Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

ZPORR-e wsparcie dla dróg

Kolejne inwestycje w Łomży i regionie mają szanse na wsparcie funduszami unijnymi. Regionalny Komitet Sterujący zarekomendował Zarządowi Województwa Podlaskiego listę projektów ubiegających się o wsparcie w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR). Ma modernizację i rozbudowa regionalnego układu transportowego byłe województwo łomżyńskie miałoby dostać ponad 41 mln zł.


Rekomendacja RKS nie jest równoznaczna z przyznaniem pieniędzy na inwestycje, ale ma ogromny wpływ na ostateczną decyzję Marszałka i Zarządu Województwa. Regionalny Komitet Sterujący ocenia na ile dany projekt odpowiada potrzebom regionu i jest zgodny z priorytetami Strategii Rozwoju Województwa. Rekomendacja RKS była zgodna z rankingiem projektów ułożonym po wcześniejszym posiedzeniu Panelu Ekspertów czyli ciała oceniającego merytorycznie zgłoszone przez samorządy wnioski.
Wśród projektów które eksperci i RKS zalecają do wsparcia ze ZPORR są dwa przygotowane przez Łomżę. Jeden dotyczy dalszej modernizacji Alei Legionów. Tym razem chodzi o odcinek niemal 1 km od skrzyżowania Alei z ul. Poznańską do granicy miasta. Koszt inwestycji to niemal 3,5 mln zł., a ze ZPORR miałoby miasto dostać ponad 2,1mln zł. Kolejny projekt dotyczy modernizacja zajezdni autobusowej MPK wraz z infrastrukturą. Tu dotacja miałaby wynieść ponad 2,6 mln zł.
Największym z projektów z byłego łomżyńskiego, który znalazł się w grupie rekomendowanych po dotację ZPORR-u jest modernizacja niemal 9 km. drogi Piątnica – Jedwabne. Koszt inwestycji to ponad 31 mln zł. a wsparcie tej inwestycji funduszami unijnymi miałoby wynieść niemal 23,5 mln zł.

RKS rekomendował także dwa wnioski z Zambrowa. Pierwszy złożony przez samorząd miasta dotyczy przebudowy układu komunikacyjnego w centrum Zambrowa. Inwestycja warta ponad 4 mln zł. miałaby być wsparta ponad 2,8 mln ze ZPORR. Kolejny projekt został złożony przez Powiat
Zambrowski dotyczy przebudowy ul. Papieża Jana Pawła II - przebudowa ulicy o długości. 0,93 km, modernizacja 4 skrzyżowań, wybudowanie chodników o długości 1655 m, wybudowanie 635 m ścieżki rowerowej. Wsparcie unijne w przypadku tej inwestycji miałoby wynieść ponad 3,7 mln zł.

Ostatnim wnioskiem z byłego łomżyńskiego który zarządowi województwa podlaskiego rekomenduje RKS jest przebudowa odcinków dróg o łącznej długości 24,7 km na terenie Powiatu Wysokomazowieckiego. Na ten cel potrzebne jest niemal 10 mln zł, a władze starostwa z Wysokiego Mazowieckiego chcą pozyskać na inwestycje niemal 7,5 mln ze ZPORR.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę