środa, 11 grudnia 2019 napisz DONOS@

Drogowcy w piątek na rondzie Kościuszki

Foto: Drogowcy w piątek na rondzie Kościuszki
cz cz, 24 października 2019 15:48

Na jutro (piątek 25 października) zaplanowane jest malowanie oznaczeń na jezdni Placu Tadeusza Kościuszki w Łomży. Prace mają być wykonywane od godziny 7. rano do 15. po południu a w związku z nimi „zostanie wyłączony wewnętrzny pas ronda” - informuje Łukasz Czech z ratusza.

Fronton i dzwonnica Katedry w Łomży odzyskały blask

Foto: Fronton i dzwonnica Katedry w Łomży odzyskały b...
cz cz, 24 października 2019 14:52

Skończyło się mozolne usuwanie zielonych glonów z powierzchni tysięcy cegieł sprzed ponad 300 lat, ze spoin między cegłami i żaluzji drewnianych na dzwonnicy Katedry w Łomży. Trzy tygodnie zajęły prace konserwatorom i robotnikom na wysokości do 28 metrów, patrząc od Dwornej. - Prace naprawcze i konserwatorskie trzeba było wreszcie przeprowadzić, ponieważ procesy metaboliczne glonów mogłyby spowodować dalszą destrukcję powierzchni cegieł, zaprawy i drewna – tłumaczy wieloetapowe działania przy liczącej 5 wieków świątyni inż. Andrzej Wszeborowski, szef firmy robót ogólnobudowlanych i konserwacji zabytków w Łomży. Do Dnia Wszystkich Świętych znikną rusztowania, o ile Pan Bóg pobłogosławi bezdeszczową pogodą.

Poselskie zaświadczenie

Foto: Poselskie zaświadczenie
cz cz, 24 października 2019 14:44

Lech Antoni Kołakowski z Łomży, Kazimierz Gwiazdowski z Mścich koło Radziłowa i Stefan Krajewski ze wsi Krajewo Białe pod Zambrowem... Wybrani w wyborach z 13 października posłowie odebrali zaświadczenia o wyborze na posłów. Uroczystość odbyła się Sali Kolumnowej Sejmu RP. - To, że tutaj jestem 5. kadencję, to jest zasługa mieszkańców Łomży i Ziemi Łomżyńskiej – mówi poseł Lech Kołakowski, który takie zaświadczenie odebrał po raz 5.

Urodzinowe zabawki od ARiMR

Foto: Urodzinowe zabawki od ARiMR
cz cz, 24 października 2019 13:26

Pięć organizacji: OSP Łapy Dębowina, Koło Gospodyń Wiejskich ze Stawisk, Stowarzyszenie Origo w miejscowości Półkoty z gminy Sejny, Fundacja Wsparcia i Rozwoju małych Szkół „Edukacja Razem” Żubr z gminy Szypliszki oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Wspomagania Wsi „Mediator” z Kosówki w gminie Rajgród otrzymało zestawy zabawek wartych po tysiąc złotych. To prezenty które ufundowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z okazji tegorocznych 25. jej „urodzin”. Zestawy zabawek przedstawicielom tych organizacji przekazał Wiesław Grzymała dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Łomży.

Wiejski Ośrodek Aktywności Społecznej w Grądach - infrastruktura społeczna dla mieszkańców.

Foto: Wiejski Ośrodek Aktywności Społecznej w Grądach...
mm cz, 24 października 2019 09:44

W piątek 18 października Grzegorz Palka - Burmistrz Nowogrodu podpisał z wykonawcą Zakładem Remontowo-Budowlanym mgr Sylwester Zawadzki umowę na realizację przebudowy i rozbudowy budynku remizy OSP w Grądach na Wiejski Ośrodek Aktywności Społecznej. To infrastruktura społeczna dla mieszkańców wiosek Grądy, Sławiec, Grzymały.

Różnica poniżej grosza

Foto: Różnica poniżej grosza
cz cz, 24 października 2019 09:18

O 0,64 grosza więcej niż przed miesiącem i o 0,58 grosza mniej niż przed rokiem wyniosła średnia cena litra mleka po jakiej we wrześniu rolnicy z województwa podlaskiego sprzedawali je do mleczarń. Według wyliczeń GUS w województwie podlaskim za 1 hl mleka płacono w skupie po 137,35 zł.

Smartfon gamingowy – czy zastąpi konsolę i peceta?

Foto: Smartfon gamingowy – czy zastąpi konsolę i peceta?
JJS cz, 24 października 2019 08:13

Różnego rodzaju gry cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród osób w różnym wieku. Szczególnie popularne są gry na smartfony. Stanowią niedrogą, a często nawet bezpłatną rozrywkę, z której można skorzystać wszędzie i o każdej porze. Wystarczy posiadać jedynie dobrej jakości smartfon dla gracza. Na co zwrócić uwagę, wybierając model przeznaczony przede wszystkim do gier? Sprawdź nasze porady.

Most w Wiźnie do remontu

Foto: Most w Wiźnie do remontu
cz śr, 23 października 2019 15:19

Od niespełna 350 tysięcy do niemal 1 miliona 300 tysięcy opiewają oferty na opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę mostu przez Narew w Wiźnie na drodze krajowej nr 64. GDDKiA chce mieć dokumentacje i pozwolenie na budowę pod koniec 2020 roku. Ponad dwa lata temu stwierdzono, że mający ponad pół wieku most przez Narew w Wiźnie wymaga pilnego gruntownego remontu.

Taaakie grzyby nie tylko na Kurpiach

Foto: Taaakie grzyby nie tylko na Kurpiach
cz śr, 23 października 2019 11:50

„Chyba warto na grzyby chodzić - wystarczy jeden i obiad dla całej rodziny gotowy. Takie grzyby to tylko na Kurpiach!” - napisał do nas szczęśliwy Czytelnik, który podczas grzybobrania znalazł nie lada okaz zdrowego prawdziwka. Borowik z brązowym z wierzchu kapeluszem i zielonkawym od spodu gąbczastym hymenoforem waży aż 419 gramów. Wysyp grzybów w lasach Nadleśnictwa Łomża nastąpił z końcem poprzedniego tygodnia, natomiast teraz – głównie dzięki ciepłym nocom i porannym mgłom, pozostawiającym w ściółce wilgoć - dorodnych owoców lasu jest jeszcze więcej.

Radni chcą kontroli w MPWiK

Foto: Radni chcą kontroli w MPWiK
cz śr, 23 października 2019 11:48

Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej chce skontrolować MPWiK. Wśród tematów kontroli mają być m.in. planowana przez miejską spółkę inwestycja za niemal 90 milionów złotych oraz kwestia wakacyjnego skażenia wody bakteriami coli. Niemal przez całe wakacje woda w mieście była chlorowana. Do tej pory spółka nie podała – także radnym miasta - co było przyczyną zanieczyszczenia miejskiego wodociągu.

Pijany dachował pod Jedwabnem

Foto: Pijany dachował pod Jedwabnem
cz śr, 23 października 2019 09:47

Kierowca, który wczoraj doprowadził do wypadku samochodu na drodze Jedwabne - Przytuły był pijany. Według policyjnych pomiarów miał prawie 1,3 promila alkoholu w organizmie. 51-latek w wyniku wypadku doznał obrażeń i trafił do szpitala.

Brzoza, klon i inne drzewa uchronione przed wycinką

Foto: Brzoza, klon i inne drzewa uchronione przed wyc...
cz śr, 23 października 2019 08:10

- Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa ostatnio zaczęła budować kolejny parking pomiędzy budynkami przy ulicy Konstytucji 3 Maja 5 i 7, niszcząc przy okazji korzenie drzew rosnących obok. Ciekawe, ile potem z tych drzew uschnie? - alarmuje Czytelnik portalu 4lomza.pl. Na miejscu od razu widać, że znowu niewinna zieleń trawnika z rozłożystymi drzewami przegrała z hegemonią właścicieli samochodów, potrzebujących miejsca do stawiania aut. Prezes ŁSM Wojciech Michalak wyjaśnia, że chodzi o poprawę warunków mieszkańcom i zapewnienie dróg dojazdowych służbom.

Dachowanie pod Jedwabnem

Foto: Dachowanie pod Jedwabnem
mm wt, 22 października 2019 16:20

W Kubrzanach na drodze wojewódzkiej 668 Jedwabne - Przytuły auto uderzyło w drzewo i dachowało. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Pijany rozjechał „kolegę”

cz wt, 22 października 2019 12:16

Na trzy miesiące do tymczasowego aresztu trafił Białorusin, który ciężarówką z umyślnie miał rozjechać innego Białorusina. Do śmiertelnego wypadku doszło w poprzednią sobotę w Szumowie.

Kpina władzy. Stracili miliony, ale twierdzą, że...

Foto: Kpina władzy. Stracili miliony, ale twierdzą, ż...
cz wt, 22 października 2019 12:00

Łomża straciła niemal 27 milionów złotych dofinansowania. Wniosek władz miasta złożony w kwietniu do Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku pod nazwą „Zrównoważona mobilność miejska w Łomży” został odrzucony ze względu na „niespełnienie kryteriów formalnych I stopnia”. Porażkę władze miasta usiłują zatuszować przekształcaniem zakładu budżetowego MPK w spółkę prawa handlowego. Zgodę na przekształcenie radni miasta wyrazili w kwietniu, ale dopiero dziś – po naszych wcześniejszych pytaniach – prezydent Mariusz Chrzanowski powoła „zespół ds. przekształcenia”. Usiłuje przekonywać, że w związku z tym konieczna jest modyfikacja wniosku o dotację unijną na projekt „Zrównoważona mobilność miejska w Łomży”.

Piątuś radę da? OSM Piątnica chce zdobyć serca małych Polaków

Foto: Piątuś radę da? OSM Piątnica chce zdobyć serca ...
cz wt, 22 października 2019 10:27

Piątuś to jogurt z Piątnicy stworzony specjalnie dla dzieci. OSM Piątnica rozpoczęła kampanię reklamową tych jogurtów. Bohaterem jest żyjący w okolicach Piątnicy łoś o imieniu Piątuś, który niedawno pojawił się na opakowaniach produktów, a teraz w filmiku odkrywa, że chociaż nie umie wspinać się po drzewach ani latać, to świetnie pływa i nurkuje. Kampania obejmuje emisję spotów w telewizji oraz pre-rolle na Youtube, od 8 listopada będą emitowane także w kinach w całej Polsce.

Stracili prawo jazdy

Foto: Stracili prawo jazdy
cz wt, 22 października 2019 09:51

Dwóch kolejnych zbyt szybkich kierowców straciło prawa jazdy. Obaj wpadli na policyjny pomiar prędkości w Zbójnej. Jedne z nich jechał o 63 km/h, a drugi „tylko” o 56 km/h za szybko.

Śmierdzące powietrze

Foto: Śmierdzące powietrze
cz wt, 22 października 2019 09:26

Nawet ponad 140 µg/m3 pyłu zawieszonego PM 10 było w powietrzu wczoraj wieczorem w Łomży. Najgorsza sytuacja była w godzinach 18 – 22. Zanotowane wówczas wysokie stężenia tego pyłu sprawiły, że po raz drugi w ostatnich dniach zanotował w mieście przekroczenie dobowej normy zanieczyszczeń powietrza. Pył zawieszony może zawierać substancje toksyczne takie jak wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (np. rakotwórczy benzo[a]piren), metale ciężkie oraz dioksyny i furany, które są bardzo niebezpieczne dla zdrowia ludzi.

Narkotyki warte milion

Foto: Narkotyki warte milion
cz pon, 21 października 2019 18:32

Blisko 23 kilogramy ziela konopi, których szacowana czarnorynkowa wartość to ponad milion złotych przejęli policjanci z Łomży. Funkcjonariusze zlikwidowali także nielegalne uprawy blisko 200 sztuk tych roślin. W związku ze sprawą 4 osoby już usłyszały zarzuty. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

II Łomżyński Konwent Osób z Niepełnosprawnościami

Foto: II Łomżyński Konwent Osób z Niepełnosprawnościami
mm pon, 21 października 2019 16:59

- Językiem ludzi są nie tylko słowa, to spojrzenie, uśmiech, gesty, podanie szklanki wody i życzliwa obecność, to bycie przy kimś – mówi ceniona psycholog Małgorzata Rytel z Łomży, która gościła z prelekcją na temat ludzi z pasją podczas Łomżyńskiego Konwentu Osób z Niepełnosprawnościami, zorganizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży. Salę starostwa wypełniły tłumy gości z placówek, pomagających osobom z zaburzeniami, oraz zwycięskich dzieci, którym dyrektor PCPR Jacek Nowakowski i wicestarosta Maria Dziekońska wręczali nagrody w konkursie. Współorganizatorem spotkania wykładowego był Podlaski Sejmik Osób z Niepełnosprawnościami.

« · «« · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę