Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 27 maja 2022 napisz DONOS@

Pogoda na weekend

mm pt, 08 kwietnia 2022 10:28

Początek wietrzny i niezbyt ciepły, później wiatr osłabnie, ale temperatura nie wzrośnie. Zbliżający weekend będzie miał wiele rozpogodzeń i przelotnych opadów.

1,7 mln umów o dzieło zgłoszono w 2021 r. do ZUS

mm pt, 08 kwietnia 2022 09:02

W ubiegłym roku do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przekazano 1,1 mln dokumentów zgłoszenia umów o dzieło (ZUS RUD). Dotyczyły one ponad 1,7 mln tego rodzaju umów. Taką informacje przekazało 74,4 tys. podmiotów, z czego 96 proc. to przedsiębiorcy. W województwie podlaskim było ich 12,5 tys., ale najwięcej umów zgłoszono w województwie mazowieckim - 623,6 tys.

Korytkowski zadaje pytania Chrzanowskiemu

mm pt, 08 kwietnia 2022 08:25

"Panie Mariuszu, czekamy na prawdę" - apeluje do prezydenta Chrzanowskiego trener Korytkowski z Klubu Sportowego Prefbet - Sonarol w Łomży. Po skandalicznym podziale miejskich środków na sport, klub, który osiąga najlepsze wyniki w mieście, otrzymał dotację w wysokości 0 zł na rok działalności. Trener podaje prezydentowi fakty o przydziale dziesiątków tysięcy złotych na sport młodzieży i seniorów i zadaje pytania, np. czy to moralne, aby w komisji młodzieżowej był brat trenera, któremu następnie przydziela dotację...?

W Śniadowie dzieci do szkoły jeżdżą autobusem elektrycznym

mm cz, 07 kwietnia 2022 18:07

Od dziś 7. kwietnia br. nowy – elektryczny, pierwszy w regionie autobus wozi do szkoły dzieci w gminie Śniadowo. - Stary nie dotrwał do przekazania, uległ awarii i zdecydowałem, że nie będziemy naprawiać – mówi z radością wójt Rafał Pstrągowski.

Dlaczego ludzie kupują ekologiczną żywność?

JJS cz, 07 kwietnia 2022 15:01

Dobrą dekadę temu mogliśmy zauważyć, że na sklepowych półkach coraz częściej pojawiają się działy dedykowane ekologicznej żywności. Wówczas była to jeszcze stosunkowo wąska grupa produktów. Dziś jednak sytuacja wygląda zgoła inaczej, a ten sektor żywnościowy dynamicznie się rozwija.

Wzrost wartości 1 proc. jednorazowego odszkodowania za wypadki przy pracy lub chorobę zawodową

mm cz, 07 kwietnia 2022 13:29

Osoba objęta ubezpieczeniem wypadkowym, która wskutek wypadku przy pracy lub choroby zawodowej doznała stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu może ubiegać się o jednorazowe odszkodowanie. Od 1 kwietnia świadczenie wzrasta o 100 zł.

Zapiszmy się w historii parafii

mm cz, 07 kwietnia 2022 12:20

Piąta niedziela Wielkiego Postu to, co roku, dzień rozpoczęcia rekolekcji w parafii Krzyża Świętego w Łomży, a od 15. już lat – także termin kolejnych edycji parafialnej akcji „Oddaj krew... z Chrystusem”.

Koniec z zakazem, teraz więzienie?

mm cz, 07 kwietnia 2022 10:11

Pijany 55-latek z zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych wjechał w zaparkowane auto. Teraz może trafić do więzienia.

KAS w nielegalnym salonie gier

mm cz, 07 kwietnia 2022 09:29

Trzy automaty do gier hazardowych zabezpieczyli Funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej w nielegalnym salonie w Łomży.

Brak sprzedających i kupujących na nowym „targowisku” w Łomży

mm śr, 06 kwietnia 2022 16:02

20 tys. zł otrzymało MPGKiM, aby przygotować bezpłatne miejsce do handlu rolników przy ul. Sikorskiego. Na razie brak jest tam i sprzedających i kupujących.

Kolejna akcja oszustów

mm śr, 06 kwietnia 2022 15:03

"Oszuści dzwonią do mieszkańców Łomży i powiatu podając się za policjanta i wypytują o oszczędności" - ostrzega Komenda Miejska Policji w Łomży. Prosi o ostrzeżenie mieszkańców i ostrożność.

VAT na materiały budowlane - obniżona do 8% stawka czy ulga budowlana?

JJS śr, 06 kwietnia 2022 07:58

Stale zmieniające się przepisy podatkowe nie omijają również branży budowlanej, nie tylko w zakresie zwiększenia stawek podatku VAT, ale również uzyskania zwrotu tego podatku od wydatków poniesionych na budowę domu lub remont mieszkania. Tzw. ulga remontowa była źródłem niezadowolenia wielu podatników. Sprawdź, dlaczego.

Nasze DROGIE śmieci

mm wt, 05 kwietnia 2022 19:31

Niesprawiedliwy, dziurawy i kosztowny – taki obraz systemu gospodarowania odpadami w Łomży wyłania się po dyskusji radnych z prezydentem. „Po czyjej stronie jest doprowadzenie do tego, żeby było jak w porównywalnych miastach”?

Kto nad rzeką powinien zrobić wiosenne porządki ...?

mm wt, 05 kwietnia 2022 17:19

Czytelnik portalu 4lomza.pl w czasie spaceru drogą, łączącą ulicę Rybaki w kierunku bulwaru, za budynkiem nr 41 A, dostrzegł i opisał "dewastację terenu poprzez niszczenie drzewek, zaśmiecanie butelkami i przedmiotami tego terenu". Słyszał też od napotkanych osób narodowości ukraińskiej, że także one zwróciły uwagę na ten nieporządek. - Szkoda, że Miasto Łomża nie dba i nie dozoruje we właściwy sposób administrowanych przez nie terenów zielonych - krytykuje władze Czytelnik.

Co myślał złodziej?

mm wt, 05 kwietnia 2022 12:32

Łomżyńscy policjanci informują o zatrzymaniu w ciągu 20 minut złodzieja sprzętu gospodarstwa domowego. Nie była to kwestia pościgu, a odczekania przy samochodzie podejrzanego.

Zmarł Franciszek Poreda, Prezes ŁSM od 1979 do 1998 r.

mm pon, 04 kwietnia 2022 19:48

"Rzadko zasiadam w pracy do kawy. Spółdzielcze tylko załatwiam sprawy" - w takim lapidarnym skrócie opisała pracownica Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Prezesa Franciszka E. Poredę (+ 83), Zmarłego 1. kwietnia. Przez 19 lat pokierował największą spółdzielnią, która pobudowała z bloków mieszkalnych i budynków użytkowych drugą Łomżę. Dzisiaj mało kto pamięta, że budynki miasta do lat 70. kończyły się na okalającej od południa ulicy gen. W. Sikorskiego, od której biegły zabudowane ulice Zdrojowa i Wojska Polskiego oraz aleja Legionów. Między nimi były pola i łąki.

Zielona Niedziela PSL-u w Śniadowie

mm pon, 04 kwietnia 2022 18:20

O bezpieczeństwie żywnościowym, dopłatach do nawozów i o niepewności związanej z „brakiem praworządności” dyskutowali rolnicy z powiatów łomżyńskiego i zambrowskiego z Prezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

Piją, jadą i stwarzają niebezpieczeństwo

mm pon, 04 kwietnia 2022 17:11

Iście pijacki weekend mieliśmy ostatnio w mieście. Policjanci poinformowali o zatrzymaniu 4 pijanych kierowców, kolejny w ciągu dnia uciekał ulicami Łomży. Na szczęście nikt z postronnych nie ucierpiał.

Ostatnie 3 miesiące, aby uniknąć kary

mm pon, 04 kwietnia 2022 15:46

Ponad połowa zobowiązanych właścicieli i zarządców budynków nie zgłosiło czym grzeją w domu. Do końca czerwca jeszcze bez kary, później nawet 5 tys. zł.

Uwaga na szczepionki dla lisów

mm pon, 04 kwietnia 2022 13:56

Od poniedziałku do środy ma się odbywać wiosenna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie. Dotyczy to, poza strefą przygraniczną, obszaru całego województwa podlaskiego.

« · «« · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę