Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Ruszyła przebudowa oczyszczalni ścieków w Jedwabnem

mm wt, 19 marca 2024 14:14

Wbiciem symbolicznej łopaty, uroczyście rozpoczął się remont oczyszczalni ścieków w Jedwabnem. - To konieczność – mówił burmistrz Jedwabnego Adam Niebrzydowski – po rozbudowie sieci kanalizacyjnej musimy zwiększyć moc przerobową.

Gniazdo bocianów zdjęte z komina przy ulicy Rybaki

mm wt, 19 marca 2024 11:11

- Co roku obserwowałam, jak do gniazda na kominie przy ośrodku uzależnień przylatywały bociany – opowiada Czytelniczka, która od znajomych dowiedziała się, że kilka tygodni temu istniejące od ponad 30 lat i zajęte rokrocznie gniazdo na kominie WOPiTU zostało zdjęte. Łomżyniankę martwi, że zabrano mieszkanie bocianom, które podlegają ochronie i to w okresie, gdy przylatują do Polski. Czytelniczka mogła nie wiedzieć, że Caritas przygotowuje budowę nowego Centrum Rehabilitacji.

Kandydaci chcą zmiany i rozwoju

mm pon, 18 marca 2024 21:42

Kandydaci okręgu nr 3 do Rady Miejskiej Przyjaznej Łomży Dariusza Domasiewicza w Centrum Katolickim spotkali się z mieszkańcami, by w bezpośrednim kontakcie zaprezentować swoje pomysły. „Zostaliśmy w tyle, a jak zostaliśmy w tyle, to czas na zmianę” - mówił emerytowany podpułkownik Ryszard Matuszewski.

Łatwowierny senior

mm pon, 18 marca 2024 16:41

15 tysięcy złotych stracił 71-letni mieszkaniec Łomży, który uwierzył, że zarobił na kryptowalutach. By wypłacić pieniądze wysłał oszustowi dostęp do swojego konta. Policja przestrzega, by pochopnie nie udostępniać loginów i haseł dzwoniącym nieznanym osobom.

Łomżyński „unabomber”?

mm pon, 18 marca 2024 15:10

Środki pirotechniczne niewiadomego pochodzenia były przyczyną wybuchu, do którego doszło w ostatni piątek w budynku przy ulicy Generała Sikorskiego.

Chłodny tydzień

mm pon, 18 marca 2024 12:33

Początek tygodnia za sprawą napływu z północy powietrza pochodzenia arktycznego chłodny. W nocy w całym kraju wystąpią przymrozki. W środku tygodnia jako zwiastun wiosny krótkotrwałe ocieplenie i w weekend ponownie ochłodzenie.

Wyższe świadczenie honorowe dla 100-latków

mm pon, 18 marca 2024 09:55

Osoby, które ukończyły 100 lat ,mogą liczyć na specjalny dodatek za wiek. Od 1 marca br. dla nowych stulatków wynosi on 6 246,13 zł brutto. Świadczenie wypłacane jest dożywotnio i stanowi comiesięczny dodatek do emerytury lub renty.

Blokada na dwa mosty

mm pon, 18 marca 2024 09:42

Blokadę dwóch mostów w Łomży zapowiedzieli rolnicy na najbliższą środę. Protesty mają pojawić się także w Wiźnie i Nowogrodzie. Takich blokad w Polsce ma być co najmniej kilkaset, w tym kilkadziesiąt w województwie podlaskim.

Przygotowanie do ekstremalnych podróży: przegląd popularnych modeli śpiworów

JJS pon, 18 marca 2024 08:51

Aby czuć się komfortowo podczas długiej wyprawy trekkingowej, ważne jest, aby wybrać odpowiedni sprzęt. Śpiwory typu ekspedycyjnego przeznaczone są do ekstremalnie niskich temperatur i wyposażone są w kaptur oraz inne urządzenia niezbędne do zapewnienia maksymalnej izolacji. Proponujemy zapoznać się z modelami, które cieszą się popularnością wśród polskich nabywców.

Idzie przymrozek

mm nie, 17 marca 2024 15:40

Do -5°C przy gruncie może spaść temperatura najbliższej nocy. Minusowe temperatury mogą wystąpić przez kilka kolejnych nocy.

Najpiękniejsza w województwie pochodzi z Łomży

mm nie, 17 marca 2024 15:19

Julia Jakubiak z Łomży została Miss Polonia Województwa Podlaskiego. Korona pierwszej wicemiss przypadła Paulinie Wykowskiej także z Łomży, a drugiej Aleksandrze Omelaniuk z Białegostoku. Tytuł Miss Foto otrzymała Agata Dzienisiewicz z Suwałk.

Wróżki online - co potrafią zmienić w miłości?

JJS nie, 17 marca 2024 08:39

Dość często, jeżeli nie nawet najczęściej pytamy wróżki online o sprawy miłosne. Uczucia do drugiej osoby są czasem tak silne, że nie sposób powstrzymać leków i niepokoju, wszelkich obaw i wątpliwości. Czasem chcemy także rozwijać nasz związek i nie wiemy, który kierunek przyniesie nam pozytywne efekty. Chcesz wiedzieć, czy wróżki mogą pomóc i Tobie? Właśnie dlatego zastanówmy się, co mogą one wnieść do relacji. Czy będzie to jedynie krótka informacja? A może odmienienie przyszłości pary?

Światowy „Głos Ucznia” na 410-lecie I LO w Łomży

mm nie, 17 marca 2024 08:16

Liceum Ogólnokształcące imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży to jedna z najstarszych szkół w Polsce. Przed wojną ukazywało się w ówczesnym Gimnazjum Męskim czasopismo „Głos Ucznia”, które pod koniec lat 60. wznowiła polonistka LO Aniela Malanowska (1922-2015). Nawiązywała do tytułu przedwojennego, który w latach 70. i później ukazywał się ze zmiennym szczęściem. Ale nie zmienia to faktu, że przez ponad pół wieku „Głos Ucznia” wpisał się w świadomość niejednego pokolenia. Apelujemy do Czytelniczek i Czytelników: pomóżcie nam odnaleźć archiwalne numery.

Przysięga wojskowa na Starym Rynku

mm so, 16 marca 2024 13:42

- Dziś jesteśmy świadkami zobowiązania kolejnych osób, które zdecydowały się wstąpić w szeregi Wojska Polskiego – mówił ppłk Krzysztof Rabek podczas pierwszej w tym roku przysięgi żołnierzy dobrowolnej służby wojskowej w Łomży. - Przysięga jest ślubowaniem lojalności wobec ojczyzny, gotowości do poświęcenia dla wspólnego dobra – przypominał.

O czwartej rocznicy przemianowania na szpital COVID-owy przypomina Domasiewicz

mm so, 16 marca 2024 11:22

„Gdy zabierano szpital byłem tu, gdzie powinienem być. Byłem przed szpitalem, dokładnie w tym samym miejscu co dziś” - mówił Dariusz Domasiewicz pod szpitalem w Łomży. Przypomniał, że cztery lata temu przemianowano go na szpital COVID-owy, pozbawiając mieszkańców jedynej lecznicy.

Za hejt w Internecie grozi odpowiedzialność karna

mm pt, 15 marca 2024 16:15

Cztery sprawy wpłynęły w 2024 r. do Sądu Rejonowego w Łomży o hejt w Internecie, znieważanie, obrażanie, obmawianie i poniżanie. - Zachowania w Sieci: wpisy na forum, komentarze na profilach społecznościowych, posty, zdjęcia i filmiki pozostają tam na zawsze, nawet po wyrzuceniu do kosza w komputerze lub sformatowaniu dysku – tłumaczył w Sądzie młodzieży ze szkół średnich dr Artur Kołdys z Wydziału Prawa i Administracji Akademii Łomżyńskiej. - Błędne jest częste przekonanie o anonimowości w Internecie. Nic w Sieci nie ginie. Internet nie zapomina, nawet po 10 i 20 latach.

agencja marketingowa czy samodzielne prowadzenie marketingu w małej firmie?

JJS pt, 15 marca 2024 15:05

Prowadzisz firmę, która zatrudnia tylko kilku pracowników? A może Twoja działalność ma charakter jednoosobowy? Zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób powinien być prowadzony jej marketing? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać, czy firma może sama zająć się marketingiem, czy może lepiej zlecić to zadanie agencji.

Połączenie kolejowe wraca do Śniadowa

mm pt, 15 marca 2024 14:39

Od poniedziałku 18. marca br. na trasie kolejowej z Białegostoku przez Śniadowo do Ostrołęki i z powrotem, dwa razy dziennie będzie jeździł pociąg. W piątek 15. marca odbył się przejazd promocyjny otwierający tę trasę.

Wybuch w mieszkaniu przy Sikorskiego

mm pt, 15 marca 2024 11:28

W mieszkaniu na poddaszu piętrowego budynku doszło do wybuchu. Nikt z ludzi poważnie nie ucierpiał, choć mieszkanie jest zniszczone. Trwa ustalanie co było powodem wybuchu.

LEŚNE WZGÓRZE - domy w wiosennej odsłonie.

JJS pt, 15 marca 2024 09:50

Już za chwilę wejdziemy w nowy sezon roku 2024. Wiosna, choć nieśmiało puka powoli do naszych drzwi i okien. Ten fantastyczny, nadchodzący czas dobrze jest spożytkować na szerokie spektrum możliwości jakie ta pora roku daje nam w nadmiarze. Któż z nas nie marzy o własnym domu w spokojnej i klimatycznej lokalizacji? Zapachu zieleni i soczystego, świeżego powietrza po wymagającym dniu w pracy. Poranna kawa na własnym tarasie wespół z kojącymi odgłosami natury.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę