Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Eksperci za Łomżą

Rozbudowa systemu wodno-kanalizacyjnego Łomży i przyległych gmin - przygotowany przez władze Łomży II etap tych prac został najwyżej oceniony przez ekspertów wydających merytoryczną ocenę wniosków złożonych w ramach Zintegrowanego Programu Rozwoju Regionalnego. W sumie w trakcie II rundy naboru projektów do Działania 1.2 ZPORR-u „Infrastruktura ochrony środowiska” wpłynęło 21 projektów o wartości ponad 150 mln. zł. Łączna kwota dofinansowania jaką chcą otrzymań beneficjanci przeszło trzy razy przewyższa dostępną pulę środków przeznaczonych na to działanie.


Sam łomżyński projekt rozbudowy systemu wodno-kanalizacyjnego ubiega się o dofinansowanie na poziomie 8,5 mln zł. Projekt uzyskał wysokie noty ekspertów – ponad 94 na sto możliwych punktów.
Dodajmy, że w grupie projektów ubiegających się o dofinansowanie w ramach Działania 1.2 ZPORR-u są jeszcze trzy inne projekty Łomży w tym jeden zgłoszony przez należącą do miasta spółkę Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Projektowi MPWiK, który zakłada budowę instalacji suszenia i mineralizacji termicznej osadów ściekowych dla tutejszej oczyszczalni ścieków eksperci przyznali eksperci przyznali nieco ponad 91 punktów i ustawili na trzeciej pozycji do realizacji. W przypadku tej inwestycji spółka chciałaby uzyskać ze ZPORR nieco mniej niż 4 mln zł.
Aby oba projekty dostały unijne wsparcie ocenę tzw. Panelu ekspertów musi zaakceptować jeszcze Regionalny Komitet Sterujący i Zarząd Województwa Podlaskiego

W grupie wniosków ubiegających się o dofinansowanie są jeszcze:
* Budowa sieci kanalizacji sanitarnej we wsiach: Konarzyce, Stara Łomża n/rz, Stara Łomża p/sz, Zosin – złożony przez Gminę Łomża (ocena ekspertów 82,73 – pozycja 8.)
* Modernizacja odwodnienia układu komunikacyjnego miasta Łomży – złożony przez Miasto Łomżę (ocena ekspertów 63,03 – pozycja 17.)

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę