Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 października 2020 napisz DONOS@

Mogą być nawałnice

Foto: Mogą być nawałnice
cz wt, 28 lipca 2020 15:30

Od godz. 17. do 4.w nocy nad Łomżą i powiatami grajewskim, kolneńskim, łomżyńskim i zambrowskim synoptycy przewidują możliwość wystąpienia burz z gradem. Wiesław Winnicki, dyżurny synoptyk Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB w Białymstoku prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określił na 80%, a zagrożeniu nadał pierwszy stopień. - Dynamiczna sytuacja meteorologiczna może spowodować zmianę parametrów ostrzeżeniowych i stopnia ostrzeżenia – zaznacza.

Pożegnaliśmy Ś.P. Jerzego Piotra Szczechowskiego (+54)

Foto: Pożegnaliśmy Ś.P. Jerzego Piotra Szczechowskieg...
cz wt, 28 lipca 2020 13:25

„W dniu 23 lipca 2020 roku odszedł do Pana w wieku 54 lat Ś.P. Jerzy Piotr Szczechowski”. Krótka informacja z klepsydry na tablicy przed Kaplicą Epitafium w Łomży, gdzie w poniedziałek Ojciec Kapucyn odprawił mszę św. za Ś.P. Jerzego Piotra... Może z początku to nazwisko nie powie wiele nawet rodowitym łomżyniakom, ponieważ tak jak żył skromnie i bez rozgłosu, tak niespodziewanie i cicho odszedł. Był jednym z najbardziej znanych mieszkańców Łomży, której dodawał kolorytu...

Dworna zamknięta dla ruchu

Foto: Dworna zamknięta dla ruchu
cz wt, 28 lipca 2020 13:09

Od kilku tygodni z użytkowania wyłączony jest odcinek ul. Dwornej od skrzyżowania z Giełczyńską aż do ul. Gen. Władysława Sikorskiego, a od środy planowane jest wyłączenie z ruchu jej odcinka od alei Legionów do ul. Sadowej. Zgodnie z planami władz miasta cała ul. Dworna ma być wyremontowana do końca listopada.

Niebezpieczny spacer pijanej mamy z dziećmi przy ul.Zjazd

Foto: Niebezpieczny spacer pijanej mamy z dziećmi prz...
cz wt, 28 lipca 2020 12:03

„Wózek z małym dzieckiem, pcha chłopiec... Kobieta przed nimi, chwieje się na nogach, wchodzi na jezdnię”. Taką informację wczoraj wieczorem otrzymali policjanci z łomżyńskiej komendy. Okazało sie, że 36-latka „spacerująca” z dwójką dzieci przy stadionie miejskim miała w sobie ponad 2,2 promila alkoholu. Pijana mama trafiła do policyjnego aresztu, a dzieci pod opiekę cioci.

Wojska Polskiego znowu będzie remontowana

Foto: Wojska Polskiego znowu będzie remontowana
cz wt, 28 lipca 2020 11:53

Po wakacjach mógłby rozpocząć się remont kolejnego odcinka Wojska Polskiego. Urząd Miejski ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy, który miałby sfrezować stary i wyłożyć nowy asfalt na skrzyżowaniu Wojska Polskiego z ul. gen. Władysława Sikorskiego i na niespełna 300 metrach jezdni w kierunku Ostrołęki. Wymagane jest, aby prace zostały zakończone jeszcze w tym roku.

100 lat temu rozpoczęła się bohaterska obrona Łomży

Foto: 100 lat temu rozpoczęła się bohaterska obrona Ł...
cz wt, 28 lipca 2020 09:03

„Po trupie Polski wiedzie droga do ogólnego wszechświatowego pożaru” - wzywał do boju czerwonoarmistów w lipcu 1920 roku generał Michaił Tuchaczewski, Dowódca Frontu Zachodniego armii bolszewickiej nacierającej na Polskę. 28 lipca batalion zapasowy 33 pułku piechoty w sile 700 ludzi, pod dowództwem kapitana Stanisława Mariana Raganowicza, zajął forty w Piątnicy i rozpoczął trwającą 5 dni obronę Łomży.

Średniowiecze wśród zieleni kontra szkło i granit

Foto: Średniowiecze wśród zieleni kontra szkło i granit
mm pon, 27 lipca 2020 20:16

Władze Łomży mają dylematy: jak wyeksponować wykopaliska archeologiczne na Starym Rynku? Jak pokazać fundamenty starych ratuszy miasta: z okresu książęcego w XV wieku i królewskiego w XVI w.? Które z 4 dużych studni i w jaki sposób pozwolić zobaczyć mieszkańcom i turystom? Jak podejść do kwestii drzew i zieleni, aby po remoncie plac o wymiarach ok. 70 m na 60 m, wyłożony granitem, nie był kamienną Saharą jak poprzednio przez 30 lat ten z czerwonego polbruku? - Skala odkryć nas wszystkich zaskoczyła – stwierdził Andrzej Garlicki, wiceprezydent Łomży, prowadząc spotkanie konsultacyjne z udziałem kierownika archeologów, projektanta i konserwatora zabytków.

Znowu pali się hałda śmieci w Czartorii

Foto: Znowu pali się hałda śmieci w Czartorii
cz pon, 27 lipca 2020 18:14

Pięć jednostek straży pożarnej ponownie pojechało do Czartorii gasić pożar dużej hałdy śmieci. Dym nad wysypiskiem po raz pierwszy zauważono w sobotnie popołudnie. Wówczas, po kilku godzinach polewania wodą stłumiono ogień, ale jak się okazuje ponownie odżył.

Czym więcej, tym lepiej...

Foto: Czym więcej, tym lepiej...
cz pon, 27 lipca 2020 17:35

Jeszcze około dwóch tygodni potrwają prace archeologów w północnej połowie Starego Rynku. Dotychczas dokonane odkrycia przeszły najśmielsze oczekiwania także historyków i konserwatorów zabytków. Ostatnio dokopano się prawdopodobnie do fundamentów wieży ratuszowej, w której piwnicy znajdowało się więzienie. Ogromne kamienne fundamenty starego ratusza i dobudowanych do niego budynków, pozostałości dębowych budowli i studnie, wokół których przez setki lat tętniło życie, dziś są dobrze widoczne na rozkopanym placu. Tymczasem zamówieni już budowlańcy przygotowują się do przykrycia niemal całego placu granitowymi płytami. Za te prace mamy zapłacić im niemal 6 milionów złotych. Po historycznych odkryciach trzeba zmienić te plany, aby skryta dotychczas pod czerwoną polbrukową kostką 600-letnia historia miasta mogła zostać ukazana tym, którzy będą spacerować po granitowych płytach Starego Rynku.

Niewybuch przy Wiejskiej

Foto: Niewybuch przy Wiejskiej
cz pon, 27 lipca 2020 16:26

Około 150 osób trzeba było ewakuować po tym, gdy remontując parking przy ulicy Wiejskiej znaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej. Okazało się, że to granat moździerzowy. Saperzy z Orzysza, którzy przejechali go zabrać, zdecydowali, że na czas podjęcia ładunku należy ewakuować ludzi w promieniu 300 merów.

W Narwi czyha wiele podwodnych zagrożeń

Foto: W Narwi czyha wiele podwodnych zagrożeń
cz pon, 27 lipca 2020 10:02

Pierwszy miał 34 lata i był mieszkańcem jednej z nadnarwiańskich wsi w gminie Piątnica, drugi miał 55 lat i mieszkał w Łomży. Obaj stracili życie w nurtach Narwi. Pierwszy utopił się prawdopodobnie w sobotę, drugi w niedzielę późnym popołudniem. - Narew jest niebezpieczną rzeką – ostrzega Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Zagrożeniem są wiry wodne, nagłe głębiny i niewielka przejrzystość wody, przez co nie widać dna rzeki i czyhających tam niebezpieczeństw.

Inwazja bolszewicka r. 1920.

Foto: Inwazja bolszewicka r. 1920.
cz pon, 27 lipca 2020 08:41

100 lat temu - 27 lipca 1920 r. wieczorem „Łomża z przerażeniem dowiedziała się, że rozjazdy nieprzyjacielskie znajdują się na drodze do Łomży od strony Szczuczyna” - wspominał Władysław Świderski (1879–1942), ówczesny prezydent Łomży opisując, w wydanej w 1925 roku książce pt. „Łomża”, inwazję bolszewicką z 1920 r. Oto jak Świderski opisał wydarzenia, które rozgrywały się w Łomży 100 lat temu. Przytacza także opis obrony miasta sporządzony przez kapitana Mariana Raganowicza, pod którego dowództwem zapasowy batalion 33 pułku piechoty rozpoczął trwającą 5 dni obronę miasta. - A jak wpłynęła obrona Łomży na ogólną obronę Warszawy, to osądzi kiedyś historja - pisał Raganowicz.

Które seriale Netflixa warto obejrzeć?

Foto: Które seriale Netflixa warto obejrzeć?
JJS pon, 27 lipca 2020 08:31

Produkcji serialowych jest bardzo dużo. Nie wiadomo już, które oglądać. Nie chcemy tracić czasu na słabe seriale - chcemy od razu wiedzieć, które się zdecydowanie nadają, a po które lepiej nie sięgać. Każdy w końcu ceni swój czas, bo czas to pieniądz. Ponieważ doskonale o tym wiemy, mamy kilka propozycji, po których nikt nie będzie zawiedziony. Jakie seriale, które znajdują się na platformie Netflix warto zobaczyć? Zapraszamy do lektury!

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem

Foto: Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem
cz pon, 27 lipca 2020 07:57

Zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Po południu miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. To zapowiadają synoptycy na poniedziałek, którzy wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem. W czasie burz lokalnie może spaść do 30 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi.

Topielcy w Narwi

Foto: Topielcy w Narwi
mm nie, 26 lipca 2020 15:38

Pomiędzy Jednaczewem a Szablakiem na Narwi po godzinie 14. zauważono pływające ciało mężczyzny. To był pierwszy niedzielny topielec. Przed godziną 18. utopił się także mężczyzna w Łomży. Wszedł do wody na skraju plaży miejskiej, miejsca, gdzie do soboty czuwali ratownicy. Niestety pomimo stosunkowo szybkiego wyciągnięcia go z Narwi i reanimacji mężczyzna zmarł.

Potrącenie rowerzystek

Foto: Potrącenie rowerzystek
mm nie, 26 lipca 2020 15:19

Na ul. Wojska Polskiego przy rondzie Św. Brunona kierujący Fordem potrącił dwie rowerzystki. Obie z obrażeniami trafiły do szpitala.

Wypadek na drodze do Nowogrodu

Foto: Wypadek na drodze do Nowogrodu
mm so, 25 lipca 2020 19:16

Dwie osoby ranne po zderzeniu samochodu osobowego z przyczepą ciągnika rolniczego. Wypadek miał miejsce na drodze 645 Łomża - Nowogród.

Płonie hałda śmieci w Czartorii

Foto: Płonie hałda śmieci w Czartorii
cz so, 25 lipca 2020 17:29

10 jednostek straży pożarnej walczy z pożarem hałdy śmieci na miejskim wysypisku śmieci w Czartorii koło Miastkowa. Pożar objął powierzchnię około 200 metrów kwadratowych hałdy, która ma około 6 metrów wysokości.

Wypadek między Łomżą a Podgórzem

Foto: Wypadek między Łomżą a Podgórzem
mm so, 25 lipca 2020 10:19

Dwa samochody osobowe zderzyły się na skrzyżowaniu DK63 i drogi 679. Jedna osoba została ranna. Są utrudnienia w ruchu.

Od niedzieli kąpiel na własne ryzyko, a później się okaże kto miał rację

Foto: Od niedzieli kąpiel na własne ryzyko, a później...
cz pt, 24 lipca 2020 16:40

Dopiero w sobotę wieczorem zostanie zamknięta plaża miejska w Łomży, a już w piątek „Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i w odpowiedzi na ich potrzeby, zlecił przeprowadzenie analiz wymagań przepisów prawa i dokonanie szacunku niezbędnych nakładów inwestycyjnych w celu ustalenia czy są prawne, organizacyjne i techniczne możliwości, aby przekształcić miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli w kąpielisko spełniające wymogi stawiane przez obowiązującą ustawę Prawo wodne.” Ustawę, którą uchwalono trzy lata temu...

« · «« · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · 21 · 22 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę