Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 27 maja 2022 napisz DONOS@

Potrzebna obwodnica i ronda

mm śr, 13 kwietnia 2022 08:30

Na łomżyńskich drogach jest dość bezpiecznie. Zdarzają się wypadki to głównie w rejonie skrzyżowań, kolizje natomiast między skrzyżowaniami. Brak jest w mieście szczególnie niebezpiecznych krzyżówek, a to zasługa dokonanych przebudów i zmianach organizacji ruchu. Tranzyt obniża bezpieczeństwo dlatego potrzebna jest budowa obwodnicy. Jest chęć przebudowy skrzyżowań na małe ronda i doświetlenie przejść dla pieszych.

Zabytkowy budynek archiwum odzyska dawny blask

mm wt, 12 kwietnia 2022 16:51

W ubiegłym tygodniu mieszkańców Łomży zaciekawiły znaczne ubytki tynku na ścianach siedziby Archiwum Państwowego w Białymstoku Oddział w Łomży. Okazało się, że zapadła już decyzja o skuciu elewacji sprzed ponad 60 lat w celu odzyskaniu dawnego stanu obiektu, stąd konieczność przekonania się jak wyglądają pod nią ceglane ściany. Po remoncie siedziba archiwum, dawniej należąca do kompleksu więziennego, będzie wyglądać jak pobliska szkoła muzyczna, niegdyś jego budynek administracyjny. Oba obiekty są wpisane do rejestru zabytków.

Bezrobocie nieznacznie w dół

mm wt, 12 kwietnia 2022 14:11

Stopa bezrobocia na koniec marca wyniosła 5,8%. Od lutego oznacza to spadek o 0,1%. Dla miasta Łomży stopa bezrobocia wyniosła 6,9% a dla Powiatu Łomżyńskiego – 4,6%. Zanotowany spadek bezrobocia związany jest m.in. z większą liczbą podjęć pracy niesubsydiowanej w związku z rozpoczęciem prac sezonowych – czytamy w komunikacie PUP-u.

Ptasia grypa w Polsce

mm wt, 12 kwietnia 2022 12:45

Drób domowy należy izolować od dzikiego ptactwa. Taki obowiązek wprowadził Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w związku z wystąpieniem na terytorium Polski wysoce zjadliwej grypy ptaków wywołanej wirusem grypy A podtypu H5 i H7.

Na zakazie, z narkotykami i pod wpływem

mm wt, 12 kwietnia 2022 12:10

Coraz częściej policjanci zatrzymują kierowców z orzeczonym zakazem prowadzenia pojazdów. Jak się okazuje, zakaz nie jest wystarczającą przeszkodą, aby nie korzystać z samochodu. W poniedziałek (11.04) policjanci zatrzymali 28-latka z orzeczonym zakazem, który posiadał narkotyki i był pod ich wpływem.

Niemal 5,2 tys. wniosków o 500 plus złożyli w Podlaskiem obywatele Ukrainy

mm wt, 12 kwietnia 2022 09:35

ZUS informuje, że w województwie podlaskim wpłynęło 5,2 tys. wniosków o 500 plus na dzieci z Ukrainy. 3 tys. wniosków dotyczy bieżącego okresu świadczeniowego, który kończy się 31 maja tego roku, a 2,2 tys. wniosków nowego okresu świadczeniowego, który zaczyna się 1 czerwca, a kończy 31 maja 2023 r.

Mali bohaterowie

mm wt, 12 kwietnia 2022 09:12

Trzech chłopców: Olivier, Hubert i Krystian podczas zabawy usłyszeli syczenie w skrzynce gazowej i zaalarmowali rodziców. Ci sprawdzili rewelacje synów, a następnie wezwali służby, które zatamowały ulatniający się gaz.

Szynoprzewody w kuchni

JJS wt, 12 kwietnia 2022 07:54

Szukasz nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą Ci precyzyjnie oświetlić poszczególne części kuchni? Sięgnij po szynoprzewody — oświetlenie do zadań specjalnych. W artykule wyjaśnimy, czym są w praktyce. Podpowiemy także, które z nich warto wybrać i jak wykorzystać ich potencjał w kuchni?

Chłodna Wielkanoc 2022

mm pon, 11 kwietnia 2022 16:22

Do połowy tygodnia będzie robiło się coraz cieplej z temperaturą nawet 18°C. Święta Wielkanocne chłodno. W Niedzielę temperatura spadnie do 4°C i może popadać śnieg. Od poniedziałku wielkanocnego ponownie spodziewany jest wzrost temperatury.

Niektórzy emeryci otrzymają trzynastkę przed Świętami

mm pon, 11 kwietnia 2022 14:52

W kwietniu ZUS rozpoczął wypłatę trzynastych emerytur. W województwie podlaskim dodatkowe świadczenie od początku miesiąca do świąt otrzyma ogółem 138,5 tys. osób na łączną kwotę przeszło 183,6 mln zł. Kolejne terminy wypłat to 20 i 25 kwietnia.

Sposób na kradzież

mm pon, 11 kwietnia 2022 13:00

25-latek został zatrzymany po tym, jak w jednym z dyskontów w mieście próbował oszukać sklep płacąc, ale nie za ten towar co wziął. Niestety pracownik ochrony na monitoringu widział, co leży na kasie samoobsługowej, a co jest wbijane do systemu i interweniował.

2021 rok w pogodzie

mm pon, 11 kwietnia 2022 08:49

Miniony rok pod względem temperatury był normalny i wilgotny. Średnia obszarowa temperatura powietrza w 2021 roku w rejonie Łomży wyniosła 8,3°C, a w Polsce 8,7°C. Najcieplejszym miesiącem był lipiec, a najchłodniejszym luty.

Kosmetyki do mycia ciała z Nuxe

JJS pon, 11 kwietnia 2022 08:14

Zarówno kobiety jak i mężczyźni przywiązują dużą wagę do dbania o ciało, dobierając podczas mycia kosmetyki pielęgnujące skórę już na etapie tej codziennej czynności. Jakie kosmetyki myjące wybierać - żel, olejek, a może mydło pod prysznic? Jakie powinny być dobre żele myjące? Czy dermokosmetyki z firmy Nuxe to dobry wybór, jeśli chcesz mądrze dbać o skórę?

Najlepsze szkolenia sprzedażowe, czyli jakie?

JJS pon, 11 kwietnia 2022 08:11

Szkolenia sprzedażowe to chleb powszedni każdego działu handlowego. Sprzedaż wymaga nie tylko teoretycznych umiejętności z zakresu technik sprzedaży, ale też praktycznego doświadczenia i ciągłego doskonalenia umiejętności sprzedażowych, na które klienci są coraz bardziej odporni. Sprawdź, jak wybrać dobre szkolenia ze sprzedaży oraz warsztaty i kursy poświęcone sprzedaży.

„Oddać honor i cześć”

mm nie, 10 kwietnia 2022 11:08

„Katyń to symbol zbrodni sowieckich dokonanych na Polakach wiosną 1940 roku. Katyń to obowiązek pamięci o ludziach, którzy za niezłomną wierność Polsce zapłacili życiem – mówił ppłk Ryszard Matuszewski podczas uroczystości 10. kwietnia br. w „Dolinie Pamięci” w Łomży.

Kolejny tydzień z niewielkim przyrostem uchodźców z Ukrainy

mm pt, 08 kwietnia 2022 20:30

Od zeszłego tygodnia o 14 osób zwiększyła się liczba uciekinierów przed wojną w Ukrainie w rejonie Łomży. Przyrost jest coraz mniejszy, zarówno w naszym regionie jak i na granicy polsko-ukraińskiej.

Prezydentowa Agata Duda odwiedziła Ukraińców

mm pt, 08 kwietnia 2022 19:32

- Widzimy na co dzień smutek, troski, ból i choroby naszych gości z walczącej Ukrainy, bo wozimy ich na SOR i do szpitala - mówi starosta łomżyński Lech M. Szabłowski, który w czwartek pod wieczór był na niezwykłym spotkaniu: małżonka Prezydenta RP Agata Duda odwiedziła na ponad godzinę uchodźców z Ukrainy w Ośrodku Caritas Diecezji Łomżyńskiej w Ptakach k. Nowogrodu.

W trosce o piękno czy na złość politykom?

mm pt, 08 kwietnia 2022 19:14

Pracownicy MPGKiM usuwają z pasa zieleni żółte barierki oddzielające jezdnie alei Piłsudskiego. Poza poprawą widoku arterii miejskiej nasuwa się pytanie, gdzie wszyscy politycy będą teraz wieszać banery wyborcze?

Radosna Niedziela Palmowa z Kurpiami w Zbójnej

mm pt, 08 kwietnia 2022 15:00

- Zapraszamy serdecznie mieszkańców Łomży i powiatu łomżyńskiego do Zbójnej na Niedzielę Palmową, podczas której będzie możliwość podziwiania pięknych, tradycyjnych palm, bukietów z kwiatów z bibuły i pisanek wielkanocnych - zachęca do niedalekiej wyprawy za Nowogród Renata Krajewska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Zbójnej. Msza święta zacznie się o godzinie 12.

Pogoda na weekend

mm pt, 08 kwietnia 2022 10:28

Początek wietrzny i niezbyt ciepły, później wiatr osłabnie, ale temperatura nie wzrośnie. Zbliżający weekend będzie miał wiele rozpogodzeń i przelotnych opadów.

« · «« · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę