Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Mlekpol w Klubie Eksportera

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol z Grajewa została się w gronie 32 największych polskich eksporterów. Firma została uhonorowana też specjalnym medalem „Klubu Eksportera”. Mlekpol to niekwestionowany lider w branży mleczarskiej w kraju. Ponad 30% produkcji eksportuje głównie do krajów Unii Europejskiej. Na zagraniczny rynek trafiają sery, mleko w proszku, masła i serwatka w proszku.

Stowarzyszenie "Klub Eksportera" jest organizacją zrzeszającą polskich eksporterów ze wszystkich branż i regionów naszego kraju. Celem nadrzędnym Stowarzyszenia jest działanie na rzecz osiągnięcia międzynarodowej konkurencyjności polskiej gospodarki.
To duże wyróżnienie i docenienie naszych starań w zakresie eksportu – mówił Edmund Borawski, prezes SM Mlekpol, podczas odbierania medalu. – Uczestnictwo w tym stowarzyszeniu jest prestiżowym wyróżnieniem dla naszej spółdzielni. Mlekpol jest liczącym się eksporterem, zwłaszcza, po otwarciu rynków Unii Europejskiej. Tuż po otwarciu granic, ze względu na różnicę w poziomie cenowym serów twardych, masła, mleka i serwatki w proszku, oferta polskich towarów spotkała się z dużym zainteresowaniem unijnych odbiorców, co zaowocowało wzmożonym eksportem do krajów członkowskich podczas pierwszych miesięcy po akcesji. Na dzień dzisiejszy dysproporcje cenowe pomiędzy polskimi towarami, a oferowanymi z krajów UE mocno się zacierają. Jednak nabyte kontakty i wiedza odbiorców o oferowanej jakości i elastyczności naszej firmy, pozwalają na kontynuowanie współpracy, handel w szerokim zakresie i traktowanie produktów Mlekpolu na równi lub wyżej od pochodzących z krajów UE.

Drugą firmą z podlaskiego, która została wyróżniona przez “Klub Eksportera” jest Suempol z Bielska Podlaskiego – producent wędzonego łososia. Firma eksportuje 80% produkcji na rynek niemiecki.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę