czwartek, 18 października 2018 napisz DONOS@
181008123620.png
181011100540.png
181012054326.gif
181006032236.gif
181001100146.png
180924102637.png

Łomżyńskie kolumbarium nie ma wykonawcy

Foto: Łomżyńskie kolumbarium nie ma wykonawcy
cz pon, 10 września 2018 11:11

Od roku władzom miasta nie udaje się doprowadzić do budowy kolumbarium na cmentarzu komunalnym przy ulicy Przykoszarowej. Dokumentacja powstała latem ubiegłego roku, ale dotychczas nie udało się znaleźć wykonawcy prac.

Ministerstwo ponagla samorządy

Foto: Ministerstwo ponagla samorządy
cz pon, 10 września 2018 08:30

Nawet ponad 106 milionów Euro może stracić województwo podlaskie z racji opóźnień w wydatkowaniu unijnych środków. Tak wynika wyliczeń przedstawionych przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. - Prosta sytuacja - kto nie wydaje, ten traci. Naszych województw nie stać na utratę funduszy, ale nie jest jeszcze za późno. Trzeba mocno przyspieszyć – mówił minister Jerzy Kwieciński. - Zagrożonych jest 1,3 mld euro.

Msza, salwa i szansa na Muzeum Raginisa i Obrońców Wizny

Foto: Msza, salwa i szansa na Muzeum Raginisa i Obroń...
mm nie, 09 września 2018 21:44

- Jesteśmy dumni, że kapitan Władysław Raginis pochodził z Dyneburga, i dlatego tak wzruszyła nas dzisiaj na Strękowej Górze msza święta i uroczystość ku czci Bohatera i Jego żołnierzy, którzy bohatersko walczyli z Niemcami w obronie Ojczyzny – mówił blisko wysadzonego bunkra prezes Ryszard Stankiewicz ze Związku Polaków na Łotwie. Uczestniczył z kilkuset mieszkańcami okolic Wizny w złożeniu kwiatów w miejscu, gdzie kpt. Raginis (+31) 79 lat temu rozerwał się granatem, dotrzymując swojej przysięgi, że żywy nie opuści schronu. 720 Polaków walczyło 3 dni przeciwko 42 000 Niemów i 350 czołgom, a gen. Guderian za kapitulację obiecał ocalenie wziętym w niewolę.

Nieudolność w parku

Foto: Nieudolność w parku
cz pt, 07 września 2018 17:43

W Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma nie są budowane: fontanna, tężnia, toaleta, a teraz do tego dochodzą jeszcze place zabaw. Po niemal pięciu miesiącach do otwarcia ofert firm zainteresowanych budową w parku, od strony ul. Prusa, dwóch placów zabaw – oddzielnego dla dzieci młodszych i starszych - władze miasta podjęły decyzję o unieważnieniu przetargu.

Podlaski Dzień Kukurydzy w Szepietowie

Foto: Podlaski Dzień Kukurydzy w Szepietowie
mm pt, 07 września 2018 17:14

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie wraz z Polskim Związkiem Producentów Kukurydzy w Poznaniu po raz siedemnasty organizuje Podlaski Dzień Kukurydzy, który odbędzie się 9 września 2018 roku.

Wójtowie i dyrektorzy dziękują poseł

Foto: Wójtowie i dyrektorzy dziękują poseł
cz pt, 07 września 2018 17:08

- My, wójtowie, czujemy się trochę jak sołtysi, a trochę jak ministrowie – mówił Piotr Kłys, wójt gminy Łomża, który z wójtem Śniadowa Rafałem Pstrągowskim przemawiał na przystanku PKS przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczepankowie, wsi szczycącej się historią od 1169 r., co zaświadcza olbrzymi głaz z herbem nieopodal. Jeśli pójdzie z planem, po wakacjach za dwa lata w 2020 w szkołach podstawowych w Szczepankowie (gm. Śniadowo) i w Jarnutach (gm. Łomża) staną nowoczesne sale gimnastyczne. Pierwsza w środku ma mieć 24 na 12 m za ok. 2 mln zł, druga 35 m na 13 m, kosztem ok. 5 mln zł.

Myjnia samochodowa przy Bursztynowa Park zaprasza

Foto: Myjnia samochodowa przy Bursztynowa Park zaprasza
JJS pt, 07 września 2018 12:48

Bez zarysowań, wygodnie, szybko oraz w niskiej cenie. To zalety myjni automatycznej i samoobsługowej przy parku handlowym Bursztynowa Park. Stworzone wg najnowocześniejszych rozwiązań na rynku.

Niewybuchy

Foto: Niewybuchy
cz pt, 07 września 2018 09:07

Dwa kolejne niewybuchy, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej, znaleziono w okolicy Łomży. Stare pociski są w okolicy posesji w Elżbiecinie i Mątwicy. W Elżbiecinie są już saperzy z jednostki w Orzyszu, którzy mają zabrać niebezpieczne znaleziska. Policja, która zabezpieczała je od wczorajszego popołudnia podaje, że tym razem nie ma potrzeby przeprowadzania ewakuacji okolicznych mieszkańców.

Za mało chętnych do komisji wyborczych

Foto: Za mało chętnych do komisji wyborczych
cz pt, 07 września 2018 08:56

Ponad 70 osób brakuje jeszcze aby Komisarz Wyborczy w Łomży mógł powołać tzw. terytorialne komisje wyborcze. Chętnych brakuje np. do Miejskiej Komisji Wyborczej w Łomży, która miałaby przeprowadzić wybory prezydenta i radnych miasta. Komisarz Wyborczy w Łomży, sędzia Jan Leszczewski, wyznaczył dodatkowy, do poniedziałku do godz. 9.00, termin zgłaszania kolejnych kandydatów.

Woda nie do picia

cz pt, 07 września 2018 08:39

Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku poinformował o braku przydatności do spożycia przez ludzi wody z wodociągu Święcienin, gmina Radziłów, powiat grajewski. Z badań grajewskiego sanepidu wynika, że woda nie spełnia wymagań mikrobiologicznych określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Sportowa Polska: miliony dla gminy Łomża i Śniadowo na nowe sale gimnastyczne

Foto: Sportowa Polska:  miliony dla gminy Łomża i Śni...
cz pt, 07 września 2018 08:21

Działający w Ministerstwie Sportu zespół do spraw opiniowania wniosków zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej wybrał listę gmin, których wnioski zostały pozytywnie zaopiniowane w ramach realizacji programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”. Na liście mającej 49 pozycji są dwie gminy z województwa podlaskiego, a pozytywnie zaopiniowane wnioski dotyczą budów sal gimnastycznych w Jarnutach i w Szczepankowie.

Słoneczna Seniorada z Heleną, gulaszem i karetkami

Foto: Słoneczna Seniorada z Heleną, gulaszem i karetkami
mm cz, 06 września 2018 18:48

Fantastyczna pogoda, słońce na błękitnym niebie i wyluzowana publika pod białymi jak obłoczki parasolkami przed sceną, niebieskie namioty z fachowym personelem, żeby nie bać się cukrzycy, marskości wątroby czy nadciśnienia - oto powitalne wrażenia, jakie cieszyły uczestników i gości Seniorady 2018. Przez cztery i pół godziny kilkaset osób cieszyło się z emerytury i prawa do życia.

Ludzkie szczątki pod przydrożnym krzyżem

Foto: Ludzkie szczątki pod przydrożnym krzyżem
cz cz, 06 września 2018 13:13

Szczątki co najmniej czterech osób znaleziono w Mątwicy podczas budowy drogi Łomża – Nowogród. Odkryte szczątki są w miejscu, gdzie stał żelazny krzyż na kamiennym cokole, który wcześniej, w związku z pracami przy budowie drogi odsunięto o kilka metrów. Na pomniku jest data 1899 rok. W okolicy znaleziono również łuski po nabojach oraz metalowe elementy pasków.

Borysewicza „Łomża bez kompleksów”

Foto: Borysewicza „Łomża bez kompleksów”
cz cz, 06 września 2018 12:43

„Łomża bez kompleksów” - to hasło wyborcze Macieja Borysewicza, kandydata na prezydenta Łomży Koalicji Obywatelskiej. Tłumaczy, że powstało po analizie tysiąca ankiet mieszkańców, którzy są dumni z historii miasta, jego kultury czy urokliwego położenia. Jako pierwszy i najważniejszy problem mieli zgłaszać obserwację, że Łomża się wyludnia. Borysewicz zapewnia, że po wygraniu wyborów prezydenckich będzie robił wszystko, aby młodzi ludzie, którzy z Łomży wyjeżdżają na studia, po studiach chcieli tu wracać.

Ludzkie szczątki pod drogą

cz cz, 06 września 2018 11:24

Robotnicy pracujący przy budowie drogi Łomża – Nowogród natrafili na ludzkie szczątki. Odkrycia dokonano w okolic Mątwicy. Na miejscu są policyjni specjaliści, którzy będą pracować pod nadzorem prokuratory.

Policjanci znaleźli zagubionego

Foto: Policjanci znaleźli zagubionego
cz cz, 06 września 2018 11:03

Policjanci z łomżyńskiej komendy oraz ratownicy z GR „Nadzieja” poszukiwali wczoraj 63-latka. Mężczyzna zagubił się. Jeszcze przed nadejściem zmroku został odnaleziony przez funkcjonariuszy z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego Policji. Mundurowi przekazali 63-latka pod opiekę wezwanej na miejsce załogi karetki pogotowia.

Bohaterowie 100-lecia niepodległości

Foto: Bohaterowie 100-lecia niepodległości
cz cz, 06 września 2018 09:45

Marian był inżynierem i wynalazcą. Pionierem zastosowania żelbetu w budownictwie oraz silnika Diesla do wytwarzania prądu. Młodszy o 10 lat Józef został ziemianinem. Podobnie jak Jan, Kazimierz i Wincenty wszyscy bracia byli działaczami społeczno-politycznymi mającymi duży wpływ na Polaków na przełomie XIX i XX wieku. W Drozdowie w miejscu ich urodzenie uczczono 100. rocznicę rozstrzelania przez bolszewików Mariana i Józefa Lutosławskich. Zginęli jako „kontrrewolucjoniści” 5 września 1918 roku w masowej egzekucji w wiosce Wsiekswiatskoje pod Moskwą.

Z rolników chcą zrobić przetwórców

Foto: Z rolników chcą zrobić przetwórców
cz cz, 06 września 2018 09:14

- Do tej pory rolnicy podchodzili z dystansem, ze względu na przepisy, które kilka lat temu obowiązywały, ale to zostało zminimalizowane – mówi Adam Niebrzydowski, Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, który zachęca rolników do podejmowania w gospodarstwach tzw. małego przetwórstw rolno–spożywczego. W Piątnicy odbywa się dwudniowa konferencja na której zainteresowani rolnicy i doradcy z czterech województw lubelskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego poznają zasady przetwarzania produktów rolnych w gospodarstwach oraz praktycznie przekonują się, że tak można.

Ostania rozprawa w sprawie: Goniec kontra Chrzanowski

Foto: Ostania rozprawa w sprawie: Goniec kontra Chrza...
cz śr, 05 września 2018 17:55

„Ze względu na skomplikowany charakter sprawy” - jak to określiła sędzia Małgorzata Sulkowska - Sąd Pracy w Łomży odłożył ogłoszenie wyroku w sprawie Goniec contra Urząd Miejski w Łomży. Sprawę wytoczył w październiku 2016 były goniec miejski, od którego zaczęła się afera smsowa z załatwianiem pracy koledze przez prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, tj. poprzez smsy. Goniec oczekuje wypłaty ponad 10 tys. zł: 6 300 zł za 9 miesięcy zaległych premii i ponad 4 tys. zł za używanie prywatnego auta do celów służbowych, o czym – jak twierdzi – informował włodarza.

Dojazd do Piątnicy będzie jeszcze trudniejszy

Foto: Dojazd do Piątnicy będzie jeszcze trudniejszy
cz śr, 05 września 2018 16:50

Rozpoczęcie remontu skrzyżowania w Piątnicy Włościańskiej, na które prowadzi droga z „nowego” mostu przez Narew, spowodowało we wtorkowy poranek ogromne utrudnienia w ruchu zarówno w Piątnicy jak i Łomży. Kierowcy szukając możliwości „szybszego” przejazdu wybierali „stary” most blokując niemal całą Piątnicę, ale także m.in. Rondo Tadeusza Kościuszki w Łomży. Wszystko wskazuje na to, że niebawem problemy w komunikacji pomiędzy Łomżą a Piątnicą będą jeszcze większe. Zgłosiła się firma gotowa „szybko” dokończyć ubiegłoroczny remont ulicy Zjazd w Łomży, która prowadzi do „starego” mostu przez Narew. Co ważne - terminy ukończenia prac na drogach prowadzących do obu mostów są takie same – do 15 listopada.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
180925044145.png
181010092959.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę