czwartek, 26 kwietnia 2018 napisz DONOS@

Jak wybrać dobre konto bankowe dostosowane do naszych wymagań?

Foto: Jak wybrać dobre konto bankowe dostosowane do n...
JJS śr, 21 marca 2018 15:56

Wybór najlepszego konta bankowego wcale nie jest prosty. Na rynku Polskim działa kilkadziesiąt Banków, które oferują konta bankowe. Do tego w wielu bankach znajdziemy kilka różnych ofert jeśli chodzi o konta bankowe. Wybór darmowego konta bankowego może okazać się dość trudny.

Najnowsze tendencje na rynku pracy – warunki zatrudnienia coraz lepsze?

Foto: Najnowsze tendencje na rynku pracy – warunki za...
JJS śr, 21 marca 2018 10:08

W 2017 roku sytuacja na rodzimym rynku pracy znacząco poprawiła się w stosunku do lat poprzednich. Obniżyła się stopa bezrobocia, a wielu pracowników odnotowało podwyżki płac. Wiele wskazuje na to, że podobnie będzie wyglądała sytuacja również w obecnym roku – korzystne tendencje utrzymają się, a silna pozycja pracownika nie osłabnie.

Znowu łoś na drodze

Foto: Znowu łoś na drodze
cz śr, 21 marca 2018 09:20

To już trzecie w ciągu tygodnia w okolicy Łomży zdarzenie drogowe spowodowane przez łosia. Wczoraj wieczorem zwierze wbiegło przed jadącego drogą do Mężenina fiata punto. Kierującej samochodem 36-letniej kobiecie nic się nie stało. Łoś pod zderzeniu zbiegł. - To szczęśliwy przypadek, bo kierowcy nic się nie stało, ale łoś mimo że uciekł pewnie doznał obrażeń wewnętrznych i być może już padł – ocenia Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, podkreślając że teraz łosie rozpoczęły wiosenną migracje z lasów Czerwonego Boru do doliny Narwi.

Będzie więcej „schetynówek”. Także w Łomży i regionie?

Foto: Będzie więcej „schetynówek”. Także w Łomży i re...
cz wt, 20 marca 2018 16:49

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o zwiększeniu środków przekazanych do województw na wsparcie gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. W przypadku województwa podlaskiego to dodatkowe niemal 30 milionów złotych. To oznacza, że zbudowane w ramach „schetynówek” nowe drogi będą mogły powstać także m.in. w Łomży, Kupiskach Starych i od Kalinowa do Drozdowa.

Koparki w parku

Foto: Koparki w parku
cz wt, 20 marca 2018 15:40

Na terenie Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma w Łomży rozpoczęły się prace związane z budową przyłączy i sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej. Rozkopano m.in. główną alejkę papieską prowadzącą od osiedla bloków przy ul. Prusa do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Niebawem mają ruszyć także prace przy budowie alejek spacerowych we wschodniej części parku, a władz miasta po raz piąty ogłosiły przetarg na wyłonienie wykonawców m.in. fontanny i tężni.

Śmiertelny wypadek w lesie

Foto: Śmiertelny wypadek w lesie
cz wt, 20 marca 2018 13:23

49-letnia kobieta zginęła przygnieciona przez drzewo. Do tragicznego wypadku doszło w lesie w okolicach wsi Nieławice na terenie gminy Wizna. Na miejscu pracują policjanci ustalając okoliczności wypadku.

Sępy doleciały nad Narew?

Foto: Sępy doleciały nad Narew?
cz wt, 20 marca 2018 08:09

Łomża przylega do jednego z największych korytarzy migracji ptaków w Europie - Dolina Narwi - podkreśla Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Na 20. marca przypada najintensywniejszy przelot pierwszej fali kilku masowo przelatujących gatunków ptaków. To stada gęsi zbożowej, gęsi białoczelnej, gęsi małej, kormoranów, czajek, kwiczołów, szpaków, kaczek świstunów, krzyżówek, cyraneczek. - Gęsi będą leciały przez cała dobę, natomiast kaczki i czajki nad ranem i po zachodzie słońca – dodaje Sachmaciński zaznaczając, że największą sensacją ornitologiczną ostatnich dni była zgłoszona obserwacja sępów płowych na rozlewiskach Narwi pod Siemieniem.

Utrudnienia na drodze do Kisielnicy

cz pon, 19 marca 2018 15:31

Jedna osoba trafiła do szpitala po zderzeniu tira z osobówką w okolicach wsi Murawy na drodze krajowej nr 61 Łomża – Grajewo. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca tira najechał na tył forda, który skręcał w lewo. Poszkodowany został pasażer w osobówki. Utrudnienia w ruchu będą co najmniej do godz. 16.

Zmarł ludzki terapeuta alkoholików Jerzy Zakrzewski (+57)

Foto: Zmarł ludzki terapeuta alkoholików Jerzy Zakrze...
cz pon, 19 marca 2018 14:53

Urodził się w Łomży i powrócił do rodzinnego miasta. Dzisiaj miał pogrzeb na nowym cmentarzu przy ulicy Przykoszarowej. „W 57. roku życia odszedł od nas Jerzy Zakrzewski. Przyjaciel, kolega, współpracownik, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień. Przepracował w lecznictwie odwykowym prawie 30 lat: w ośrodku w Łomży, wiele lat w Giżycku i ostatnie 13 lat w ośrodku Stare Juchy. Wspaniały człowiek i terapeuta, który z ciepłem, oddaniem i zrozumieniem traktował innych, a szczególnie pacjentów. Składamy kondolencje całej rodzinie i wszystkim, którzy byli z Nim związani. Prosimy o modlitwę w intencji Jerzego” - napisali na stronie społeczności Ośrodka Terapii Uzależnień Stare Juchy kierujący i współpracownicy. U nas wspominają Jurka łomżyniacy.

Czasami tak się zdarza...?

Foto: Czasami tak się zdarza...?
cz pon, 19 marca 2018 13:19

Kierująca volkswagenem passatem młoda kobieta ścieła hydrat przy ulicy Rybaki. Do nietypowego zdarzenia doszło w poniedziałek przed godziną 10., na wysokości muszli koncertowej. Wybijająca fontanną woda szybko zalała jezdnię ulicy.

Ceny modernizacji hali o 30% wyższe

Foto: Ceny modernizacji hali o 30% wyższe
cz pon, 19 marca 2018 10:42

Przebudowa Hali Targowej na Starym Rynku na Halę Kultury będzie droższa niż oczekiwano. W drugim miejskim przetargu na wybór wykonawcy inwestycji oferty złożyło pięć firm z Białegostoku i Łomży, przy czym wszystkie ponownie są znacząco wyższe – o około 30% - od kwoty 10 milionów złotych jaką na zadnie planowały przeznaczyć władze miasta.

Kontrabanda

Foto: Kontrabanda
cz pon, 19 marca 2018 10:08

Blisko 5,5 tysiąca paczek papierosów oraz 25 litrów alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli policjanci. W piątek rano na drodze krajowej nr 61 w rejonie miejscowości Pasichy mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej renaulta, w którym znaleźli 1 230 paczek przemycanych papierosów.

Dziś rano wszyscy byli trzeźwi, a w weekend nie

Foto: Dziś rano wszyscy byli trzeźwi, a w weekend nie
cz pon, 19 marca 2018 09:26

Ponad 300 kierowców przebadali na zawartość alkoholu w organizmie policjanci z łomżyńskiej drogówki. W poniedziałek rano odbyła się akcja „trzeźwy poranek”. Jak informuje Urszula Brulińska z KMP wszyscy kontrolowani kierowcy byli trzeźwi. Niestety w weekend w ręce policjantów wpadło trzeci pijanych kierowców, w tym recydywista.

Będzie się ocieplało

cz pon, 19 marca 2018 08:53

W sobotę w najcieplejszym momencie dnia w okolicach Łomży było -3,2°C, w niedzielę -0,4°C, a dziś temperatura powietrza może osiągnąć +3°C. Synoptycy spodziewają, że nie tylko z dnia na dzień, ale i z nocy na noc będzie coraz cieplej. Dziś nad ranem na stacji meteo IMGW w Marianowie koło Łomży termometry zmierzyły -7,7°C.

Nowogrodzka od dziś zamknięta

cz pon, 19 marca 2018 08:34

- W związku z przebudową i rozbudową ulicy Nowogrodzkiej od dnia 19 marca planowane jest zamknięcie tejże ulicy na odcinku od Sikorskiego do Browarnej – podał ratusz w porannym komunikacie. - Utrudnienia nie będą dotyczyły mieszkańców i zlokalizowanych tam firm.

Wielkanocne rozmaitości na jarmarku

Foto: Wielkanocne rozmaitości na jarmarku
cz pon, 19 marca 2018 08:13

Doroczny jarmark wielkanocny przyciągnął do Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży licznych wystawców i jeszcze więcej kupujących, zainteresowanych pisankami, palmami, świątecznymi ozdobami i artystycznym rękodziełem. – Już od lat wiadomo, że u nas na tydzień przed Niedzielą Palmową odbywa się taki jarmark – mówi Izabela Cierpikowska. – Można przyjść, kupić sobie palemkę czy koszyczek, a do tego wiele innych rzeczy. – Sklepy dziś zamknięte, to można w spokoju tutaj przyjść, pooglądać, powybierać! – ocenia jedna z kupujących.

Wypadek na ul. Sikorskiego

Foto: Wypadek na ul. Sikorskiego
mm so, 17 marca 2018 16:31

VW Golf najechał na tył Audi, które wypuszczało wóz strażacki jadący z komendy PSP do akcji. W zdarzeniu ucierpiało cztery osoby w tym dwoje dzieci.

Dwie osoby ranne po wypadku z łosiem

Foto: Dwie osoby ranne po wypadku z łosiem
cz pt, 16 marca 2018 19:59

Za Podgórzem opel astra zderzył się z łosiem, który z lasu wbiegł wprost przed samochód jadący od Zambrowa w kierunku Łomży. Dwie osoby jadące samochodem zostały poszkodowane i zabrane przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Droga jest częściowo zablokowana.

„Troska o trzeźwość to troska o wolność...”

Foto: „Troska o trzeźwość to troska o wolność...”
cz pt, 16 marca 2018 16:23

Jak zachowywać trzeźwość w rodzinie na co dzień, jak promować abstynencję w narodzie polskim i uchronić dzieci i młodzież przed fatalnymi skutkami zdrowotnymi, psychicznymi oraz społecznymi nadużywania alkoholu w jakiejkolwiek postaci to wątki prelekcji, które wygłaszali ludzie związani zawodowo i z powołania na sympozjum PWSIiP z okazji Światowego Dnia Pracy Socjalnej. Była w wypowiedziach uczestników wyrażana troska o losy ludzi w Polsce, tak jak ją sformułował prof. Krzysztof Wojcieszek w Narodowym Programie Trzeźwości, aby polskość kojarzyła się z umiarem i abstynencją: „Nie upijaj się! Mniej jest lepiej! A najlepiej wcale!”. Niezależnie od siły reklamy.

Piesi chodzą po drogach...

Foto: Piesi chodzą po drogach...
cz pt, 16 marca 2018 11:04

Za nieszczęśliwe zdarzenia na łomżyńskich ulicach odpowiadają nie tylko kierowcy, ale także piesi. Okazuje się, że ci drudzy zdecydowanie częściej popełniają wykroczenia. Przez dwa dni policjanci w Łomży prowadzili działania pn. „Bezpieczny pieszy”. Podsumowując, aż 36 pieszych, zlekceważyło podstawowe zasady bezpieczeństwa przede wszystkim przechodząc przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. W tym samym czasie ujawniono 6 kierowców, którzy w sposób nieprawidłowy przejeżdżali przez przejścia dla pieszych.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0