środa, 29 stycznia 2020 napisz DONOS@

Dwa pożary w byłej szkole

Foto: Dwa pożary w byłej szkole
cz pon, 25 listopada 2019 09:46

Dwa razy – wieczorem i w nocy – strażacy wyjeżdżali do gaszenia budynku po dawnej szkole w Starych Duchnach na terenie gminy Śniadowo. Znajdowały się w nim lokale socjalne, ale pod pożarach, które „wybuchały” w różnych miejscach teraz praktycznie nie nadaje się do użytku.

Przyszłość kryptowalut w Europie i na świecie

Foto: Przyszłość kryptowalut w Europie i na świecie
JJS pon, 25 listopada 2019 08:56

Cyfrowe pieniądze na dobre zagościły w naszym codziennym życiu. Chociaż w sklepach i punktach usługowych dalej można płacić gotówką, to papierowe pieniądze powoli odchodzą na dalszy plan. Wiele środowisk popiera wprowadzenie wyłącznie transakcji bezgotówkowych w wybranych obszarach. To optymistyczna wiadomość dla entuzjastów kryptowalut, którzy oczekują, że już niedługo będzie można powszechnie ich używać.

Strażacy modlili się w Nowogrodzie

Foto: Strażacy modlili się w Nowogrodzie
cz pon, 25 listopada 2019 08:51

Prawie 150 strażaków, w tym dwadzieścia pięć pocztów sztandarowych jednostek Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu łomżyńskiego spotkało się w niedzielę w Nowogrodzie. W tutejszym kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny odbyła się msza święta za zmarłych strażaków z powiatu łomżyńskiego.

Zalety prywatnego akademika

Foto: Zalety prywatnego akademika
JJS pon, 25 listopada 2019 08:51

Mimo że od rozpoczęcia roku akademickiego minęło już trochę czasu, to niektórzy studenci wciąż mają problem ze znalezieniem dla siebie lokum. W związku z tym zmuszeni są prosić rodzinę czy znajomych o nocleg, a w skrajnych sytuacjach – zmiany trybu stacjonarnego studiów na te zaoczne. Dodatkowo często prywatne stancje znacznie odbiegają poziomem i ceną od tego, co widać na zdjęciach w internetowych ogłoszeniach. Co zatem pozostaje? Zdecydowanie się na prywatny akademik!

Jubileuszowa Cecyliada w kościele Krzyża Świętego

Foto: Jubileuszowa Cecyliada w kościele Krzyża Świętego
cz pon, 25 listopada 2019 08:15

Uroczystą mszę świętą w intencji chórzystów, organistów i wszystkich osób współtworzących śpiew kościelny odprawiono w sobotni wieczór w kościele Krzyża Świętego. W liturgii uczestniczyły cztery chóry z Łomży i z Nowogrodu, czczące śpiewem swą patronkę św. Cecylię. Po nabożeństwie odbył się koncert, już 10, jubileuszowa „Cecyliada”. Chórzyści pod kierunkiem Katarzyny Szmitko przygotowali prawdziwy, muzyczny spektakl z łacińskimi, włoskimi i polskimi pieśniami z organowym akompaniamentem, dopełnione poetyckim słowem i grą świateł. – Za to wszystko, co dzisiaj słyszeliśmy i za codzienny trud, włożony w tak piękne przygotowanie utworów ku chwale Pana Boga z całego serca dziękuję! – mówił biskup Tadeusz Bronakowski, a liczna publiczność podziękowała śpiewakom owacją na stojąco.

Karambol na moście w Wiźnie

Foto: Karambol na moście w Wiźnie
cz so, 23 listopada 2019 17:31

Przez cztery godziny zablokowana była droga krajowa nr 64 Łomża - Jeżewo. Na moście przez Narew w Wiźnie doszło do zderzenia się aż 8 pojazdów. Na szczęście nikt z jadących w samochodach nie odniósł obrażeń. Według policji była to tylko kolizja.

Złote Gody po ślubie w środku zimy albo środku lata

Foto: Złote Gody po ślubie w środku zimy albo środku ...
mm so, 23 listopada 2019 16:07

Poznali się pod koniec lat 60. w Klubie Futurysta w mieście Łodzi. Ona studiowała farmację w AM, on - włókiennictwo w PW. Zatańczyli twista i... umówili się na romantyczną potańcówkę we dwoje. - Mój przyszły mąż wydał całe stypendium na kolację z dancingiem w jednej z lepszych restauracji, nazywała się „Halka” – wspomina z rozbawieniem Alicja Białkowska – Gajos, która z Michałem Gajosem otrzymała w sobotnie południe Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenie przyznał prezydent RP Andrzej Duda i wręczył prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. - Państwo jesteście dla naszego młodszego pokolenia wzorem do naśladowania – gratulował włodarz miasta.

Koncepcja Civitas Christiana w nauczaniu Jana Pawła II

Foto: Koncepcja Civitas Christiana w nauczaniu Jana P...
cz so, 23 listopada 2019 13:57

- Na pewno nie znam wszystkich tekstów Jana Pawła II, w związku z tym nie znam takiego tekstu, w którym osobiście papież użyłby tego sformowania (Civitas Christiana – dop. red.) - mówił ks. prof. dr. hab. Piotr Mazurkiewicz z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Był głównym prelegentem podczas jubileuszowych 25. Łomżyńskich Dni Społecznych. - To takie miejsce, w którym w popularny sposób ukazuje się ważkie zagadnienia społeczne poprzez pryzmat różnych dyscyplin naukowych i różnorodnych doświadczeń prelegentów, które czerpią źródła z nauczania społecznego kościoła – tłumaczy dr Tadeusz Kowalewski z Katolickiego Stowarzyszeniem Civitas Christiana w Łomży, który rokrocznie organizuje ŁDS.

Uwaga, możliwa gołoledź!

Foto: Uwaga, możliwa gołoledź!
mm so, 23 listopada 2019 11:21

IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne m.in dla całego podlaskiego. Zdaniem meteorologów po godz. 13.00 mogą wystąpić miejscami opady śniegu z deszczem, deszczu oraz mżawki marznących, powodujących gołoledź. W tej chwili temperatura powietrza wznosi około -1 stopnia.

Łomżyńscy krwiodawcy uhonorowani w roku 100-lecia PCK

Foto: Łomżyńscy krwiodawcy uhonorowani w roku 100-lec...
mm pt, 22 listopada 2019 20:59

Miał 18 lat, gdy oddał po raz pierwszy w życiu krew, bo chciał pomagać bezinteresownie ludziom. Po 18 latach ofiarował bliźnim aż 30 litrów krwi i w roku 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża został w dowód uznania odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi podczas uroczystości w Centrum Kultury Szkół Katolickich w Łomży. - Moja siostra Honorata też oddaje krew, wzorem ojca i brata – mówi z uśmiechem skromny podporucznik Wojska Polskiego Radosław Kaczyński. Ciekawostkę stanowi fakt, że absolwent SP 9 i „Mechaniaka” pierwszą donację przekazał w dniu, kiedy jego tata Sławomir L. Kaczyński otrzymał przed 18 laty Złoty Krzyż Zasługi. Syn może kiedyś też zasłuży...

Chcą zrównoważonego budżetu Łomży

Foto: Chcą zrównoważonego budżetu Łomży
cz pt, 22 listopada 2019 15:41

- Nie ma naszej zgody na 30 milionów kredytu – mówi Dariusz Domasiewicz radny miejski z klubu Przyjazna Łomża komentują przedstawiony przez prezydenta Łomży projekt przyszłorocznego budżetu miasta. - Ten budżet należy poprawić, poważnie pochylić się nad liczbami i zrównoważyć – dodawał przypominając, że uchwalony przez wszystkich radnych budżet Łomży na 2019 rok zakładał 600 tysięcy złotych nadwyżki. - Myśleliśmy, że to będzie cały ciąg. Że budżet rok do roku będzie równoważony i na miarę naszych możliwości będzie spłacane zadłużenie.

Bezdomnych zabiło... zimno

Foto: Bezdomnych zabiło... zimno
cz pt, 22 listopada 2019 14:54

Wyniszczenie organizmu połączone z wychłodzeniem – to według biegłych przyczyny śmierci dwóch mężczyzn, których ciała znaleziono w czwartek w Łomży. Śledczy ustalili także ich personalia. Jeden miał 42 lata, a drugi 52 lata. Karolina Szulkowska Prokurator Rejonowa w Łomży powtarza, że to są zupełnie dwa różne zdarzenia i śledczy nie łączą ich ze sobą.

Po ponad stu latach kamienica odzyska dawny blask?

Foto: Po ponad stu latach kamienica odzyska dawny blask?
cz pt, 22 listopada 2019 12:15

To może być jedna z ciekawszych i ładniejszych kamienic w Łomży. Zbudowana na początku XX wieku kamienica na rogu ulic Polowej i Wojska Polskiego dzięki środkom unijnym ma szansę na remontu. W miejskim przetargu zgłosiły się trzy firmy gotowe przeprowadzić termomodernizację zabytkowego budynku. Ceny sięgają od 2,75 mln zł do 4,56 mln zł, ale ta najniższa jest tylko nieznacznie droższa od kwoty jaką na zadanie chciały przeznaczyć władze miasta.

„Żywa Nadzieja” solidarna z ofiarami pożaru

Foto: „Żywa Nadzieja” solidarna z ofiarami pożaru
cz pt, 22 listopada 2019 10:24

Fundacja „Żywa Nadzieja”, ściśle współpracująca z Grupą Ratowniczą „Nadzieja”, rozpoczyna zbiórkę środków finansowych na wsparcie rodziny, która padła ofiarą pożaru w Łomży. Ogień w mieszkaniu w bloku przy ul. Łagody pojawił się w poniedziałek, 18 listopada, w ciągu dnia i momentalnie objął jedno z pomieszczeń.

Wyjaśniają wczorajsze zgony

Foto: Wyjaśniają wczorajsze zgony
cz pt, 22 listopada 2019 09:13

- To są zupełnie dwa różne zdarzenia. Nie łączymy ich ze sobą – mówił Karolina Szulkowska Prokurator Rejonowa w Łomży. W tej prokuratorze wszczęto śledztwa w związku ze śmiercią dwóch osób w Łomży. Ich ciała znaleziono wczoraj. - Na chwilę obecną wykluczamy udział osób trzecich w tych zdarzeniach – podkreśla prokurator Szulkowska.

Pijani i niebezpieczni

cz pt, 22 listopada 2019 06:28

Jeden potrącił pieszego, drugi wjechał w słup i uciekł. Obaj kierowcy byli pijani. Pierwszy miał blisko promil, drugi 3,3 promila alkoholu w organizmie.

Agonia łomżyńskich drzew

Foto: Agonia łomżyńskich drzew
cz cz, 21 listopada 2019 17:03

W ciągu minionych czterech lat w Łomży ścięto ponad dwa i pół tysiąca drzew. Duże drzewa idą pod topór głównie w związku z realizowanymi inwestycjami. Czasami drzewom udaje się przeżyć roboty drogowe, ale później następuje ich agonia. Tak się stało m.in. ze szpaler lip z ulicy Zawadzkiej, który w tym roku ostatecznie został usunięty.

Oszczędzanie w internecie? Jak to robić na przykładzie sklepowych gazetek?

Foto: Oszczędzanie w internecie? Jak to robić na przy...
JJS cz, 21 listopada 2019 16:46

Chcesz nabywać pełnowartościowe produkty w obniżonych cenach? W takim razie już dziś zacznij robić zakupy w... globalnej sieci.

Cena mleka powoli odrabia straty

Foto: Cena mleka powoli odrabia straty
cz cz, 21 listopada 2019 15:47

Październik był trzecim z rządu miesiącem, w którym średnia cena skupu mleka w Polsce powoli rosła po ponad półrocznych spadkach. Z wyliczeń Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w październiku rolnicy z województwa podlaskiego mleko sprzedawali średnio po 138,99 zł za hektolitr. To o ok. 2% więcej we wrześniu, ale o 3% mniej niż przed rokiem i prawie 13% mniej niż dwa lata temu.

Weź udział w konsultacjach. Zapisz się na spotkanie!

Foto: Weź udział w konsultacjach. Zapisz się na spotk...
cz cz, 21 listopada 2019 14:59

Samorząd województwa rozpoczyna konsultacje społeczne projektu Strategii Rozwoju Województwa Podlaskiego 2030. Spotkania na temat dokumentu odbędą się w Augustowie, Hajnówce, Wysokiem Mazowieckiem i Białymstoku.

« · «« · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · 21 · 22 · »» · »
 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę