Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Szukają przeciwciał COVID-19 wśród pracowników przedszkoli

cz pt, 26 czerwca 2020 13:04

Rozpoczęły się badania pracowników łomżyńskich placówek oświatowych i opiekuńczych na koronawirusa. Pod koniec maja na ich przeprowadzenie Rada Miejska przeznaczyła 50 tysięcy złotych. Badania miały być wykonywane w połowie czerwca, ale „w związku z pojawiającymi się w Łomży przypadkami COVID-19, w konsultacji z PSSE postanowiono przesunąć termin badań na obecność przeciwciał o 7-10 dni”.

Od północy cisza wyborcza

Foto: Od północy cisza wyborcza
cz pt, 26 czerwca 2020 09:22

Cisza wyborcza rozpoczyna się na 24 godziny przed dniem głosowania, a więc w piątek o północy, i potrwa do zakończenia głosowania, czyli do godziny 21. w niedzielę. Cisza wyborcza to zakaz agitacji wyborczej również w internecie.

Będą dodatkowe pieniądze dla samorządów

Foto: Będą dodatkowe pieniądze dla samorządów
cz pt, 26 czerwca 2020 09:01

Ponad 9 mln zł dla miasta Łomża, ponad 2,2 mln zł dla powiatu łomżyńskiego i po ponad 1,5 mln zł dla gmin Łomża i Piątnica. Dotknięte skutkami koronawirusa finanse samorządów mają być wsparte z rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych. Ustawy jeszcze nie ma, ale już opublikowano rządową wyszukiwarkę, która pozwala sprawdzić, jaka kwota przysługuje danej gminie, miastu i powiatowi. My już sprawdziliśmy.

Bp. Stepnowski: Jaką postawę, my jako chrześcijanie mamy przyjąć wobec obecnej sytuacji?

Foto: Bp. Stepnowski: Jaką postawę, my jako chrześcij...
cz pt, 26 czerwca 2020 08:14

- Nadchodzi czas wakacji, urlopów, oczekiwanego odpoczynku. Będzie to jednak inny czas niż ten, który pamiętamy z ubiegłych lat. Ostatnie trudne miesiące jakie przeżywało nasze społeczeństwo w związku z pandemią coronawirusa, która jeszcze się nie zakończyła, odcisnęły piętno na naszym podejściu do życia. (...) Pojawiło się wiele trudności i nowych wyzwań w życiu społecznym, ekonomicznym i także religijnym. Rodzi się więc uzasadnione pytanie: jaką postawę, my jako chrześcijanie mamy przyjąć wobec obecnej sytuacji? – napisał Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski w liście, który w niedzielę ma być czytany w niedzielę na wszystkich Mszach świętych.

Most w Stanisławowie

Foto: Most w Stanisławowie
cz cz, 25 czerwca 2020 14:32

Ma 22,5 m długości, 6,80 m szerokość i łączy gminę Zbójna w województwie podlaskim z gminą Lelis w mazowieckim. We wtorek przeszedł pozytywnie próby obciążeniowej, a 24 tonowy samochód nie spowodowały nawet ugięcia się desek. Nowy drewniany most na rzecze Szkwa w Stanisławowie zbudowali żołnierze z 3 Włocławskiego Batalionu Drogowo-Mostowego w Chełmnie.

Kompletnie pijana matka nie dała rady opiekować się małym dzieckiem

Foto: Kompletnie pijana matka nie dała rady opiekować...
cz cz, 25 czerwca 2020 13:03

„Kobieta z małym dzieckiem przewróciła się, chyba jest pijana”. Taką informację wczoraj późnym popołudniem otrzymali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Miał siedzieć przy niej malutki chłopczyk. Gdy policjanci dotarli na miejsce kobieta leżała na trawniku przy drodze, a obok był dziecięcy rowerek, ale dziecka nie było.

Odpowiedzą przed sądem

cz cz, 25 czerwca 2020 10:35

Prokuratura Okręgowa w Łomży skierowała do Sądu Rejonowego w Zambrowie akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu Markowi K. oraz 30-letniemu Rafałowi P. Obaj są mieszkańcami Zambrowa i przed sądem odpowiadać będą przede wszystkim za posiadania znacznych ilości środków odurzających.

Rodzaje etykiet, ich zalety i wady

Foto: Rodzaje etykiet, ich zalety i wady
JJS cz, 25 czerwca 2020 08:18

Na rynku można znaleźć co najmniej kilka rodzajów etykiet, dlatego tak trudno wybrać te najlepsze. Warto skorzystać z pomocy specjalistów i dopasować wybrany rodzaj etykietek do swojego produktu, jego opakowania, a także konkretnej branży.

Marszałek Witek straszy przed wyborami

Foto: Marszałek Witek straszy przed wyborami
cz śr, 24 czerwca 2020 19:13

- Powiedzcie im Państwo, że to co jest w tej chwili, te zmiany, mogą być zatrzymane. To jest realna groźba, że one będą zatrzymane, jeśli prezydentem nie będzie Andrzej Duda – mówiła Elżbieta Witek (PiS) do około 50 działaczy i sympatyków PiS w auli Uczelni Jańskiego w Łomży. Marszałek Sejmu - jak mówiła - jest w drużynie prezydenta Andrzeja Dudy, i wspiera go „tam, gdzie on sam, nie może być”. Z ponad półgodzinnego wystąpienia Witek w Łomży wynika jednoznacznie, że z 10 konkurentów Dudy w tych wyborach, rywalem jest tylko Rafał Trzaskowski.

Giełczyńska z trawą ładna, ale z kwiatami weselsza

Foto: Giełczyńska z trawą ładna, ale z kwiatami weselsza
cz śr, 24 czerwca 2020 18:15

Cieszą oko odnowione jasne mury budynków diecezjalnych przy ulicy Giełczyńskiej, a teraz będzie radość jeszcze większa, gdyż dobiega końca gruntowny remont ulicy z widokiem na Teatr, Katedrę i Muzeum w Łomży. Znakiem rozpoznawczym ulicy przez lata było pięć długich rabat kwiatowych, oddzielających chodnik od jezdni pomiędzy Dworną a placem Niepodległości. W lipcu rok temu w miejsce kobierców kwiatowych rzucono biały grys, a zamiast roślin stanęły masywne jak sarkofagi rdzawe gazony ze stali, długie na 2 metry i na metr wysokie. Obecnie pasy wzdłuż traktu zajmuje młoda, jasnozielona trawa, wypada zatem zapytać o los kwiatów i 24 skrzyń za 60 tysięcy złotych.

Pijany wiózł dzieci

cz śr, 24 czerwca 2020 16:04

Policjanci z zambrowskiej „drogówki”, w ciągu trzech dni, zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców. Najbardziej nieodpowiedzialnym z nich okazał się 56–letni mieszkaniec gminy Zambrów, który przewoził dwoje małoletnich dzieci mając w organizmie blisko promil alkoholu.

Potrącił i... pojechał dalej

cz śr, 24 czerwca 2020 12:02

Starsza kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Jechała rowerem, gdy została potrącona przez samochód na skrzyżowania ul. Szosa Zambrowska z ul. Księcia Stanisława. Kierowca, który potrącił kobietę oddalił się z miejsca zdarzenia i był poszukiwany przez Policję.

Wjechała w motorowerzystę

Foto: Wjechała w motorowerzystę
cz śr, 24 czerwca 2020 09:39

Są utrudnienia w ruchu na ul. Wojska Polskiego w Łomży. To skutek kolizji do jakiej doszło przy wjeździe na rondo Tadeusza Kościuszki. Kierując fordem kobieta miała nie ustąpić pierwszeństwa przejazdu i uderzyła w kierującego motorowerem wędkarza. Mężczyzna został zabrany do szpitala.

Po rekordowych opadach Narew szybko się podnosi

Foto: Po rekordowych opadach Narew szybko się podnosi
cz śr, 24 czerwca 2020 09:26

Po ostatnich obfitych opadach deszczu poziom Narwi szybko się podnosi. W Wiźnie od poniedziałkowego popołudnia rzeka urosła o ponad 60 cm. W Łomży od wczorajszego poranka przybyło 25 cm i dziś Narew po raz pierwszy od bardzo dawna osiągnęła „poziom wody średniej”.

Kurtka przeciwdeszczowa: o czym warto wiedzieć przed kupnem?

Foto: Kurtka przeciwdeszczowa: o czym warto wiedzieć ...
JJS śr, 24 czerwca 2020 08:56

Kurtka przeciwdeszczowa to element garderoby, który powinien znaleźć się w szafie każdego z nas. Przydaje się zarówno podczas uprawiania sportów, wakacyjnych wyjazdów jak również jest doskonałym okryciem wierzchnim codziennego użytku. O tym, na co należy zwrócić uwagę wybierając odpowiednią kurtkę dla siebie, przeczytasz w poniższym artykule.

Uchwała śmieciowa w sądzie

Foto: Uchwała śmieciowa w sądzie
cz śr, 24 czerwca 2020 08:34

Mieszkanka Łomży, która doprowadziła do unieważnienia przez sąd ubiegłorocznej uchwały Rady Miejskiej Łomży określającej wysokie opłaty za śmieci w mieście twierdzi, że także tegoroczna uchwała, która obowiązuje od początku czerwca jest nieprawidłowa. Kobieta ponownie skierowała do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego skargę i domaga się stwierdzenia nieważności zaskarżonej uchwały w całości.

Jechał traktorem i nie dawał się wyprzedzić

cz śr, 24 czerwca 2020 07:44

Prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie i sądowy zakaz kierowania miał 61 traktorzysta, który jechał środkiem drogi krajowej nr 63 i nie dawał się wyprzedzić innym kierowcom. Kierowca ciągnika rolniczego nie reagował nawet na trąbienie jadącego za nim samochodu. Jak się okazało jechał nim policjant z drogówki.

Kampania wyborcza na ostatniej prostej

Foto: Kampania wyborcza na ostatniej prostej
cz wt, 23 czerwca 2020 12:57

Do wyborów prezydenckich pozostało kilka dni. Sztaby mobilizują zwolenników i próbują przekonywać niezdecydowanych... także w Łomży. W środę w mieście w ramach wyborczej akcji Prezydenta Andrzeja Dudy przyjeżdża Marszałek Sejmu Elżbieta Witek. W tym samym czasie z akcją „od drzwi do drzwi”, mają ruszyć zwolennicy Szymona Hołowni.

70-latek bardzo się spieszył

Foto: 70-latek bardzo się spieszył
cz wt, 23 czerwca 2020 11:46

Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali prawa jazdy kolejny trzem kierowcom. Mężczyźni wczoraj przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Rekordzistą prędkości został 70-latek, który przez Nowe Kupiski jechał z prędkością 116 km/h.

Skrywana RN MPWiK ujawniona

Foto: Skrywana RN MPWiK ujawniona
cz wt, 23 czerwca 2020 08:44

W ubiegłym tygodniu ujawniliśmy, że prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski powołał byłą poseł Bernadetę Krynicką do Rady Nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży. Ratusz długo skrywał tę informację. Teraz okazuje się, że była poseł PiS została zastępcą przewodniczącego RN. Jest nim mecenas Remigiusz Marek Fabiański, który przed laty był czołowym działaczem PO w Łomży.

« · «« · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę