środa, 26 czerwca 2019 napisz DONOS@

Była sucha wiosna, a zrobił się mokry maj

Foto: Była sucha wiosna, a zrobił się mokry maj
cz wt, 21 maja 2019 09:10

Wczoraj w okolicach Łomży spadło 27,4 mm deszczu, czyli ponad 27 litrów wody na każdy metr kwadratowy powierzchni ziemi. Od 11 maja, gdy po raz pierwszy od wielu tygodni pokropił deszcz, suma opadów zanotowanych przez urządzenia stacji meteorologicznej IMGW-PIB w Marianowie koło Piątnicy wynosi już niemal 100 mm. To znacznie więcej niż wynosi majowa norma (64 mm), a synoptycy na dzisiejsze popołudnie zapowiadają koleje opady i ostrzegają przed burzami z gradem.

Kolej przez Łomżę „jest zadaniem priorytetowym”

Foto: Kolej przez Łomżę „jest zadaniem priorytetowym”
cz wt, 21 maja 2019 08:14

„Opracowanie studium wykonalności dla projektów wchodzących w skład ciągu Tłuszcz - Ostrołęka – Łomża - Pisz - Giżycko jest zadaniem priorytetowym i zostanie podjęte w ślad za opracowaniem optymalnego harmonogramu inwestycji. Jeszcze w tym roku Centralny Port Komunikacyjny sp. z o.o. planuje rozpisanie przetargu na pierwsze prace w tym zakresie – napisał Mikołaj Wild, wiceminister infrastruktury i jednocześnie pełnomocnik rządu ds. CPK w odpowiedzi na interpelację posła Lecha Kołakowskiego w sprawie budowy Kolei Warszawsko-Mazurskiej przez Łomżę. Minister Wild podaje też, że w tej chwili „planowanie trasy linii znajduje się na etapie analizy wariantów jej przebiegu”.

Międzynarodowy Dzień Wymiaru Sprawiedliwości

Foto: Międzynarodowy Dzień Wymiaru Sprawiedliwości
cz wt, 21 maja 2019 08:12

Giovanni Falcone to był włoski sędzia śledczy, który prowadząc bezkompromisową walkę z mafią sycylijską, zginął w zamachu bombowym wraz z żoną i ochraniającymi go policjantami. Jego śmierć 23 maja 1992 roku upamiętniać ma Międzynarodowy Dzień Wymiaru Sprawiedliwości. Inicjatorem obchodów jest Stowarzyszenie Europejscy Sędziowie i Prokuratorzy dla Demokracji i Wolności „Medel”, a w Polsce Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”. Także łomżyńscy sędziowie i pracownicy sądów okręgu łomżyńskiego włączają się w tym roku w obchody Międzynarodowego Dnia Wymiaru Sprawiedliwości.

Honda dachowała na drodze Jedwabne - Przytuły

Foto: Honda dachowała na drodze Jedwabne - Przytuły
cz pon, 20 maja 2019 18:34

Dwie osoby ucierpiały w wypadku do którego doszło na drodze Jedwabne – Przytuły. Na wysokości wsi Przytuły–Las samochód osobowy honda civic wypał z drogi, uderzył w drzewo i dachował wpadając do rowu. Na miejscu są służby ratunkowe.

Zakłady sportowe Betfan pozwalają założyć się dosłownie o wszystko

Foto: Zakłady sportowe Betfan pozwalają założyć się d...
JJS pon, 20 maja 2019 15:40

Słyszałeś może o bukmacherach, którzy przyjmują zakłady dotyczące niemal wszystkiego i wszystkich? Jeśli tak to pewnie głównie z opowieści lub filmów, jednak teraz zakłady bukmacherskie Betfan dają taką możliwość każdemu, a wszystko to w stu procentach legalnie.

Sprawca wybuchu w Siemieniu w areszcie

Foto: Sprawca wybuchu w Siemieniu w areszcie
cz pon, 20 maja 2019 14:51

Na trzy miesiące do tymczasowego aresztu trafił Jakub M. Ustalenia śledczych potwierdzają podawane przez nas informacje, że to on miał świadomie odkręcić butlę z gazem, a następnie zainicjować eksplozję w domu jednorodzinnym w Siemieniu Nadrzecznym. Mężczyzna po wybuchu z obrażeniami ciała trafił do szpitala, a teraz śledczy poinformowali o postawieniu mu zarzutów, oraz decyzji sądu o jego tymczasowym aresztowaniu.

Gdzie znajdziemy egzemplarze starych książek?

Foto: Gdzie znajdziemy egzemplarze starych książek?
JJS pon, 20 maja 2019 13:48

Czasem pojawia się problem ze znalezieniem niektórych egzemplarzy książek. Przyczyną może być wyczerpanie się nakładu i brak dodruku. Nie zawsze wiadomo, gdzie można dostać takie pozycje, a często są one potrzebne np. w trakcie pisania pracy dyplomowej lub po prostu chcemy ją przeczytać dla rozrywki. Dlatego warto zwrócić uwagę na miejsca, gdzie najpewniej znajdziemy upragnione książki.

Mogą być silne burze z gradem

Foto: Mogą być silne burze z gradem
cz pon, 20 maja 2019 11:42

Drugi w trzystopniowej skali stopień zagrożenia nadali synoptycy burzom z gradem, które po południu, wieczorem i nocą mogą przechodzić nad regionem. Wiesław Winnicki, dyżurny synoptyk Biura Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku IMGW-PIB wydał specjalne ostrzenie także dla Łomży i okolicznych powiatów.

Ponad sto dzieci wzięło udział w castingu do pokazu mody w Galerii Bursztynowej

Foto: Ponad sto dzieci wzięło udział w castingu do po...
JJS pon, 20 maja 2019 11:34

Pokaz mody dziecięcej odbędzie się 1 czerwca podczas Bursztynowego Dnia Dziecka. Pomyślnie etap castingu przeszło aż trzydzieścioro dzieci, to o dziesięcioro więcej niż planowali organizatorzy.

Wypadek na skrzyżowaniu

Foto: Wypadek na skrzyżowaniu
cz pon, 20 maja 2019 10:22

Jedna osoba została zabrana do szpitala po zderzeniu dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu alei Piłsudskiego z Szosą Zambrowska. - Na miejscu pracują służby i są mogą występować utrudnienia w ruchu – mówi Urszula Brulińska z KMP w Łomży.

Paralotniarz: to był lot nieplanowany

Foto: Paralotniarz: to był lot nieplanowany
cz pon, 20 maja 2019 09:49

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży prowadzą postępowanie w sprawie niefortunnego lotu paralotnią, podczas którego 56-letni mężczyzna spadł na ziemię. Policyjne postępowanie dotyczy sprawdzenia, czy nie złamał prawa, bo mężczyzna nie posiadał świadectwem kwalifikacji, które wymagane jest m.in. dla paralotniarzy. Teraz paralotniarz przekonuje, że to był lot nieplanowany spowodowany silnym podmuchem wiatru.

Śmierć w Seminarium

Foto: Śmierć w Seminarium
cz pon, 20 maja 2019 09:19

Młody, 21-letni alumn Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży nie żyje. Prawdopodobnie powiesił się w nocy z soboty na niedzielę. Prokurator Rafał Kaczyński, zastępca Prokurata Okręgowego w Łomży, potwierdza te informacje. - Wstępne ustalenie nie wskazują na udział w zdarzeniu osób trzecich – mówił informując, że Prokuratura Rejonowa w Łomży wszczęła śledztwo, a ciało alumna zabezpieczono do badań, które mają określić dokładnie przyczynę śmierci.

Big Cyc zagra na Starym Rynku

Foto: Big Cyc zagra na Starym Rynku
cz pt, 17 maja 2019 15:47

Big Cyc to jeden z najważniejszych rockowych zespołów Polski przełomu XX i XXI wieku. W tekstach piosenek, często „w poetyce zgrywy i parodii”, komentował i nadal komentuje bieżącą sytuację społeczno-polityczną kraju, przez co wielu te ich utwory odbiera jako manifestacje. Big Cyc w sobotę zagra na Starym Rynku w Łomży. Koncert odbędzie się w ramach akcji Motoserce. Prezydent Łomży przeznaczył na jego organizację kilkadziesiąt tysięcy złotych, a sponsorami są także miejskie spółki MPEC i MPWiK, ale obie póki co nie przyznały się ile wydały.

Pogrzeb carskich żołnierzy w Łomży

Foto: Pogrzeb carskich żołnierzy w Łomży
cz pt, 17 maja 2019 13:18

Urny ze szczątkami 39 żołnierzy armii rosyjskiej poległych w 1915 r., pochowano na terenie dawnego cmentarza wojskowego przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży. Za czasów carskich zaborów był tu cmentarz garnizonowy armii rosyjskiej. Szczątki pochowanych dziś żołnierzy odnaleziono w Mątwicy, w trakcie remontu drogi Łomża – Nowogród. - To były szybkie pochówki, zaraz po przeprowadzaniu walk. Te szczątki pozostawały zapomniane, przypadek sprawił, że udało się je odnaleźć - mówił Adam Siwek dyrektor Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN. - To będzie pierwszy ich pogrzeb. Spoczną w poświęconej ziemi, pomodlą się nad nimi duchowni i wreszcie ten ich grób będzie prawdziwym grobem, który będzie już pod opieką Państwa i będzie na utrzymaniu Rzeczypospolitej

Cieplej, ale nadal popada

Foto: Cieplej, ale nadal popada
cz pt, 17 maja 2019 09:31

Przez ostatnią dobę w okolicy Łomży spadło niemal po 25 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi. W ciągu dwóch dni opady deszczu wyniosły połowę miesięcznej normy, ale po tygodniach suszy na nadmiar deszczu nie narzekają rolnicy, leśniczy i działkowcy. Synoptycy na weekend zapowiadają więcej słońca i ocieplenie, ale także przelotne opady deszczu, burze z dużymi opadami deszczu, a być może także gradu.

9 tysięcy rolników nie złożyło wniosków

Foto: 9 tysięcy rolników nie złożyło wniosków
cz pt, 17 maja 2019 08:53

Do Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży do wczorajszego popołudnia wpłynęło niespełna 71 tysięcy wniosków pod rolników o dopłaty bezpośrednie za rok 2019. To około 87% tych, które powinny wpłynąć. Kilka dni temu informowaliśmy, że minister rolnictwa wydłużył do końca miesiąca termin składania wniosków, ale ARiMR apeluje by ze składaniem wniosków nie czekać do ostatniej chwili.

Wysoka grzywna za atak po pijaku w kebabie

Foto: Wysoka grzywna za atak po pijaku w kebabie
cz cz, 16 maja 2019 15:24

Przemysław C. stanął dziś przed Sądem Okręgowym w Łomży. W grudniu dwa lata temu, w jednym z kebabów będąc pijanym znieważył i groził śmiercią pracującym tam obcokrajowcom oraz zdemolował lokal. Teraz usłyszał wyrok. Ma zapłacić 8 tys. zł grzywny, po tysiąc złotych zadośćuczynienia dla dwóch obcokrajowców i pokryć koszty postępowania.

Wielki głód mieszkań w Łomży

Foto: Wielki głód mieszkań w Łomży
cz cz, 16 maja 2019 13:22

- Po raz pierwszy się z tym zetknąłem. Jak zobaczyłem jaka jest skala potrzeb, to ręce opadają – mówi Oszkinis Stanisław, przewodniczący Komisji Mieszkaniowej, która stworzyła nową listę 150 rodzin uprawnionych do zawarcia umowy najmu mieszkania komunalnego w Łomży. Około połowa z nich była na liście z 2015 roku, a niektórzy są jeszcze z takiej listy stworzonej w 2008 roku. - Myśmy musieli wybrać około 80 osób z ponad 900 chętnych, którzy zgłosili się po mieszkanie komunalne. W tej chwili to jest tragedia – podkreśla Oszkinis.

Spadł na ziemię, będzie odpowiadał przed sądem

Foto: Spadł na ziemię, będzie odpowiadał przed sądem
cz cz, 16 maja 2019 13:02

Paralotniarz, który w ubiegłym tygodniu spadł w okolicach Grobli Jednaczewskiej ma odpowiadać karnie. Okazuje się, że wykonywał lot pomimo, że nie posiadał wymaganego przez prawo lotnicze świadectwa kwalifikacji. 56-latkowi z okolic Łomży, który spadł z wysokości około 10-12 metrów i doznał urazu kręgosłupa, grozi grzywna a nawet więzienie.

Wreszcie większe opady

Foto: Wreszcie większe opady
cz cz, 16 maja 2019 08:45

W sobotę spadło ok. 4,4 mm deszczu, w poniedziałek 7,8 mm, a od wczorajszego do dzisiejszego ranka 13,1 mm. To dopiero początek. Synoptycy zapowiadają, że w ciągu dnia miejscami w województwie podlaskim może spaść nawet 20 mm deszczu. Podobne sumy opadów mogą być także w nocy i jutro.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę