Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Bezrobocie symbolicznie spada

O mniej niż 0,1 proc. spadło w lipcu bezrobocie w regionie. Przez cały ubiegły miesiąc o 10 osób zmniejszyła się liczba zarejestrowanych w łomżyńskim Powiatowym Urzędzie Pracy. Teraz jest ich ponad 7 200. Pracownicy PUP-u argumentują, że śladowy spadek liczby bezrobotnych jest wynikiem zwiększonego napływu nowych bezrobotnych i istotnego zmniejszającą się ilość ofert pracy zgłaszanych przez lokalnych pracodawców. Na ponad pół tysiąca nowy bezrobotnych ofert pracy zgłoszono tylko 142, przy czym niemal połowa dotyczyła pracy subsydiowanej.

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu lipca br. wyniosła 7205 osób (w tym 3852 kobiety). W porównaniu z rokiem ubiegłym spadek bezrobocia jest znacznie wyższy niż w stosunku do czerwca i wyniósł ponad 10 proc. Rok temu bezrobotnych w Łomży i Powiecie Łomżyńskim było ponad 8 tys.
W lipcu do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży zgłosiło się 541 bezrobotnych, w tym 381 nie posiadało prawa do zasiłku. Bezrobotni z miasta Łomży stanowili 61,5% wszystkich zarejestrowanych osób w urzędzie i było ich 4430. Oznacza to, że dziś bez pracy pozostaje co czwarty czynnych zawodowo poza rolnictwem indywidualnym łomżanin.

Dodajmy, że spośród ponad 7 tys. bezrobotnych prawo do zasiłku dla bezrobotnego ma tylko 711 osób czyli mniej niż 10 proc. z nich.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę