piątek, 06 grudnia 2019 napisz DONOS@

Zderzenie przy straży

Foto: Zderzenie przy straży
cz wt, 15 października 2019 09:11

Cztery samochody uczestniczyły w kolizji, do której doszło na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z ul. Strażacką w Łomży. Na szczęście – jak podaje policja – nikomu z jadących autami nic się nie stało.

Poseł z Łomży i Ziemi Łomżyńskiej

Foto: Poseł z Łomży i Ziemi Łomżyńskiej
cz wt, 15 października 2019 08:32

5 706 głosów w Łomży, 4 148 głosów od mieszkańców Powiatu Łomżyńskiego. Do tego blisko dwa tysiące z zambrowskiego i ponad półtora tysiąca z kolneńskiego sprawiło, że mieszkaniec Łomży będzie zasiadał w Sejmie. Lech Antoni Kołakowski w niedzielnych wyborach zdobył 16 138 głosów poparcia i jako jedyny z 18 łomżyńskich kandydatów wygrał ten mandat. Będzie to już jego piąta kadencja poselska. Tym samym Kołakowski ustanowi nowy rekord Ziemi Łomżyńskiej zasiadania w Sejmie.

Dachowanie za Kupiskami

Foto: Dachowanie za Kupiskami
mm pon, 14 października 2019 21:51

Na trasie Kupiski Stare - Jednaczewo dachowało auto. Trzy osoby trafiły do szpitala. Ruch w tym miejscu odbywa się z utrudnieniami.

Była poseł Krynicka

Foto: Była poseł Krynicka
cz pon, 14 października 2019 14:56

Bernadeta Krynicka nie wygra mandatu poselskiego. Uzyskany przez Prawo i Sprawiedliwość wynik wyborczy pozwala tej partii zdobyć „tylko” 8 mandatów, a Krynicka zrobiła 9 wynik na liście. Zgodnie z metodą d'Hondta 3 mandaty poselskie otrzyma Koalicja Obywatelska, a PSL, SLD i Konfederacja po jednym. W poniedziałek późnym wieczorem informacje te potwierdziła Okręgowa Komisja Wyborcza w Białymstoku publikując protokół wyborczy.

Oto oficjalne wyniki głosowania na posłów w województwie podlaskim

Foto: Oto oficjalne wyniki głosowania na posłów w woj...
cz pon, 14 października 2019 14:02

Prawo i Sprawiedliwość 52%, Koalicja Obywatelska 21%, Polskie Stronnictwo Ludowe 9,3%, Sojusz Lewicy Demokratycznej 9% i Konfederacja Wolność i Niepodległość 6,96%. To komitety, które przekroczyły w województwie podlaskim 5% próg wyborczy i będą uczestniczyć w podziela 14 mandatów poselskich. Oto pełne wyniki głosowania na poszczególnych kandydatów z tych komitetów.

100 lat administracji weterynaryjnej

Foto: 100 lat administracji weterynaryjnej
cz pon, 14 października 2019 13:30

- W województwie podlaskim jest teraz 766 lekarzy weterynarii – łącznie aktywnych zawodowo i emerytów, 341 zakładów leczenia zwierząt w tym 266 gabinetów, 62 przychodnie, 11 lecznic oraz klinika i laboratorium - podaje dr Emilian Kudyba, emerytowany już weterynarz z Łomży. W ubiegłym tygodniu weterynarze świętowali Jubileusz 100-lecia Podlaskiej Służby Weterynaryjnej, a uroczystość prowadził Emilian Kudyba.

Poselski duet raz jeszcze?

Foto: Poselski duet raz jeszcze?
cz pon, 14 października 2019 13:13

Bernadeta Krynicka, obok Lecha Antoniego Kołakowskiego ponownie może zasiąść w ławach sejmowych. Dotychczasowa poseł, pomimo znacznie słabszego wyniku w Łomży, w terenie zdołała zdobyć kilka razy więcej głosów i ma bardzo realną szansę na mandat poselski. Jeśli partia PiS zdobędzie w województwie podlaskim 9 mandatów poselskich, to Krynicka obejmie ten dodatkowy 9 mandat – wynika z nieoficjalnych informacji. Krynicka miała zdobyć o 100 głosów więcej niż prof. Henryk Wnorowski.

Senatorem będzie Marek Komorowski

Foto: Senatorem będzie Marek Komorowski
cz pon, 14 października 2019 11:53

Marek Komorowski, kandydat Prawa i Sprawiedliwości wygrywa niedzielne wybory do Senatu w okręgu łomżyńsko-suwalskim. Po przeliczeniu danych ze wszystkich lokali wyborczych ma ponad 111 tysięcy głosów poparcia, a główny kontrkandydat Zenon Białobrzeski niespełna 60 tysięcy.

Kołakowski będzie naszym posłem... po raz piąty

Foto: Kołakowski będzie naszym posłem... po raz piąty
cz pon, 14 października 2019 11:24

- Dziękuję bardzo za poparcie mieszkańcom Łomży. Cieszę się ze wzrostu tego poparcia – mówi Lech Antoni Kołakowski, który w niedzielnych wyborach uzyskał największe poparcie w Łomży. Zagłosowało na niego około 5700 mieszkańców, o około tysiąc więcej niż cztery lata wcześniej. Póki co nie ma pełnych wyników wyborów, ale z cząstkowych wynika, że najprawdopodobniej po raz piąty z rzędu został wybrany posłem na Sejm z Łomży i Ziemi Łomżyńskiej. - Proszę poczekać na wyniki wyborów ogłoszonych przez Państwową Komisję Wyborczą – odpowiada poseł.

Odkryto dowody niemieckiej zbrodni w Wiźnie

Foto: Odkryto dowody niemieckiej zbrodni w Wiźnie
cz pon, 14 października 2019 08:25

W sobotę 12 października br. Stowarzyszenie „Wizna 1939” przeprowadziło badania terenowe w Wiźnie, w poszukiwaniu pozostałości z okresu II wojny światowej. W ich wyniku natrafiono na szczątki ludzkie (zbiorowy pochówek w leju po bombie) przedwojennych mieszkańców Wizny narodowości żydowskiej oraz łuski od niemieckiej amunicji. To już kolejny etap przeprowadzonych badań, w których potwierdziły się przekazy o zbiorowych, bestialskich mordach na ludności cywilnej, dokonanych przez Niemców w czerwcu 1941 roku.

PiS i Kołakowski wygrywają w Łomży

Foto: PiS i Kołakowski wygrywają w Łomży
cz pon, 14 października 2019 06:20

Prawo i Sprawiedliwość jako komitet wyborczy i Lech Antoni Kołakowski jako kandydat PiS na posła wygrali niedzielne wybory parlamentarne w Łomży. Tak wynika z cząstkowych wyników obwodowych komisji wyborczych. Na PiS w Łomży zagłosowała ponad połowa łomżan, a Kołakowski zdobył największą liczbę głosów.

Spacer śladami łomżyńskich Żydów

Foto: Spacer śladami łomżyńskich Żydów
cz nie, 13 października 2019 22:34

Jakim cudem pamiątki po żydowskiej gorseciarce ocalały w domu zamieszkanym przez Niemców? Co wiązało Napoleona z bogatym kupcem Judką Blumowiczem? Dlaczego Rządowa do 1939 roku była ulicą żydowską? Co sprawiło, że w Hotelu Polskim nocowali chrześcijanie i prawosławni, w tym duchowni, a Żydzi omijali go szerokim łukiem? Co to było podwórko Kulkina? Czy dziadek założycieli słynnej wytwórni Warner rzeczywiście mieszkał na Rybakach? To tylko niektóre z pasjonujących tematów, poruszonych przez historyka Adama Sokołowskiego z Muzeum Północno-Mazowieckiego podczas spaceru śladami łomżyńskich Żydów, zorganizowanego w piątek przez Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów.

Frekwencja mniejsza, poparcie dla PiS większe

cz nie, 13 października 2019 22:31

Z danych sondażowych Ipsos dla ogólnopolskich stacji telewizyjnych: TVP, TVN i Polsat wynika, że Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w niedzielnych wyborach parlamentarnych zdobywając poparcie 43,6% Polaków. Zwycięstwo przyszło przy rekordowo wysokiej frekwencji 61,1%. Z tych samych danych sondażowych wynika, że w województwie podlaskim frekwencja była znacząco niższa, ale poparcie dla PiS znacznie wyższe.

Wypadek na Piłsudskiego

Foto: Wypadek na Piłsudskiego
mm so, 12 października 2019 13:15

Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku zderzenia dwóch aut na ul. Piłsudskiego w Łomży. Ruch odbywa się wahadłowo.

Dorośli i dzieci cieszą się z placów zabaw w Parku JP II

Foto: Dorośli i dzieci cieszą się z placów zabaw w Pa...
mm pt, 11 października 2019 19:04

- Każdy Polak i łomżyniak miał swoje niepowtarzalne dzieciństwo, szczęśliwe mniej czy bardziej, zarówno za komuny, jak i za demokracji, ale takich kolorowych, ładnych i wyposażonych w sprzęt placów zabaw to jako dziecko nigdy na oczy nie widziałem – uśmiecha się do dzieci z przedszkoli Maciej Borysewicz, wiceprzewodniczący Rady Miasta Łomża, patrząc na dwa duże i nowoczesne place zabaw w Parku Jana Pawła II. Ulokowane od strony ulicy Prusa i ogrodzone płotkiem place stały się miejscem spotkania kilkunastu osób, głównie radnych, na zaproszenie prezydenta Łomży.

Cisza wyborcza

Foto: Cisza wyborcza
cz pt, 11 października 2019 14:51

Cisza wyborcza rozpoczyna się na 24 godziny przed dniem głosowania, a więc w piątek o północy, i potrwa do zakończenia głosowania, czyli co najmniej do godziny 21. w niedzielę. Cisza wyborcza to zakaz agitacji wyborczej i publikacji sondaży. Dotyczy to również internetu.

Samochody dla strażaków... przed wyborami

Foto: Samochody dla strażaków... przed wyborami
cz pt, 11 października 2019 14:33

Najpierw w Nowogrodzie, później w Konarzycach. Strażacy ochotnicy z tych jednostek otrzymali w piątek średnie samochody ratowniczo-gaśnicze. Kluczyki do samochodów przekazywał wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński. - Dzięki temu sprzętowi będzie bezpieczniej i o to tu chodzi. Bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych wartości jakie wszyscy cenimy i jakiej wszyscy potrzebujemy - mówił wiceminister podkreślając, że strażacy stoją na straży tego bezpieczeństwa i to w różnych aspektach.

Groźny wypadek

Foto: Groźny wypadek
cz pt, 11 października 2019 14:05

Czterech mężczyzn trafiło do szpitala, piąty - wynika z relacji świadków – miał oddalić się przed przybyciem służb. W okolicach wsi Kolonia Gród na drodze Szczuczyn-Wąsosz kierowca audi z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Gdy pierwsze jednostki strażaków dotarły na miejsce wypadku jedna osób znajdowała się pod zniszczonym samochodem, a trzy osoby nieprzytomne leżały obok pojazdu.

Pieniędzy na drogę nie wychodzili

Foto: Pieniędzy na drogę nie wychodzili
cz pt, 11 października 2019 09:37

Przed tygodniem około 50 osób mieszkańców Chojnach Młodych i Starych zablokowało drogę krajową nr 61 Łomża – Ostrołęka. Domagali się przebudowy niebezpiecznego skrzyżowania drogi krajowej z drogami powiatowymi prowadzącymi do Nowogrodu i Śniadowa. Niestety póki co nie widać, by protest przyniósł oczekiwany efekt. Rafał Weber, wiceminister infrastruktury odpowiadając na wystąpienie w tej sprawie posła Lecha Kołakowskiego, nie przekazuje żadnych konkretnych informacji, ani nawet obietnicy.

Zarząd województwa zachęca do udziału w wyborach

Foto: Zarząd województwa zachęca do udziału w wyborach
cz pt, 11 października 2019 08:18

W niedzielę, 13 października br., Polacy będą wybierać swoich przedstawicieli do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Do udziału w wyborach, w czwartek (10.10.) podczas specjalnej konferencji prasowej zachęcali marszałek Artur Kosicki, wicemarszałkowie Stanisław Derehajło i Marek Olbryś oraz członek zarządu Marek Malinowski.

« · «« · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę