Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Górskie wyścigi rowerowe „Na krańcach Mazowsza”

Dariusz Zakrzewski z klubu Mistral Białystok zwyciężył w rozgrywanym w niedzielę drugim Maratonie Rowerowym (MTB) „Na krańcach Mazowsza”. Tym razem trasę maratonu poprowadzono niemalże górzystymi terenami - całkowite przewyższenie to ok. 700m - w lasach Giełczyna i Czerwonego Boru. Cykliści mieli do pokonania niemal 60 km, a zwycięzca na przejechanie trudnej trasy potrzebował mniej niż 2 godziny. Wśród kobiet rowerowy maraton wygrała Elżbieta Rogińska z Łomży (2:26:49).

- Trasa bardzo fajna puszczona po górzystych odcinkach. Mam ogromna satysfakcję, że za mną zostało dużo młodych zawodników – mówił 49-letni Dariusz Zakrzewski, zwycięzca maratonu rowerowego „Na krańcach Mazowsza”. - Ja już kupę lat nie jeździłem na rowerze, a teraz znowu jeżdżę, bo to pomaga pilnować mi wagę – dodawał.
W biegu głównym wystartowało wczoraj  76 zawodników. Dariusz Zakrzewski z klubowym kolegą z Piotrem Krajewskim stosunkowo szybko uciekli peletonowi i do końca już nie pozwolili się dogonić. Pierwszy z nich liczącą nieco ponad 58 km trasę maratonu pokonał w 1 godz.. 57 minut i 38 sekund, i o 2 sekundy wyprzedził kolegę. Trzeci z zawodników – Krzysztof Zahorenko z ANYO RICOH PTR DOJLIDY BIAŁYSTOK – na metę dotarł niemal 3 minuty później.

Organizatorzy maratonu przygotowali także coś dla mniej wprawnych kolarzy. Dla średnio zaawansowanych Maraton MTB MINI z dystansem o połowę krótszym niż maraton główny i jeszcze krótszy ok. 15 km - Rodzinny Maraton Rowerowy pomyślany jako impreza rekreacyjna rodzin na rowerach połączony z piknikiem w lesie.
- Łącznie  maratonie, mini maratonie i rodzinnym rajdzie rowerowym wzięło udział około 160 kolarzy, a gdy doliczymy do tego jeszcze sędziów i wolontariuszy, to w sumie bawiło się około 200 osób – mówi Tadeusz Zaremba jeden z współorganizatorów imprezy.

Głównym organizatorem zawodów była parafia pw. Krzyża Świętego w Łomży, przy której ulokowano start i metę zawodów, we współpracy z Podlaskim Okręgowym Związkiem Kolarskim, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łomży.

Organizatorzy Maratonu serdecznie dziękują wszystkim, którzy bardzo pomogli w przeprowadzeniu zawodów. Szczególnie wielka pomoc okazali: WRD KM Policji w Łomży, OSM Piątnica, Firma TMT Sp. z o.o., SANMET sp. j. MUŁA, Ambrella System, LOGO - M. Trojanowski, Caffe Apollo w Galerii Stokrotka, PSS w Łomży, Wypożyczalnia Qadów w Kozikach - Wojciech Kłosek, patronowi medialnemu SPEED s.c oraz wielu wolontariuszy, w tym z ASP.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Dariusz Zakrzewski, Piotr Krajewski
Foto: Dariusz Zakrzewski
Foto: Dariusz Zakrzewski z klubowym kolegą z Piotrem Krajewskim

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę