niedziela, 23 lutego 2020 napisz DONOS@

Stan wojenny – przeszłość niezapomniana

Foto: Stan wojenny – przeszłość niezapomniana
cz pt, 13 grudnia 2019 08:17

38 lat temu, dążący do odzyskania pełnej władzy i kontroli nad społeczeństwem, komuniści wypowiedzieli wojnę polskiemu narodowi. Głównym celem podjętych wówczas działań była likwidacja wspaniałego ruchu jakim był Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”. W czasie bezpośrednio poprzedzającym wprowadzenie stanu wojennego oddział łomżyńskiej „Solidarności” liczył około 10 tys. członków. Wprowadzenie stanu wojennego zawiesiło działalność Zarządu Oddziału i skupionych w jego ramach komisji zakładowych. W woj. łomżyńskim 13 grudnia internowano 26 osób, do końca stanu wojennego łącznie 34.

Wojska Polskiego przejezdna, a TIRy nadal błądzą po mieście

Foto: Wojska Polskiego przejezdna, a TIRy nadal błądz...
cz pt, 13 grudnia 2019 08:15

W piątek, po trzech miesiąca wpuszczono ruch na ulicę Wojska Polskiego od skrzyżowania z ulica Polową do skrzyżowania z ul. Gen. Władysława Sikorskiego. To fragment przecinającej Łomżę drogi krajowej nr 61, która odbywa się m.in. ruch tranzytowy w i z kierunku państw nadbałtyckich. Na czas remontu ulicy kierowcy TIRów musieli jeździć objazdami, i jak się okazuje nadal tak jeżdżą, bo tablice wskazujące im objazdy nadal wiszą.

Zderzenie w Zosinie

Foto: Zderzenie w Zosinie
cz cz, 12 grudnia 2019 15:30

Są utrudnienia w ruchu na drodze Łomża – Zambrów. W okolicach Zosina zderzyły się dwa samochody osobowe. Jedna osoba została zabrana do szpitala. Ruch w miejscu zdarzenia dobywa się wahadłowo.

Podsumowanie pierwszego roku pracy Zarządu Województwa Podlaskiego

Foto: Podsumowanie pierwszego roku pracy Zarządu Woje...
cz cz, 12 grudnia 2019 11:35

Przyspieszenie realizacji z Regionalnego Programu Operacyjnego, rozpoczęcie ważnych inwestycji czy organizacja wyjątkowych wydarzeń promocyjnych - to tylko część sukcesów Zarządu Województwa Podlaskiego w ciągu pierwszego roku pracy. W środowej (11.12) konferencji prasowej w Operze i Filharmonii Podlaskiej wzięli udział marszałek Artur Kosicki, wicemarszałek Marek Olbryś oraz członkowie zarządu - Wiesława Burnos i Marek Malinowski.

Pościg za Litwinami z kontrabandą

Foto: Pościg za Litwinami z kontrabandą
cz cz, 12 grudnia 2019 10:23

Policjanci i straż graniczna we wtorek wieczorem ścigali litewskiego citroena, w którym jak podejrzewano, były przewożone przemycane papierosy. Pościg zaczął się na terenie powiatu kolneńskiego i skończył w Balikach, gdzie na drodze policjanci ustawili blokadę z kolczatką. - W pojeździe znajdowało się ponad 20 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy – podaje Urszula Brulińska z KMP w Łomży.

Świecić się z Energą

Foto: Świecić się z Energą
cz cz, 12 grudnia 2019 09:35

Łomża i Augustów, póki co tylko te dwa miasta z województwa podlaskiego rywalizują w konkursie na najładniej świątecznie oświetlone miasto w regionie plebiscytu „Świeć się z Energą”. Zwycięzca regionalny może liczyć na dobroczynne nagrody - energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł, i wejście do krajowego finału, gdzie są dodatkowe nagrody o wartości 40 tys. zł. Aby je wygrać mieszkańcy powinni „klikać” codziennie.

Spłonął dom w Wygodzie

Foto: Spłonął dom w Wygodzie
cz cz, 12 grudnia 2019 09:02

Ponad 25 strażaków z pięciu jednostek zawodowych i ochotniczych gasiło nocą pożar drewnianego domu w Wygodzie. Początkowo było podejrzenie, że w płonącym budynku może być człowiek, ale na szczęście go tam nie było. Budynek niemal doszczętnie spłonął. Przyczynę pożaru mają ustalić policyjni specjaliści, ale strażacy nie wykluczają, że pożar mógł mieć związek z zimowym dogrzewaniem pomieszczeń.

Wykręty prezesa o coli w kranówce

Foto: Wykręty prezesa o coli w kranówce
cz cz, 12 grudnia 2019 08:16

Choć od skarżenia wody bakteriami coli mija pół roku władze wciąż unikają wyjaśnienia mieszkańcom dlaczego doszło do zanieczyszczenia i dlaczego przez niemal całe wakacje musieli pić śmierdzącą chlorem wodę. Prezes MPWiK Mariusz Konopka wielokrotnie obiecywał, że „po potwierdzeniu źródła skażenia informacja zostanie podana do wiadomości publicznej poprzez komunikat zamieszczony na stronie internetowej Spółki”, ale do tej pory jej nie opublikował. Przed udzieleniem odpowiedzi wykręca się, że informacja w tej sprawie została podana do wiadomości publicznej miesiąc temu... w radiu.

Terytorialsi strzelają

Foto: Terytorialsi strzelają
cz śr, 11 grudnia 2019 14:03

- Lekkie moździerze to broń stosunkowo tania i wysoce efektywna. Doskonale sprawdza się podczas walk chociażby w terenie zurbanizowanym, czy górzystym – podaje ppłk Marek Pietrzak, rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej. Na poligonie w Orzyszu Terytorialsi z województwa podlaskiego prowadzili ćwiczenia z wykorzystywaniem moździerzy LM-60. Niedawno ćwiczyli tam z użyciem granatników automatycznych MK-19.

Polityczny zakładnik?

Foto: Polityczny zakładnik?
cz śr, 11 grudnia 2019 08:59

Po 10 latach pracy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego rezygnację złożył Maciej Borysewicz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Łomży i jeden z czołowych działaczy Platformy Obywatelskiej w mieście. Tak jak przyjście Borysewicza do WORD-u jesienią 2009 roku było uznawane za polityczne, tak i politycznie motywowane jest jego odejście jesienią 2019 r.

Idziemy na pogodowy rekord

Foto: Idziemy na pogodowy rekord
cz wt, 10 grudnia 2019 20:43

- Wszystko wskazuje na to, że jeśli tylko grudzień 2019 r. będzie pod względem termicznym co najmniej normalny, to rok 2019 powinien być najcieplejszym rokiem w Polsce od 68 lat! - podaje IMGW, którego specjaliści właśnie podsumowali warunki termiczne w Polsce w listopadzie 2019 roku. Wyszło im, że średnia temperatura była o 2,9°C wyższa od średniej wieloletniej temperatury.

Łomżyńscy społecznicy 2019

Foto: Łomżyńscy społecznicy 2019
cz wt, 10 grudnia 2019 16:59

Kapucyn, ojciec Jan Bońkowski, uczennica III LO Natalia Paszkiewicz oraz Stowarzyszenie „Czas Rozwoju”. W „Domku Pastora” wręczono doroczne nagrody Prezydenta Miasta i Łomżyńskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego dla zaangażowanych w działalność społeczną.

Lodowisko przy Katyńskiej już działa

Foto: Lodowisko przy Katyńskiej już działa
cz wt, 10 grudnia 2019 15:33

Białej zimy jeszcze nie widać, ale dziś po południu ruszył sezon miejskim na lodowisku „Biały Orlik”. Lodowisko przy ulicy Katyńskiej 3 w tym roku, jest o ok. o 200 mkw większe niż w roku ubiegłym. Czynne ma być codziennie w godzinach 9:30-21:00, chyba że pogoda spłata figla jeszcze większego niż ostatnio. To lodowisko jest płatne, a bilety są droższe od 20% do nawet 40% niż ubiegłym roku. Tymczasem w niedzielę na Starym Rynku ma ruszyć lodowisko bezpłatne.

Obława na pijanych kierowców

Foto: Obława na pijanych kierowców
cz wt, 10 grudnia 2019 09:48

W całym kraju, także w Łomży policjanci ruchu drogowego prowadzili wczoraj działania pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”. Akcja miała na celu eliminowanie z dróg kierowców, którzy wsiedli za kierownice, będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków. - W Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego policjanci skontrolowali kierowców 702 samochodów – mówi Urszula Brulińska z KMP w Łomży.

„Żywa” choinka z „gwarancją zapachu lasu”

Foto: „Żywa” choinka z „gwarancją zapachu lasu”
cz wt, 10 grudnia 2019 09:14

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. W Łomży już można kupić choinki, także te ścięte. Jak co roku sprzedaż choinek zorganizuje także Nadleśnictwo Łomża. To ruszy za tydzień, a leśnicy zapewniają, że choinki będą ścięte przed samą dostawą na plac.

Ciężki wóz strażaków z Wizny

Foto: Ciężki wóz strażaków z Wizny
cz pon, 09 grudnia 2019 16:41

To najdroższy z kupowanych w tym roku samochodów przez strażaków w całym województwie. W Wiźnie jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymała nowy, ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy został zabudowany na podwoziu Scanii. Jego cena wraz z wyposażeniem wyniosła 1 milion 150 tysięcy złotych. Samochód kupiła gmina, ale 840 tysięcy złotych pozyskała z środków zewnętrznych, dzięki... Jarosławowi Zielińskiemu, byłemu wiceministrowi spraw wewnętrznych i administracji. - To jemu należą się największe podziękowania za to, że dziś możemy przekazać nowy wóz dla jednostki OSP w Wiźnie - mówi wójt Mariusz Soliwoda. - Razem możemy więcej. Razem podołaliśmy temu wysiłkowi i razem mamy efekt – odpowiadał poseł Jarosław Zieliński.

Długopisy reklamowe

Foto: Długopisy reklamowe
JJS pon, 09 grudnia 2019 12:42

Pomimo popularności notatników elektronicznych, smartfonów i innych baz danych jednym z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych gadżetów reklamowych są długopisy. Niezmiennie pozytywnie się kojarzą, są praktyczne i tanie, a różne technologie sprawiają, że mogą być bardzo designerskie, czym oczywiście będą przyciągać. W praktyce sprawdzają się w każdej sytuacji nie tylko w szkole czy biurze. Są nośnikiem marki, a wielu z nas się po prostu z nimi nie rozstaje, bo nigdy nie wiadomo, kiedy będziemy chcieli zrobić notatkę czy też dostaniemy jakiś dokument do podpisania.

Jak wybrać najlepsze konto maklerskie?

Foto: Jak wybrać najlepsze konto maklerskie?
JJS pon, 09 grudnia 2019 11:23

Jeśli chcesz inwestować na giełdzie, musisz założyć konto maklerskie. Takie rachunki prowadzone są przez domy i biura maklerskie. Jak wybrać najlepszy z nich? Wszystko zależy, do czego i w jakim dokładnie masz zamiar je wykorzystywać. Przyjrzymy się zatem bliżej temu zagadnieniu.

Pies ugryzł dziecko

Foto: Pies ugryzł dziecko
cz pon, 09 grudnia 2019 10:07

9-letni chłopiec wraz z mamą wraca do domu ze szkoły, gdy z jednej z posesji wybiegł pies i ugryzł go w nogę. Do zdarzenia doszło w piątek w Starych Modzelach na terenie gminy Łomża. Na szczęście ugryzienie nie okazało się groźne i chłopiec, który został zabrany do szpitala, jeszcze tego samego dnia wrócił do domu.

Poseł o zrównaniu dopłat

Foto: Poseł o zrównaniu dopłat
cz pon, 09 grudnia 2019 09:49

Na potrzebę zrównania opłat w ramach wspólnej polityki rolnej zwracał uwagę poseł Lech Kołakowski podczas odbywającej się w Helsinkach Konferencji Komisji ds. Unijnych Parlamentów UE. Poseł z Łomży był jednym z polskich delegatów na obrady COSAC.

« · «« · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · 21 · 22 · 23 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę