Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 30 stycznia 2023 napisz DONOS@

Weekend mroźny, a na Boże Narodzenie odwilż

mm pt, 16 grudnia 2022 11:47

Na początku weekendu pogodę w rejonie Łomży kształtował będzie przesuwający się na północny-wschód niż. W sobotę i niedzielę będziemy pod wpływem wyżu, co szczególnie w nocy przyniesie duże spadki temperatury. Święta zapowiadają się deszczowo, a temperatura wyniesie kilka stopni powyżej zera.

Ratusz po małym remoncie

mm pt, 16 grudnia 2022 10:25

Nie ma już rusztowań wokół Ratusza, a wejście od strony Starego Rynku odbywa się bez utrudnień. Pierwszy etap termoizolacji dobiegł końca. Elewacja budynku jest popękana, a od tyłu odrapana.

Nielegalne salony gier w Łomży

mm pt, 16 grudnia 2022 10:08

O zlikwidowaniu dwóch nielegalnych salonów gier hazardowych poinformowała administracja skarbowa. Zabezpieczono 9 „jednorękich bandytów”.

Jak zyskać polskie lajki na FB?

JJS pt, 16 grudnia 2022 10:05

Media społecznościowe nie są już tylko sposób na kontakt ze znajomymi czy zaznaczenie swojej obecności w wirtualnym świecie. Dobrze prowadzone profile mogą stać się szansą na dodatkowe pieniądze pozyskiwane z różnego rodzaju współprac. Aby jednak liczyć na takie kampanie, należy odpowiednio wypromować swój profil - to zaś wcale nie jest takie łatwe. Wyjaśniamy, w jaki sposób możesz szybko i skutecznie zdobyć polskie polubienia, wyróżniając się tym samym na tle konkurencji.

Tajemnica fontanny pod białym namiotem

mm cz, 15 grudnia 2022 14:48

Stary Rynek zmienił się z placu czerwonego w plac biało-szary, a to z racji na śnieg i granit, którym pokryto plac targowy z okresu średniowiecza. Jedni robotnicy rozwieszają girlandy świetlne na ok. 12-metrowej choince miejskiej, a drudzy pracują pod białym namiotem. Na dworze temperatury po minus 10 stopni Celsiusa, a wewnątrz namiotu 10 stopni na plusie. Co kryje się pod zadaszeniem...? Pracownicy Kafila nazywali swoje miejsce pracy pod białym namiotem - jurtą.

Posterunek Policji w Podgórzu?

mm cz, 15 grudnia 2022 14:06

O pozytywnie zaopiniowanym wniosku przez Komendanta Głównego Policji w sprawie powstania Posterunku Policji w Podgórzu poinformował insp. Jacek Kumpiałowski I zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku. Taki posterunek mógłby zacząć działać w 2023/2024 roku.

ZUS zapowiada wypłatę rent i emerytur przed świętami

mm cz, 15 grudnia 2022 11:47

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w przesłanym komunikacie informuje, że mimo iż emeryci i renciści otrzymują swoje świadczenia 25. dnia każdego miesiąca, to w grudniu dostaną je w tygodniu przed świętami.

Oszuści łowią w sieci

mm cz, 15 grudnia 2022 10:56

Kupowanie prezentów i okres przedświąteczny sprzyjają naszej aktywności w sieci. Kupujmy, sprzedajemy, a oszuści łowią. Łomżyńska policja informuje, że w ciągu kilku ostatnich kilka osób przez operacje internetowe straciło pieniądze.

Dziedziczenie z subkonta w ZUS – co powinniśmy wiedzieć

mm cz, 15 grudnia 2022 10:18

Składki, które zostały zgromadzone na subkoncie w ZUS i OFE podlegają podziałowi. Przyczyną może być rozwód, unieważnienia małżeństwa, czy śmierci małżonka. Mogą być również wypłacone uprawnionym wskazanym przez zmarłego albo spadkobiercom.

„Trzeba zresetować system” (śmieciowy) w Łomży

mm cz, 15 grudnia 2022 09:21

Po raz trzeci większość radnych nie przystała na propozycję prezydenta Mariusza Chrzanowskiego podwyżki opłat za śmieci i po długiej dyskusji zdjęli punkt z porządku obrad. Do tematu mają wrócić później, wcześniej jednak część z nich oczekuje dostarczenia przez Ratusz konkretnych danych.

Z rozbitą butelką do ekspedientki

mm śr, 14 grudnia 2022 15:42

Mężczyzna, który w poniedziałek wieczorem dokonał zuchwałej kradzieży, groził sprzedawczyni rozbitą butelką. Dziś policja ujawniła więcej szczegółów.

Kolejna mroźna noc

mm śr, 14 grudnia 2022 15:16

Tej nocy także powinniśmy spodziewać się mrozu. IMGW-PIB przestrzega przed silnym mrozem w Łomży i powiecie łomżyńskim.

Choinka z Piątnicy na Starym Rynku w Łomży

mm śr, 14 grudnia 2022 14:32

Jest wysoka na około 12 metrów i smukła, ładna, gęsta i rozłożysta. Jeszcze w środę rano od 27 lat rosła do tych świąt w ogrodzie działkowym Forty na Wzgórzu w Piątnicy. Małżeństwo Czytelników portalu 4lomza.pl ofiarowało swoją jodłę koreańską Miastu Łomża na Boże Narodzenie A.D. 2022, a sześciu robotników MPGKiM, z inżynierem Krzysztofem Siedleckim na czele, ustawiło choinkę na zaśnieżonym Starym Rynku. Pracowali ciężko od samego rana w mrozie i śniegu słonecznej zimy.

Podwyżka podatków od nieruchomości

mm śr, 14 grudnia 2022 13:08

Rada Miasta, na wniosek prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, uzupełniony autopoprawką, głosami części PiS-u, Klubu Mariusza Chrzanowskiego i OKS-u, przyjęła 6% podwyżkę podatków od nieruchomości.

Pierwszy tej zimy mroźny poranek

mm śr, 14 grudnia 2022 09:50

Środa 14. grudnia po raz pierwszy tej zimy przywitała nas dwucyfrowym mrozem. Dzień także zapowiada się mroźny, a na Narwi pojawiła się kra. A jaka pogoda na Boże Narodzenie?

Idzie mróz

mm wt, 13 grudnia 2022 19:53

Po raz pierwszy tej zimy nad ranem w rejonie Łomży temperatura może spaść do wartości dwucyfrowej. Wg serwisu windy.com rankiem może przywitać nas 11-stopniowy mróz.

Co piąty młody Polak ma problem, żeby się utrzymać

mm wt, 13 grudnia 2022 16:42

Blisko co piątemu młodemu Polakowi zdarza się pożyczyć pieniądze od rodziny lub znajomych, aby przetrwać do końca miesiąca. Podobny odsetek młodych ludzi przyznaje jednak, że zazwyczaj wydaje więcej pieniędzy na przyjemności niż na podstawowe potrzeby. Młodzi zgadzają się niemal jednogłośnie, że warto oszczędzać, a odkładanie pieniędzy to dla nich bufor na „czarną godzinę” oraz finansowe zabezpieczenie na przyszłość.

Wszechpotężny generał w stanie wojennym

mm wt, 13 grudnia 2022 16:09

- Stan wojenny jest dla Państwa tak odległy jak dla mnie II wojna światowa – mówi prof. Krzysztof Sychowicz. Historyk spotkał się z uczniami „Ekonomika” w 41. rocznicę wprowadzenia w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej „wojny komuny z narodem”. Historyk przybliżył fakty 13. grudnia 1981: wyprowadzenie wojska mroźną zimą na ulice, likwidację „Solidarności”, internowanie 26 działaczy łomżyńskich (w sumie 34). A równolegle: pobicia, zastraszanie, rozmowy ostrzegawcze, zmuszanie do podpisywania lojalek, zwalnianie z pracy i złamanie kariery zawodowej działaczom NSZZ „S”.

Czy i jak MPK przetrwa 2023 rok?

mm wt, 13 grudnia 2022 15:04

O konieczności dopasowania zakresu i poziomu pracy przewozowej MPK do możliwości finansowych Miasta Łomży w roku 2023 pisze prezes spółki Janusz Nowakowski. Bez dodatkowych środków, autobusy wszystkich linii mogą przestać jeździć w soboty, niedziele i święta, a przez resztę czasu w rozkładzie wakacyjnym – przestrzega.

8 lat prezydenta Chrzanowskiego

mm wt, 13 grudnia 2022 13:40

9. grudnia 2014 roku 30-letni Mariusz Chrzanowski złożył ślubowanie i objął urząd w ratuszu: prezydenta Łomży. Mówił wówczas, że „Urząd prezydenta traktuję jako służbę wobec człowieka”, a na pierwszej sesji Rady Miasta zapowiadał, że „To początek drogi do normalności”.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę