Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 października 2020 napisz DONOS@

Fiskus dla niewidomych

cz wt, 29 marca 2005 16:48

Łomżyński Urząd Skarbowy po raz pierwszy w historii i jako pierwszy w regionie będzie doradzał osobom niewidomym i słabo widzącym jak rozliczyć się z podatku. Specjalny dyżur dla osób niedowidzących zorganizowano we współpracy z tutejszym kołem terenowym Polskiego Związku Niewidomych. Odbędzie się on w środę 30 marca w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. 3 Maja.

Nareszcie na plusie

Foto: Nareszcie na plusie
cz pt, 25 marca 2005 22:11

„2004 rok zamknęliśmy rekordową wielkością sprzedaży. Po raz pierwszy w historii przekroczyliśmy granicę pół miliona hektolitrów i ostatecznie nasz browar opuściło w minionym roku 541197 hl piwa. Z dynamiką sprzedaży 118% jesteśmy niekwestionowanym liderem wzrostu branży. Żadna inna firma nie osiągnęła dwucyfrowej dynamiki” - tak 2004 roku podsumował Andrzej Rutkowski Prezes Zarządu Browaru Łomża.

PEPEES kontraktuje

cz śr, 23 marca 2005 23:20

150 tysięcy ton ziemniaków zamierza skupić w tym roku łomżyński PEPEES. Już od miesiąca trwa kontraktowanie ziemniaków skrobiowych na rok gospodarczy 2005 – 2006. Zakład zdecydował się na podpisywanie umów z rolnikami, chociaż dopiero w maju będą znane limity produkcyjne. Umowy są podpisywane z plantatorami, którzy dostarczali ziemniaki w ubiegłych latach, a wielkość kontraktu zależy od poprzednich dostaw.

Jednostka na sprzedaż

Foto: Jednostka na sprzedaż
cz śr, 23 marca 2005 21:25

Olsztyński oddział Agencji Mienia Wojskowego wystawił na sprzedaż bazę po zlikwidowanej jednostce wojskowej przy Alei legionów w Łomży. Do sprzedania jest ponad dwa i pół hektara ziemi z 17 różnymi budynkami i 3 wiatami. Główna zaleta nieruchomości jest jej położenie w centrum Łomży.

Szeptel jeszcze tańszy

cz wt, 22 marca 2005 21:51

Zarząd MNI S.A. - dawnej Szeptel – zapowiedział uruchomienie jeszcze tańszych połączeń lokalnych. Wywodząca się z Szepietowa spółka telekomunikacyjna chce konkurować m.in. z Tele2 przede wszystkim ceną. Nowa oferta na połączenia lokalne będzie niższa od istniejących na rynku o minimum 20% - zapowiedział zarząd MNI w komunikacie. Tańsze rozmowy miałyby wejść od połowy maja.

Więcej na poręczenia

cz wt, 22 marca 2005 15:44

O 6 mln zł zwiększył się kapitał Podlaskiego Funduszu Poręczeniowego działającego przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego. O dokapitalizowanie Fundusz wystąpił trzy lata temu składając wniosek do PARP-u w ramach programu Phare 2002. Środki zostały przyznane teraz i obecnie PFP dysponuje kapitałem w wysokości 16 mln zł.

Serek wiejski ofiarą “półkowego”

Foto: Serek wiejski ofiarą “półkowego&#...
cz wt, 22 marca 2005 09:15

Z sieci hipermarketów Carrefour wycofano produkty Spółdzielni Mleczarskiej Piątnica, producenta popularnego Serka Wiejskiego. Mleczarnia nie chciała zaakceptować narzuconych przez sieć opłat. "Warunki, jakie nam postawiono, były nie do przyjęcia. Koszty, jakie musielibyśmy ponieść, znacznie przewyższały zyski, a na taką współpracę nas po prostu nie stać" - mówi Jacek Lewicki, szef działu sprzedaży OSM Piątnica.

Grajewo spada

cz śr, 16 marca 2005 09:17

12% w ciągu tygodnia straciły na wartości akcji Grajewskiego Pfleiderera. O ile w ubiegłą środę za jedna akcje producenta płyt wiórowych z Grajewa trzeba było zapłacić po 215 zł wczoraj kurs ten spadł do 189 złotych. Wtorkowa sesja Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie była czwartą z rzędu spadkową sesją dla akcji grajewskiej spółki. Tylko wczoraj wolumen ten stracił ponad półtora procent wartości.

Dzień Otwarty w skarbówce

mm so, 12 marca 2005 09:08

W Łomży podobnie jak w całym kraju dziś otwarty jest Urząd Skarbowy. O 9-tej i 11-tej specjaliści z fiskusa będą wyjaśniać jak bezbłędnie wypełniać zeznania podatkowe za 2004 rok. Ma to związek z ogłoszonym przez Sekretarza Stanu Stanisława Steca „Dniem otwartym w urzędach skarbowych”.

Mlekovita dostanie 20 mln zł

Foto: Mlekovita dostanie 20 mln zł
cz pt, 04 marca 2005 19:39

20 mln zł na inwestycje z unijnego Sektorowego Programu Operacyjnego (SPO) dostanie jedna z największych spółdzielni mleczarskich w Polsce, Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego. Mleczarnia podpisała z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) umowę w tej sprawie.

Mlekovita liderem rynku serów

cz śr, 02 marca 2005 23:08

Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem jest czołowym producentem serów w Polsce i umacnia swoją pozycję w tym sektorze - wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez firmę SPARKS POLSKA. Sery firmy Mlekovita są jednymi z najchętniej kupowanych przez konsumentów i posiadają największy udział rynkowy wśród wszystkich producentów. Udziały holdingu mleczarskiego Mlekovita wraz z podmiotami zależnymi w rynku serów twardych dojrzewających wynoszą około 18 proc.

Łomżyńska Gazela Biznesu

Foto: Łomżyńska Gazela Biznesu
cz wt, 01 marca 2005 16:23

Łomżyńskie Przedsiębiorstwo Handlowe „Konrad” zostało uznane przez dziennik „Puls Biznesu” za najdynamiczniej rozwijającą się firmę w województwie podlaskim. W skali kraju firma uzyskała 18. pozycję. „Konrad” to największy w Polsce importer jałowic hodowlanych.

Mlekpol nie ma zgody na eksport produktów do Rosji

cz wt, 01 marca 2005 14:36

Jedna z największych polskich spółdzielni mleczarskich, mleczna grupa Mlekpol z Grajewa (Podlaskie), nie znalazła się na ogłoszonej w poniedziałek liście 35 polskich mleczarni, które dostały zgodę na eksport wyrobów na rynek rosyjski. "To jest bardzo dziwne, jesteśmy zaskoczeni, bo kontrola nie wniosła żadnych zastrzeżeń" - powiedział we wtorek prezes Mlekpolu, Edmund Borawski.

Najdroższe mleko w Piątnicy

Foto: Najdroższe mleko w Piątnicy
cz wt, 01 marca 2005 14:14

Rolnicy, dostawcy mleka do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy dostają najwyższe ceny mleka w kraju. OSM Piątnica, już po raz piąty z rzędu zwyciężyła w rankingu Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich na najwyższą cenę skupu mleka. We wrześniu ubiegłego roku cena wyniosła 1,20 za litr, w październiku wzrosła do 1,30 i należy nie tylko do najwyższych w kraju ale jest porównywalna do tej, jaką otrzymują rolnicy dawnej 15. Unii Europejskiej.

Centrum pomaga i radzi

Foto: Centrum pomaga i radzi
cz pon, 28 lutego 2005 16:13

Niemal 1100 osób skorzystało już z pomocy działającego w łomżyńskim PUP Centrum Kształcenia i Informacji Zawodowej oraz Doradztwa Gospodarczego. Najczęściej zainteresowani poszukiwali ofert pracy za pośrednictwem Internetu oraz informacji na temat: założenia własnej działalności gospodarczej, obowiązujących przepisów z zakresu ubezpieczeń społecznych, prawa pracy i podatków.

30 milionów zysku Mlekovity

cz nie, 27 lutego 2005 23:05

Na Walnym Zgromadzeniu Przedstawicieli Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA podsumowała swoją działalność w 2004 roku. Był to okresem dynamicznego rozwoju spółdzielni – oceniają jej władze. W roku 2004 MLEKOVITA przerobiła 601 mln litrów mleka, uzyskała przychody rzędu 1 mld 100 mln zł, a wypracowany zysk sięgnął 30 mln zł. Wzrosty w stosunku do 2003 roku wynosił odpowiednio 13,5%, 36% i 45%.

Milion 200 tys zł na akcje PEPEES

cz pt, 25 lutego 2005 15:35

Za mniej więcej tyle Krzysztof Borkowski członek Rady Nadzorczej PEPEES SA dokupił akcji tej spółki. Znaczący – niemal trzydziestotysięczny pakiet akcji łomżyńskiej spółki zakupiła we wtorek kontrolowana przez niego firma Advertising Business Cinsulting Sp. z o.o. Dziś Krzysztof Borkowski jest jednym z głównych udziałowców PEPEES-u. Pośrednio kontroluje ponad 7% akcji spółki.

Państwowe w większości na plusie

cz wt, 22 lutego 2005 10:04

21 z 24 działających w województwie podlaskim przedsiębiorstw państwowych w 2004 roku wypracowało zysk. Łącznie po opłaceniu podatków zarobiły one ponad 8,5 miliona złotych. Daje to średnio zarobek każdego z nich po około 400 tysięcy złotych. Dla porównania możemy podać, że trzy firmy, które zakończyły 2004 rok na minusie stratę miały po około 500 tys. zł.

PGF Łomża wspiera dom dziecka

Foto: PGF Łomża wspiera  dom dziecka
mm pon, 21 lutego 2005 14:50

Czek na 3 430 zł, leki wartości 1000 zł, oraz sprzęt medyczny - to prezent Polskiej Grupy Farmaceutycznej, który dzisiaj przekazała prezes firmy na rzecz łomżyńskiego domu dziecka. Fundusze zebrane zostały podczas karnawałowego balu farmaceutów, który odbył się 29 stycznia w hotelu Baranowski w Piątnicy.

Prognoza w internecie

Foto: Prognoza w internecie
cz so, 19 lutego 2005 10:37

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Łomży w piątek po południu opublikowano cały dokument o nazwie „Prognoza skutków budowy centrum handlowo-usługowego zlokalizowanego w Łomży w rejonie ul. Sikorskiego i Zawadzkiej dla istniejącej sieci handlowej, rynku pracy, komunikacji oraz zaspokojenia potrzeb i interesów konsumentów”. To ten sam dokument który otrzymali radni miasta wraz z projektem uchwały „w sprawie zatwierdzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Łomży – terenów położonych pomiędzy ulicami Sikorskiego, Zawadzką i Wyszyńskiego obszar P3”. Plan ten umożliwia budowę w tym miejscy pierwszego w mieście sklepu wielkopowierzchniowego.

« · «« · 29 · 30 · 31 · 32 · 33 · 34 · 35 · 36 · 37 · 38 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę