Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Medale Mistrzostw Polski

Główne zdjęcie
Magdalena Żebrowska z trenerem klubowym Wojciechem Błachnio

Dwa medale zdobyły zawodniczki łomżyńskich klubów podczas Mistrzostw Polski juniorów w Lekkiej Atletyce, które od soboty (do poniedziałku) rozgrywane są w Białymstoku. Na podium stanęły Magdalena Żebrowska i Żaneta Lenczewska.

Magdalena Żebrowska, to kulomiotka z klubu  LKS Narew Kurpiewski Łomża. Zawodniczka znajdowała się wśród faworytów zawodów, bo tydzień wcześniej pchając kulę na odległość 15,54 m czym wypełniła minimum na Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce, które w lipcu odbędą się w Kanadzie. Niestety podczas  Mistrzostw Polski Żebrowska nie osiągała już takich rezultatów. I choć prowadziła Magda z wynikiem 15,29 m do przedostatniej kolejki, ostatecznie zajęła druga pozycję. Wyprzedziła ją Paulina Guba ze Startu Otwock, która podczas tych mistrzostw ustanowiła z rekord życiowy 15,70 m. 

Medal Mistrzostw Polski juniorów w Lekkiej Atletyce ma też Żaneta Lenczewska. Zawodniczka  klub Prefbet Śniadowo Łomża, z wynikiem 43,95m, zajęła trzecie miejsce w rzucie oszczepem.  Konkurencję wygrała Marta Kąkol z GKS Luzino, która posłała oszczep na odległość 51 metrów i 11 centymetrów.  

Dziś kolejne szanse medalowe. Magdalena Żebrowska zakwalifikowała się do finału rzutu dyskiem, a jej klubowy kolega Marek Mogilenicki wystartuje w finale trójskoku.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę