niedziela, 29 marca 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Zbyt szybki kierowca

Foto: Zbyt szybki kierowca
cz pt, 21 lutego 2020 14:28

20-letni kierujący audi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i podczas wyprzedzania innego pojazdu stracił panowanie nad autem, a następnie uderzył w słup elektryczny.

Piętrowy garaż na skwerku

Foto: Piętrowy garaż na skwerku
cz pt, 21 lutego 2020 13:51

Ma mieć ponad 50 metrów długości i 16 szerokości. Zarząd Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej proponuje budowę dwupiętrowego garażu przy ul. Władysława Broniewskiego. Miałby stanąć na zielonym skwerku vis a vis jednego z najdłuższych bloków w mieście. - Wydaje mi się, że to dobre posunięcie - mówi Wojciech Michalak, prezes ŁSM podkreślając, że w Łomży szybko przybywa samochodów, a na osiedlach bloków nie ma już zbytnio gdzie budować nowych parkingów.

Sztandar Miasta zbyt ciężki dla radnych?

Foto: Sztandar Miasta zbyt ciężki dla radnych?
cz pt, 21 lutego 2020 11:28

Trudno to nawet skomentować. Sztandar, obok herbu jest najważniejszym symbolem Miasta Łomży. „Troska o właściwy wyglądu i bieżące utrzymanie sztandaru jest obowiązkiem Przewodniczącego Rady Miasta i Prezydenta Łomży”, a Jego obecność „zaświadcza o wyjątkowości wydarzenia” - zapisali radni miasta, który ustalili też, że udział w poczcie sztandarowym jest „zaszczytnym obowiązkiem radnego”. Teraz tego zaszczytu chcą się pozbyć. Wniosek o zmiany w statucie miasta podpisało ośmioro radnych z „prezydenckiej 12” w tym nowa przewodnicząca Rady Miejskiej i jej dwóch wiceprzewodniczących.

Śmieci o 1/3 droższe w gminie Łomża

Foto: Śmieci o 1/3 droższe w gminie Łomża
cz pt, 21 lutego 2020 09:27

Mieszkańcy Gminy Łomża od 1 kwietnia 2020 roku więcej zapłacą za śmieci. Rada Gminy podczas czwartkowej sesji przyjęła uchwałę wprowadzająca podwyżki opłat o około 1/3. Nim radni przegłosowali uchwałę, zmienili stawki opłat zaproponowane przez wójta. Obniżyli te dotyczące najmniejszych gospodarstw rekompensując wzrostem dla gospodarstw większych. - Radni gminy uznali, że będzie to bardziej sprawiedliwy podział kosztów gospodarki odpadami komunalnymi w naszej gminie – mówi wójt Piotr Kłys.

Trzecia ofiara zimy?

Foto: Trzecia ofiara zimy?
cz pt, 21 lutego 2020 08:22

Martwego mężczyznę znaleziono o poranku przy ul. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Leżał przy schodach technicznych dawnego blaszaka. Okoliczności śmierci mężczyzny pod nadzorem prokuratury wyjaśniają policjanci.

Młodzież w tyglu idei - religijność czy sekularyzacja?

cz cz, 20 lutego 2020 15:03

- Żyjemy w epoce rozkwitu wiary, wielu dróg i ścieżek, polifonicznego Boga i desakralizacji świata – otwierała nowe obszary w myśleniu o sprawach duchowych mgr Jolanta Święszkowska, filozof z Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Jej zdaniem, ludzie XXI w. uczestniczą w ofensywie religijnej: do głosu dochodzą medytacja i joga, świeccy trenerzy nauczają dbałości o ciało i sensu życia, co jeść i jak myśleć, ruchy ekologiczne... - Greta Thunberg, 16-letnia aktywistka klimatyczna, jest jak dziecięce bóstwo, odsłania prawdę o Ziemi, której grozi katastrofa. Naukowcy i rektorzy uczelni w seminarium rozważali na temat „Kościół - Uniwersytet - Młodzież”

Strażacy przyjmują prezenty na podsumowaniu roku 2019

Foto: Strażacy przyjmują prezenty na podsumowaniu rok...
cz cz, 20 lutego 2020 14:53

- Mamy młodą, dobrze wykształconą i wyszkoloną kadrę, która jest w stanie sprostać zadaniom, stawianym przez przełożonych – mówił st. brygadier Dionizy Krzyna, od 5 lat komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Łomży, który podsumowywał rok pracy łomżyńskich strażaków na spotkaniu z udziałem zastępcy podlaskiego komendanta PSP st. bryg. Piotra Pietraszko. Strażacy z KM PSP otrzymali prezenty od gości: prezydent Mariusz Chrzanowski podarował im od miasta 72 maski, 5 kompletów aparatów powietrznych z butlą tlenową i 9 bez butli o łącznej wartości około 100 tys. zł, zaś starosta łomżyński Lech M. Szabłowski – 11 kombinezonów o wartości ok. 5 tys. zł.

Giełczyńska już zamknięta, Rządowa jeszcze nie

Foto: Giełczyńska już zamknięta, Rządowa jeszcze nie
cz cz, 20 lutego 2020 08:22

O poranku drogowcy zamknęli fragment ulicy Giełczyńskiej od ronda Hanki Bielickiej do skrzyżowania z ul. Dworną. Tak rozpoczyna się zapowiadana przebudowa ulicy. Jak przekazuje Łukasz Czech z ratusza ul. Rządowa, która początkowo miała być zamknięta od dziś, ma zostać zamknięta od poniedziałku. Od dziś natomiast zmieniły się trasy i godziny odjazdów autobusów komunikacji miejskiej, które przejeżdżały przez Stary Rynek. To linie nr.: 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12, 13. Objazdy dla nich wyznaczono ulicą Polową i al. Legionów.

Dotacje dla Śniadowa i Miastkowa

Foto: Dotacje dla Śniadowa i Miastkowa
cz śr, 19 lutego 2020 20:09

Remont Gminnego Ośrodka Kultury w Śniadowie oraz budowa boiska wielofunkcyjnego w Leopoldowie (gm. Miastkowo) - obie inwestycje zrealizowane zostaną z dotacją z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP). Umowy o dofinansowanie podpisał z w środę (19.02) wicemarszałek Marek Olbryś, Rafał Pstrągowski, wójt gminy Śniadowo oraz Kazimierz Górski, wójt gminy Miastkowo.

Łomżyńscy policjanci poszukują...

Foto: Łomżyńscy policjanci poszukują...
cz śr, 19 lutego 2020 15:33

Policjanci opublikowali wizerunek poszukiwanego od nocy mieszkańca Łomży. Zaginiony to: Kamil Makać, lat 37, zamieszkały w Łomży. Mężczyzna ostatni raz widziany był 17 lutego 2020 r., wyszedł z domu i do tej pory nie powrócił, ani nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Hulajnoga za PIT-a dla miasta Łomża

Foto: Hulajnoga za PIT-a dla miasta Łomża
cz śr, 19 lutego 2020 13:44

Wzorem wielu innych miast w Polsce, prezydent Łomży rozpowiedział zorganizowanie loterii dla mieszkańców, który w składanych PIT-ach będą wypisywać Miasto Łomża. Dziś blisko połowa płaconego przez mieszkańców podatku dochodowego trafia za pośrednictwem fiskusa do kasy miasta. W ubiegłym roku było to 78 i pół miliona złotych, a prezydent i skarbnik miasta liczą, że loteria zachęci jeszcze więcej mieszkańców do rozliczania się z podatku właśnie w Łomży.

Poszukiwania 37-letniego mieszkańca Łomży

Foto: Poszukiwania 37-letniego mieszkańca Łomży
cz śr, 19 lutego 2020 09:19

Policjanci, strażacy i poszukiwacze z Grupy Ratowniczej „Nadzieja” poszukują zaginionego mieszkańca Łomży. Akcja rozpoczęła się nocą, po kilku godzinach została przetrwana, a nad ranem ponownie wznowiona w okolicach mostu majora Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal” .

Urażona duma prezydenta?

Foto: Urażona duma prezydenta?
cz śr, 19 lutego 2020 08:43

W 2015 roku miasto Łomża było głównym inicjatorem powołania Stowarzyszenia „Łomżyńskie Forum Samorządowe”. Powołało je 18 samorządów z terenu dawnego województwa łomżyńskiego. Przez cztery lata ŁFS kierowała Agnieszka Muzyk, była wiceprezydent Łomży. Latem ubiegłego roku prezesem został starosta łomżyński Lech Szabłowski, a nie nowy zastępca prezydent Łomży Andrzej Stypułkowski. Teraz on podpisał wniosek do Rady Miejskiej Łomży w sprawie wystąpienia miasta ze Stowarzyszenia. Wniosek nie ma żadnego uzasadnienia.

Groźne bakterie jednak były w miejskich basenach

Foto: Groźne bakterie jednak były w miejskich basenach
cz wt, 18 lutego 2020 17:24

Bakterie Pseudomonas aeruginosa wykryto w wodzie pływalni przy ul. Niemcewicza, a bakterie Escherichia coli w Parku Wodnym przy ul. Kard. Wyszyńskiego. Po piątkowym komunikacie MOSiR, który miał uspokoić korzystających z basenów, dziś władze miejskiej placówki potwierdziły nasze informacje, że bakterie jednak wykryto w próbkach wody pobranych w ubiegłym tygodniu.

Biblioteka na Małachowskiego zaprasza młodszych i starszych

Foto: Biblioteka na Małachowskiego zaprasza młodszych...
cz wt, 18 lutego 2020 16:23

Czynna od początku lutego Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej została oficjalnie otwarta. Uroczysta inauguracja odbyła się z udziałem przedstawicieli władz miasta i starostwa, ale przede wszystkim licznych czytelników w różnym wieku: od dzieci z pobliskiego Publicznego Przedszkola nr 15 do seniorów. – Przed nami dużo wyzwań, ale ze wsparciem władz i naszych przyjaciół-czytelników wierzę, że damy radę – mówi Teresa Fromelc-Pawelczyk, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży, zapowiadając ożywioną działalność w nowej siedzibie biblioteki.

Są Volva i Scanie, mogą być i MANy

Foto: Są Volva i Scanie, mogą być i MANy
cz wt, 18 lutego 2020 15:54

Autobusy i busy firmy MAN zaparkowały na Starym Rynku w Łomży. Prezentacja kilku pojazdów światowego koncernu ma związek z planami zakupu nowych autobusów komunikacji miejskiej. Po odrzuceniu w ubiegłym roku wniosku miasta na dofinansowania z środków unijnych m.in. zakupu 11 autobusów na gaz CNG i dwóch elektrycznych, ma być składany nowy wniosek o unijną dotację. - Myślę, że w ciągu 2 – 3 lat będzie to kolejne podniesienie jakości przejazdów komunikacją miejską - mówi Janusz Nowakowski z MPK podkreślając, że prezentowany autobus MAN jest jednym z najlepszych, najfajniejszych autobusów, jaki jest, w tej chwili, w Polsce dostępny.

Zablokowana „61” z Grajewa w kierunku Szczuczyna

Foto: Zablokowana „61” z Grajewa w kierunku Szczuczyna
cz wt, 18 lutego 2020 12:39

Przez około dwie i pół godziny zablokowana była droga krajowa na 61. Na wyjeździe z Grajewa w kierunku Szczuczyna samochód ciężarowy marki Scania wpadł w poślizg i uderzył w słup energetyczny. Na szczęście nikt z ludzi nie został poszkodowany.

Prezes Nowakowski

Foto: Prezes Nowakowski
cz wt, 18 lutego 2020 12:10

Trwają prace nad przekształceniem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Zakład Budżetowy w spółkę. Okazuje się, że prezesem piątej miejskiej spółki został Janusz Nowakowski, dotychczasowy dyrektor MPK, ale Rada Nadzorcza, która wybrała go na prezesa jest... tajna.

Wyróżnienie dla drukarni z Łomży

Foto: Wyróżnienie dla drukarni z Łomży
cz wt, 18 lutego 2020 10:13

Drukarnia TopDruk24 z Łomży zdobyła wyróżnienie „Korona Reklamy 2020” w ramach Europejskich Targów Reklamy i Druku Rema Days 2020. Łomżyńska drukarnia znalazła się wśród najlepszych firm w Polsce w kategorii Technologia.

Chcą linii kolejowej obok Łomży

Foto: Chcą linii kolejowej obok Łomży
cz wt, 18 lutego 2020 09:24

„Mając na uwadze znaczenie planowanej inwestycji dla rozwoju lokalnej społeczności całej Ziemi Łomżyńskiej, My Burmistrzowie i Wójtowie gmin Powiatu Łomżyńskiego wnioskujemy o przyjęcie do analiz jeszcze innych, alternatywnych dla wyznaczonych w projekcie Strategicznego Studium Lokalizacyjnego CPK przebiegów linii kolejowej nr 29.” Samorządowcy proponują, aby do dokumentu SSL i dalszych analizy, zostały wprowadzone warianty przebiegu linii 29 nowym szlakiem, po zachodniej stronie Miasta Łomża. - Nie chcemy wyłączać trzech wariantów przebiegu linii kolejowej przedstawionych w SSL, ale chcemy, aby do analiz przyjęto jeszcze czwarty wariant. Jest on alternatywą i ma wiele plusów – przekonuje Piotr Kłys, wójt gminy Łomża, inicjator stanowiska samorządowców podłomżyńskich gmin.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę