit”. W tym roku odbędzie się on pod hasłem „Dance, dance, dance!”, dlatego uczestnicy muszą przygotować taneczne przeboje. – Tym razem bez ograniczeń stylistycznych i ram czasowych – wszystko, do czego nogi same rwą się do tańca, począwszy od lat 70., a skończywszy na najnowszych utworach! – mówi inicjator i organizator imprezy Bernard Karwowski z MDK-DŚT. 12 najlepszych uczestników jury zakwalifikuje do koncertu finałowego z udziałem znanej tancerki, wokalistki i aktorki Ewy Kuklińskiej; będą też warsztaty wokalne i nagrody rzeczowe.

Teatr z Łomży walczy o Podlaską Markę

Foto: Teatr z Łomży walczy o Podlaską Markę
cz wt, 13 marca 2018 12:14

Było 180 kandydatur, zostało 21 nominowanych, a tylko 7 z nich otrzyma tytuł Podlaska Marka. Wśród finalistów XIV edycji konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego z regionu jest tylko Teatr Lalki i Aktora w Łomży, który walczy o to, by zostać laureatem w kategorii kultura. Na swojego kandydata od dzisiaj mogą głosować i Internauci, a zwycięzców poznamy 24 kwietnia podczas uroczystej gali w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Poza statuetką nagrody Podlaska Marka otrzymają także 10 tysięcy złotych i wezmą udział w szeregu kampanii promocyjnych.

Meandry zapraszają na zajęcia taneczne w Łomży

Foto: Meandry zapraszają na zajęcia taneczne w Łomży
cz pon, 12 marca 2018 17:15

- Zapraszamy na otwarte zajęcia taneczne dla wszystkich, którym chce się chcieć, bez ograniczeń wiekowych, ponieważ zapraszamy wszystkich, którzy chcą się nauczyć tańczyć – zachęca Urszula Kozikowska, kierownik i instruktor tańca Projektu Artystycznego Meandry. - Dla kogo są nasze zajęcia? Dla odważnych i dla nieśmiałych, dla wygadanych i cichych, dla młodych i dla tych z większym stażem w młodości, skoordynowanych i potykających się o własne nogi.

Dzień Kobiet w Dniu Mężczyzny ze Zbigniewem Zamachowskim

Foto: Dzień Kobiet w Dniu Mężczyzny ze Zbigniewem Zam...
cz pon, 12 marca 2018 08:10

Zbigniew Zamachowski, jeden z najpopularniejszych polskich aktorów, zaśpiewał z orkiestrą Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego. Był to muzyczny prezent dla pań z okazji obchodzonego dwa dni wcześniej ich święta, ale również męska część publiczności miała powody do satysfakcji, bo koncert był znakomity. Część wykonanych przez artystów piosenek miała w Łomży premierę w orkiestrowej aranżacji, do czego przyczynili się również tutejsi muzycy, a wśród oklaskujących ich i obdarowanych kwiatami pań była też Monika Zamachowska, żona solisty i znana dziennikarka telewizyjna.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę