środa, 22 stycznia 2020 napisz DONOS@

Rolety na wymiar - gdzie wybrać najlepsze rozwiązanie?

Foto: Rolety na wymiar - gdzie wybrać najlepsze rozwi...
JJS pon, 16 grudnia 2019 13:39

Szukasz odpowiedniego rozwiązania dla siebie i swoich najbliższych? Doskonale się składa. Dowiedz się większej ilości informacji związanych z zamówienie rolet dzień i noc na wymiar. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy odpowiednie rozwiązanie, które pozwoli na jasne określenie najważniejszych priorytetów. Bez dwóch zdań tego typu wybór to świetny pomysł, dedykowany osobom o wygórowanych wymaganiach i potrzebach.

To było tzw. rozszerzone samobójstwo

Foto: To było tzw. rozszerzone samobójstwo
cz pon, 16 grudnia 2019 12:00

Tragedia, która rozegrała się w sobotę we wsi Osipy Zakrzewizna, koło Wysokiego Mazowieckiego była tzw. rozszerzonym samobójstwem wynika z ustaleń śledczych. Dziś śledztwo w tej sprawie podjęła Prokuratura Rejonowa w Wysokiem Mazowieckiem. 53-letnia kobieta miał najpierw udusić 22-letnią córkę, po czym powiesiła się.

PiS w opozycji do Chrzanowskiego... teraz formalnie

Foto: PiS w opozycji do Chrzanowskiego... teraz forma...
cz pon, 16 grudnia 2019 11:45

„Jako Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości negatywnie opiniujemy projekt budżetu Miasta Łomża na 2020 rok, gdyż nie służy on rozwojowi Łomży” - napisali w oświadczeniu radni klubu PiS Rady Miejskiej Łomży. Twierdzą, że po wyrzuceniu ich przedstawicieli z funkcji w Komisjach RM pozostali „bez wpływu na merytoryczne podejmowanie uchwał”. - Nie pozostaje nic innego, jak być w opozycji – mówi Jan Olszewski, przewodniczącym Rady Miejskiej dodając, że on też spodziewa się odwołania.

Pijany z dziewczyną próbował uciekać przed policją

cz pon, 16 grudnia 2019 09:43

25-letni kierowca trafił do policyjnej izby zatrzymań po tym gdy nie zatrzymał się do kontroli i usiłował uciec przed pościgiem. Do zdarzenia doszło przed północą z piątku na sobotę. Okazało się, że mężczyzna jest pijany, a dowód rejestracyjny samochodu policjanci zatrzymali w październiku i do tej pory nie oddali.

Familijny jarmark w „Retro”

Foto: Familijny jarmark w „Retro”
cz pon, 16 grudnia 2019 08:24

Rekordowym zainteresowaniem cieszył się doroczny jarmark bożonarodzeniowy w restauracji „Retro”. Nie brakowało twórców artystycznego rękodzieła i i osób nim zainteresowanych, a największą atrakcją dla najmłodszych były warsztaty kulinarne oraz plastyczne. – Pierniki to jest już nasz przebój! – mówi Anna Rogińska z „Retro”. – Są to zawsze najbardziej oblegane warsztaty, ale po raz kolejny wspierają nas dziewczyny z Muzeum Północno-Mazowieckiego i organizują warsztaty robienia tradycyjnych kartek świątecznych i ozdób choinkowych.

Zderzenie ciężarówek

Foto: Zderzenie ciężarówek
cz pon, 16 grudnia 2019 08:13

Jedna osoba została ranna po zderzeniu się dwóch ciężarówek w okolicy Zawad. Do wypadku doszło kwadrans po godzinie 7. Droga wojewódzka nr 679 w tym miejscu była oblodzona.

Opłatek i potrawy wigilijne na Starym Rynku w Łomży

Foto: Opłatek i potrawy wigilijne na Starym Rynku w Ł...
mm nie, 15 grudnia 2019 19:11

Łagodna niebiańska poświata panowała na scenie 9. Łomżyńskiej Wieczerzy Wigilijnej. Z głośnika dobiegał ciepły i łagodny głos Magdy Sinoff, który przeniósł kilkaset osób do krainy dobrych świąt Bożego Narodzenia, gdzie ludzie są braćmi, a w kolejkach po potrawy wigilijne można tłoczyć się z uśmiechem i podzielić opłatkiem szczerze: z sąsiadami, przyjaciółmi i nieznajomymi. Podczas wilii miejskiej było kogo spotkać z oficjeli, było co zjeść i czego słuchać w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych. Nad głowami królowała wielka, biała gwiazda z warkoczem, mknąca w tę cichą noc od ratusza nad tłum mieszkańców Łomży, a pod nią - kula Ziemi, rozpęknięta jak bombka na choince...

Kolejny wypadek

Foto: Kolejny wypadek
cz nie, 15 grudnia 2019 17:53

Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu dróg w rejonie miejscowości Osipy Lepertowizna.

Honorowi członkowie i laureaci konkursu TPZŁ

Foto: Honorowi członkowie i laureaci konkursu TPZŁ
mm nie, 15 grudnia 2019 17:39

Teresa Adamowska, Maria Dąbrowska i Urszula Bednarczyk-Grabowska otrzymały Honorowe Członkostwo Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Wręczono je podczas uroczystego spotkania w auli I LO, podczas którego świętowano ukazanie się 60., a tak naprawdę setnego, licząc wcześniejsze warianty tytułu, pisma TPZŁ „Wiadomości Łomżyńskie”. Wręczono też nagrody za najciekawsze prace w konkursie na łomżyńskie wspomnienia „W mieście, co było mi rajem...”. Zwyciężył Janusz Dąbrowski, autor tekstu „Zakazane zabawy”. Dalsze miejsca zajęli Kazimierz Jakubowski oraz Anna Maryjewska, a nagrodę specjalną otrzymał o. Jan Bońkowski.

Zmarła Halina Witkowska (+ 97), współzałożycielka „Maryny”

Foto: Zmarła Halina Witkowska (+ 97), współzałożyciel...
cz so, 14 grudnia 2019 21:45

„Smosarska” - tak z podziwem o Halinie Witkowskiej (+ 97), współzałożycielce Zespołu Maryna w Łomży, mówili ludzie, którzy poznali Ją w życiu i z występów na scenie: niebieskooka, jasnowłosa, drobna i delikatna, o pięknym głosie jak gwiazda filmu międzywojennego. Młodość miała niełatwą: tuż po wybuchu wojny 17-letnią Halinę wywieźli Rosjanie w głąb Rosji do katorżniczej pracy w kopalni węgla w Czelabińsku, a gdy wróciła po wielu perypetiach do Polski, Niemcy wywieźli ją do służby u bauera w Reichu. Łomżyniacy zapamiętają Ją jako uśmiechniętą i pogodną współzałożycielkę z mężem Henrykiem Witkowskim Zespołu Seniorów Maryna, w którym pracowała społecznie 36 lat.

Śmiertelny wypadek

Foto: Śmiertelny wypadek
cz so, 14 grudnia 2019 21:15

Do tragicznego wypadku doszło po godzinie 20. w okolicy wsi Nowe Rakowo na terenie gminy Mały Płock. BMW wypadło z drogi i uderzyło w drzewo. Niestety kierowca zginął na miejscu.

Tragicznie odkrycie

cz so, 14 grudnia 2019 20:55

Mężczyzna po powrocie do domu odnalazł ciała swojej żony i córki. Do tragedii doszło w okolicy Wysokiego Mazowieckiego. Na razie policja nie podaje szczegółów zdarzenia.

W TOP 10 Miss Tourism Metropolitan International 2019

Foto: W TOP 10 Miss Tourism Metropolitan Internationa...
cz so, 14 grudnia 2019 16:33

Wiktoria Wiśniewska z Grajewa trafiła do grona 10 najpiękniejszych kobiet świata. 18-latka reprezentowała Polskę podczas odbywających się w Phnom Penh, stolicy Kambodży wyborów Miss Tourism Metropolitan International 2019

Życiowa szansa Miss Wiktorii z Grajewa w Phnom Penh

Foto: Życiowa szansa Miss Wiktorii z Grajewa w Phnom ...
cz pt, 13 grudnia 2019 22:29

- Gala Finałowa Miss Tourism Metropolitan International 2019, w której uczestniczy także 18-letnia Wiktoria Wiśniewska z Grajewa, odbywa się w sobotę, 14. grudnia o godzinie 14. czasu polskiego, zaś relację z wydarzenia można zobaczyć na fanpage'u konkursu Miss Tourism na FB – opowiada nam Anna Kurządkowska – Kosińska z Łomży, dzięki której widzimy, jak wyglądają na zdjęciach najpiękniejsze kobiety świata, i dowiadujemy się, jak udała się pierwsza w życiu podróż Wiktorii za granicę 8 500 km do Phnom Penh, stolicy Kambodży. - Wiktoria w hotelu zakwaterowana została z mieszkanką Kambodży i jest najmłodsza. Większość z około 40 finalistek MT to głównie 25-latki.

Świąteczne promocje w BRICOMARCHE

Foto: Świąteczne promocje w BRICOMARCHE
JJS pt, 13 grudnia 2019 21:08

Najpiękniejsze święta tuż tuż! Czy jesteśmy już przygotowani? Na pewno nie wszyscy, jak co roku w natłoku codziennych spraw ciężko wygospodarować wolną chwilę na czasochłonne zakupy przedmiotów które wypełnią nasz dom tą niepowtarzalną, magiczną, świąteczną aurą. W Bricomarche to wszystko kupimy pod jednym dachem, w niespotykanie szerokiej ofercie, przyjemnej atmosferze i przy pomocy przemiłej obsługi.

Opłatek inny niż wszystkie

Foto: Opłatek inny niż wszystkie
cz pt, 13 grudnia 2019 14:40

Okres przed świętami Bożego Narodzenia, to czas w którym na spotkaniach opłatkowych spotykają się różne grupy. Są opłatki w zakładach pracy, w klubach, organizacjach... W Zespole Szkół Specjalnych w Łomży spotkali się Ci, dla których szczególnie ważne są sprawy osób z niepełnosprawnościami. Byli uczniowie i pracownicy szkoły, ale także podopieczni i przedstawiciele instytucji i organizacji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi i władz z całego regionu. - Bardzo się cieszę, że mamy tak wielką liczbę sojuszników i sojuszniczek osób z niepełnosprawnościami – mówiła dr Anna Drabarz. To osoba niepełnosprawna poruszająca się na wózku inwalidzkim, ale także wykładowca na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, od niedawna pełnomocnik marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami.

Dyrektor odwołany

Foto: Dyrektor odwołany
cz pt, 13 grudnia 2019 12:33

Wiesław Grzymała nie jest już dyrektorem Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży – wynika z nieoficjalnych informacji. On nie chce tego komentować i odsyła do prezesa Agencji i jego rzecznika prasowego. Grzymała funkcje dyrektora „Podlaskiego OR10” ARiMR pełnił od czerwca 2017 roku. Na razie nie ma następcy.

Pomógł odnaleźć dom

Foto: Pomógł odnaleźć dom
cz pt, 13 grudnia 2019 10:45

Dzięki informacji od mieszkańca i szybkiej interwencji dzielnicowego zagubiony, starszy mężczyzna, bezpiecznie wrócił do domu. „Nie bądźmy obojętni” szczególnie teraz w okresie zimowym - apelują policjanci.

Stan wojenny – przeszłość niezapomniana

Foto: Stan wojenny – przeszłość niezapomniana
cz pt, 13 grudnia 2019 08:17

38 lat temu, dążący do odzyskania pełnej władzy i kontroli nad społeczeństwem, komuniści wypowiedzieli wojnę polskiemu narodowi. Głównym celem podjętych wówczas działań była likwidacja wspaniałego ruchu jakim był Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”. W czasie bezpośrednio poprzedzającym wprowadzenie stanu wojennego oddział łomżyńskiej „Solidarności” liczył około 10 tys. członków. Wprowadzenie stanu wojennego zawiesiło działalność Zarządu Oddziału i skupionych w jego ramach komisji zakładowych. W woj. łomżyńskim 13 grudnia internowano 26 osób, do końca stanu wojennego łącznie 34.

Wojska Polskiego przejezdna, a TIRy nadal błądzą po mieście

Foto: Wojska Polskiego przejezdna, a TIRy nadal błądz...
cz pt, 13 grudnia 2019 08:15

W piątek, po trzech miesiąca wpuszczono ruch na ulicę Wojska Polskiego od skrzyżowania z ulica Polową do skrzyżowania z ul. Gen. Władysława Sikorskiego. To fragment przecinającej Łomżę drogi krajowej nr 61, która odbywa się m.in. ruch tranzytowy w i z kierunku państw nadbałtyckich. Na czas remontu ulicy kierowcy TIRów musieli jeździć objazdami, i jak się okazuje nadal tak jeżdżą, bo tablice wskazujące im objazdy nadal wiszą.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę