Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 30 września 2020 napisz DONOS@

Jak wybrać laptopa? – czyli wszystko, co trzeba wiedzieć

Foto: Jak wybrać laptopa? – czyli wszystko, co trzeba...
JJS cz, 06 sierpnia 2020 15:36

Niekwestionowaną prawdą jest, że w komputerach osobistych skupia się spora część naszego życia. Nic więc dziwnego, że staramy się, aby te urządzenia były sprawne i na całe lata przystosowane do często zmieniających się trendów i wymagań systemowych. Dlatego też, stojąc przed niełatwym zadaniem, jakim jest kupno nowego laptopa, warto pamiętać o kilku prostych, aczkolwiek bardzo ważnych zasadach. Poznaj je wszystkie już teraz!

Miasto sprzedaje działki przy Zjeździe

Foto: Miasto sprzedaje działki przy Zjeździe
mm cz, 06 sierpnia 2020 15:31

Działki o powierzchni 0,1444 ha przy ul. Zjazd naprzeciw Lidla do kupienia w przetargu ustnym nieograniczonym. Właśnie opublikowano zarządzenie podpisane przez wiceprezydenta Andrzeja Garlickiego. Przetarg już jutro.

Ceremonia pogrzebowa Kazimierza Wojewody

mm cz, 06 sierpnia 2020 09:56

Uroczystości pogrzebowe Kazimierza Wojewody (15 marca 1930-3 sierpnia 2020), zasłużonego pedagoga i cenionego artysty, odbędą się w najbliższy piątek 7 sierpnia. O godzinie 14:00 ciało Zmarłego zostanie wystawione w kościele Miłosierdzia Bożego w Łomży przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego 11, a żałobna msza święta odbędzie się o godzinie 16:00.

Bezrobotni z miasta Łomży stanowili 61,5% wszystkich zarejestrowanych osób w urzędzie i było ich 202

Foto: Bezrobotni z miasta Łomży stanowili 61,5% wszys...
mm cz, 06 sierpnia 2020 08:55

W lipcu 2020 r. do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży wpłynęły 203 oferty pracy. To ponad dwa razy więcej niż przed rokiem gdy było ich 98. Mimo to bezrobocie w mieście i okolicy wzrosło. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w PUP na koniec wyniosła 3296 osób. To o 23 osoby więcej niż w czerwcu i o 372 więcej niż w lipcu 2019.

Nimfa narwiańska marzy o fontannie w sercu Łomży

Foto: Nimfa narwiańska marzy o fontannie w sercu Łomży
mm cz, 06 sierpnia 2020 08:11

Gdyby na Starym Rynku w środku fontanny o średnicy 10 metrów stała nimfa narwiańska, piękna i pełna wdzięku..., to ciekawsza byłaby „forma wodna ze słupami wody i kaskadami, zrealizowana z poziomych płyt żelbetowych, licowana płytami granitowymi o powierzchni polerowanej” - jak to ujął wręcz poetycko inspektor Łukasz Czech z ratusza. W słoneczną i upalną środę od rana na placu od strony Farnej i kamieniczek koparka wyjmuje potężne łychy piasku wykopu na fontannę marzeń.

Strażacy z Jedwabnego w nowej remizie

Foto: Strażacy z Jedwabnego w nowej remizie
mm cz, 06 sierpnia 2020 08:04

- Spotykamy się na uroczystości odsłonięcia i poświęcenia remizy strażackiej – witał gości Adam Niebrzydowski, burmistrz Jedwabnego - oczekiwanej przez wiele lat przez naszych kolegów strażaków. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Panu ministrowi Jarosławowi Zielińskiemu, bo bez jego wsparcia nie byłoby tej inwestycji. Panie ministrze w imieniu swoim, strażaków i mieszkańców Jedwabnego bardzo serdecznie dziękuję - zakończył.

Urząd Miejski w Łomży Podlaską Marką?

Foto: Urząd Miejski w Łomży Podlaską Marką?
mm śr, 05 sierpnia 2020 19:48

Dziś kapituła Podlaskiej Marki 2019 ogłosiła nominowanych do nagrody. W kategorii społeczeństwo znalazł się Urząd Miejski w Łomży za "samorządowe becikowe".

Awantura domowa z narkotykami

Foto: Awantura domowa z narkotykami
mm śr, 05 sierpnia 2020 12:55

Trzy osoby dorosłe zatrzymali w poniedziałek wieczorem łomżyńscy policjanci podczas interwencji w mieszkaniu jednego z bloków przy ulicy Spółdzielczej. - W trakcie interwencji funkcjonariusze ujawnili posiadanie przez osoby przebywające w mieszkaniu środków odurzających – informuje młodszy aspirant Piotr Milewski z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. - Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. We wtorek po czynnościach została zwolniona kobieta i starszy mężczyzna.

Kaloryfery gorące - w środku lata

Foto: Kaloryfery gorące - w środku lata
mm śr, 05 sierpnia 2020 10:09

Poniedziałkowy wieczór w Łomży był wystarczająco ciepły, żeby można było spać przy otwartych wszystkich oknach. Jednak jedna z mieszkanek bloku przy ul. Księcia Janusza I odniosła wrażenie, że przed północą zrobiło się tak duszno, jakby to był sam środek upalnego dnia. - Pomyślałam przez chwilę, że może dopadł mnie koronawirus? - opowiada spokojnie i rzeczowo Hanna Huszcza, która ze zdumieniem odkryła, że w jej mieszkaniu po jednej stronie kaloryfery są gorące... Tak jak zimą.

Rowerowa pielgrzymka szlakiem Bitwy Warszawskiej

Foto: Rowerowa pielgrzymka szlakiem Bitwy Warszawskiej
mm śr, 05 sierpnia 2020 10:02

Uczestnicy 13. Rowerowej Pielgrzymki Parafii Krzyża Świętego szczęśliwie powrócili do domu. W czasie trwającej cztery dni pielgrzymki odwiedzili 15 miejsc związanych z Bitwą Warszawską 1920 roku – takich, w których odbyły się poprzedzające ją walki z wojskami bolszewickimi. – W setną rocznicę tych wydarzeń składamy hołd poległym żołnierzom, którzy zatrzymali marsz sowieckiej armii nie tylko na Polskę, ale i na Europę – podkreślali pielgrzymi, zapalając w ulewnym deszczu znicze i modląc się przy obelisku upamiętniającym rotmistrza Witolda Pileckiego, uczestnika walk w 1920 roku.

Jaki materac 160x200 wybrać do sypialni? Porównanie rodzajów materacy z oferty - Hilding Anders

Foto: Jaki materac 160x200 wybrać do sypialni? Porówn...
JJS śr, 05 sierpnia 2020 08:40

Dobry materac jest kluczowym wyposażeniem każdej sypialni. Odpowiednio dobrany, zapewni warunki do komfortowego snu, podczas którego organizm będzie wypoczywał w intensywny sposób. Jaki materac wybrać? Prześledźmy pokrótce, czym charakteryzują się najważniejsze rodzaje materacy od Hilding.

Zakręta droga

Foto: Zakręta droga
mm śr, 05 sierpnia 2020 08:35

Ten nie wyjechał w pole, kto nigdy nie jechał na nawigacji. Gorzej, jak długim składem z przyczepą trafi się w wąską uliczkę z zaparkowanymi po bokach samochodami. Masakra.

Młodzieżowe meble – poradnik wyboru

Foto: Młodzieżowe meble – poradnik wyboru
JJS śr, 05 sierpnia 2020 08:32

Wystrój pokoju dla nastolatka czy dziecka jest szczególnie istotny i pomaga w zapewnieniu młodemu człowiekowi przestrzeni, w której poczuje się nie tylko swobodnie, ale przede wszystkim będzie czuło się w niej bezpiecznie. Wybór odpowiednich mebli zachęci nastolatka do częstszego przebywania w nim, a co za tym idzie, zapraszania do niego swoich znajomych. Na co jednak zwrócić szczególną uwagę podczas doboru mebli młodzieżowych? Lepiej zdecydować się na pokoju w konkretnej stylistyce, czy może postawić na zróżnicowanie i poszczególne meble, jak łóżko, szafę czy biurko powinny pochodzić z różnych zestawów? Sprawdź, czym kierować się przy przeglądaniu ofert młodzieżowych mebli.

Popadało

Foto: Popadało
mm śr, 05 sierpnia 2020 08:15

Ponad 26 litrów wody na metr kwadratowy spadło wczoraj w Łomży i okolicy. Naintensywniej padało około godziny 14. Wówczas stacja pomiarowa w Marianowie zanotowała opad 7,5 litra na m2.

Bezpieczne dziecko na wakacjach – co zabrać na wyjazd?

Foto: Bezpieczne dziecko na wakacjach – co zabrać na ...
JJS śr, 05 sierpnia 2020 08:08

Wakacje to czas przyjemnego wypoczynku i wyjazdów, na które wielu z nas już nie może się doczekać. Warto się do nich jednak dobrze przygotować, zwłaszcza gdy razem z nami jedzie najmłodszy członek rodziny. Małe dzieci wymagają zabrania sporej ilości rzeczy, niezbędnych do bezpiecznego i wygodnego odpoczynku. Czego będziemy potrzebować? O tym opowiemy poniżej.

Stracił prawo jazdy za jazdę „na gazie”

mm wt, 04 sierpnia 2020 18:55

- W niedzielne popołudnie policjanci, którzy w nieoznakowanym radiowozie patrolowali ruch na drodze krajowej 61 z Łomży w kierunku Kisielnicy, byli świadkami bardzo niebezpiecznej sytuacji – informuje młodszy aspirant Piotr Milewski, od sierpnia 2020 oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży. - Okazało się, że z naprzeciwka jedzie w kierunku Łomży osobowym peugeotem kierowca, z powodu którego inne samochody zjeżdżały na boki. Radiowóz natychmiast zawrócił.

Pociąg staranował TIR-a w Łomży

Foto: Pociąg staranował TIR-a w Łomży
mm wt, 04 sierpnia 2020 14:57

- Kilka minut temu pociąg towarowy uderzył w TIR-a! – zadzwonił do redakcji rozemocjonowany Czytelnik. - Przez te tory pociąg jeździ raz na ruski rok, ale z powodu braku rogatek i sygnalizacji mogło dojść do tragedii i śmierci człowieka... – opowiada Pan Maciek, 45-latek z Łomży, który był świadkiem katastrofy drogowej na przejeździe kolejowym przy ulicy Poznańskiej po godzinie 14.

Łomżyniak uratował chłopca tonącego w Wiśle

Foto: Łomżyniak uratował chłopca tonącego w Wiśle
mm wt, 04 sierpnia 2020 13:16

Piękny, ciepły, sierpniowy wieczór w Warszawie. Dwaj policjanci: st. post. Andrzej Grędziszewski z KPP w Bartoszycach i st. post. Maksymilian Głowacki, 24-latek z Komendy Miejskiej Policji w Łomży, patrolowali w niedzielę rejon bulwarów wiślanych. - I była to z pewnością służba, którą na długo zapamiętają – opowiada Marta Kabelis, policjantka z Bartoszyc. - Chociaż są młodzi służbą, to potrafili szybko i odpowiednio zareagować w trudnej sytuacji. Gdy około godziny 21. policjanci szli brzegiem Wisły, niespodziewanie podbiegł mężczyzna z informacją, że w rzece ktoś się topi.

Czołówka na Sikorskiego przy moście Hubala

Foto: Czołówka na Sikorskiego przy moście Hubala
mm wt, 04 sierpnia 2020 12:37

Na łuku jezdni ul. Sikorskiego przed mostem Hubala zderzyły się Audi i Peugeot. Są utrudnienia, ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo.

Kazimierz Wojewoda nie żyje

Foto: Kazimierz Wojewoda nie żyje
mm wt, 04 sierpnia 2020 09:32

W poniedziałek wieczorem zmarł Kazimierz Wojewoda (1930-2020): artysta, pedagog, wychowawca tysięcy młodych ludzi, w których przez kilkadziesiąt lat z powodzeniem zaszczepiał miłość do sztuk plastycznych. Odszedł po ciężkiej chorobie, w łomżyńskim hospicjum. Swoje niepowtarzalne akwarele prezentował na kilkunastu wystawach indywidualnych i licznych zbiorowych. Jako 11-latek został z całą rodziną zesłany do Kazachstanu, gdzie przeżył blisko pięć lat, co opisał we wstrząsającej książce „Pamiętam. Wspomnienia z Kazachstanu 1941-1946”. Współtworzył Związek Sybiraków w Łomży, a jego wieloletnią, ofiarną pracę i artystyczny dorobek doceniono choćby Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

« · «« · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę