wtorek, 17 października 2017 napisz DONOS@

Fiodorow na podium

Bardzo dobrze spisała się Joanna Fiodorow w pierwszym dniu rozgrywanych w Bielsku-Białej Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce. Zawodniczka LŁKS-u Prefbet Śniadowo Łomża w wywalczyła brązowy medal w rzucie młotem.

Joanna Fiodorow
Joanna Fiodorow

Joanna Fiodorow podczas czwartkowego konkursu młot rzuciła na odległość 63,67 m. To o niemal metr bliżej niż jej rekord życiowy, niemniej odległość ta aż do ostatniej kolejki rzutów dawała jej nawet srebro. Ostatecznie zawodniczka łomżyńsko-śniadowskiego klubu zajęła trzecie miejsce. W konkursie wyprzedziły ją  Katarzyna Kita z Agrosu Zamość i Małgorzata Zadura z AZS-u Warszawa, która zdobyła tytuł mistrzyni Polski.  

Dziś o złoto w biegu na 400 m przez płotki będzie walczyła klubowa koleżanka Fiodorow - Anna Jesień. To najbardziej utytułowana zawodniczka, która dopiero w tym sezonie dołączyła do klubu. Wczoraj Anna Jasień bez problemu awansowała do finału biegu. Jesień wygrała eliminacja, a jej przewaga nad drugą na mecie sięgała blisko trzech sekund, co potwierdza, że jest zdecydowaną faworytką do zdobycia tytułu mistrzyni Polski w tej konkurencji.

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0