piątek, 20 października 2017 napisz DONOS@

Żebrowska pojedzie na Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce

Magda Żebrowska, kulomiotka LKS Narew Kurpiewski, podczas niedzielnego mitingu LA w Białymstoku pchnęła kulą na odległość 15,54 m czym wypełniła minimum na Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce, które w lipcu odbędą się w Moncton w Kanadzie. Wcześniej – już w najbliższy weekend - lekkoatletka, trenowana przez białostockiego trenera Przemysława Zabawskiego, będzie faworytką do medali podczas odbywających się w Białymstoku Mistrzostwach Polski Juniorów w LA.

Magdalena Żebrowska na treningu w Spale
Magdalena Żebrowska na treningu w Spale

Żebrowska wystartuje w dwóch konkurencjach  pchnięciu kulą i rzucie dyskiem w której także odnosi sukcesy. 12 czerwca w Białymstoku na Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w LA Magda posłała dysk na odległość 44,36 m, wynik ten jest nowym rekordem Ziemi Łomżyńskiej.

Ten sezon jest dla Magdy bardzo udany. 26 maja uhonorowana została za dotychczasowe osiągnięcia sportowe Łomżyńskim Laurem Sportowym. W obecnym sezonie dwukrotnie poprawiając rekordy ziemi łomżyńskiej w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem Magda udowodniła, że zasłużyła sobie na miano najwybitniejszej miotaczki w historii łomżyńskiej LA.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0