Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Oskarżeni o milionowe straty

O spowodowanie sięgających kilkunastu milionów strat oskarża prokuratura byłe kierownictwo spółki telekomunikacyjnej Szeptel. Dziś ta spółka ta nazywa się MNI, a poza nazwą zmieniły się także jej władze. Łomżyńska Prokuratura Okręgowa od kilku miesięcy prowadziła postępowanie wyjaśniające rzekome nadużycia w tej firmie w latach 2001 - 2002. W ostatnich dniach do sądu trafiły dwa akty oskarżenia przeciwko byłym władzom spółki. Straty z obu łącznie wynoszą ponad 15 mln zł.

Pod koniec lipca o działanie na szkodę spółki oskarżono Michała S. - byłego prezesa spółki Andrzeja W. - wiceprezesa i Macieja W. - członka zarządu i prezesa zależnej od Szpetela spółki Ogólnopolska Sieć Szkieletowa SA. Straty jakie spowodowali w mieni spółki oszacowano na ponad 6 mln zł.
Teraz do sądu został skierowany drugi akt oskarżenia. Andrzeja W. byłego wiceprezesa Szeptela, a także Dariusza Z. byłego prokurenta i Stanisława G. akcjonariusza spółki prokuratura oskarża o działanie na jej szkodę, w wyniku którego spółka poniosła stratę w wysokości niemal 9 milionów złotych.
Przypomnijmy Szeptel (obecnie MNI) to spółka, która powstała w 1992 roku jako jeden z pierwszych niezależnych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Spółka początkowo skupiała się na rozwoju usług telekomunikacyjnych na terenie dawnego województwa łomżyńskiego. Dziś MNI jest największą firmą polską świadczącą przede wszystkim za tzw. usługi dodane zarówno w kraju jak i poza granicami Polski.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę