Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 23 maja 2022 napisz DONOS@

Wpadli wielokrotni włamywacze

mm cz, 24 marca 2022 11:02

Trzech mężczyzn, podejrzanych o szereg włamań do sklepów spożywczych i piekarni, zatrzymali łomżyńscy policjanci. Ich łupem padły między innymi alkohol, papierosy i pieniądze. Poszkodowani swoje straty wycenili na blisko 20 tysięcy złotych.

Potępili wojnę i rozpętali swoją wojenkę

mm śr, 23 marca 2022 19:09

Po potępieniu przez Radnych wojny na Ukrainie, rozpoczęła się kolejna, tym razem wewnętrzna wojenka. Stawką walki była większość w Radzie Miasta i stanowisko przewodniczącej bądź przewodniczącego. To starcie prezydent przegrał.

Rada Miasta odrzuciła podwyżki opłat za śmieci

mm śr, 23 marca 2022 16:34

Radni w głosowaniu odrzucili proponowaną przez prezydenta miasta podwyżkę opłat za śmieci. Po długiej dyskusji 7 radnych poparło podwyżkę, 13 było przeciw.

Po czym poznać dobrą karmę dla psa?

JJS śr, 23 marca 2022 14:21

Każdy odpowiedzialny opiekun zdaje sobie sprawę z tego, że jego pies, aby mógł cieszyć się dobrym zdrowiem wymaga odpowiedniej opieki, a co za tym idzie zbilansowanej i zdrowej karmy. Wybór najlepszego jedzenia nie należy do najprostszych, ponieważ na rynku mamy wiele rodzajów karm od suchych chrupek do mokrych puszek czy saszetek, które różnią się względem siebie składem i wartościami odżywczymi. Jak zatem wybrać z nich najlepszą karmę dla naszego pupila? Czy tania karma może być dobra dla naszego psa?

Nie będzie termomodernizacji Hali Olimpijczyków

mm śr, 23 marca 2022 12:22

Ratusz unieważnił przetarg na termomodernizację Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży. Miasto przeznaczyło za mało pieniędzy na inwestycję.

Rada Miasta Łomży potępiła napaść Rosji na Ukrainę

mm śr, 23 marca 2022 10:42

„W pełni potępiamy wrogi i haniebny akt, który dokonała Federacja Rosyjska wkraczając zbrojnie na teren Ukrainy, depcząc jej suwerenność i wolność oraz dopuszczając się zbrodniczych aktów wobec ludności cywilnej.” - piszą radni Rady Miasta Łomża w stanowisku przyjętym przez aklamację podczas środowej sesji.

Ruszyła infolinia ZUS w języku ukraińskim

mm śr, 23 marca 2022 08:43

Od poniedziałku, 21 marca funkcjonuje specjalna infolinia ZUS na której można uzyskać informacje dotyczące świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy, tych którzy przybyli do Polski przez wojnę po 23 lutego 2022 r. Infolinia jest w języku ukraińskim i polskim, a obsługują ją m.in. uchodźcy z Ukrainy. Pierwszego dnia obsłużyła blisko 850 osób.

Modlitwa Diecezji Łomżyńskiej o pokój na Ukrainie

mm wt, 22 marca 2022 17:07

- Wspólna modlitwa przez przyczynę Matki Bożej i świętego Józefa oraz świętego Michała Archanioła, patrona Ukrainy, niech nas jednoczy w miłości braterskiej z naszymi cierpiącymi braćmi i siostrami - zachęcił biskup łomżyński Janusz Stepnowski i zaprosił Diecezjan do modlitwy o pokój i zakończenie wojny na Ukrainie. 25. marca - miesiąc od inwazji Rosji na Ukrainę - papież Franciszek ma oddać cały świat, w tym kraj agresora i ofiary, Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.

Nie działa sygnalizacja świetlna na ważnym skrzyżowaniu

mm wt, 22 marca 2022 16:59

Od poniedziałkowego ranka nie działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu alei Legionów w ulicą Sikorskiego. Jak wynika z informacji z Ratusza, taka sytuacja może potrwać jeszcze kilka dni.

Kończy się pomoc w punktach zbiórek

mm wt, 22 marca 2022 15:52

Osłabła pomoc, jaka dociera dla Ukrainy do punktu Pomocy Humanitarnej przy ul. Akademickiej 1. - Od zeszłego tygodnia osoby przywożące jakiekolwiek dary zdarzają się sporadycznie, stąd zapasy kończą się, choć potrzeby nadal są duże – mówi Marta Biedrzycka z Akademii Nauk Stosowanych w Łomży.

Pijani za kierownicą

mm wt, 22 marca 2022 12:56

Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymali dziś rano łomżyńscy policjanci. Rekordzistką okazała się 30-latka u której alkomat wskazał 1,5 promila.

Komisja RM przeciw podwyżkom opłat za śmieci w Łomży

mm wt, 22 marca 2022 12:07

- Sprawiedliwie to jest pokrycie kosztów tam gdzie one powstają. Niech płaci ten, kto konsumuje i to jest podstawa – mówił radny Zbigniew Prosiński podczas posiedzenia komisji Rady Miasta w sprawie podwyżki cen za śmieci.

Czym charakteryzuje się solidny podnośnik koszowy?

JJS wt, 22 marca 2022 10:22

Prace budowlane czy konserwacyjne niejednokrotnie wiążą się z koniecznością dotarcia do trudno dostępnych miejsc. Naprawy dachów wysokich domów, odnowa elewacji wielopiętrowych budynków, montaż instalacji elektrycznej i wiele innych zadań jest możliwe dzięki użyciu maszyn wynoszących pracowników na dużą wysokość. Jednym z takich urządzeń jest podnośnik koszowy. Na czym polega zasada jego działania i czy bardziej opłaca się kupić, a może wynająć taki sprzęt?

Ukrainki szukają pracy w Łomży i powiecie łomżyńskim

mm pon, 21 marca 2022 13:36

Zanim Rosja napadła na Ukrainę, 24. lutego 2022 r., w Łomży i powiecie łomżyńskim pracowało w 2021 roku prawie 4 i pół tysiąca obywateli Ukrainy. Jak szacuje Powiatowy Urząd Pracy w Łomży, w oparciu o informacje od pracodawców, około 20 procent Ukraińców wróciło do swojej walczącej Ojczyzny. Wojna wywołała falę uchodźców, którymi są głównie kobiety z dziećmi. Od środy Ukraińcom nadawany jest w Ratuszu i urzędach gmin numer PESEL, a 21 Ukrainek zarejestrowało się w PUP.

Renta socjalna – korzystne zmiany dla dorabiających

mm pon, 21 marca 2022 13:05

Od początku roku obowiązują nowe, korzystniejsze, przepisy dla dorabiających do renty socjalnej. Są teraz takie same jak w przypadku osób pobierających renty z tytułu niezdolności do pracy. Dla wielu osób oznacza to możliwość osiągania dodatkowych przychodów i pobierania renty socjalnej w pełnej lub zmniejszonej wysokości – bez zawieszania prawa do świadczenia.

KRUS: zmiany w umowach z obywatelami Ukrainy

mm pon, 21 marca 2022 12:50

Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy, w związku z konfliktem zbrojnym przewiduje możliwość zawierania umowy z Ukraińcami np. o pomocy przy zbiorach z pomocnikami rolnika, na wydłużony niż dotychczas okres, tj. na okres ich legalnego pobytu na terytorium Polski.

Ciepły początek wiosny

mm pon, 21 marca 2022 11:38

W najbliższe dni nad Polską nadal dominować będzie wyż (Wyż Peter), a to oznacza, że będziemy mieli dużo słońca w całym kraju i bez opadów. Będzie też nieco cieplej niż w ostanie dni. Temperatura w ciągu dnia sięgnie nawet 17°C, choć poranki mogą być chłodne, zwłaszcza w pierwszej części tygodnia.

Okradł kobietę w kościele

mm pon, 21 marca 2022 10:48

Łomżyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież pieniędzy z torebki jednej z wiernych uczestniczących w nabożeństwie. Mężczyzna z pozostawionej na ławce torebki wyjął z portfela 750 złotych.

Zła jakość powietrza w Łomży

mm pon, 21 marca 2022 09:25

To już kolejny dzień i wieczór, kiedy w Łomży przekroczone są dopuszczalne normy zanieczyszczenia powierza pyłami PM10. Niestety taka sytuacja może jeszcze potrwać kilka dni. Szczególnie wieczorami lepiej ograniczyć aktywność fizyczną na zewnątrz.

Na ukraiński front dotarła pomoc humanitarna z Gminy Łomża

mm nie, 20 marca 2022 16:02

- To jest radość. Ważne, że to dotarło. Wszyscy się ucieszą, bo mnóstwo ludzi się w tę pomoc zaangażowało – mówi z ulgą Piotr Kłys, wójt Gminy Łomża. Mowa o transporcie 36 palet pomocy humanitarnej, które po 9 dniach i przejechaniu 1500 km, kilkukrotnym przeładowywaniu, dotarły do Mikołajowa, miasta frontowego nad Morzem Czarnym, tuż obok Chersonia.

« · «« · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę