Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Wieczna miłość

mm pt, 11 sierpnia 2023 09:33

Dowódca 33 Pułku Piechoty pułkownik Jerzy Sawa Sawicki w grobie na starym cmentarzu w Łomży nie leży sam. W stanie wojennym obok bohatera pochowano jego żonę, ale do dziś ten fakt nie był odnotowany na pomniku. W czwartek 10 sierpnia 2023 roku wnukowie Jerzego i Janiny Anny - bo tak nazywała się żona pułkownika, ustawili tabliczkę informującą o miejscu spoczynku babci, żołnierki POW i AK.

Ciąg dalszy Café Kultura i inne weekendowe wydarzenia

mm pt, 11 sierpnia 2023 09:24

W długi sierpniowy weekend nie zabraknie w Łomży najrozmaitszych wydarzeń kulturalnych. Café Kultura zaprasza na Stary Rynek, gdzie odbędą się różne koncerty, spektakl dla dzieci oraz warsztaty plastyczne. Z kolei początek następnego tygodnia zdominują wydarzenia związane z łomżyńskimi obchodami Święta Wojska Polskiego: nie tylko 103. rocznicy przełomowej Bitwy Warszawskiej, ale też poprzedzającej ją bohaterskiej obrony Łomży.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie?

JJS cz, 10 sierpnia 2023 18:39

Wybór najlepszego ubezpieczenia nie jest sprawą prostą. Czynników, wpływających na decyzję jest tak wiele, że nie można podjąć jej z dnia na dzień. Można ją sobie ułatwić, kierując się kilkoma poradami, które opisaliśmy w tym artykule!

Zamkną przejazd w Śniadowie

mm cz, 10 sierpnia 2023 16:39

Po długim weekendzie w Śniadowie całkowicie zostanie zamknięty przejazd kolejowy. Wykonawca w porozumieniu z gminą wyznaczył objazd.

Emerytura, renta po śmierci. Kiedy można ją zatrzymać?

mm cz, 10 sierpnia 2023 16:02

Prawo do emerytury czy renty ustaje wraz ze śmiercią osoby uprawnionej. Członkowie rodziny mogą jednak otrzymać ostatnie świadczenie zmarłego, jeśli ono mu przysługiwało. ZUS wyjaśnia, kiedy emeryturę lub rentę po zmarłym można zatrzymać, a kiedy trzeba ją oddać do ZUS-u.

Częściej oszukują zdalnie niż na wnuczka

mm cz, 10 sierpnia 2023 15:48

Ponad 700 tysięcy złotych straciły ofiary oszustw na wnuczka, policjanta, prokuratora czy oszustw elektronicznych z Łomży i powiatu łomżyńskiego w I połowie 2023 roku. Co ciekawe, w stosunku do ubiegłego roku, znacząco zmieniły się proporcje poszczególnych przestępstw.

Jakie ekspresy do kawy spotkamy na rynku?

JJS cz, 10 sierpnia 2023 11:17

Lubisz zapach świeżo parzonej kawy o poranku? Być może masz już w domu mały ekspres do kawy? Jeśli natomiast dopiero nosisz się z zamiarem jego zakupu, poniższy tekst powinien Cię zainteresować. Przybliżymy w nim zasadę działania ekspresu kolbowego, który pomimo swoich niewielkich rozmiarów cechuje się wysoką funkcjonalnością i co najważniejsze, przygotowuje pyszną kawy. Zapraszamy do lektury.

Pijany kierowca drugi raz zatrzymany w tym tygodniu

mm cz, 10 sierpnia 2023 10:31

55-latek z blisko 2 promilami alkoholu w organizmie został w środę zatrzymany przez policjantów. Co ciekawe, w poniedziałek ten sam mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych, gdy także pijany kierował traktorem.

Pogoda się zmieni

mm cz, 10 sierpnia 2023 08:59

Już w weekend temperatura w rejonie Łomży zbliży się do 30 stopni Celesjusza, a po niedzieli tę granicę przekroczy. Nad Polskę nadciągną upały.

Mężczyzna w kasku ochronnym na komendzie

mm śr, 09 sierpnia 2023 17:49

Agresywny względem siebie i policjantów 29-latek trafił na komendę po tym jak ukradł pożyczony akumulator, a ze stacji paliw próbował wynosić artykuły spożywcze. Podczas zatrzymania znieważył policjantów, dziś usłyszał dwa zarzuty i trafił do zakładu karnego.

Kto powalczy o mandat senatora w Łomży?

mm śr, 09 sierpnia 2023 14:31

Co prawda nie ma jeszcze oficjalnie zgłoszonych kandydatów w jesiennych wyborach do senatu, my publikujemy nazwiska z przedwyborczej giełdy, które mają największe szanse na nominację. W okręgu wyborczym nr 59, czyli łomżyńsko-suwalskim w walce o mandat senatora prawdopodobnie zmierzą się Marek Komorowski z PiS i Cezary Cieślukowski z opozycji.

Grzybiarz szczęśliwie odnaleziony

mm śr, 09 sierpnia 2023 12:20

Małżeństwo seniorów wybrało się z Łomży na grzyby w okolice Kozik. W pewnym momencie w lesie kobieta straciła męża z oczu i nie mogąc się odnaleźć, poprosiła o pomoc córkę, a ta policjantów.

Droga na Pisz będzie remontowana

mm śr, 09 sierpnia 2023 10:00

DK 63 prowadząca z Łomży przez Kolno na Mazury będzie remontowana. Odcinek od granicy województwa podlaskiego do Pisza podzielono na trzy etapy i dla najdłuższego z nich otwarto oferty przetargowe.

Bezrobocie wyższe niż w kraju, ale stabilne

mm śr, 09 sierpnia 2023 08:26

Stopa bezrobocia łącznie w Łomży i w powiecie na koniec lipca 2023 roku wyniosła 6,2% i jest wyższa od zanotowanej w kraju 5%. W Łomży wynosi 6,5%, a w powiecie łomżyńskim 5,7 % i w stosunku do czerwca nie zmieniło się.

Dlaczego łatwo wierzyć w teorie spiskowe i czy są sposoby, by im nie ulec?

mm śr, 09 sierpnia 2023 07:21

„Szkodniki”, „pasożyty”, „robaki” – poniżające inwektywy to jedna z metod promowania kłamstw i fałszywych narracji. Są też inne - zwykle podstępne. Co gorsza, jak pokazują badania, mózg jest na takie manipulacje wyjątkowo podatny. Warto choć trochę znać te techniki, i wiedzieć, jak reaguje na nie mózg, aby nie dać się wkręcić.

Prawdopodobne jedynki w podlaskim są z regionu i z Polski

mm wt, 08 sierpnia 2023 19:25

Prezydent RP Andrzej Duda ogłosił, że wybory parlamentarne odbędą się 15 października 2023 roku. Rusza kampania wyborcza, a pełne listy kandydatów poznamy najpóźniej 6 września. My dziś publikujemy prawdopodobne jedynki najważniejszych formacji politycznych.

Wybory parlamentarne 15 października 2023 roku

mm wt, 08 sierpnia 2023 17:15

Prezydent Andrzej Duda podpisał zarządzenie o przeprowadzeniu wyborów na dzień 15 października 2023 roku. "Przyszłość Polski jest sprawą każdego z nas! Korzystaj ze swoich praw!" - zachęca w mediach społecznościowych.

Wagnerowcy przez Łomżę nie przejadą, przynajmniej w weekend

mm wt, 08 sierpnia 2023 15:00

„Łomża zawsze wierna” - krzyczał mężczyzna wyrzucając ulotki z okna pawilonu handlowego, ratując tym obywatela Ryszarda Ochódzkiego, przebranego za starszą kobietę, przed okazaniem dokumentu tożsamości. Dzięki temu, jak widzimy w filmie wg scenariusza Stanisława Tyma w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego „Rozmowy Kontrolowane”, Łomża przyczyniła się do upadku starego systemu.

Cyfrowy kupidyn: Rozkwitający trend randkowych aplikacji telefonicznych w Dubaju

JJS wt, 08 sierpnia 2023 12:45

Dubaj, lśniący klejnot Bliskiego Wschodu, to miasto znane z dynamicznego stylu życia, różnorodności kulturowej i nieustannego dążenia do postępu. W tej tętniącej życiem metropolii tradycyjne normy randkowe szybko ewoluują, dając początek kwitnącemu trendowi aplikacji randkowych na telefony. W ostatnich latach aplikacje te stały się integralną częścią krajobrazu randkowego w Dubaju, oferując jego obeznanym z technologią mieszkańcom nowoczesny i wygodny sposób na poszukiwanie towarzystwa i nawiązywanie znaczących kontaktów. W tym artykule zbadamy rosnącą popularność aplikacji randkowych w Dubaju, ich wpływ na dynamikę kulturową, korzyści, jakie oferują, oraz sposób, w jaki zmieniły podróż miłości w tym kosmopolitycznym mieście.

Piotrunia Fronczewski do pana Łomżunia

mm wt, 08 sierpnia 2023 09:36

Reklama dźwignią handlu mówi popularna maksyma, a reklama z podtekstem - działa podwójnie.

« · «« · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę