niedziela, 19 sierpnia 2018 napisz DONOS@

Wędkarze jadą nad Biebrzę i Narew

Foto: Wędkarze jadą nad Biebrzę i Narew
cz pt, 13 lipca 2018 12:12

- Do tej pory na Biebrzy było dużo okoni i szczupaków, ale teraz woda opadła więc może być różnie - mówi prof. Krzysztof Sychowicz prezes Koła nr 80 Łomża Polskiego Związku Wędkarskiego. W sobotę i niedzielę w okolicach Wizny odbędą się organizowane już po raz 19. Ogólnopolskie Zawody Spinningowe. Wędkarze będą łowić na Biebrzy i Narwi. Co roku przyjeżdża na nie kilkudziesięciu wędkarzy z całego regionu.

Lans i propaganda za publiczne pieniądze

Foto: Lans i propaganda za publiczne pieniądze
cz pt, 13 lipca 2018 10:47

To się wręcz w głowie nie mieści. Pod pretekstem promocji 600-lecia nadania Łomży praw miejskich władza miasta wydaje ogromne miejskie pieniądze na swoją promocję. Tylko do połowy czerwca wydatki ratusza na promocję w mediach wyniosły blisko 50 tysięcy złotych. Jedynie niespełna 1000 zł z tej puli wydano na reklamę 600-lecia nadania Łomży praw miejskich w portalu onet.pl. Około 30 tysięcy złotych z Urzędu Miasta poszło zaś na „realizację materiałów promocyjno - informacyjnych z bieżących wydarzeń” w wybranych mediach lokalnych przychylnych władzy prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. Pieniądze do reżimowych redakcji w dziesiątkach tysięcy złotych trafiają także z miejskich spółek i zakładów budżetowych, co ujawniają kolejne odpowiedzi na interpelację radnego Zbigniewa Prosińskiego.

Grzybiarze w lesie nie mają czego szukać

Foto: Grzybiarze w lesie nie mają czego szukać
cz pt, 13 lipca 2018 08:15

Trochę popadało, ma jeszcze padać... i grzybiarze, jak co roku, masowo ruszą w lasy. Jeden z czytelników ostrzega przed... leśnikami, którzy – jak mówi - wlepiają mandaty za wjazd samochodem na leśne dróżki. On taki dostał, bo w lesie przepisy są zupełnie inne niż na drodze - to co nie jest dozwolone jest tu zabronione. Potwierdza to nadleśniczy Dariusz Godlewski z Nadleśnictwa Łomża. - W lesie w ogóle nie wolno jeździć samochodami, motorami, motorowerami, quadami i ciągnikami. To obowiązek ustawowy, obowiązujące w całej Polsce prawo, nawet w przypadku braku znaku zakazu wjazdu do lasu. Nadleśniczy Godlewski mówi też, że póki co grzybiarze w lesie nie mają czego szukać.

To będzie największa inwestycja w regionie od 30 lat

Foto: To będzie największa inwestycja w regionie od 3...
cz cz, 12 lipca 2018 21:51

Umowa na rozbudowę Elektrowni Ostrołęka warta jest 6,023 mld zł brutto. Generalnym Wykonawcą nowego bloku węglowego Elektrowni Ostrołęka C zostało konsorcjum spółek GE - GE Power sp. z o.o. i Alstom Power Systems SAS. Mają wybudować w trybie „pod klucz” kondensacyjny blok energetyczny o mocy elektrycznej 1000 MWe.

Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu

Foto: Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami...
cz cz, 12 lipca 2018 12:31

Od godziny 14. do północy w regionie mogą wystąpić opadu deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Magdalena Pękala, dyżurny synoptyk białostockiego biura prognoz meteorologicznych IMGW-PIB ostrzega, że spadnie od 15 do 30, miejscami nawet do 40 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi.

Nieletni kierowca z zakazem

cz cz, 12 lipca 2018 11:40

17-latek jechał samochodem mimo że nie posiadał uprawnień do kierowania samochodami, a nawet mm już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wpadł bo w trakcie mijania policyjnego radiowozu nagle zasłonił swoją twarz ręką. To zastanowiło mundurowych, którzy postanowili zweryfikować powód takiego, a nie innego zachowania kierującego.

Tajemniczy topielec

Foto: Tajemniczy topielec
cz cz, 12 lipca 2018 10:19

- Na tym etapie śledztwa nie podejrzewamy udziału osób trzecich w tym zgonie – mówi prokurator Karolina Szulkowska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Łomży, która usiłuje rozwikłać zagadkę śmierci mężczyzny, którego ciało w niedzielny poranek wyłowiono z Narwi w okolicach wsi Pęza. Póki co pytań w sprawie jest znacznie więcej niż odpowiedzi.

Rowerzysta przed kierowcą

Foto: Rowerzysta przed kierowcą
cz cz, 12 lipca 2018 09:21

- Kto ma pierwszeństwo na rondzie Witolda Lutosławskiego? – pyta Czytelnik, który obserwując na co dzień to co dzieję się na rondzie, które dookoła otoczone jest ścieżkami rowerowymi. - Podczas przejazdu każdej z ulic rowerzysta ma do pokonania dwa skrzyżowania i cztery sytuacje drogowe – zauważa podkreślając, że i kierowcy i rowerzyści mają tu problem. - Przeważnie kierowcy ustępują pierwszeństwa rowerzystom, ale są tacy kierowcy, którzy na pełnym gazie wjeżdżają na rondo jak i z niego zjeżdżają – pisze prosząc o „zbadanie” sprawy. - Może za pomocą Waszego portalu uda się uzyskać odpowiedź od Policji i poinformować oficjalnie czytelników. Udało się...

Ma popadać bardziej

Foto: Ma popadać bardziej
cz cz, 12 lipca 2018 09:10

O poranku w Marianowie k. Łomży spało ok. 2,4 mm deszczu, we wsi Dobrylas pod Zbójną nuło to 4,5 mm, a w Burzynie nad Biebrzą 0,7 mm. Zdaniem synoptyków dziś popada bardziej. Przez cały dzień w regionie spodziewane są przelotne opady deszczu, miejscami burze, lokalnie z gradem. Prognozowana przez synoptyków wysokość opadów na dziś to nawet do 30 mm, czyli 30 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi.

Zaginął Tomasz Szablak

Foto: Zaginął Tomasz Szablak
cz cz, 12 lipca 2018 06:54

Policjanci poszukują zaginionego 21-letniego mieszkańca gminy Turośl. Mężczyzna wyjechał z domu i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. Ostatni raz kontaktował się z matką 8 lipca około godziny 19.00.

Popołudniowe wypadki

Foto: Popołudniowe wypadki
mm śr, 11 lipca 2018 20:16

Około godz. 15. na ul.Giełczyńskiej potrącono nieletniego rowerzystę a po 18. w Jedwabnem kierująca Oplem Astrą wymusiła pierwszeństwo i zderzyła się z Oplem Corsa.

ŁKS 1926 Łomża dostanie ćwierć miliona zł z miasta

Foto: ŁKS 1926 Łomża dostanie ćwierć miliona zł z miasta
mm śr, 11 lipca 2018 15:15

Rada Miasta Łomża przyjęła propozycję prezydenta Mariusza Chrzanowskiego o dofinansowanie klubu piłkarskiego ŁKS 1926. Dzięki temu, klub piłkarski otrzyma dodatkowe 250 tysięcy złotych. 21 radnych było za, natomiast jako jedyni od głosu poparcia kolejnego wydatku z budżetu miasta wstrzymali się dwaj radni: Tadeusz Zaremba i Dariusz Domasiewicz.

Szkolili Terytorialsów z poszukiwania grzybiarzy

Foto: Szkolili Terytorialsów z poszukiwania grzybiarzy
cz śr, 11 lipca 2018 08:53

Łomżyńscy policjanci wspólnie z ratownikami z Grupy Ratowniczej „Nadzieja” szkolili w sobotę kilkudziesięciu żołnierzy z 13 batalionu lekkiej piechoty Obrony Terytorialnej w Łomży z technikami prowadzenia poszukiwań osób zaginionych. Zajęcia odbyły się w Czerwonym Borze, gdzie Terytorialsi mieli znaleźć zagubionego grzybiarza. Przeszukali ok. 50 hektarów lasu.

Pogoda nam się zmieni

Foto: Pogoda nam się zmieni
cz śr, 11 lipca 2018 08:07

Poranek słoneczny i bardzo ciepły, ale synoptycy zapowiadają zmianę pogody. Temperatura Po południu przelotne opady deszczu, możliwe burze. W nocy i jutro jeszcze więcej chmur i deszczu, a nawet możliwe burze z gradem.

Wypadki w mieście

Foto: Wypadki w mieście
cz wt, 10 lipca 2018 16:11

Van volkswagena zderzył się z dostawczym renaultem na ulicy Towarowej w Łomży. Do wypadku doszło na wysokości stacji paliw. Jedna osoba trafiła do szpitala. To drugi z dzisiejszych zdarzeń drogowych w Łomży. Wcześniej na ul. Sikorskiego kierująca oplem z nieznanych dotychczas powodów zjechała na jezdni i uderzyła w baretki rozdzielające pasy jezdni. Także ona została zabrana do szpitala.

Bariera w parku przy Glogera może zapobiec tragedii

Foto: Bariera w parku przy Glogera może zapobiec trag...
cz wt, 10 lipca 2018 14:33

„Chciałbym poruszyć temat bezpieczeństwa w okolicy parku Jakuba Wagi, a dokładnie jego braku” - pisze Czytelnik. „Gdy niedawno skończyli drogę na ulicy Glogera, okazało się, że próg zwalniający jest 2 cm wyższy niż droga, mało tego, jest usytuowany na przejściu dla pieszych do parku, które jest zasłonięte przez wysoki żywopłot, co ogranicza widoczność, szczególnie dzieci, które przechodzą przez ulicę do parku, a kierowcy, zamiast zwalniać na progu, to go ignorują i jeżdżą jeszcze szybciej, bo teraz nie ma tu wertepów, a próg jest znikomy, tak że tylko czekać, aż dojdzie do tragedii”. Wybraliśmy się na ulicę Glogera, żeby zobaczyć, jak jest w opisanym miejscu.

77. rocznica pogromu w Jedwabnem

Foto: 77. rocznica pogromu w Jedwabnem
cz wt, 10 lipca 2018 14:09

„Dzięki rodzinie Dobkowskich żyje kolejne pokolenie rodziny Lewin”. Kartkę z takim napisem trzymała młoda dziewczyna – wnuczka Jana Lewin z Tel Awiwu. Od kilkunastu lat 10. lipca z kilkoma członkami swojej rodziny przyjeżdża on do Jedwabnego, by uczestniczyć w obchodach rocznicy mordu z 1941 roku, w którym polscy sąsiedzi zabili kilkuset żydowskich mieszkańców miasteczka. We wtorek w Jedwabnem, obok modlących się za ofiary i katów, po raz pierwszy pojawili się ludzie z ONR-u i KOD-u z transparentami.

Policjanci strajkują... w regionie też

Foto: Policjanci strajkują... w regionie też
cz wt, 10 lipca 2018 10:29

W regionie do Związku Zawodowego Policjantów należy więcej niż połowa policjantów, ale w akcje protestacyjną włączyć ma się dużo więcej. Od dziś policjanci znacznie częściej niż dotychczas zamiast mandatów będą wydawać pouczenia. To jak tłumaczy podinspektor Wojciech Chociej pierwszy zastępca przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Podlaskiego „forma nacisku w negacjach z rządem”. Wcześniej oflagowane zostały komendy, komisariaty i radiowozy. Policjanci domagają się przede wszystkim podwyżek płac i powrotu do starego systemu emerytalnego.

Drugi przetarg na Niemcewicza

Foto: Drugi przetarg na Niemcewicza
cz wt, 10 lipca 2018 08:34

Prezydent Łomży po powrocie z urlopu ogłosił drugi przetarg na remont ulicy Juliana Ursyna Niemcewicza. Ulica, która pierwotnie miała być wyremontowana do listopada tego roku teraz ma być wyremontowana do października przyszłego roku. Oczywiście pod warunkiem, że możliwości finansowe budżetu miasta będą porównywalne z cenami drogowców...

Wiceminister Bogucki odwołany

Foto: Wiceminister Bogucki odwołany
cz pon, 09 lipca 2018 19:44

Jeszcze kilka dni temu mówił w Sejmie o draniach z mediów i świńskiej opozycji. W poniedziałek Jacek Bogucki został odwołany z funkcji wiceministra w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Bogucki od 2016 roku był pełnomocnikiem rządu do spraw działań związanych z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę