Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Wakacyjna przerwa na stadionie... i basenie

Do połowy sierpnia niedostępne dla piłkarzy ŁKS-u będą boiska na stadionie przy ul. Zjazd. Zarządzający obiektem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży poinformował, że od poniedziałku na siedem tygodni zamyka zarówno płytę główną boiska jak i znajdujące się obok boisko treningowe. W lipcu, na około 5 tygodni, zamknięty będzie także wyremontowany niedawno basen przy SP nr 10, którym także zarządza MOSiR. Przerwa technologiczna na basenie ma zostać wykorzystania nie tylko do wymiany wody, ale także do przeprowadzenia prac remontowych. Część z nich to efekt przeglądu gwarancyjnego, inne nakazała przeprowadzić Państwowa Inspekcja Pracy.

Zbigniew Sasinowski dyrektor MOSiR zamknięcie stadionu tłumaczy koniecznością „przeprowadzenia zabiegów pielęgnacyjno-zachowawczych polegających na dosiewie wgłębnym murawy”.
- Termin przeprowadzenia zabiegu jest przewidziany w procedurach utrzymania obiektu wg „Instrukcji pielęgnacji i eksploatacji nawierzchni trawiastych Stadionu Miejskiego w Łomży” - napisał w liście do zarządu Łomżyńskiego Klubu Sportowego.
W związku z tym boiska będą wyłączne z użytkowania od poniedziałku 28 czerwca do 15 sierpnia 2010 roku.

Basen też będzie zamknięty...
W wakacje zamknięty będzie także oddany do użytku raptem 5 miesięcy temu basen przy Szkole Podstawowej nr 10. Dokładny termin na razie nie jest znany. Prawdopodobnie będzie to w połowie lipca – bo władze miasta liczą, że do tego czasu uda się uruchomić kąpielisko na Narwi przy moście Hubala.
Przerwa technologiczna – takiego określenia na zamknięcie basenu przy ul. Niemcewicza używają i ratusz i MOSiR – ma trwać około 5 tygodni. Oficjalnie w tym czasie ma nastąpić wymiany wody w basenie (samo spuszczenie wody trwa ok. 80 godzin – tłumaczy Sasinowski pytany dlaczego przerwa ma być tak długa) oraz konserwacji urządzeń... 
Podczas zamknięcia basenu wykonanych ma być jednak dużo więcej prac. Część z nich
nakazała inspekcja pracy, która kontrolowała basen i dopatrzyła się nieprawidłowości. Inne prace wynikają z dokonanego przeglądu gwarancyjnego. Dyrektor MOSiR w rozmowie telefonicznej przyznaje, że prace gwarancyjne będą wykonane („nie ma w Polsce obiektu, gdzie wszystko udaje się” - mówi), ale jakie tego „z głowy nie poda”, natomiast na spotkanie się z nami nie znajduje czasu. 

Przypomnijmy basen przy SP nr 10 był remontowany przez ponad półtorej roku i został oddany do użytku dopiero w lutym.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę