Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pepees po restrukturyzacji

Wzrost zysku w II kwartale odnotował Pepees. To zasługa m.in. redukcji kosztów i rozwiązania rezerw. Sprzedaż Pepeesu w II kw. wyniosła 18,6 mln zł. To o 6% mniej niż rok temu. Natomiast już zysk z działalności operacyjnej był o 271% wyższy niż rok temu i wyniósł 1,3 mln zł.

Zysk netto sięgnął 1,2 mln zł i 12-krotnie przerósł ubiegłoroczny wynik. - To przede wszystkim zasługa przeprowadzonej przez nas restrukturyzacji kosztów - tłumaczy Mariusz Przystupa, dyrektor finansowy spółki. - Poza tym w II kwartale dokonaliśmy rozwiązania rezerw na świadczenia pracownicze. W ten sposób w poczet zysków można było zaliczyć dodatkowe 1,1 mln zł - dodaje.

Cięcia kosztów pozwoliły także uchronić wyniki Pepeesu przed skutkami spadku cen skrobi ziemniaczanej na rynkach światowych. W porównaniu z rokiem ubiegłym ceny te są niższe o 30%. Narastająco, po pierwszej połowie 2005 r. Pepees osiągnął sprzedaż w wysokości 34,6 mln zł (o 26% mniej w odniesieniu do roku ubiegłego). Zysk netto wyniósł 1,1 mln zł (spadek o 70%).

W tym roku Pepees rozpoczął wdrażanie 3-letniego programu inwestycyjnego, którego wartość opiewa na 20 mln zł. Spółka m.in. zmodernizuje linię do produkcji skrobi ziemniaczanej. Tegoroczny limit na produkcję skrobi, narzucony przez Unię Europejską, dla Pepeesu wynosi 35 tys. ton. Tyle, ile rok temu.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę