Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

ZPORR nie dla nas...

Zarząd województwa podlaskiego podzielił wczoraj ostatnie 53 miliony ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego na rozwój transportu regionalnego. Niestety tym razem pieniądze nie trafią do Łomży, ani na jakąkolwiek inną inwestycję w byłym łomżyńskim. Lwią część ZPORR-u dostał bowiem Białystok. Reszta wystarczyła tylko na przebudowę 5,5 km drogi wojewódzkiej w okolicach Raczek pod Augustowem.

Wszystkie złożone przez samorządy projekty do ZPORR opiewały na grupo ponad 200 milionów złotych dotacji. Pieniędzy było znacznie mniej – ok. 53 mln zł. - toteż wiadomo było, że dla wszystkich nie starczy.
Zarząd Województwa miał do wyboru kilkadziesiąt propozycji. Postanowił, że najważniejszy dla całego rozwoju regionu jest ten z Białegostoku na nowe autobusy i modernizację tamtych ulic. Stolica województwa dostała 45 mln zł.

Wśród projektów które Zarząd Województwa odrzucił, a których realizację pozytywnie zaopiniował Regionaly Komitet Sterujący były dwa przygotowane przez Łomżę. Jeden dotyczy dalszej modernizacji Alei Legionów, drugi modernizacja zajezdni autobusowej MPK wraz z infrastrukturą. ZPORR-owska dotacja miałaby wynieść 4,7 mln zł.
Nie przeszedł także projekt modernizacji niemal 9 km. drogi Piątnica – Jedwabne (koszt inwestycji to ponad 31 mln zł), dwa wnioski z Zambrowa i jeden z Wysokiego Mazowieckiego na przebudowę niemal 25 km dróg na terenie tamtejszego powiatu.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę