poniedziałek, 24 lutego 2020 napisz DONOS@

Samorządowcy zapraszają na WOŚP

Foto: Samorządowcy zapraszają na WOŚP
cz śr, 08 stycznia 2020 12:17

- Miasto Łomża bardzo chętnie wspiera inicjatywy, które mają na celu pomoc innym osobom – mówi Mariusz Chrzanowski, prezydent miasta. - Każdy z nas pośrednio lub bezpośrednio korzystał ze sprzętu zakupionego przez WOŚP – podkreślał dodając, że jego dzieci też były tak badane. - Chęć pomagania innym to najpiękniejsza idea, najpiękniejsza wartość, która nas łączy – dodawał Artur Wierzbowski, wójt Piątnicy podkreślając, że gmina po raz pierwszy bierze udział w WOŚP. Obaj samorządowcy zachęcali do udziału w tegorocznej 28. już edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie grała w kilku miejscach Łomży i w Piątnicy.

87 szybkich

Foto: 87 szybkich
cz śr, 08 stycznia 2020 09:54

23 policjantów, wykorzystując 9 mierników prędkości, wczoraj od 6. rano do 22. w nocy łapało w Łomży i regionie kierowców przekraczających dozwolone prędkości jazdy. Efekt to 87 ukaranych.

W finale „Świetlnej Stolicy Polski”

Foto: W finale „Świetlnej Stolicy Polski”
cz śr, 08 stycznia 2020 08:13

Łomża dostała się do finału Plebiscytu Miast „Świetlnej Stolicy Polski”. Nasze miasto wygrało etap wojewódzki i dzięki temu otrzyma wsparcie charytatywne o wartości 10 000 zł. Teraz walczy o miano najładniej świątecznie przystrojonej miejscowości w kraju i dodatkowy, wart 40.000 zł, sprzęt AGD przeznaczony dla domów dziecka, seniorów i rodzin będących w potrzebie. W konkursie liczy się „klikanie” poprzez stronę internetową SwiecSie.pl.

Zaginęła 15-latka

Foto: Zaginęła 15-latka
cz wt, 07 stycznia 2020 19:39

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie poszukują zaginionej 15-letniej mieszkanki Zambrowa. Małoletnia w dniu 29 grudnia 2019r. oddaliła się z miejsca zamieszkania i do chwili obecnej nie powróciła. Nie nawiązała żadnego kontaktu z rodziną.

WOŚP zagra w Łomży ze 126 wolontariuszami

Foto: WOŚP zagra w Łomży ze 126 wolontariuszami
cz wt, 07 stycznia 2020 15:56

Po poprzednich edycjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do łomżyńskiego szpitala trafił najnowocześniejszy sprzęt medyczny o wartości 1,5 mln złotych. – To bardzo poważny zastrzyk finansowy i dowód na to, że warto zjednoczyć się i pomagać – mówi Monika Orłowska-Laskowska, szefowa łomżyńskiego Sztabu WOŚP. W tym roku Orkiestra ponownie zagra w Łomży. Pod hasłem „Wiatr w żagle dla dziecięcej medycyny zabiegowej” zbierane będą pieniądze na operacyjne ratowanie życia i zdrowia dzieci. Odbędzie się wiele imprez, a główną z koncertami, licytacjami i tradycyjnym światełkiem do nieba, zaplanowano na najbliższą niedzielę 12. stycznia w Parku Jana Pawła II Papieża Pielgrzyma.

Prawie co drugi chodzi do kościoła, a co czwarty przyjmuje Komunię świętą

Foto: Prawie co drugi chodzi do kościoła, a co czwart...
cz wt, 07 stycznia 2020 15:33

W 2018 r. w niedzielnej Mszy św. na terenie Diecezji Łomżyńskiej uczestniczyło 46,5% zobowiązanych katolików. a do Komunii św. przystępowało 22%. To odpowiednio 9. i 5. miejsce wśród diecezji w Polsce. Instytutu Statystyki Kościoła katolickiego w Polsce opublikował dane statystyczne dotyczące życia religijnego Polaków. Odsetek chodzących do kościoła w Polsce spadł o 0,1%, a przyjmujących Komunię św. wzrósł o 0,3% w porównaniu z wynikami za 2017 rok. - Niewielkie różnice, w porównaniu z poprzednim rokiem, są na granicy błędu statystycznego – podkreślał ks. dr Wojciech Sadłoń, dyrektor ISKK.

Twoja łazienka marzeń

Foto: Twoja łazienka marzeń
JJS wt, 07 stycznia 2020 13:52

Łazienka to zazwyczaj jedno z najmniejszych, ale zarazem jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu lub w mieszkaniu. Urządzanie jej nie jest sprawą prostą, dlatego warto poradzić się ekspertów, którzy będą wiedzieli, jaki projekt łazienki będzie najbardziej odpowiadał klientowi.

Wyjazd na narty do Szwajcarii – jakie ubezpieczenie wybrać?

Foto: Wyjazd na narty do Szwajcarii – jakie ubezpiecz...
JJS wt, 07 stycznia 2020 10:22

Wszyscy miłośnicy białego szaleństwa, doskonale wiedzą, że Szwajcaria jest idealnym miejscem na wyjazd na narty. To kraj niezliczonych możliwości dla wielbicieli aktywnego wypoczynku i zapalonych narciarzy. Czekają tam na nich, doskonałe trasy narciarskie otoczone wyjątkową scenerią Alp. Dlatego, w kraju tym znajdziemy naprawdę szeroką ofertę noclegów oraz wiele atrakcji dla turystów.

Rekordzistka nietrzeźwości

cz wt, 07 stycznia 2020 08:49

Ponad 2 i pół promila alkoholu miała w sobie 34-letnia kobieta, która usiłowała jechać samochodem. Kobieta była jedną z trójki pijanych kierowców, którzy wczoraj wpadli w ręce łomżyńskich policjantów. Wszyscy stracili prawo jazdy, a jak jest to dolegliwa kara przekonał się 65-letni mieszkaniec gminy Piątnica. Tym razem jechał trzeźwy, ale grozi mu więzienie, bo za kierownicę wsiadł pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów.

Wysoce zjadliwa grypa ptaków H5N8

Foto: Wysoce zjadliwa grypa ptaków H5N8
cz wt, 07 stycznia 2020 08:26

Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje do posiadaczy drobiu w związku rozprzestrzenianiem się wirusa wysoce zjadliwej grypy ptaków H5N8. Przyczyną tego, oprócz zarażonych dzikich ptaków, jest również działalność człowieka dlatego na terenie gospodarstw należy bezwzględnie wdrożyć i przestrzegać zasad bioasekuracji. - Za brak stosowania zasad bioasekuracji będą nakładane pieniężne kary administracyjne – grozi Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii apelując o zgłaszanie w powiatowych inspektoratach weterynarii wszystkich miejsc, w których utrzymywany jest drób, nawet jeśli przeznaczony jest na użytek własny, a także miejsca utrzymywania innych ptaków (np. gołębi).

3 pomysły na aktywne i egzotyczne wakacje

Foto: 3 pomysły na aktywne i egzotyczne wakacje
JJS wt, 07 stycznia 2020 08:11

Kolejny rok i kolejny urlop na plaży z noclegiem w hotelu z All Inclusive? A może by tak… Zrobić coś niestandardowego? Wybrać się na podróż, która będzie prawdziwą przygodą? Czymś, co zapadnie w pamięci na długie lata, a nie tylko na kilka tygodni? Przedstawiamy trzy doskonałe pomysły na wyjazd dla osób ciekawych otaczającego świata i spragnionych wrażeń.

Kryzys klimatyczny zagraża przyrodzie Doliny Narwi

Foto: Kryzys klimatyczny zagraża przyrodzie Doliny Narwi
cz wt, 07 stycznia 2020 08:09

- W tej chwili Narew powinna mieć tyle wody, żeby jej powierzchnia była równa z burtami brzegu, a jest zaledwie tyle, ile miała latem, do połowy burt albo niżej, czyli ciągle brakuje wody w rzece, mimo że zasilają ją dopływy z Biebrzą na czele – martwi się kryzysem klimatycznym roku 2019 i jego wpływem na najbliższe otoczenie przyrodnik Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi w Drozdowie koło Łomży. - Brakuje rozlewisk wiosennych i jesiennych, a to spowoduje kryzys w naturze: mniej będzie roślin, kwiatów, owadów, ptaków i ryb...

Wiara, tradycja i polskość w 8. Orszaku Trzech Króli

Foto: Wiara, tradycja i polskość w 8. Orszaku Trzech ...
mm pon, 06 stycznia 2020 18:05

Maryja trzyma Dzieciątko w drżących z zimna rękach i czeka z wiernym małżonkiem Józefem, aż przyjdzie i pokłoni się 8. Orszak Trzech Króli z około dwoma tysiącami pasterek i pasterzy. Ubodzy w porównaniu z władcami królestw mieszkańcy Łomży przybrali się w barwne korony z tektury i z kolędami i pastorałkami na ustach ruszyli z trzech parafii: świętego Andrzeja Boboli, Bożego Ciała i Krzyża Świętego, żeby przed wpół do drugiej w poniedziałek zdążyć do łomżyńskiego Betlejem. - Cieszyliśmy się na widok tylu radosnych ludzi i dzieci, które garnęły się do szopki – mówi Maryja, świadoma, że z Józefem i lalką na scenie Skate Parku dają świadectwo wiary w Boże Narodzenie.

Pieszy trafił do szpitala, a łoś padł

Foto: Pieszy trafił do szpitala, a łoś padł
cz pt, 03 stycznia 2020 18:14

Za Podgórzem, na drodze Łomża – Zambrów, przed samochód osobowy wbiegł łoś. Niedługo później w Łomży został potrącony pieszy przechodzący przez jezdnię po oznaczonym przejściu. Do dwóch zdarzeń drogowych doszło w piątkowe późne popołudnie.

Brutalnie skopał mężczyznę, trafił za kratki

cz pt, 03 stycznia 2020 16:03

Na trzy miesiące do tymczasowego aresztu trafił 33-letni mieszkaniec Zambrowa. Jeszcze przed światami Bożego Narodzenia miał skopać innego mężczyznę powodując u niego obrażenia ciała stanowiące ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu.

Bp Bronakowski: Abstynencja przygotowaniem do beatyfikacji kard. Wyszyńskiego

Foto: Bp Bronakowski: Abstynencja przygotowaniem do b...
cz pt, 03 stycznia 2020 13:46

O podjęcie abstynencji w ramach przygotowania do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego zaapelował bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. - „Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich” – taką zasadę wyznawał kard. Stefan Wyszyński przypominał bp Bronakowski podkreślając, że kard. Wyszyński był wielkim promotorem trzeźwości.

W poniedziałek Trzech Króli

Foto: W poniedziałek Trzech Króli
cz pt, 03 stycznia 2020 12:59

W poniedziałek 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. To dzień ustawowo wolny od pracy, ale wielkie święto kościelne. Od kilkunastu lat w Polsce, a od kilku także w Łomży, z trzech parafii pw.: Bożego Ciała, Krzyża Świętego i św. Andrzeja Boboli wyruszają barwne i radosne Orszaki Trzech Króli. Wierni prowadzeni przez Gwiazdę przejdą ulicami miasta na skatepark, aby oddać cześć Nowonarodzonemu.

Zamykają więzienie w Grądach-Woniecko

Foto: Zamykają więzienie w Grądach-Woniecko
cz pt, 03 stycznia 2020 10:42

Zakład Karny w Grądach-Woniecko jest zakładem typu półotwartego i otwartego dla dorosłych mężczyzn odbywających karę po raz pierwszy. Teraz ma... przestać działać. Więźniowie już rozwożeni są po innych więzieniach, a pracownicy mają podzielić ich los. - To nie jest likwidacja, to jest ograniczenie działalności zakładu – mówi mjr Michał Zagłoba, rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Białymstoku. - W ten sposób chcemy pozbyć się bardzo licznych nadgodzin.

Marcin Sekściński jednym z wicewojewodów

Foto: Marcin Sekściński jednym z wicewojewodów
cz pt, 03 stycznia 2020 10:07

Potwierdzają się nasze wcześniejsze informacje. Po wczorajszym nagłym odwołaniu wicewojewody Jana Zabielskiego dziś wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wręczył akty powołania nowym wicewojewodom. - I wicewojewodą podlaskim został pan dr Tomasz Madras, a II wicewojewodą podlaskim został pan Marcin Sekściński – przekazuje Anna Dzierszko, rzecznik prasowy wojewody podlaskiego.

Pijany poszalał po Dwornej

cz pt, 03 stycznia 2020 09:53

Ponad 2,6 promila alkoholu miał w sobie 37-letni kierowca kia ceed, wczoraj popołudniu uszkodził trzy samochody zaparkowane na ul. Dwornej. Pijany kierowca usiłował między nimi zaparkować, a gdy to się nie udało, zygzakiem pojechał dalej.

« · «« · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę