środa, 22 maja 2019 napisz DONOS@

Bilet na Pippi za 300 groszy

Foto: Bilet na Pippi za 300 groszy
cz cz, 10 maja 2018 09:29

W najbliższą sobotę 12 maja o godzinie 17:00 spektakl Pippi Pończoszanka w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży będzie można zobaczyć za grosze. To w ramach Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji Bilet za 300 groszy, którą finansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Teatr szuka wolontariuszy na „Walizkę”

Foto: Teatr szuka wolontariuszy na „Walizkę”
cz śr, 09 maja 2018 13:37

Za miesiąc w Łomży odbędzie się po raz 31. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka. Weźmie w nim udział 14 zespołów w tym 10 teatrów zagranicznych. Organizujący Festiwal Teatr Lalki i Aktora w Łomży teraz szuka osób, które chciałyby pomagać. - Jeśli jesteś pełnoletni, dyspozycyjny zostań WOLONTARIUSZEM!

Zaśpiewali dla Niepodległej

Foto: Zaśpiewali dla Niepodległej
cz pon, 07 maja 2018 08:10

Kilkaset osób wzięło udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych na Starym Rynku. – W tak dużym plenerowym koncercie patriotycznym, z tak szerokim repertuarem, jeszcze nie brałem udziału, mimo tego, że występuję już od 12 lat! – mówi tenor Paweł Krasulak. – To wspaniałe uczucie, kiedy śpiewa ze mną tak liczna publiczność! Soliście towarzyszył nie tylko chór kilku pokoleń mieszkańców Łomży, ale też Łomżyńska Orkiestra Dęta pod batutą Waldemara Borusiewicza oraz Studio Wokalne eMDeK. Był to pierwszy tego typu koncert w Łomży i wszystko wskazuje na to, że nie ostatni.

Majówka z filharmonikami

Foto: Majówka z filharmonikami
cz pt, 04 maja 2018 08:13

Koncert Filharmonii Kameralnej zakończył łomżyńskie obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Orkiestrę poprowadził ukraiński dyrygent Serhiy Burko, pieśni Chopina oraz Karłowicza śpiewała sopranistka Bogumiła Dziel-Wawrowska, a słynne tanga Astora Piazzolli grał akordeonista-wirtuoz Piotr Komorowski z Łomży. W foyer Urzędu Miejskiego artystów oklaskiwało kilka pokoleń słuchaczy, w tym sporo dzieci; łącznie około 150 osób. – Bardzo cieszę się z tego, że jest tu taka wielopokoleniowa tradycja słuchania muzyki – mówi Bogumiła Dziel-Wawrowska. – Dzieci słuchały z ogromnym zainteresowaniem, a najbardziej buzie im się śmiały w „Pieśni o wodzu miłym”!

„Tatry we mgle” młodych łomżanek nagrodzone

Foto: „Tatry we mgle” młodych łomżanek nagrodzone
cz śr, 02 maja 2018 08:28

Inspirowani utworem „Melodia mgieł nocnych” Kazimierza Przerwy-Tetmajera oraz obrazami Leona Wyczółkowskiego, młodzi artyści z Pracowni Plastycznej MDK-DŚT narysowali Tatry we mgle. Próba analizy tekstu literackiego w powiązaniu z obrazem przyniosła podopiecznym Anny Bureś dwie drugie nagrody dla Izabeli Czerwińskiej i Poli Grzech oraz wyróżnienie dla Weroniki Zawadzkiej.

Klip dla bezdomnych

Foto: Klip dla bezdomnych
cz pon, 30 kwietnia 2018 14:01

Co łączy dentystę, niepełnosprawnego, malarza, właściciela pubu czy bezdomnego? Czym różnią się pragnienia ludzi, którzy nie mają dachu nad głową, od pragnień tych, którzy akurat nie mają takiego problemu? Piotr Czaban to dziennikarz telewizyjny, którzy w reportażach często zajmuje się osobami skrzywdzonymi przez los i życie. Jest też basistą w zespole Roki, którego najnowszy klip „Miłość” zwraca uwagę na problemy bezdomnych, którym można i trzeba pomóc.

Paganini gitary ponownie w Łomży

Foto: Paganini gitary ponownie w Łomży
cz pon, 30 kwietnia 2018 08:53

Mr. Pollack, zespół gitarowego wirtuoza Jacka Polaka, ponownie zagrał w Łomży. Podstawą koncertu w pubie „Pod ratuszem” były autorskie utwory grupy, począwszy od debiutanckiego krążka z roku 1993, aż do przebojowego „Black Hawk”. Przedpremierowo zabrzmiały też utwory z planowanego na jesień nowego albumu oraz brawurowe transkrypcje arcydzieł muzyki poważnej i porywające wersje rockowej klasyki. Koncert trwał blisko dwie godziny i publiczność nie chciała wypuścić muzyków ze sceny – skończyło się na trzech bisach i zapowiedzi szybkiego powrotu zespołu do Łomży – już z nową płytą.

Taneczny „Big Bit” młodych wokalistów

Foto: Taneczny „Big Bit” młodych wokalistów
mm nie, 29 kwietnia 2018 11:19

Aż 23 nagrody i wyróżnienia przyznało jury uczestnikom XI Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Big Bit” w MDK-DŚT. Odbywał się on pod hasłem „Dance, dance, dance!”, dlatego szczególnie premiowane były taneczne przeboje: od evergreenów z lat 70. czy 80. do najnowszych hitów Zwycięzcy konkursu zaśpiewali też podczas wieczornej gali wręczania nagród. – Czasem nawet nie wiadomo było, wedle jakich kryteriów ich oceniać – pisałam w swych notatkach „profesjonalistka” i kropka, nie miałam nic więcej do dodania! – mówi przewodnicząca jury Ewa Kuklińska, która na finał zaprezentowała się w recitalu własnych i światowych przebojów.

„Las” w Muzeum Przyrody

Foto: „Las” w Muzeum  Przyrody
cz so, 28 kwietnia 2018 12:05

50 czarno-białych fotogramów o wymiarach 70x100 cm przedstawiających piękno lasów północno-wschodniej Polski można oglądać w Muzeum Muzeum Przyrody w Drozdowie. Duże, nastrojowe zdjęcia przenoszą nas w najbardziej dzikie i tajemnicze leśne zakątki, a piękno prezentowanych fotografii, oprócz mistrzowskiego wykonania, bardzo mocno podkreśla czarno-biała technika, która znakomicie oddaje nastrój i urok lasu. Autorem zdjęć jest Roman Rogoziński Nadleśniczy Nadleśnictwa Rajgród.

Dwa skrzydła poezji Tadeusza Mocarskiego

Foto: Dwa skrzydła poezji Tadeusza Mocarskiego
cz śr, 25 kwietnia 2018 08:19

Urodził się w Janczewie koło Jedwabnego w roku 1943. W wieku 23 lat debiutował jako poeta, a pod koniec lat 60. ubiegłego wieku był już cenionym twórcą i krytykiem. Wszystko skończyło się w roku 1974, kiedy popadł w niełaskę władz za zbytnie zaangażowanie w obronę tekstu piosenki „Zegarmistrz światła” Tadeusza Woźniaka. Był bezrobotny, pracował w hucie miedzi w Głogowie, a do Warszawy wrócił po 10 latach. To dzięki niemu ukazał się pierwszy tom poezji Karola Wojtyły, a sam niedawno wydał dzieło swego życia „Sonety biblijne”. Niektóre z nich zabrzmiały w wykonaniu młodzieży z Teatrzyku Żywego Słowa „Logos” podczas 75. urodzin Tadeusza Mocarskiego, świętowanych w Salonie Literackim Anny Jakubowskiej.

Teatr z Łomży Podlaską Marką Roku

Foto: Teatr z Łomży Podlaską Marką Roku
cz wt, 24 kwietnia 2018 20:49

Teatr Lalki i Aktora w Łomży wygrał konkurs Podlaska Marka Roku w kategorii kultura. Była to 14. edycja konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Poza statuetką łomżyński teatr otrzymał 10 tysięcy złotych i weźmie udział w szeregu kampanii promocyjnych. Nagrody wręczano we wtorek wieczorem podczas specjalnej gali w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Gwiazdą wieczoru był Zenon Martyniuk, który został uznany Honorowym Ambasadorem Województwa Podlaskiego.

Łomżyński dom kultury czeka na elewację artystyczną

Foto: Łomżyński dom kultury czeka na elewację artysty...
cz pon, 23 kwietnia 2018 15:12

Szare gmaszysko przy Wojska Polskiego to skarbnica wielobarwnych talentów i pracy instruktorów ze śpiewającymi i grającymi na scenie dziećmi i nastolatkami. Miejski Dom Kultury DŚT całe lata czekał na odnowienie szaroburej fasady, aż się doczekał ponad 320 tysięcy złotych od ministerstwa kultury: na dokumentację techniczną w 2018 roku i termomodernizację w 2019. To efekty projektu do programu MKiDN „Infrastruktura domów kultury”, napisanego przez Paulinę Waszelewską. O tym i innych dofinansowaniach oraz inicjatywach śpiewaczo-poetyckich na maj opowiadał dyrektor MDK DŚT Krzysztof Zemło na konferencji z udziałem wiceprezydent Łomży Agnieszki Muzyk.

Młoda Łomża zdobyła Białystok!

Foto: Młoda Łomża zdobyła Białystok!
cz pon, 23 kwietnia 2018 08:57

C.T.young, czyli młodsze pokolenie C.T.Group ze Studia Tańca BK Step, wygrało, w kategorii do lat 11, Ogólnopolski Turniej Tańca Street Noise, który odbył się w Białymstoku. - W drodze do finału pokonali tancerzy min. z Białej Podlaskiej, Białegostoku oraz Radomia – cieszy się Marek Kisiel, twórca Studia, który mówi, że to triumf nowego łomżyńskiego pokolenia tancerzy breakdance.

Łomżyński blues Holy Water

Foto: Łomżyński blues Holy Water
cz so, 21 kwietnia 2018 11:48

Holy Water rozpoczął promowanie swej drugiej płyty specjalnym koncertem w Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych. Album „Nie ma bluesa w Łomży” zawiera siedem autorskich kompozycji i nowe opracowanie „Srebrnych łez” Sergiusza Fabiana, przedwcześnie zmarłego syna gwiazd polskiego bigbitu, Katarzyny Sobczyk i Henryka Fabiana. – Jesteśmy zadowoleni z tej płyty – mówi basista Sławek Trzcinka. – To efekt kilku ładnych lat naszej pracy – postawiliśmy na własną twórczość i bardzo cieszymy się, że dzisiaj możemy zaprezentować ją publiczności!

Łomża nad Narwią klubu Nurt

Foto: Łomża nad Narwią klubu Nurt
mm so, 21 kwietnia 2018 09:58

Fotografowie działający w Klubie Fotografii Nurt przygotowali na 600-lecie rocznicy nadania Łomży praw miejskich wydawnictwo książkowe „Łomża- miasto nad Narwią”. – To pierwszy, oficjalnie wydany, album fotograficzny o Łomży – podkreśla inicjator przedsięwzięcia Zbigniew Ciborowski. – Były takie wydawane prywatnie, Gabor Lörinczy wydał nawet kilka, ale takiego zbiorowego albumu środowiska nie było! Promocja, wydanej przez MDK-DŚT i dofinansowanej przez Urząd Miejski publikacji, odbyła się w piątkowy wieczór w Galerii Pod Arkadami.

Mistrz batuty i wspaniali, łomżyńscy soliści

Foto: Mistrz batuty i wspaniali, łomżyńscy soliści
cz pt, 20 kwietnia 2018 08:01

Wybitny dyrygent Marek Pijarowski ponownie poprowadził orkiestrę Filharmonii Kameralnej. Jako soliści w słynnej Symfonii koncertującej Mozarta zaprezentowali się łomżyńscy muzycy: skrzypek Cezary Gójski i pochodzący z Rumunii altowiolista Adrian Stanciu. – Oczywiście wiedziałem, że są to świetni muzycy, ale nie sądziłem, że grają aż tak wspaniale! – mówi Marek Pijarowski. Program koncertu dopełniły utwory Warlocka i Haydna, a na bis soliści przygotowali zaskakującą wersję jednego z klasycznych tang Astora Piazzolli, w napisanej specjalnie dla nich aranżacji.

Marek Kisiel zaprosił do Łomży Qczaja spod Tatr

Foto: Marek Kisiel zaprosił do Łomży Qczaja spod Tatr
cz wt, 17 kwietnia 2018 16:01

- Jestem instruktorem grupy tanecznej B.K. Team na co dzień, ale tym razem choreografię dla 8-osobowej grupy dziewcząt z Jeremiaszem Cieniewiczem jako rodzynkiem przygotowali Grzegorz Kuciak z Gorzowa Wielkopolskiego i Dariusz Bujakowski z Warszawy – mówi Marek Kisiel (lat 38) z Łomży, którego formacja B.K. Team wygrała turniej Mazurskie Transformacje w Mrągowie. Łomżanie triumfowali dwuipółminutowym pokazem na festiwalu z udziałem ponad 50 zespołów z Polski i Rosji, rywalizujących w kategoriach: street dance i art dance. Na sukcesie Marek Kisiel nie poprzestał i zaprosił lubianego trenera personalnego fitness Daniela Kuczaja na sobotę do Łomży.

Koncert gwiazd nie tylko śpiewających

Foto: Koncert gwiazd nie tylko śpiewających
cz pon, 16 kwietnia 2018 08:04

Wiosenny koncert gwiazd Filharmonii Kameralnej zgromadził liczne grono wykonawców-amatorów. Były wśród nich osoby powszechnie znane, a dla większości z nich był to sceniczny debiut. Posłanka Bernadeta Krynicka, zastępca prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk i starosta Elżbieta Parzych śpiewały, poseł Lech Antoni Kołakowski odgrywał ułana, Jacek Piorunek grał na skrzypcach, a ksiądz Andrzej Godlewski rapował. Było też kilka innych zaskakujących występów, a najbardziej zapracowanym człowiekiem na scenie był jedyny śpiewak-profesjonalista w obsadzie, uwielbiany przez łomżyńską publiczność Dariusz Wójcik.

Malarskie drogi córki i ojca

Foto: Malarskie drogi córki i ojca
cz cz, 12 kwietnia 2018 08:33

Roman Borawski podsumował 30 lat artystycznej pracy w Łomży wystawą „Résumé” w Galerii Sztuki Współczesnej. Na wystawę składają się reprezentatywne przykłady ostatnich malarskich cykli artysty. Jednocześnie odbyło się też otwarcie wystawy „Bardziej w, czy poza” jego córki, Olgi Borawskiej, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, prezentującej wcześniej swą twórczość w rodzinnym mieście podczas wystaw zbiorowych oraz realizacje audiowizualne. – Idea wspólnej wystawy wyszła od kierownik galerii, pani Karoliny Skłodowskiej, ale mamy tu dwie różne wystawy, to nie jest nasza wspólna twórczość! – wyjaśnia Roman Borawski, którego twórczość doczekała się też poetyckiej recenzji – pierwszej w jego karierze.

Podwójna wystawa na wiosnę w Galerii N

Foto: Podwójna wystawa na wiosnę w Galerii N
cz śr, 11 kwietnia 2018 08:17

Obie studiowały w Lublinie. Przyjaźnią się od lat i razem też pracują, w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży, ucząc młodzież przedmiotów zawodowych. Mają też jednak artystyczne pasje, a ich efekty Dorota Karczewska i Ewa Czerska zaprezentowały w Galerii N: pełne żywych barw obrazy i efektowne kompozycje kwiatowe. I jak zapowiadają, jest to ich pierwsza wspólna, ale na pewno nie ostatnia wystawa, bo mają już zaproszenia na kolejne.

« · «« · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · »» · »
 
Zobacz także
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę