Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 27 maja 2022 napisz DONOS@

„Autyści to takie perełki”

mm pon, 04 kwietnia 2022 12:40

Autyzm to zaburzenie, nie choroba – przypominają organizatorzy „Niebieskiego Marszu”, który w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przeszedł ulicami Łomży. Abyśmy poznali się z autyzmem, dostrzegali tych ludzi i zwracali na nich uwagę po raz siódmy odbywają się różnego rodzaju działania.

Deszczowy tydzień przed nami

mm pon, 04 kwietnia 2022 09:58

Tydzień pod znakiem pogody niżowej. Będą dni z silnym wiatrem, opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Duże zmiany temperatury. Cieplejsze dni będą przeplatały się z chłodniejszymi. Noce przeważnie z dodatnią temperaturą

Przyleciały bociany, żaby przeszły tunelem, a tu śnieg

mm pon, 04 kwietnia 2022 07:02

W połowie marca na rozlewiskach Narwi i gniazdach w Dolinie bocianów nie było, pierwszy został zauważony 19. marca, ale na początku kwietnia, od Łomży do Wizny, nad rzeką paraduje kilkanaście długonogich, długodziobych wędrowców. - Tydzień temu płazy też stwierdziły, że nadeszła wiosna - mówi przyrodnik Mariusz Sachmaciński z Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi.

Eleganckie dresy damskie? Stylówki z tymi spodniami zachwycają!

JJS so, 02 kwietnia 2022 18:52

Elegancja i dres? Te słowa na pozór niewiele łączy. Ale dziś udowodnimy, że można wyglądać elegancko w dresie i czuć się wygodnie. Jak nosić sportową odzież, aby zrobić wrażenie na innych? Czy dresy damskie aby na pewno są modne? Zapraszamy do lektury!

„Niebieski Marsz” przejdzie ulicami miasta

mm so, 02 kwietnia 2022 10:34

W ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w poniedziałek 4. kwietnia ulicami Łomży przejdzie „Niebieski Marsz”.

Wywóz odpadów wielkogabarytowych z zabudowy wielorodzinnej

mm so, 02 kwietnia 2022 09:20

W piątek 8. kwietnia 2022 roku z zabudowy wielorodzinnej osiedla Perspektywa w Łomży, odbierane będą odpady wielkogabarytowe. O przegląd i przygotowanie zbędnych rzeczy przypomina firma Usługi Komunalne "Błysk" Łomża, realizująca na terenie miasta odbiór odpadów komunalnych.

Niewielki przyrost uchodźców z Ukrainy w rejonie Łomży

mm pt, 01 kwietnia 2022 16:57

W Łomży i powiecie łomżyńskim na dzień 1 kwietnia przebywa około 890 uchodźców z Ukrainy. Oznacza to wzrost o około 50 w stosunku do danych sprzed tygodnia.

80. rocznica wyjścia armii Andersa z „Nieludzkiej Ziemi”

JJS pt, 01 kwietnia 2022 13:35

Senat upamiętnił 80. rocznicę wyjścia armii Andersa z ZSRR tj. z „Nieludzkiej Ziemi”. W dniu 22 marca 2022 r. odbyła się w senacie konferencja poświęcona temu tematowi zorganizowana przez Komisję Obrony Narodowej Senatu RP we współpracy z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej im. R. Dmowskiego i I. J. Paderewskiego. Otwarcia konferencji dokonał wicemarszałek Senatu RP Marek Pęk.

Punkt Pomocy Humanitarnej w Łomży tylko na Bernatowicza

mm pt, 01 kwietnia 2022 12:48

Od 1. kwietnia br. Punkt Pomocy Humanitarnej przy ul. Akademickiej 1 przestaje działać. Jego rolę przejmuje drugi punkt przy ul. Bernatowicza 6. Zmianie ulegają także godziny wydawania numerów PESEL obywatelom Ukrainy.

Wiceminister Kołakowski szuka rynku zbytu w Dubaju

mm pt, 01 kwietnia 2022 11:50

O walorach polskiej żywności i możliwości szybkiego wznowienia eksportu mięsa drobiowego i produktów jajecznych z Polski wolnych od HPAI rozmawiał wiceminister rolnictwa Lech A. Kołakowski podczas wizyty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Większa umieralność, wyższe emerytury

mm pt, 01 kwietnia 2022 10:30

Jak co roku 1 kwietnia zmieniają się tablice średniego dalszego trwania życia kobiet i mężczyzn, które stanowią podstawę do obliczenia emerytur z nowego systemu. Nowe tablice są korzystniejsze dla przyszłych emerytów ze względu na wyższą umieralność. Emerytura 60-latka będzie wyższa o 3,7 proc. niż na podstawie poprzedniej tablicy, a 65-latka o 4,1 proc. To nie oznacza jednak, że nowe tablice są dla wszystkich.

Pochmurny i chłodny weekend

mm pt, 01 kwietnia 2022 10:04

Weekend pochmurny, dość chłodny, ale bez większych opadów. Może trochę popruszyć w piątek, a od soboty stopniowa poprawa pogody. Chłodno, temperatura maksymalnie 5°C.

Można wnioskować o "żłobkowe"

mm pt, 01 kwietnia 2022 08:44

Od 1 kwietnia rodzice, którzy łączą obowiązki rodzinne z zawodowymi będą mogli składać wnioski o dofinansowanie pobytu dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna. Dopłata wyniesie do 400 zł miesięcznie na dziecko, które nie jest objęte Rodzinnym Kapitałem Opiekuńczym.

Kobieta bywa jak ryba w akwarium

mm pt, 01 kwietnia 2022 08:20

Aktorka Beata Antoniuk króluje na scenie, ucząc, bawiąc i wzruszając w naszym Teatrze, więc nic dziwnego, że wszechstronna Artystka króluje w wiosennym numerze "Wiadomości Łomżyńskich" 69 (109). Kwartalnik TPZŁ wabi tematami z 48 stron, które zapełniają np. wspomnienia o SP nr 7 Doroty Sokołowskiej, śledztwo Marii Tockiej w sprawie szantażystki z Kisielnicy, zdjęcie z Janem Kantym Pawluśkiewiczem (kompozytorem Marka Grechuty), który pierwszy raz odwiedził Łomżę.

Wreszcie ruszą prace na Starym Rynku

mm cz, 31 marca 2022 17:17

W przyszłym tygodniu plac budowy Starego Rynku ma zostać przekazany wykonawcy, który zapowiedział od razu ruszyć z pracami. Dziś (czwartek 31.03) w Ratuszu podpisano umowę z wykonawcą wyłonionym w przetargu na dokończenie rewitalizacji centralnego placu miasta.

Lampy UV bakteriobójcze - jak działają i jak z nich korzystać?

JJS cz, 31 marca 2022 16:49

Promieniowanie UV - wróg czy przyjaciel człowieka? Promieniowanie nadfioletowe czy ultrafioletowe to rodzaj promieniowania elektromagnetycznego o promieniach krótszych, niż światło widzialne. Słońce również je wydziela, jednak jest ono pochłaniane przez warstwę ozonową atmosfery otaczającej kulę ziemską. Najczęstszym skojarzeniem z tą tematyką jest konieczność ochrony przed tymi promieniami poprzez stosowanie kremów z filtrem. Warto jednak uświadomić sobie, że wpływ promieniowania UV na organizmy żywe zależy od jego rodzaju i natężenia.

Za bazgroły sprayem zapłacą mieszkańcy bloków

mm cz, 31 marca 2022 13:08

Czytelnik 4lomza.pl napisał, że "ktoś pomazał białym sprayem ściany budynku Niemcewicza 10, Małachowskiego 7 i jedno drzewo. Różowe, niebieskie i zielone napisy na budynkach Niemcewicza 6 i 10, Małachowskiego 7 i 11 pojawiły się w latach 2020-2021". - Tak jak w przypadku Reymonta 7A, sprawcy wandalizmu nie zostaną odnalezieni z powodu braku kamer i małego zainteresowania mieszkańców - twierdzi Czytelnik. Co na to władze Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej...?

Wpaść w oko policjanta

mm cz, 31 marca 2022 12:36

Można powiedzieć, że różnych sposobów imają się poszukiwani, aby choć na chwilę zdobyć uwagę policjantów. Ostatnio na przykład, 3 poszukiwanych przez organy ścigania mężczyzn wpadło w oko mundurowych przechodząc przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Dwóch z nich trafiło za kratki, trzeci uratował się opłacając grzywnę.

Popada dopiero za tydzień

mm śr, 30 marca 2022 19:11

Nadciągający niż Katharina przyniesie opady deszczu i śniegu, ale nie u nas. W rejonie Łomży może trochę pokropić i popadać śnieg, ale nie będą to obfite opady. Te pojawią się w regionie dopiero w poniedziałek.

Strażacy uwalniają przez balkon, tak i tak

mm śr, 30 marca 2022 17:46

W środę po godzinie 15. Dyżurny na stanowisku kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie, że w mieszkaniu na piętrze przy ulicy Prusa w Łomży znajduje się 3-letnie dziecko, które samo nie może otworzyć drzwi wejściowych.

« · «« · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę