Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Jak zarządzać firmą transportową z pomocą monitoringu floty pojazdów GPS?

Foto: Jak zarządzać firmą transportową z pomocą monit...
JJS wt, 23 czerwca 2020 08:18

Monitoring floty może bardzo ułatwić zarządzanie firmą transportową. Jeśli rozważasz wprowadzenie go, jesteś na dobrej drodze do szybkiego rozwoju przedsiębiorstwa. Jak każde narzędzie, także i to da Ci najlepsze efekty, jeśli będziesz wiedzieć, jak używać go efektywnie. Poniżej znajdziesz 5 przydatnych wskazówek, jak użyć monitoringu GPS, by szybko osiągnąć imponujące rezultaty.

Pijany na kradzionym rowerze

Foto: Pijany na kradzionym rowerze
cz pon, 22 czerwca 2020 20:12

Rowerzysta jechał całą szerokością jezdni, a jednoślad okazał się kradziony. Gdy go zatrzymali policjanci 54–latek tłumaczył, że „przecież musi jakoś wrócić do domu”.

Dzika plaża Alabama nad Narwią trochę czystsza

Foto: Dzika plaża Alabama nad Narwią trochę czystsza
cz pon, 22 czerwca 2020 16:11

Kilkanaście worków pełnych śmieci: butelek szklanych i plastikowych oraz pozostałości po grillach nazbierało 11-oro członków i sympatyków Łomżyńskiego Klubu Płetwonurków Podwodny Jeleń. Za cel ponad 2-godzinnej, społecznej akcji w wolną sobotę - z inicjatywy instruktora Adama Siwka - postawili sobie posprzątanie dzikiej plaży Alabama w okolicach Jednaczewa. - Alabama znajduje się niedaleko pompowni w pobliżu tej miejscowości – opowiada Pan Siwek. - Jest dziką plażą nad Narwią, o połowę mniejszą od plaży przy nowym moście. Alabama cieszy się dużą popularnością, lecz, niestety, ludzie na tej plaży strasznie śmiecą. Miejsce cudne, wyjątkowe. I niech tak zostanie.

System zawiódł

cz pon, 22 czerwca 2020 16:08

Niespełna 4 tysiące przedsiębiorców złożyło ponad 13 i pół tysiąca wniosków wniosków, choć jedna firma mogła złożyć tylko jeden wniosek. „Rekordowe zainteresowanie” dotacjami na kapitał obrotowy, to przynajmniej po części wina systemu, który nie wytrzymał obciążenia. Urząd Marszałkowski w Białymstoku przyznaje, że generator nie wysłał potwierdzenia wysłania wniosku, co powodowało, że niektórzy wysyłali wielokrotnie ten sam wniosek.

Sesja Rady Miejskiej odwołana przez koronawirusa

cz pon, 22 czerwca 2020 15:19

Alicja Konopka przewodnicząca Rady Miejskiej Łomży odwołała planowane na najbliższą środę posiedzenie Rady Miejskiej Łomży. Powodem jest... rosnąca liczba zakażeń koronawirusem w mieście.

Centrala telefoniczna ratusza odmówiła posłuszeństwa

Foto: Centrala telefoniczna ratusza odmówiła posłusze...
mm pon, 22 czerwca 2020 14:01

- Od samego rana mamy ten problem, ale jest to niezależne od naszych pracowników – potwierdza Grzegorz Daniluk, kierownik kancelarii prezydenta Łomży, niespodziewaną awarię telefonów UM, o co na forum portalu 4llomza.pl pytał Czytelnik Zdzicho, który napisał: „Nie mogę się dodzwonić do urzędu miejskiego... mój operator twierdzi, że u niego wszystko w porządku...Też tak macie?”.

Milionów starczyło tylko na minuty

Foto: Milionów starczyło tylko na minuty
cz pon, 22 czerwca 2020 12:23

35 milionów złotych tyle w ramach drugiej części Podlaskiego Pakietu Gospodarczego przeznaczył zarząd województwa na dotacje dla osób samozatrudnionych i firm z regionu, które w wyniku pandemii koronawirusa odnotowały spadek obrotów o co najmniej 30%. Wnioski można było składać elektronicznie od dziś. Po 8. godzinie rano przedsiębiorcy z Łomży informowali, że strona internetowa nie działa, a przed godziną 11. opublikowano komunikat, że nabór się zakończył... bo dotychczas złożone wnioski przekroczyły 100% dostępnej alokacji.

Pożyczki bez bik do 50 000 zł

Foto: Pożyczki bez bik do 50 000 zł
JJS pon, 22 czerwca 2020 12:00

Często w życiu przytrafiają nam się niespodziewane wydatki, które obciążają nasz budżet domowy. Co robić w sytuacji kiedy nagle musimy wydać kilka tysięcy złotych, a na koncie mamy niewiele? Jedną z pomocy mogą być pożyczki pozabankowe. Gdzie je szukać i jak wybrać najlepszą ofertę dla siebie? Przeczytaj poniższy artykuł.

Dalej spada cena mleka

Foto: Dalej spada cena mleka
cz pon, 22 czerwca 2020 11:37

W maju za 1 hl mleka płacono rolnikom z województwa podlaskiego średnio po 138,54 zł. To o ponad złotówkę mniej niż w kwietniu. W kraju cena skupu mleka spadła zarówno do poprzedniego miesiąca, jak i w porównaniu z majem 2019 r. odpowiednio: o 1,5% i 2,8%.

Niewielu chce głosować korespondencyjnie

Foto: Niewielu chce głosować korespondencyjnie
cz pon, 22 czerwca 2020 08:56

245 osób w mieście Łomży, a w gminie Miastkowo 2. Tylko nieliczni wyborcy zdecydowali się na skorzystanie z możliwości korespondencyjnego głosowania w wyborach Prezydenta Polski. Te odbędą się w najbliższą niedzielę i jak podaje Jerzy Dołęgowski, dyrektor łomżyńskiej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego, w całym łomżyńskim okręgu zamiar głosowania korespondencyjnego zgłosiło 1100 osób z niemal 240 tysięcy uprawnionych.

Kubota – od początku do teraz

Foto: Kubota – od początku do teraz
JJS pon, 22 czerwca 2020 08:46

Powstawały już filmy o klubach sportowych, które przez korupcję upadały, by po latach wrócić do rozgrywek i walczyć o najwyższą stawkę. Podobnie było z marką Kubota, której historia jest gotowym scenariuszem filmowym.

Dieta psów - czy wilki jedzą to samo co nasz pupil?

Foto: Dieta psów - czy wilki jedzą to samo co nasz pu...
JJS pon, 22 czerwca 2020 08:23

Mogłoby się wydawać, że skoro psy są blisko spokrewnione z wilkami, żywienie udomowionego zwierzęcia wyłącznie surowym mięsem jest dobrym rozwiązaniem. W rzeczywistości jednak taka dieta nie zapewni pupilowi wszystkich niezbędnych dla zdrowia jego organizmu składników.

Elektrociepłownia biomasowa droższa niż oczekiwano

Foto: Elektrociepłownia biomasowa droższa niż oczekiwano
cz pon, 22 czerwca 2020 08:08

Od 61 i pół miliona do ponad 85 milionów złotych wynoszą złożone oferty na zaprojektowanie i zbudowanie w Łomży elektrociepłowni – czyli drugiego kotła na biomasę z podłączaną turbiną do produkcji prądu. Inwestycję chce zrealizować miejska spółka ciepłownicza MPEC, która na ten cel już wcześniej pozyskał niespełna 19 mln zł unijnej dotacji. W piątek poinformowała, że na realizację zadania chce przeznaczyć blisko 57,2 mln zł – o ponad 4 mln zł mniej niż wynosi najtańsza oferta.

Burze, ulewy i gradobicia

Foto: Burze, ulewy i gradobicia
cz pon, 22 czerwca 2020 07:34

Drugi stopień zagrożenia nadała Karolina Kierklo, dyżurny synoptyk Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB w Białymstoku burzom z gradem, które przez cały dzień i noc mają przechodzić nad województwem podlaskim. Lokalnie może spaść nawet do 50 litrów wody na metr kwadratowy ziemi, a porywy wiatru mogą osiągać prędkość do 80 km/h.

Pożar citroena na Legionów

Foto: Pożar citroena na Legionów
cz nie, 21 czerwca 2020 11:23

W sobotę przed godzoną 21. zapalił się samochód jadący aleją Legionów. Auto błyskawicznie stanęło w płomieniach. Mimo szybkiej akcji strażaków citroen spłonął niemal doszczętnie. Na szczęście nikt z ludzi nie ucierpiał.

Dachowanie na Sikorskiego

Foto: Dachowanie na Sikorskiego
mm so, 20 czerwca 2020 23:30

Kilka minut przed 23. na ul. Sikorskiego auto wypadło z dogi i dachowało. Kierujący oddalił się z miejsca zdarzenia.

Szymon Hołownia z żoną na bulwarze w Łomży

Foto: Szymon Hołownia z żoną na bulwarze w Łomży
mm so, 20 czerwca 2020 18:45

Piękna pogoda, słońce na błękitnym niebie i promiennie żółte koszulki wolontariuszy i sympatyków Szymona Hołowni, Mojego Kandydata na Prezydenta Rzeczpospolitej w wyborach 2020. Czekamy na nowego prezydenta około pół godziny w cudownej scenerii: cisza w spokoju zieleni na bulwarze nad Narwią. W ciepłą sobotę na tydzień przed wyborami jest nas tutaj może koło setki, ale nie tylko w gronie tych, co oddadzą na Szymona swój głos. Kiedy około godz. 14. wjeżdża przed Port Łomża biało-żółty kamper, wielu z nas kieruje myśli ku światłemu Publicyście, dobremu Mężowi i Tacie... Szymon Hołownia wysiada z uśmiechem i żoną, pilotką MIG-a, która nie chce zrezygnować z pasji.

Studnia miejska, oberża i piecowisko na Starym Rynku

Foto: Studnia miejska, oberża i piecowisko na Starym ...
cz pt, 19 czerwca 2020 18:00

Archeolodzy na Starym Rynku w Łomży intensywnie pracują w szerokim pasie ziemi wzdłuż hali targowej. Nadal tę część wykopalisk archeologicznych oddziela od drugiego pasa terenu, leżącego bezpośrednio przy hali, równoległy murek z czerwonego polbruku. Znakiem rozpoznawczym jest drzewo w gazonie, najbliżej miejsca po przystanku autobusów MPK naprzeciw budynku ratusza z zegarem. Patrząc od drzewa ku lodziarni, można ujrzeć ok. półtora metra pod zdjętą nawierzchnią jedno za drugim 4 odkrycia: studnię, kamienne fundamenty, duże piecowisko i kolejne fundamenty.

Czy wytną zielone lipy przy Małachowskiego...?

Foto: Czy wytną zielone lipy przy Małachowskiego...?
cz pt, 19 czerwca 2020 17:31

„Na dziewięciu drzewach pojawiły się zielone numery. Czy oznacza to wycięcie tych drzew?” - zadaje pytanie Czytelnik 4lomza.pl w mailu do redakcji. Temat zatytułował alarmistycznie: „Wytną wszystkie drzewa przy ul. Małachowskiego”. „Przebudowa ulicy Małachowskiego - został złożony wniosek na wycięcie 3 drzew, dodatkowo planowane do wycinki jest kolejnych siedem” - informował przed Bożym Ciałem Łukasz Czech z ratusza. Zielone X z cyframi na drzewach przy ul. Małachowskiego pojawiły się teraz. Czy oznaczają one drzewa do wyrębu?

Skromne „PodlaskieDlaDudy” w Łomży

Foto: Skromne „PodlaskieDlaDudy” w Łomży
cz pt, 19 czerwca 2020 15:37

Prezydent Andrzej Duda Łomży nie odwiedza, ale miasto odwiedziła „inicjatywa” „PodlaskieDlaDudy”. To – jak mówił jej pomysłodawca Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego (z PiS) – „inicjatywa bez żadnych barw politycznych. Ma ona tylko jeden cel – wsparcie w nadchodzących wyborach Pana Prezydenta Andrzeja Dudę na stanowisko Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.” „Inicjatywa” na muszli przy ul. Zjazd w Łomży zgromadziła około 50-60 osób. Więcej było organizatorów i obsługi niż gości mających wyrażać poparcie.

« · «« · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę