niedziela, 17 lutego 2019 napisz DONOS@

Oliferuk wraca do WORD

Foto: Oliferuk wraca do WORD
cz pon, 07 stycznia 2019 10:21

Po niespełna dwóch latach były dyrektor Mirosław Oliferuk został nowym dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży. Na stanowisku zastąpił Cezarego Kisiela, który dwa lata wcześniej zajął fotel zajmowany przez Oliferuka przez blisko 20 lat. Marek Olbryś, wicemarszałek województwa wręczył dziś powołania trzem nowym dyrektorom Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w województwie podlaskim.

Dyrektor szpitala polemizuje z prezydentem i urzędem

Foto: Dyrektor szpitala polemizuje z prezydentem i ur...
cz pon, 07 stycznia 2019 08:21

- Szok! Z ogromnym zaskoczeniem czytałem artykuł w portalu 4lomza.pl i dowiedziałem się nagle, że prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, wiceprezydent Andrzej Garlicki oraz inspektor Łukasz Czech nie raczyli mnie nawet telefonicznie poinformować, że zerwali prowadzone za czasów mego poprzednika dyrektora Krzysztofa Bałaty rozmowy o organizacji ruchu aut na alei Piłsudskiego, by potencjalni pacjenci mogli przejść przez taką ruchliwą ulicę bezpiecznie – komentuje zaniechanie budowy ronda przez urzędników Roman Nojszewski, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.

Tureckie Karsany wyjadą w Łomżę

Foto: Tureckie Karsany wyjadą w Łomżę
cz pon, 07 stycznia 2019 08:17

W tym tygodniu na ulice Łomży mają wyjechać dwa pierwsze małe autobusy komunikacji miejskiej. MPK pod koniec 2018 roku kupiło cztery tureckiej produkcji miniautobusy Karsan Jest. Samochody nie są nowe – wyprodukowano je w 2017 roku, ale – jak zapewnia Janusz Nowakowski, dyrektor MPK - mają tylko niewielkie przebiegi.

„Pójdźmy wszyscy do stajenki” z Orszakiem Trzech Króli

Foto: „Pójdźmy wszyscy do stajenki” z Orszakiem Trzec...
mm nie, 06 stycznia 2019 16:49

Słoneczna niedziela, kilka stopni lekkiego mrozu i biały śnieg, jak na styczeń 2019 r. przystało - oto sceneria 7. Orszaku Trzech Króli, którego nie zatrzymał nawet diabeł wcielony na ulicy Zawadzkiej w Łomży. - Próbował tłumaczyć ludziom, że przecież Bóg nie może zejść na ziemię, skoro zawsze jest w Niebie... - opowiada zarumieniony od marszu Kacper Wiśniewicz, który z Olą Szeligowską przemierzył cały szlak do łomżyńskiego Betlejem w Skateparku, gdzie z parafii: Krzyża Świętego, Bożego Ciała i św. Andrzeja przywędrowało z kolędami na ustach ok. tysiąca wiernych. - Wierzę w Niebo i piekło, w istnienie Boga i diabła: jest straszny, budzi przeraźliwy lęk, ból i niepewność. Nie tylko mnie kusi, ale trzeba mu się przeciwstawiać trzeźwym umysłem i nie poddać złym emocjom...

Wypadek w Kisielnicy

Foto: Wypadek w Kisielnicy
mm so, 05 stycznia 2019 06:36

Kilka minut po 5.00 na wysokości stacji paliw w Kisielnicy zderzyły się ciężarówka i samochód osobowy. Trzy osoby trafiły do szpitala.

Śliskie drogi

Foto: Śliskie drogi
cz pt, 04 stycznia 2019 17:37

Z godziny na godzinę pogarszają się warunki jazdy na drogach regionu. Wiele jezdni jest białych, a na tych czarnych leży błoto pośniegowe i jest niemal tak samo ślisko jak na białych. Przekonał się o tym kierowca ciężarówki, który około godziny 17.00 jadąc Szosą Zambrowską nie zdołał wyhamować samochodu za zatrzymującą się przed sygnalizacją świetlną osobówką. Ciężarówka uderzyła w osobówkę i przepchnęła ją o kilka metrów.

„Wszystko dla każdego” - a dla oszustów list gończy

cz pt, 04 stycznia 2019 16:34

Prokuratura Okręgowa w Łomży szuka listem gończym Emila B. i Adriana G. z Zambrowa, którzy wprowadzili w błąd około kilkudziesięciu osób co do autentyczności sklepu, w którym „zamierzali” sprzedawać sprzęt komputerowy i urządzenia elektroniczne. W tym celu – według prokuratorów – podszywali się pod Marcina S., prowadzącego sklep w miejscowości Skępe. Z pomocą Bartosza S., który założył im rachunek w banku, doprowadzili ludzi do niekorzystnego rozporządzania mieniem, w związku z zakupami w sklepie „Wszystko dla każdego”. Klienci wpłacili, ale paczki nie przyszły.

Wyższe opłaty za śmieci w Wiźnie

Foto: Wyższe opłaty za śmieci w Wiźnie
cz pt, 04 stycznia 2019 16:09

Gmina Wizna jest kolejną gminą w regionie, która znacząco podnosi stawki tzw. podatku śmieciowego. Od lutego 2019 roku miesięczna opłata za odbiór śmieci od jednego mieszkańca tej gminy będzie wynosiła 16 zł jeśli są zbierane selektywnie i 30 zł jeśli są to śmieci zmieszane. Stawki są o ok. 1/3 wyższe niż dotychczasowe. W podobnym stopniu rosną także opłaty za śmieci od właścicieli działek rekreacyjnych i domków letniskowych.

Jakie jedzenie na dowóz zamawia się najczęściej w innych państwach?

Foto: Jakie jedzenie na dowóz zamawia się najczęściej...
JJS pt, 04 stycznia 2019 13:18

W Polsce na pierwszym miejscu najczęściej zamawianego jedzenia na dowóz jest pizza. Zajmuje ona aż 52% rynku, na drugim miejscu uplasowała się nasza kuchnia z 23% wynikiem. Trzecie miejsce na podium zajmują dania azjatyckie – 18%. Co faworyzują Polacy już wiemy, ale co zamawia się w innych krajach?

W tym roku PIT dla Ciebie przygotuje urząd skarbowy

Foto: W tym roku PIT dla Ciebie  przygotuje urząd ska...
cz pt, 04 stycznia 2019 11:52

Pierwsze miesiące nowego roku, to tradycyjnie czas kiedy składamy popularne PITy, czyli zeznania podatkowe dotyczące dochodów osiągniętych w minionym roku. - Od 1 stycznia 2019 roku mamy w tym zakresie rewolucję – mówi Radosław Hancewicz, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku wskazując, że teraz urząd skarbowy wypełni za podatnika PIT-37 lub PIT-38 i to bez żadnego dodatkowego wniosku.

Po południu spadnie śnieg, a w sobotę będzie ślizgawica

Foto: Po południu spadnie śnieg, a w sobotę będzie śl...
cz pt, 04 stycznia 2019 09:08

Piątek regionie zaczął się słonecznie ale synoptycy zapowiadają wzrost zachmurzenia. Po południu w Łomży ma zacząć padać śnieg. Opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym, będą także w nocy i synoptycy spodziewają się przyrostu pokrywy śnieżnej do 7 cm. W sobotę na krótko zrobić się ma trochę cieplej i spodziewana jest gołoledź.

Wjazd do szpitala zostaje po staremu

Foto: Wjazd do szpitala zostaje po staremu
cz pt, 04 stycznia 2019 08:31

Po dwóch latach zapowiedzi, że będzie... prezydent Łomży zrezygnował z budowy nowego ronda na Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego. Rondo, które miało powstać na wysokości szpitala wojewódzkiego, miało umożliwić przede wszystkim bezpieczny wjazd na i wyjazd ze szpitalnego parkingu. Jeszcze w połowie listopada na wniosek władz miasta wszczęto procedurę wydania tzw. decyzji ZRID, która oznacza pozwolenie na budowę, ale 31. grudnia 2018 r. postępowanie umorzono. Łukasz Czech z ratusza potwierdza, że... obecnie zrezygnowano.

Szpetne powyborcze ślady

Foto: Szpetne powyborcze ślady
cz cz, 03 stycznia 2019 15:43

- Minęło już przeszło dwa miesiące od czasu wyborów samorządowych, a miasto nasze do dziś nie zostało właściwie posprzątane po kampanii wyborczej. Chodzi mi mianowicie o „szpetnie” wyglądające wiaty przystanków autobusowych MPK – pisze Czytelnik wskazując, na resztki taśmy klejącej, kleju i tym podobnych substancji, które są widoczne praktycznie na każdym przystanku. - Obserwowałem te miejsca od czasu rozwieszania plakatów kandydatów startujących w wyborach i wiem, że w zdecydowanej większości te zabrudzenia powstały po usunięciu plakatów przedstawiającymi kandydatów startujących w wyborach – dodaje przesyłając kilka zdjęć obrazujących zeszpecone klejem przystanki.

Orszak Trzech Króli w Łomży

Foto: Orszak Trzech Króli w Łomży
cz cz, 03 stycznia 2019 12:59

W najbliższą niedzielę 6. stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli tzw. święto Trzech Króli. W Łomży po raz 7 ulicami miasta z trzech parafii na Skatepark przejdzie Orszak Trzech Króli. W tym roku będzie szedł pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”. - To zachęta do refleksji nad pamiętnymi, wypowiedzianymi czterdzieści lat temu, słowami św. Jana Pawła II, do zbiorowego wysiłku na rzecz budowania pomyślności naszej Ojczyzny i do pracy nad przemianą naszych serc – przekazywał w ogłoszeniach parafialnych ks. kan. Andrzej Godlewski, proboszcz parafii Krzyża Świętego.

Kobieta potrącona na Zawadzkiej

Foto: Kobieta potrącona na Zawadzkiej
cz śr, 02 stycznia 2019 18:57

Kierowca samochodu osobowego, jadąc ulicą Zawadzką od skrzyżowania z ul. Przykoszarową w kierunku Ronda Solidarności, potrącił przechodzącą po przejęciu dla pieszych kobietę. Poszkodowana została zabrana przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Na razie nie wiadomo czy obrażenia, których doznała są poważne.

Mądre, groźne i zabawne mrugnięcia oczkiem Maliszewskiego

Foto: Mądre, groźne i zabawne mrugnięcia oczkiem Mali...
cz śr, 02 stycznia 2019 18:02

Półtorej setki fotografii Marka Maliszewskiego nadaje się na deser po obiedzie, ażeby w rodzinnym gronie powspominać, skomentować i objaśnić wydarzenia z Łomży. Podobno „koń, jaki jest, każdy widzi”, ale na pewno nie każdy widzi świat tak ciekawie, oryginalnie i zaskakująco, jak fotoreporter portalu 4lomza.pl. Właśnie z tysięcy ujęć zaproponował nam fascynującą niby w kinie projekcję pt. „Rok 2018 w zdjęciach”. Tym ogólnym i skromnym mianem 47-letni fotografik określa to, co bez kompleksów pozwolę sobie nazwać etiudami fotograficznymi. W kadrach zakłębi się od żywiołów: powietrza, ziemi, wody i ognia. Wstrząśnie nami groza wypadków drogowych i zgroźnica wpadek polityków, zakipi akcjami rangi ogólnopolskiej i prowincjonalną emocją nie z tej ziemi i z tej ziemi.

Powody odwołania były... inne?

Foto: Powody odwołania były... inne?
cz śr, 02 stycznia 2019 17:38

- Stwierdzenie, będące oficjalnym uzasadnieniem odwołania m. in. mojej osoby z funkcji Dyrektora WORD w Łomży (…) jest niezgodne z prawdą – twierdzi Cezary Kisiel. W oficjalnym komunikacie władz województwa podano, że powodem jednoczesnego odwołania wszystkich trzech dyrektorów WORD-ów był m.in. spadek przychodów. - Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży, pod moim kierownictwem (2017 i 2018), nie odnotował żadnego spadku przychodów, a wręcz przeciwnie, przychody zwiększyły się znacząco – twierdzi Cezary Kisiel. Wskazuje, że w 2016 roku wyniosły one 6,12 mln zł, a w 2018 niemal 6,9 mln zł. Kisiel podważa także drugi z argumentów o niezadowalającej dynamice rozwoju ośrodków. WORD Łomża pod koniec 2018 roku przeprowadził budowę nowego placu co - jak twierdzi Kisiel - „pozwoli na przeprowadzenie znacznie większej ilości egzaminów, jak również pozwoli na skrócenie czasu oczekiwania na egzamin” oraz „wpłynie na dalszy dynamiczny wzrost przychodów WORD w Łomży.”

Śmieci w górę o... 40%

Foto: Śmieci w górę o... 40%
cz śr, 02 stycznia 2019 16:36

Mieszkańców Łomży i całego regionu czeka wielka podwyżka opłat za śmieci. Ostatniego dnia 2018 roku ratusz opublikował zarządzenie prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego zatwierdzające nowy cennik przyjęć śmieci w zakładzie w Czartorii. Podwyżka opłaty za najpopularniejsze „niesegregowane (zmieszane) odpad komunalne” wynosi ponad 40%. Nowa wyższa cena ma wejść w życie od 1 marca 2019 r. Będzie dotyczyła śmieci przywożonych z Łomży i 18 okolicznych samorządów.

Nowi szefowie WORD w ciągu najbliższych dwóch tygodni

Foto: Nowi szefowie WORD w ciągu najbliższych dwóch t...
cz śr, 02 stycznia 2019 15:25

Niezadowalająca dynamika rozwoju ośrodków, zwłaszcza w zakresie dotychczasowych i planowanych inwestycji a także spadek przychodów – to podawane przez zarząd województwa podlaskiego powody odwołania dyrektorów wszystkich trzech Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego: w Białymstoku, Łomży i Suwałkach. Urszula Arter z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku po południu oficjalnie potwierdziła podaną przez nas w środy poranek informację o odwołaniu trzech dyrektorów w poniedziałek. Nowi szefowie WORD-ów mają być powołani w ciągu dwóch tygodni.

Pijany wandal

cz śr, 02 stycznia 2019 11:13

Pijany 20-latek szedł przez Łomżę i kopał samochody. Właściciele swoje straty oszacowali na ponad 3 tys. złotych, bo wandal powybijał szyby i uszkodził karoserię. Jego nocny „rajd” przez miasto przerwali policjanci, których wezwał jeden z zaniepokojonych mieszkańców.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę