Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Najpiękniejsza w województwie pochodzi z Łomży

mm nie, 17 marca 2024 15:19

Julia Jakubiak z Łomży została Miss Polonia Województwa Podlaskiego. Korona pierwszej wicemiss przypadła Paulinie Wykowskiej także z Łomży, a drugiej Aleksandrze Omelaniuk z Białegostoku. Tytuł Miss Foto otrzymała Agata Dzienisiewicz z Suwałk.

Wróżki online - co potrafią zmienić w miłości?

JJS nie, 17 marca 2024 08:39

Dość często, jeżeli nie nawet najczęściej pytamy wróżki online o sprawy miłosne. Uczucia do drugiej osoby są czasem tak silne, że nie sposób powstrzymać leków i niepokoju, wszelkich obaw i wątpliwości. Czasem chcemy także rozwijać nasz związek i nie wiemy, który kierunek przyniesie nam pozytywne efekty. Chcesz wiedzieć, czy wróżki mogą pomóc i Tobie? Właśnie dlatego zastanówmy się, co mogą one wnieść do relacji. Czy będzie to jedynie krótka informacja? A może odmienienie przyszłości pary?

Światowy „Głos Ucznia” na 410-lecie I LO w Łomży

mm nie, 17 marca 2024 08:16

Liceum Ogólnokształcące imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży to jedna z najstarszych szkół w Polsce. Przed wojną ukazywało się w ówczesnym Gimnazjum Męskim czasopismo „Głos Ucznia”, które pod koniec lat 60. wznowiła polonistka LO Aniela Malanowska (1922-2015). Nawiązywała do tytułu przedwojennego, który w latach 70. i później ukazywał się ze zmiennym szczęściem. Ale nie zmienia to faktu, że przez ponad pół wieku „Głos Ucznia” wpisał się w świadomość niejednego pokolenia. Apelujemy do Czytelniczek i Czytelników: pomóżcie nam odnaleźć archiwalne numery.

Przysięga wojskowa na Starym Rynku

mm so, 16 marca 2024 13:42

- Dziś jesteśmy świadkami zobowiązania kolejnych osób, które zdecydowały się wstąpić w szeregi Wojska Polskiego – mówił ppłk Krzysztof Rabek podczas pierwszej w tym roku przysięgi żołnierzy dobrowolnej służby wojskowej w Łomży. - Przysięga jest ślubowaniem lojalności wobec ojczyzny, gotowości do poświęcenia dla wspólnego dobra – przypominał.

O czwartej rocznicy przemianowania na szpital COVID-owy przypomina Domasiewicz

mm so, 16 marca 2024 11:22

„Gdy zabierano szpital byłem tu, gdzie powinienem być. Byłem przed szpitalem, dokładnie w tym samym miejscu co dziś” - mówił Dariusz Domasiewicz pod szpitalem w Łomży. Przypomniał, że cztery lata temu przemianowano go na szpital COVID-owy, pozbawiając mieszkańców jedynej lecznicy.

Za hejt w Internecie grozi odpowiedzialność karna

mm pt, 15 marca 2024 16:15

Cztery sprawy wpłynęły w 2024 r. do Sądu Rejonowego w Łomży o hejt w Internecie, znieważanie, obrażanie, obmawianie i poniżanie. - Zachowania w Sieci: wpisy na forum, komentarze na profilach społecznościowych, posty, zdjęcia i filmiki pozostają tam na zawsze, nawet po wyrzuceniu do kosza w komputerze lub sformatowaniu dysku – tłumaczył w Sądzie młodzieży ze szkół średnich dr Artur Kołdys z Wydziału Prawa i Administracji Akademii Łomżyńskiej. - Błędne jest częste przekonanie o anonimowości w Internecie. Nic w Sieci nie ginie. Internet nie zapomina, nawet po 10 i 20 latach.

agencja marketingowa czy samodzielne prowadzenie marketingu w małej firmie?

JJS pt, 15 marca 2024 15:05

Prowadzisz firmę, która zatrudnia tylko kilku pracowników? A może Twoja działalność ma charakter jednoosobowy? Zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób powinien być prowadzony jej marketing? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać, czy firma może sama zająć się marketingiem, czy może lepiej zlecić to zadanie agencji.

Połączenie kolejowe wraca do Śniadowa

mm pt, 15 marca 2024 14:39

Od poniedziałku 18. marca br. na trasie kolejowej z Białegostoku przez Śniadowo do Ostrołęki i z powrotem, dwa razy dziennie będzie jeździł pociąg. W piątek 15. marca odbył się przejazd promocyjny otwierający tę trasę.

Wybuch w mieszkaniu przy Sikorskiego

mm pt, 15 marca 2024 11:28

W mieszkaniu na poddaszu piętrowego budynku doszło do wybuchu. Nikt z ludzi poważnie nie ucierpiał, choć mieszkanie jest zniszczone. Trwa ustalanie co było powodem wybuchu.

LEŚNE WZGÓRZE - domy w wiosennej odsłonie.

JJS pt, 15 marca 2024 09:50

Już za chwilę wejdziemy w nowy sezon roku 2024. Wiosna, choć nieśmiało puka powoli do naszych drzwi i okien. Ten fantastyczny, nadchodzący czas dobrze jest spożytkować na szerokie spektrum możliwości jakie ta pora roku daje nam w nadmiarze. Któż z nas nie marzy o własnym domu w spokojnej i klimatycznej lokalizacji? Zapachu zieleni i soczystego, świeżego powietrza po wymagającym dniu w pracy. Poranna kawa na własnym tarasie wespół z kojącymi odgłosami natury.

Tradycyjnie, smacznie, naturalnie, czyli nowy punkt na mapie Łomży

JJS pt, 15 marca 2024 09:34

Tradycyjna Wędzarnia Podlaska to manufaktura wyrobów mięsnych łącząca trzy pokolenia rodziny Kuczyńskich. Dotychczas produkty Wędzarni nabyć można było jedynie w malutkim sklepie firmowym w Łubach-Kiertanach. Od dzisiaj wielbiciele swojskich smaków będą mogli kupić wyroby Tradycyjnej Wędzarni Podlaskiej w autoryzowanym sklepie „Podlaski Kredens” przy ulicy Poznańskiej 8 w Łomży.

Pogoda na weekend

mm pt, 15 marca 2024 09:10

Weekend na wschodzie kraju będzie początkowo pogodny, od zachodu stopniowo wraz z frontem ciepłym przemieszczać się będzie strefa zachmurzenia i opadów deszczu – pisze w prognozie IMGW. Lokalnie możliwe słabe burze. W niedzielę na wschodzie i północy opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. W nocy temperatura nie powinna spadać poniżej 0°C. W ciągu dnia w piątek i sobotę na zachodzie kraju temperatura maksymalna wyniesie około 15°C, zaś w niedzielę przyjdzie ochłodzenie i najcieplej – około 10°C będzie na południu.

Współpraca z ościennymi gminami pomysłem na wspólny rozwój Łomży

mm cz, 14 marca 2024 19:32

Tożsamości, dziedzictwa, historii oraz rozwoju gospodarczego i przyszłości dotyczyła konferencja programowa kandydatów startujących z list Komitetu Wyborczego Wyborców Lecha Antoniego Kołakowskiego. Powrócił pomysł budowy zalewu między mostami, targów zdrowej żywności i wspólnego z ościennymi gminami organizmu gospodarczego.

Pijany kierowca traci samochód, ale pijany rowerzysta roweru nie

mm cz, 14 marca 2024 14:20

Od dziś 14. marca wchodzi w życie nowelizacja Kodeksu Karnego, która za jazdę w stanie nietrzeźwości przewiduje konfiskatę samochodu. Jeśli pijany jechał nie swoim pojazdem, zapłaci jego równowartość.

Abp Tadeusz Wojda nowym Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski

mm cz, 14 marca 2024 11:56

14. marca br. podczas drugiego dnia 397 Zebrania Plenarnego KEP, na okres pięciu lat, metropolita gdański abp Tadeusz Wojda został wybrany Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski. Na tym stanowisku zastąpił abp Stanisława Gądeckiego.

Kurski wystartuje z Łomży?

mm cz, 14 marca 2024 09:49

W czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości ma wystartować Jacek Kurski. Wg Onetu o mandat europosła ubiegał się będzie w okręgu podlasko-mazurskim, czyli także w Łomży.

Taśmy termotransferowe od A-Z

JJS śr, 13 marca 2024 18:57

Czym są taśmy termotransferowe? Taśmy termotransferowe są to wąskie pasy materiału, które są pokryte specjalnym powłokami. Te powłoki zawierają barwniki, które pod wpływem wysokiej temperatury (zwykle generowanej przez drukarkę termotransferową) przenoszone są na powierzchnię materiału docelowego, na przykład na papierze lub etykiecie. Proces ten nazywany jest termotransferem, stąd nazwa taśm termotransferowych.

Koniec stowarzyszenia Łomżyńskie Forum Samorządowe

mm śr, 13 marca 2024 18:48

Łomżyńskie Forum Samorządowe kończy działalność. W środę 13 marca w Starostwie Powiatowym w Łomży odbyła się konferencja podsumowująca 8 lat działalności.

Most w Bronowie do remontu

mm śr, 13 marca 2024 15:35

Do połowy grudnia potrwać ma remont mostu na Narwi w Bronowie, w ramach którego zmodernizowany ma być drewniany podkład. Przeprawa ma być zbudowana systemem zaprojektuj i zbuduj. Jak zapewnia wójt Gminy Wizna Mariusz Soliwoda, zamknięcie obiektu planowane jest po ostatnich sianokosach.

Oświadczenie Tadeusza Zaremby w związku z oświadczeniem Prezesa MPEC

mm śr, 13 marca 2024 08:18

Szanowny Panie Prezesie Radosławie Żegalski Szczerze wzruszyła mnie konstatacja Pańskiego oświadczenia w sprawie mojego artykułu pt. „No i kto za to płaci? Otwórz oczy i pilnuj portfela” w serwisie 4lomza.pl. Pozwolę sobie ją nawet zacytować: „W związku z zaistniałą sytuacją, a także mając na względzie wcześniejsze wystąpienia Pana Tadeusza Zaremby na łamach portalu www.4lomza.pl, MPEC w Łomży sp. z o.o. oświadcza, że nie będzie przyzwalała na permanentne wprowadzanie adresatów wystąpień Pana Zaremby oraz czytelników portalu www.4lomza.pl w błąd co do rzeczywistej sytuacji gospodarczo-finansowej spółki, w związku z czym zapowiada podjęcie kroków prawnych celem ostatecznego zakończenia istniejącego procederu.”

« · «« · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę