wtorek, 19 czerwca 2018 napisz DONOS@

Rewitalizacji kolei przez Śniadowo się opóźni?

Foto: Rewitalizacji kolei przez Śniadowo się opóźni?
cz cz, 10 maja 2018 14:41

Żadna oferta nie wpłynęła na ogłoszony przez PKP PLK przetarg na rewitalizację linii kolejowej nr 36 Łapy – Śniadowo – gr. województwa mazowieckiego. Inwestycja w systemie „projektuj i buduj” miała być zrealizowana w latach 2018-2020. Koszt przedsięwzięcia kolejarze szacowali na około 35 mln zł. Oferty zainteresowane zleceniem firmy mogły składać do środy. - Do upływu terminu składania ofert nie wpłynęła żadna oferta – informuje Karol Jakubowski z PKP PLK.

Ostrzeżenie przed burzami z gradem

Foto: Ostrzeżenie przed burzami z gradem
cz cz, 10 maja 2018 12:49

Barbara Jakubowska, dyżurny synoptyk białostockiego zespołu Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB wydała ostrzeżenie przed burzami z gradem, które popołudniu i wieczorem mogą wystąpić nad regionem. Synoptyk nadała im pierwszy w trzystopniowej skali stopień zagrożenia.

W sobotę z mostu do Narwi skoczył 22-letni mieszkaniec Łomży

Foto: W sobotę z mostu do Narwi skoczył 22-letni mies...
cz cz, 10 maja 2018 11:24

Wyłowiony wczoraj wieczorem z Narwi topielec to drugi poszukiwany od soboty mężczyzna, który skoczył z mostu majora Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal” w Łomży. Jak mówi Karolina Szulkowska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Łomży, to 22-letni mieszkaniec Łomży. Na razie nie są znane motywy z jakich popełnił samobójstwo skacząc do rzeki.

Zielona Gala już w ten weekend

Foto: Zielona Gala już w ten weekend
mm cz, 10 maja 2018 10:12

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zaprasza na Zielona Galę i Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego, które odbędą się 13 maja 2018 roku w Szepietowie. Główną tematyką Targów jest zbiór zielonki na pasze oraz budownictwo inwentarskie. Na Podlasiu, gdzie najbardziej rozwinięta gałęzią rolnictwa jest mleczarstwo, dla rolników są to bardzo ważne tematy. Aby w jak najbardziej ciekawy i efektywny sposób przedstawić rolnikom jakie są najnowsze trendy i technologie przy zbiorze zielonek zostanie zorganizowany pokaz pracy maszyn rolniczych. Swój sprzęt zaprezentują dwie firmy: Pronar i Ursus.

Sąd uchylił ZRID na Zawadzką

Foto: Sąd uchylił ZRID na Zawadzką
cz cz, 10 maja 2018 10:04

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku uchylił w całości decyzję Wojewody Podlaskiego z 21 grudnia 2017 r. dotyczącą pozwolenia na budowę ul. Zawadzkiej w Łomży od skrzyżowania z ul. Przykoszarowej do Szosy do Mężenina. Wyrok, po skardze jednego z mieszkańców Łomży, zapadł we wtorek i póki co nie jest prawomocny.

Polska Jest Jedna – PiS jedzie do Łomży

Foto: Polska Jest Jedna – PiS jedzie do Łomży
cz cz, 10 maja 2018 08:54

- Trwa dobra zmiana, ale trzeba ją nieustannie podtrzymywać, podtrzymywać poparcie dla niej, bo w życiu politycznym nic nie jest dane raz na zawsze – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas kwietniowej konwencji Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem „Polska jest jedna”. Prezes Kaczyński tam też zapowiedział „wielką drogę po Polsce i wielką rozmowę z Polakami”. W całym kraju ma się odbyć 700 spotkań polityków PiS z mieszkańcami i w niedzielę jedno z nich będzie w Łomży – zapowiada i zaprasza Lech Antoni Kołakowski, poseł i szef łomżyńskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Drugi topielec w Narwi

Foto: Drugi topielec w Narwi
cz śr, 09 maja 2018 19:58

W środę przed wieczorem z Narwi w Łomży wyłowiono ciało mężczyzny. To prawdopodobnie drugi z poszukiwanych od soboty mężczyzn, którzy utopili się w sobotę w okolicach mostu majora Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal” w Łomży. Ciało pierwszego z nich przed południem znaleźli strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowogrodzie, pomiędzy Szablakiem a Nowogrodem. Tym razem topielca w Narwi, na wysokości stadionu miejskiego, dostrzegł mieszkaniec, który powiadomił służby ratunkowe.

Burze z gradem dziś na południu i w centrum województwa, jutro wszędzie

Foto: Burze z gradem dziś na południu i w centrum woj...
cz śr, 09 maja 2018 17:22

Tomasz Siemieniuk, dyżurny synoptyk z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB ostrzega przed burzami, które znad obszaru Białorusi przemieszczają się nad subregion południowy województwa podlaskiego i będą wędrowały w kierunku północno-zachodnim obejmując także subregion centralny z Łomżą. Prognozowane są opady deszczu od 5 mm do 15 mm oraz lokalnie opady gradu. Porywy wiatru podczas burz do 60 km/h.

Strażacy odnaleźli topielca

Foto: Strażacy odnaleźli topielca
cz śr, 09 maja 2018 13:58

Między Szablakiem a Nowogrodem z Narwi wyłowiono ciało mężczyzny. Odnaleźli je strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowogrodzie, którzy między godziną 11.00 a 12.00 patrolowali rzekę. Prawdopodobnie to jeden z dwóch mężczyzn, którzy utopili się w sobotę w okolicach mostu majora Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal” w Łomży.

Sarna zawisła w ogrodzeniu szkoły

Foto: Sarna zawisła w ogrodzeniu szkoły
cz śr, 09 maja 2018 13:10

Do nietypowego zdarzenia doszło w środowe przedpołudnie w Piątnicy. Kozioł sarny zaklinował się w ogrodzeniu szkoły, które m.in. rozcięło mu brzuch. Na miejscu natychmiast pojawili się strażacy z OSP w Piątnicy, który oswobodzili ranne zwierzę. Wezwano także weterynarza, który ma ocenić stan zdrowia kozła. Poza rozerwanym brzuchem ma on także otwarte złamanie nogi.

Pijany 20-latek w BMW

cz śr, 09 maja 2018 09:39

Ponad 1,3 promila alkoholu miał w sobie 20-letni kierowca BMW zatrzymany w Piątnicy. Młodemu mieszkańcowi powiatu łomżyńskiego od razu zatrzymano prawo jazdy, a prawdziwa kara czeka go, gdy stanie przed sądem.

A może krótka wycieczka do Niemiec? Co warto zobaczyć u naszych zachodnich sąsiadów

Foto: A może krótka wycieczka do Niemiec? Co warto zo...
JJS śr, 09 maja 2018 09:18

Język niemiecki, jest drugim po języku angielskim, najczęściej wybieranym językiem do nauki. Znajomość tego języka otwiera wiele furtek, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Łomżyńska Komunikacja Rowerowa ŁoKeR wystartowała

Foto: Łomżyńska Komunikacja Rowerowa ŁoKeR wystartowała
JJS śr, 09 maja 2018 08:27

Lubisz jazdę na rowerze, ale nie masz gdzie go trzymać w mieszkaniu? Masz profesjonalny rower ale nie zawsze masz ochotę sprawdzać poprawne zabezpieczenie przed kradzieżą? System ŁoKeR daje ci rozwiązanie w postaci rowerów, które każdy może wypożyczyć z obecnie 11 dostępnych punktów postojowych a od czerwca dodatkowych dwóch stacji (Dworzec Miejski _ CH 4 Plus oraz Straż Pożarna).

Jak mądrze wziąć kredyt hipoteczny?

Foto: Jak mądrze wziąć kredyt hipoteczny?
JJS wt, 08 maja 2018 16:35

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie na wiele lat, a zakup mieszkania to często jedna z najważniejszych inwestycji w życiu. Jak przygotować się do zawarcia umowy kredytu hipotecznego? O czym pamiętać?

Korki po stłuczce w Łomży

Foto: Korki po stłuczce w Łomży
cz wt, 08 maja 2018 14:40

Uwaga kierowcy są problemy z przejazdem po stłuczce ciężarówki z osobówką na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z ul. Gen. Wł. Sikorskiego. Według informacji z policji największe problemy dotyczą samochodów jadących ul. Wojska Polskiego od strony Ostrołęki. Na szczęście w zderzeniu samochodów nikt z ludzi nie ucierpiał.

Jak kamień w wodę

Foto: Jak kamień w wodę
cz wt, 08 maja 2018 13:33

Strażacy, policjanci i członkowie Grupy Ratowniczej Nadzieja kontynuują poszukiwania dwóch mężczyzn, którzy w sobotnie popołudnie utopili się w Narwi w pobliżu most Majora Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal”. Jeden z nich rzucił się do wody z mostu, drugi wskoczył do rzeki, aby go ratować.

Lista urzędników wyborczych

Foto: Lista urzędników wyborczych
cz wt, 08 maja 2018 12:01

Mają tworzyć Korpus Urzędników Wyborczych. Oto nazwiska 38 gminnych urzędników wyborczych, którzy zostali powołani do pełnienia funkcji na terenie miasta Łomży i pięciu powiatów: łomżyńskiego, grajewskiego, kolneńskiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego.

Niewesoła przyszłość miejskiego hotelu na Wesołej

Foto: Niewesoła przyszłość miejskiego hotelu na Wesołej
cz wt, 08 maja 2018 10:55

Wbrew zapewnieniom Łomża nie złożyła wniosku do Banku Gospodarstwa Krajowego o dofinansowanie przebudowy dawnego hotelu robotniczego przy ul. Wesołej 117 na budynek socjalny. Wiceprezydent Andrzej Garlicki pod koniec lutego mówił, że miasto ma w ten sposób pozyskać 45% kosztów inwestycji. Teraz ratusz odpowiada, że wniosku nie złożono, „bo możliwe do uzyskania dofinansowanie w ocenie władz miasta, byłoby zbyt niskie wobec potrzeb”. Dostosowanie do potrzeb mieszkaniowych hotelu kupionego pochopnie przez władze miasta pod koniec 2016 roku przekroczy wydatki jakie miasto poniosło na budowę nowego i większego bloku socjalnego przy ul. Kamiennej, który do użytku oddano w ubiegłym roku.

Zderzenie rowerzysty z pieszą

Foto: Zderzenie rowerzysty z pieszą
cz wt, 08 maja 2018 09:57

66-letnia kobieta trafiała do szpitala po tym gdy została potrącona przez rowerzystę. Do kolizji doszło na ścieżce rowerowej przy ul. Przykoszarowej. Według wstępnych ustaleń policji kobieta idąc chodnikiem miała nagle wtargnąć na ścieżkę rowerową wprost przed nadjeżdżającego rowerzystę.

Bernikle białolice nad Narwią

Foto: Bernikle białolice nad Narwią
cz wt, 08 maja 2018 08:05

Okolica Łomży obfituje w wiele ciekawych miejsc przyrodniczych, które często mieszkańcom nie są znane lub zaskakują swoim np. ornitologicznym bogactwem. Do najatrakcyjniejszego pod tym względem należy ujście rzeki Gać w okolicach Lutostani, gdzie kilka dni temu pracownikom ŁPKDN w Drozdowie udało się sfotografować rzadkie bernikle białolice. Ptaki występują na arktycznych wyspach i wybrzeżach kamienistych i stromych, ale od lat 70. XX wieku trwa ekspansja tego gatunku w kierunku Bałtyku.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę