poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Prezydent dał na (Młodzieżowy) ŁKS...

Ponad 40 tys złotych dotacji z budżetu miasta przekazał prezydent na młodych piłkarzy Łomżyńskiego klubu Sportowego. Pieniądze nie dostał jednak Łomżyński Klub Sportowy, a Młodzieżowy Łomżyński Klub Sportowy. To nowy klub, którego zebranie założycielskie odbyło się pod koniec kwietnia. Jak podaje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza klub został zarejestrowany w ewidencji Prezydenta Miasta, a jednym z celów statutowych tego stowarzyszenia jest szkolenie dzieci i młodzieży dla potrzeb Łomżyńskiego Klubu Sportowego.

Na realizację zadań w sferze sportu i kultury fizycznej oraz turystyki prezydent Jerzy Brzeziński podzielił właśnie ponad 200 tys zł. W puli sportowej znalazło się 21 zadań realizowanych przez 16 klubów. Najwięcej pieniędzy otrzymał Młodzieżowy Łomżyński Klub Sportowy, który dzięki temu wsparciu ma zrealizować dwa zadania. Pierwsze z nich to „realizowanie programu szkolenia sportowego dzieci i młodzieży w piłce nożnej grup młodzieżowych”, a dotacja na ten cel wynosi   31,5 tys zł, drugie to organizacja obozów sportowych grup młodzieżowych, na MŁKS z kasy miasta dostał 10 tys zł.

Łącznie 9,5 tys zł otrzymał także inny łomżyński klub piłkarski KS „Perspektywa”. Dotacje są na „szkolenie i udział w rozgrywkach IV Ligi piłki nożnej” oraz na organizację Wakacyjnego Turniej Piłki Nożnej Młodzieży Szkolnej.

Wysokie dotacje – łącznie ponad 22 tys zł - otrzymał także Klub Uczelniany AZS PWSIiP w Łomży, którego zawodniczki brały udział w rozgrywkach I Ligi tenisa stołowego kobiet.

Z niespełna 72 tys zł jakie przeznaczono na sześć zadań turystycznych najwięcej pieniędzy – 63 tys zł - otrzymało Okręgowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Łomży  na organizację i prowadzenie kąpieliska miejskiego na Narwi w Łomży.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0