Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 24 stycznia 2022 napisz DONOS@

Roztańczony Gościniec i Polska Włochy 2:0

mm so, 28 sierpnia 2021 11:14

Pierwszy dzień imprezy Gościniec Łomżyński – Zasmakuj w Łomży spotkał się ze sporym zainteresowaniem publiczności. Na muszli przy ul. Zjazd taneczne rytmy porwały do zabawy kilka pokoleń słuchaczy, bawiących się przy przebojach Extazy i Top Girls. Gwiazdą wieczoru był Francesco Napoli, który swój największy przebój wykonał z udziałem czterech dziewcząt z publiczności. Dziś drugi dzień Gościńca z udziałem eMDeKu, Adama Kalinowskiego, Łez i Margaret.

Weekend koncertów i spektakli

mm cz, 26 sierpnia 2021 08:00

Ostatni weekend sierpnia w Łomży i w jej okolicach zapowiada się nad wyraz imprezowo. Największym wydarzeniem będzie dwudniowy Gościniec Łomżyński – Zasmakuj w Łomży z muzyką taneczną i pop/rock. – To będzie jedyna tego typu impreza w okolicy! – zapowiada dyrektor MDK-DŚT Krzysztof Zemło. Miłośników klasyki zainteresuje inauguracja Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki Sacrum et Musica Filharmonii Kameralnej, a piosenek autorstwa Witolda Lutosławskiego występ śpiewaczki Małgorzaty Trojanowskiej w drozdowskim muzeum. Odbędą się też spektakle Teatru Lalki i Aktora w Łomży i w Zbójnej, seanse kina samochodowego oraz inne wydarzenia. Na wszystkie, z jednym wyjątkiem, jest wstęp wolny.

Wyjątkowy koncert łomżyńskich filharmoników

mm pon, 23 sierpnia 2021 08:25

Filharmonia Kameralna, sobotnim koncertem muzyki polskiej, podsumowała bardzo pracowity tydzień. Wcześniej orkiestra pod dyrekcją Jana Miłosza Zarzyckiego odbyła w Sierpcu sesję nagraniową pierwszego w swej dyskografii DVD, co zakończono koncertem. Solistami obu występów byli sopranistka Agnieszka Kadłubowska, inicjator tego projektu skrzypek Szymon Telecki i pianista Paweł Pawlik, wykonujący wraz filharmonikami ponadczasowe utwory Chopina, Moniuszki, Wieniawskiego i Szymanowskiego.

Rok Stanisława Lema z łomżyńskim konkursem

JJS wt, 17 sierpnia 2021 14:20

100-lecie urodzin wybitnego pisarza science-fiction Stanisława Lema Sejm RP uczcił ogłoszeniem roku 2021 Rokiem jego imienia. Wiąże się to z licznymi inicjatywami propagującymi ponadczasową twórczość autora „Solaris”, „Cyberiady” czy „Opowieści o pilocie Pirxie”. W Łomży Miejska Biblioteka Publiczna ogłosiła konkurs literacki na opowiadanie inspirowane twórczością Stanisława Lema, które musi zawierać elementy historii Łomży. Na autorów trzech najlepszych opowiadań czekają nagrody finansowe, a termin nadsyłania prac upływa 1 października.

Funkasanki na Kobietach Wschodu II

JJS wt, 17 sierpnia 2021 09:59

Anna Kaptór i Przemysław Starachowski wezmą udział w niedzielnym koncercie Kobiety Wschodu II w Białymstoku. Będzie to wydarzenie interdyscyplinarne, łączące muzykę, film i performance. Poza Funkasanki w parku Planty wystąpią Panilas, Maya Soma i Faustyna Maciejczuk. Pokazowi projektantki Jagi Hupało i rzeźbiarki Marthy Mulawy również będzie towarzyszyła muzyka duetu Miss God i śpiewaczki operowej Elwiry Janasik.

Koncert patriotyczny na święto Wojska Polskiego

mm nie, 15 sierpnia 2021 19:53

Koncert pieśni wojskowych i patriotycznych uświetnił tegoroczne obchody święta Wojska Polskiego w Łomży. W Hali Kultury zaśpiewali popularni śpiewacy Edyta Krzemień i Damian Aleksander, a towarzyszył im zespół pod kierunkiem Tomasza Filipczaka. Wokalistów było jednak więcej, bo solistom już od drugiego utworu towarzyszył kilkupokoleniowy chór mieszkańców miasta. – Łomżanie przyjęli nas bardzo serdecznie! – mówi Damian Aleksander. – Cieszymy się, że mogliśmy wystąpić w tym odrestaurowanym i robiącym wrażenie miejscu, kiedyś Hali Targowej, teraz Hali Kultury, a do tego z okazji takiego święta.

Łomżyńska Filharmonia obok Warszawy i Krakowa

mm nie, 15 sierpnia 2021 19:48

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca wybrał beneficjentów programu Scena Muzyki Polskiej na sezon artystyczny 2021/2022. Są wśród nich takie zespoły i soliści jak: Atom String Quartet, Polish Violin Duo czy skrzypek Jakub Jakowicz. Wszyscy oni zagrają również w Łomży, bowiem Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego będzie jednym z trzech miejsc tych koncertów, obok Filharmonii Narodowej oraz Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. – Nasz zespół staje w jednym rzędzie z najważniejszymi instytucjami kultury w Polsce, co nie dziwi w kontekście jego ostatnich dokonań, jak nagradzane płyty czy koncerty w Studiu Polskiego Radia S1 oraz na Zamku Królewskim w Warszawie – podkreśla dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Jan Miłosz Zarzycki.

Co Gabor Lörinczy pokazał w "Łomży w Dolinie Narwi"

mm so, 14 sierpnia 2021 19:51

80-letni Gabor Lörinczy od prawie 60 lat zajmuje się fotografowaniem ludzi, wydarzeń i miejsc w Łomży, na Kurpiach i Polsce północno-wschodniej. Interesuje go świat zwierząt, piękno przyrody i krajobrazów. Zdjęcia zawodowo publikuje jako fotoreporter w gazetach i periodykach, a wiedziony pasją uwieczniania w kadrach śmiertelności i zmienności ludzkiego losu oraz realiów życia, wydaje albumy, wypełnione zdjęciami ze swego bogatego dorobku. Z okazji 80. urodzin stworzył ciekawą księgę fotografii pt. "Łomża w Dolinie Narwi", pokazującą dzieje i mieszkańców miasta nad rzeką.

Spotkania z kulturą ludową w skansenie

mm so, 14 sierpnia 2021 09:05

Przez dwa dni Skansen Kurpiowski im. Adama Chętnika w Nowogrodzie rozbrzmiewał kurpiowską gwarą i muzyką. Działo się tak dzięki ministerialnemu programowi „EtnoPolska”, realizowanemu przez Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży. W imprezie brali udział ludowi twórcy i artyści z Czesławą Kaczyńską i Adamem Strugiem na czele, a wśród licznych uczestników byli też zagraniczni turyści. – Instytucje kultury, zwłaszcza takie jak skansen, muszą położyć duży nacisk na to, żeby takie imprezy odbywały się jak najczęściej! – podkreśla Magdalena Mucha z Muzeum Północno-Mazowieckiego, inicjatorka i organizatorka imprezy, dodając, że kultura ludowa zanika i trzeba ją promować, a do tego warto odkrywać własną tożsamość i swoje korzenie oraz poznawać ziemię, na której się żyje.

Kurpik dla kapeli Miód Na Serce

JJS cz, 12 sierpnia 2021 15:20

Kapela Miód Na Serce została uhonorowana Kurpikiem 2020 w kategorii Muzyka i taniec. To doroczna nagroda prezesa Związku Kurpiów, przyznawana za szczególne zasługi w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego Kurpiów, budzenia tożsamości i rozwoju regionu kurpiowskiego.

Spotkanie z twórcami kurpiowskimi w Skansenie

mm śr, 11 sierpnia 2021 15:13

Muzeum Północno-Mazowieckie zaprasza na spotkania z twórcami Kurpiowskiej Puszczy Zielonej. W czwartek i piątek w Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie na przybyłych gości czekać będzie sporo atrakcji.

Jazzowy finał Café Kultura

mm pon, 09 sierpnia 2021 08:10

Koncert kwartetu Jerzego Małka zakończył tegoroczną edycję Café Kultura. Czworo wybitnych instrumentalistów dało prawdziwy popis, prezentując w sześciu odsłonach jazz najwyższej próby. – Coś wspaniałego! – mówili słuchacze, komplementując nie tylko natchnione improwizacje, ale też wyjątkowe zgranie muzyków. Z powodu niepewnej pogody impreza odbyła się w Hali Kultury, co usatysfakcjonowało nie tylko artystów, ale również publiczność. Na przyszły rok MDK-DŚT zapowiada cały cykl letnich koncertów z muzyką synkopowaną pod hasłem „Jazzowe wieczory“.

Café Kultura różnorodnej muzyki

mm nie, 08 sierpnia 2021 16:03

Wokaliści znani z telewizyjnych talent shows zaśpiewali na Café Kultura. W piątek Izabela Szafrańska z zespołem zaprezentowała program „Żydowska ulica”, a z powodu załamania pogody koncert odbył się w Hali Kultury. Następnego dnia aura już dopisała, dlatego Mateusz Krautwurst i gitarzysta Łukasz Chyliński wystąpili na plenerowej scenie przed Galerią Pod Arkadami. Wykonali autorskie piosenki wokalisty oraz kilka zaskakujących przeróbek znanych kompozycji. Oba występy zostały świetnie przyjęte, a wśród publiczności nie brakowało słuchaczy, którzy byli na wszystkich dotychczasowych koncertach tegorocznej odsłony Café Kultura, chociaż każdy był odmienny stylistycznie.

Lata 60. i paryska miłość na Café Kultura

mm pon, 02 sierpnia 2021 08:09

Najpiękniejsze francuskie piosenki o miłości w wykonaniu Doroty Lanton zakończyły pierwszy weekend plenerowego cyklu imprez MDK-DŚT pod hasłem Café Kultura. W sobotę przed Galerią Pod Arkadami panowały zupełnie inne klimaty, bowiem zespół The Fruitcakes zabrał słuchaczy w czasy największej świetności klasycznego rocka, czyli w lata 60. i 70. To nie koniec atrakcji na Starym Rynku, bo będzie się na nim działo coś ciekawego aż do końca tego tygodnia, z koncertowymi i teatralnymi atrakcjami od piątku do niedzieli włącznie.

Malarstwo tuszowe i muzyczne kolory lat 80. na Café Kultura

mm so, 31 lipca 2021 11:31

Owacją na stojąco zakończył się pierwszy koncert w ramach tegorocznej edycji Café Kultura. Kwartet smyczkowy AQuartet porywająco wykonał polskie i zagraniczne przeboje z lat 80., w tym evergreeny Michaela Jacksona, Survivor, Madonny, The Police, Lady Pank, Republiki i Maanamu. Wcześniej w Galerii Pod Arkadami otwarto wystawę malarstwa tuszowego Agaty Jóźwiak. Prace artystki, zebrane pod tytułem „Góra i rzeka”, ukazują piękno górskiej natury, oddane za pomocą oryginalnej i zarazem bardzo oszczędnej techniki tuszu dalekowschodniego.

Café Kultura startuje już w ten weekend

mm pt, 30 lipca 2021 07:45

Wystawę, koncerty z najróżniejszą muzyką dla młodszych i starszych, spektakle teatralne dla dzieci oraz zajęcia edukacyjno-warsztatowe – to wszystko przygotował Miejski Dom Kultury–Dom Środowisk Twórczych w ramach tegorocznej odsłony Café Kultura. Wszystko to odbędzie się w dwa kolejne weekendy na przełomie lipca i sierpnia przed Galerią Pod Arkadami na Starym Rynku. Wstęp na wszystkie wydarzenia Café Kultura jest wolny. Koncerty i inne wydarzenia będą odbywać się zgodnie z obowiązującymi obecnie ograniczeniami i zasadami bezpieczeństwa.

Co na weekend

mm pt, 23 lipca 2021 14:57

W nadchodzący weekend wiele działo się będzie w Parku Jana Pawła II i na Fortach w Piątnicy. Szczególnie sobota obfituje w wydarzenia godne uwagi. Szkoda, że wiele odbywa się o podobnej porze. Pogoda raczej dopisze, choć możliwe są przelotne opady deszczu. Zapraszamy.

Jubileuszowa wystawa Gabora Lörinczego

mm pon, 19 lipca 2021 08:15

Dzień 80. urodzin Gabor Lörinczy świętował w Galerii Sztuki Współczesnej. Wciąż aktywny nestor łomżyńskich fotoreporterów otworzył tam wystawę „Retrospekcje fotograficzne”, podsumowującą jego dotychczasowy, niebagatelny dorobek. Promował też najnowsze wydanie albumu „Łomża w Dolinie Narwi”, który dzięki szczodrości wydawcy, drukarni Libra-Print, uczestnicy wernisażu otrzymali w prezencie. – Liczę, że z tych 80 przeżytych lat jakieś 57 spędziłem z aparatem przy oku! – mówi niezmordowany Gabor Lörinczy, zapowiadając kolejne albumy i wystawy.

Dominika Szabłowska Laureatką Piosenki Wakacyjnej

mm so, 17 lipca 2021 18:25

Dominika Szabłowska ze Studia eMDeK znalazła się w finale regionalnego "Konkursu Piosenki Wakacyjnej 2021". Siedemnastu młodych artystów z regionu województwa podlaskiego zaprezentowało piosenki o tematyce lata i wakacji.

Propozycje na weekend

mm pt, 16 lipca 2021 13:39

Mimo dynamicznej pogody, jaką zapowiadają meteorolodzy, na nadchodzący weekend organizatorzy przygotowali kilka imprez. Przejrzeliśmy propozycje wydarzeń, które odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę