wtorek, 23 kwietnia 2019 napisz DONOS@

Włamał się do piwnicy

Foto: Włamał się do piwnicy
cz wt, 12 marca 2019 12:32

Policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca Łomży, który włamał się o okradł piwnicę w jednym z osiedlowych bloków. Łupem sprawcy padły elektronarzędzia warte ponad 3,5 tys. złotych. Policjanci szybko wytypowali potencjalnego złodzieja po... śladach tynku na kurtce, butach i plecaku.

Uderzył i kopnął... doprowadził do śmierci

cz wt, 12 marca 2019 11:00

- Prowadzone przez prokuratorów i policjantów z Wysokiego Mazowieckiego intensywne czynności sprawiły, że podejrzany sam zgłosił się na policję – mówi prokurator Rafał Kaczyński, zastępca Prokuratora Okręgowego w Łomży. Po ponad miesiącu od tragicznego w skutkach zdarzenia, na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem aresztował tymczasowo na 3 miesiące 33-latka, który podejrzany jest o pobicie 37-latka, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

Stuletnie kasztanowce z Łomży „pod topór”

Foto: Stuletnie kasztanowce z Łomży „pod topór”
cz wt, 12 marca 2019 10:05

Zgodę na wycięcie 11 dużych drzew wydał prezydentowi Łomży zarząd województwa podlaskiego. Wszystkie rosną w centrum miasta przy Alei Legionów, której pas drogowy stanowi własność Województwa Podlaskiego. To przede wszystkim kasztanowce, ale także klony zwyczajne i lipa. Wskazane do wycięcia największe kasztanowce mają obwody pnia przekraczające 250 cm, a to wskazuje, że rosną tu od 100 lat.

Nowy szef łomżyńskiego WOPR

Foto: Nowy szef łomżyńskiego WOPR
cz wt, 12 marca 2019 08:13

Po ponad 30 lata zmieniło się kierownictwo Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Leszka Muczyńskiego (70 lat) na stanowisku prezesa zarządu okresowego WOPR w Łomży zastąpił Tomasz Malinowski. Ma 43 lata, jest instruktorem ratownictwa i od 23 lat należy do WOPR, ale przyznaje, że przejęcie kierowania organizacją jest wielkim wyzwaniem. – Zebrała się grupa, która chce coś zrobić. Wszyscy są pewni siebie i mają głowy pełne pomysłów. Za jakiś czas zobaczymy, co z tego się uda – mówi Tomasz Malinowski, który prezesem WOPR w Łomży został wybrany na początku marca.

Wypadek na drodze do Ostrowi Mazowieckiej

Foto: Wypadek na drodze do Ostrowi Mazowieckiej
cz wt, 12 marca 2019 06:32

Dwie osoby, które zostały zostały zabrane do szpitala po porannym wypadku w okolicach Jakaci Młodej nie odniosły większych obrażeń i po badaniach mogły opuścić szpital. Jak się okazuje to Litwini. Jeden z nich kierując infinity w trakcie manewru wyprzedzania zderzył się z pojazdem ciężarowym. Przez kilka godzin droga wojewódzka nr 677 była całkowicie zablokowana, a teraz w miejscu zdarzenia obowiązuje ruch wahadłowy.

Uwaga oszukują w Łomży

Foto: Uwaga oszukują w Łomży
cz pon, 11 marca 2019 14:00

- Do 90-letniej kobiety dzwonili oszuści mówiąc, że syn miał wypadek. Potem próbowali podać się za policjantów, aby wyłudzić pieniądze – podaje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży ostrzegając przed telefonicznymi oszustami, którzy w poniedziałkowe popołudnie ponownie „zaatakowali” w Łomży. Zwykle prób oszustwa w jednym mieście jest więcej – w Łomży powiadomiono dziś o dwóch - dlatego policjanci apelują o ostrzeżenie zwłaszcza starszych mieszkańców, którzy najczyściej padają ofiarami telefonicznych oszustów.

Perony nowego dworca znowu za drogie dla Łomży

Foto: Perony nowego dworca znowu za drogie dla Łomży
cz pon, 11 marca 2019 13:03

Władze miasta ponownie unieważniły przetarg na wyłonienie wykonawcy, który miałby zbudować perony na nowym dworcu autobusowym. Ceny zaoferowane przez trzy firmy zainteresowanych miejskim zleceniem – wynoszące od 5,28 mln zł do 5,61 mln zł - okazały się za wysokie jak na możliwości zadłużonego na niemal 150 milionów złotych budżetu Łomży.

Szybka 23-latka

cz pon, 11 marca 2019 11:09

Pędzącego z prędkością 104 km/h przez Śniadowo renaulta zatrzymali w niedzielne popołudnie policjanci. Jak się okazało za jego kierownicą siedziała 23-latka - mieszkanka gminy Piątnica.

Pijane głąby

Foto: Pijane głąby
cz pon, 11 marca 2019 10:31

Z trzech zatrzymanych w weekend przez łomżyńskich policjantów pijanych kierowców, dwóch miało już wcześniej - za jazdę po pijanemu - orzeczone przez sąd wieloletnie zakazy prowadzania pojazdów. Nic sobie z tego nie robili. Tym razem wsiedli za kierownicę i wyjechali na drogi mając w sobie – pierwszy blisko 4, a drugi niemal 2 i pół promila alkoholu.

Tragiczne odkrycie w bloku

Foto: Tragiczne odkrycie w bloku
cz so, 09 marca 2019 20:28

Ciało mężczyzny znaleźli strażacy w mieszkaniu w bloku przy Alei Legionów, naprzeciwko Parku Ludowego w Łomży. Zostali wezwani, bo sąsiedzi zgłaszali, że na klatce schodowej wyczuwalny jest zapach gazu.

Wiatr uszkodził dach na kościele

Foto: Wiatr uszkodził dach na kościele
cz so, 09 marca 2019 13:27

Silny wiatru daje się we znaki Polakom. Na szczęście u nas jest najsłabszy. Wczoraj wieczorem najwyższa zanotowana na stacji meteorologicznej IMGW w Marianowie prędkość wiatru wynosiła niemal 60 km/h. Dziś podmuch wiatru są słabsze – do 40 km/h, ale jak się okazuje na tyle silne, że zdołały zerwać fragmenty blachy z dachu kościoła w Olszynach. Jak zwykle w takich sytuacjach pierwsi na pomoc ruszyli strażacy.

Trzeci w plebiscycie

Foto: Trzeci w plebiscycie
cz so, 09 marca 2019 12:57

Dr Emilian Kudyba, działacz społeczny z Łomży, zajął trzecie miejsce w kategorii samorządność i społeczność lokalna plebiscytu „OSOBOWOŚĆ ROKU 2018”. Wygrał Rafał Rudnicki, wiceprezydent Białegostoku.

Kompletnie pijany traktorzysta

cz so, 09 marca 2019 08:47

Wczoraj łomżyńscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali w miejscowości Chmielewo 35-latka, który kierował ciągnikiem rolniczym mając w organizmie blisko 4 promile.

Policjanci odnaleźli porwaną Amelkę i jej mamę

Foto: Policjanci odnaleźli porwaną Amelkę i jej mamę
cz pt, 08 marca 2019 16:46

Policjanci odnaleźli porwane w czwartek w Białymstoku 3-letnią Amelię i jej 25-letnią matkę Natalię. Kobieta i dziewczynka są całe i zdrowe. Odnaleziono je w piątkowe popołudnie. Jednocześnie zatrzymano dwóch mężczyzn. Jeden z nich to mąż kobiety i ojciec dziecka.

Luksusowe kampery do wynajęcia

Foto: Luksusowe kampery do wynajęcia
JJS pt, 08 marca 2019 13:59

Podróżujemy coraz częściej, ale nie wszędzie warto jechać własnym samochodem, a wybierając połączenia lotnicze wiele tracimy, nie mogąc zwiedzić po drodze wielu interesujących miejsc. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wypożyczenie kampera w łomżyńskiej firmie Autotramp. Dysponuje ona trzema nowoczesnymi kamperami, gwarantującymi nie tylko bezpieczną podróż indywidualnie wybranymi trasami po najpiękniejszych zakątkach Polski czy Europy, ale też komfortowe warunki do wypoczynku, bez konieczności rezerwowania noclegów. Dokonując rezerwacji do końca kwietnia można też sporo oszczędzić, bowiem firma udziela korzystnego rabatu na cały okres wynajmu samochodu.

Nowe utrudnienia na Zawadzkiej

Foto: Nowe utrudnienia na Zawadzkiej
cz pt, 08 marca 2019 13:40

W piątkowe południe drogowcy wyłączyli z ruchu jeden pas ruchu ul. Zawadzkiej prowadzący w kierunku ul. Sikorskiego, w okolicy zjazdu do Galerii Veneda. Utrudnienia w ruchu w tej części miasta magą potrwać nawet pięć miesięcy. Związane jest to z przebudową skrzyżowania, aby umożliwić wjazd do budowanego po drugiej stronie ul. Zawadzkiej nowego centrum handlowego.

NATO Week

Foto: NATO Week
cz pt, 08 marca 2019 11:20

9 marca 1999 r. Polska wstąpiła do struktur Sojuszu Północnoatlantyckiego. Od kilku lat w oddalonym o ok. 70 km od Łomży Orzyszu stacjonuje Wielonarodowa Batalionowa Grupa Bojowa NATO. Żołnierze z USA, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Chorwacji współdziałają tu z żołnierzami 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej „na wschodniej flance NATO”. W środę na poligonie w Orzyszu odbyły się ćwiczenia wojskowe, które obserwowali m.in. Prezydent RP Andrzej Duda, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak i fotoreporter 4lomza.pl Marek Maliszewski.

Groźna kolizja

Foto: Groźna  kolizja
cz pt, 08 marca 2019 09:17

Trzy samochody osobowe zdarzyły się na skrzyżowaniu ul. Przykoszarowej z ul. Handlową. Na szczęście – jak podaje policja – nikomu z jadących w samochodach nic się nie stało. Przez około 45 minut zablokowany był ruch na tym odcinku ul. Przykoszarowej, bo samochody były znacząco uszkodzone.

To on stoi za porwaniem matki i dziecka

Foto: To on stoi za porwaniem matki i dziecka
cz pt, 08 marca 2019 09:01

Policja publikuje zdjęcia mężczyzny - męża uprowadzonej wczoraj w Białymstoku kobiety i jednocześnie ojca porwanego 3-letniego dziecka, który dzień wcześniej w Łomży wynajął samochód Citroen C4 Xara Picasso, do którego wciągnięto kobietę z dzieckiem. - Poszukujemy tego mężczyzny – podaje nadkomisarz Tomasz Krupa z KWP w Białymstoku. - Wszelkie informacje o tym gdzie może przebywać prosimy przekazywać pod numer alarmowy lub do najbliższej jednostki policji - apeluje.

Płoną Forty

Foto: Płoną Forty
cz pt, 08 marca 2019 08:47

Dwa razy wczorajszego wieczoru strażacy wyjeżdżali po pożarów suchych traw na fortach w Piątnicy. Najpierw zapalił się Fort nr 3, a ponad godzinę później Fort nr 2. Nikt nie ma wątpliwości, że były to podpalenia.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę