Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Burze do Łomży dziś nie dotrą

Foto: Burze do Łomży dziś nie dotrą
cz pt, 03 lipca 2020 09:10

Synoptycy z białostockiego Biura Prognoz Meteorologicznych ostrzegają przed burzami z gradem, które dziś mogą przechodzić nad znaczną częścią województwa podlaskiego. Ostrzeżenie dotyczy m.in. powiatrów białostockiego, zambrowskiego i wysokomazowieckiego, ale do Łomży burze mają nie dotrzeć.

Można składać elektronicznie wnioski o wypłatę 300+

cz pt, 03 lipca 2020 08:27

300+ czyli świadczenia „Dobry Start” rodziny otrzymają raz w roku na każde dziecko uczące się w szkole. Pieniądze przysługują wszystkim dzieciom do 20 roku życia, a osobom niepełnosprawnym do 24 roku. Świadczenie nie otrzymują dzieci z przedszkoli oraz szkolnych zerówek, gdzie realizują obowiązkowe roczne przygotowania przedszkolne. Aby dostać w tym roku 300+ wniosek należy złożyć najpóźniej do 30 listopada.

Dachowanie na obwodnicy Kupisk

Foto: Dachowanie na obwodnicy Kupisk
mm cz, 02 lipca 2020 19:52

Jadące od Łomży w stronę Nowogrodu auto wypadło z drogi i dachowało. Kierujący trafił do szpitala. To pierwsze zdarzenie drogowe na nowo otwartej obwodnicy Kupisk.

Podziękowania Prezydentowi składa Zdzisław Łuba

Foto: Podziękowania Prezydentowi składa Zdzisław Łuba
JJS cz, 02 lipca 2020 16:52

Szanowny Panie Prezydencie, w imieniu Powiatowej Izby Rolniczej w Łomży oraz rolników Powiatu Łomżyńskiego kieruje do Pana serdeczne podziękowania za dotrzymanie słowa i uruchomienie parkingu przy ul. Nowej w Łomży, co w znacznym stopniu rozwiązało problemy parkowania rolnikom, głównym interesantom m.in. Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia i Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Dziś premier w Wys. Maz. i Zambrowie, jutro wicepremier w Łomży

Foto: Dziś premier w Wys. Maz. i Zambrowie, jutro wic...
cz cz, 02 lipca 2020 13:53

- Za 10 dni będziemy stali albo przed epoką szansy wyjścia z kryzysu, albo będzie to czas chaosu, vetokracji – mówił premier Mateusz Morawiecki w Zambrowie zachęcając mieszkańców do głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich na obecnego Prezydenta Andrzeja Dudę. - Nasza polityka i polityka Andrzeja Dudy to słuszna polityka wychodzenia z kryzysu – mówił.

OSM Piątnica wśród „Najważniejszych firm dla Polski”

Foto: OSM Piątnica wśród „Najważniejszych firm dla Po...
cz cz, 02 lipca 2020 13:05

OSM Piątnica otrzymała wyróżnienie w Rankingu „Najważniejsze firmy dla Polski”. Zorganizował go dziennik Rzeczpospolita z okazji 100-lecia istnienia. Spółdzielnia z Piątnicy została doceniona za nieustanny rozwój i konsekwentne umacnianie swojej pozycji na rynkach krajowym oraz zagranicznych.

Alkoholowy problem władz

Foto: Alkoholowy problem władz
cz cz, 02 lipca 2020 12:04

Prezydent znowu chce zwiększyć liczbę sklepów z alkoholem w Łomży. Do Rady Miejskiej trafi wniosek w sprawie zmiany uchwały określającej liczbę koncesji na handel mocnymi alkoholami. Koncesji dla sklepów z wódkami i winami miałoby przybyć 40 – po 20 w każdej z grup. Dziś jest ich po 50. Za zwiększeniem liczby sklepów z alkoholem w mieście opowiedziała się już Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Ciekawostką jest fakt, że żaden z członków tej Komisji nie odważył się zagłosować przeciwko.

Czarno-białe klawiatury na Legionów i Dmowskiego

Foto: Czarno-białe klawiatury na Legionów i Dmowskiego
cz cz, 02 lipca 2020 10:45

Zamiast białych, równoległych pasów, na dwóch przejściach dla pieszych: przez aleję Legionów i ulicę Dmowskiego w Łomży pojawiły się niespodziewanie biało-czarne klawisze klawiatury, jak w pianinie i fortepianie. - Jestem zachwycony, to dobry sygnał dla przejeżdżających tędy kierowców i podróżnych, że znajdują się w pobliżu Państwowej Szkoły Muzycznej – mówi dyrektor Mirosław Korona z PSM I i II stopnia w Łomży, gratulując pomysłu inicjatorom graficznej odmiany z Urzędu Miejskiego. Ciekawa nowinka wizualna ma skłonić kierowców do zdjęcia nogi z gazu w ruchliwym miejscu, podobnie jak przed przejściem na alei Józefa Piłsudskiego, gdzie wyskakują „belki” w 3D.

Łomża: zachodzi pilna potrzeba... dużego kredytu

Foto: Łomża: zachodzi pilna potrzeba... dużego kredytu
cz cz, 02 lipca 2020 08:38

Tylko jeden bank Bank Gospodarstwa Krajowego złożył ofertę na udzielnie Miastu Łomża kredytu w kwocie 35 milionów złotych. Pieniądze potrzebne są na pokrycie planowanego deficytu budżetu Miasta Łomża w 2020 r. oraz spłatę zobowiązań z tytułu wcześniej zaciągniętych kredytów. Władze miasta skorzystały z przyspieszonej procedury jego uzyskania motywując to m.in. zagrożeniem utraty płynności finansowej po koronawirusie.

Milionerów u nas mniej

Foto: Milionerów u nas mniej
cz śr, 01 lipca 2020 09:13

W ciągu roku w województwie podlaskim przybyło ponad 100 milionerów. Składając PIT za 2018 roku dochody powyżej miliona wskazało 758 osób, a za 2019 rok zrobiło to aż 859 osób. Najwięcej takich podatników było w Białymstoku i okolicach – 462, czyli o 74 więcej niż przed rokiem. W tym samym czasie w okolicach Łomży liczba milionerów spadła z 91 do 90 osób, a w Suwałkach z 71 na 64.

Okradł seniora

Foto: Okradł seniora
cz śr, 01 lipca 2020 08:26

Łomżyńscy kryminalni zatrzymali 51-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Mężczyzna okradł seniora. Został zatrzymany niespełna dwie godziny po zdarzeniu.

ZUS: Ostatni dzień na...

Foto: ZUS: Ostatni dzień na...
cz wt, 30 czerwca 2020 11:10

- Dzisiaj mija termin składania wniosków o zwolnienie ze składek. Wszyscy zainteresowani, którzy z różnych względów nie zdążyli jeszcze tego zrobić, a mają swój profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS mają czas do północy. Z kolei Ci, którzy chcą skorzystać z pomocy naszych pracowników muszą się pospieszyć. Sale Obsługi Klientów są otwarte do godziny 15-stej. W województwie podlaskim zatwierdzono do tej pory zwolnienie z opłacania składek na kwotę ponad 283 mln zł - informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

W BMW zginął młody mieszkaniec Łomży

Foto: W BMW zginął młody mieszkaniec Łomży
cz wt, 30 czerwca 2020 09:46

We wczorajszym, wieczornym wypadku na drodze do Wizny, zginął 23-letni mieszkaniec Łomży. To on prowadził BMW, które w okolicy Wyrzyk z nieustalonych jeszcze przyczyn zjechało na przeciwległy pas i „stanęło” w poprzek drogi po czym uderzyło w nie rozpędzone suzuki.

Mokry czerwiec

Foto: Mokry czerwiec
cz wt, 30 czerwca 2020 08:13

Ponad 26 litrów wody na metr kwadratowy ziemi spadło minionej doby w Łomży i najbliższej okolicy. Taki opad odnotowała stacja IMGW w Marianowie. W sumie w czerwcu w Łomży spało 125,8 mm deszczu, czyli niemal 126 litrów wody na metr kwadratowy ziemi. To prawie dwa razy więcej niż wynosi czerwcowa norma. Dziś opady nie powinny już występować, ale wiatr może być okresami porywisty.

Studnia dla koni i 7 tysięcy w piecowisku

Foto: Studnia dla koni i 7 tysięcy w piecowisku
cz wt, 30 czerwca 2020 08:09

- Ciągle mnie ludzie pytają, co to za wykopy, co się tutaj dzieje, po co to całe kopanie, a ja każdemu odpowiadam, że tutaj archeolodzy skarbów szukają, bo tu na starówce są skarby naszej przeszłości – mówi Przemysław Karwowski, malarz i scenograf teatralny, który od kwietnia 2020 r. obserwuje prace wykopaliskowe na Starym Rynku w Łomży. Właśnie ekipa Izis z Białej Podlaskiej odkryła w pobliżu kącika placu przy hali targowej dużą, murowaną studnię, prawdopodobnie do pojenia koni.

Śmiertelny wypadek na drodze do Wizny

Foto: Śmiertelny wypadek na drodze do Wizny
cz pon, 29 czerwca 2020 21:36

Jedna osoba zginęła w wypadku, do którego doszło przed godziną 21. na drodze Łomża – Jeżewo. W okolicy Wyrzyk BMW jadące od Łomży w kierunku Wizny, na zalanej wodą drodze i niewielkim zakręcie, zjechało na przeciwległy pas ruchu i zderzyło się z terenówką suzuki jadącą w przeciwnym kierunku. Niestety kierowca BMW zginął na miejscu.

Wypadek w Wyrzykach

Foto: Wypadek w Wyrzykach
cz pon, 29 czerwca 2020 15:31

W okolicach wsi Wyrzyki, na drodze krajowej nr 64 Łomża – Jeżewo, doszło do wypadku trzech samochodów. Kierowca busa, którzy przewrócił się na bok jest zakleszczmy, i usiłują go wydobyć strażacy. Droga jest całkowicie zablokowana.

Pijany trafił w płot

cz pon, 29 czerwca 2020 13:34

Kierowca peugeota uderzył w ogrodzenie i odjechał z miejsca zdarzenia. Gdy po kilku minutach znaleźli go policjanci okazało się, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie i wiózł kilku pijanych kolegów.

Na ratunek uwięzionej rodzinie sów pójdziek z Łomży

Foto: Na ratunek uwięzionej rodzinie sów pójdziek z Ł...
cz pon, 29 czerwca 2020 13:24

- W niedzielę wieczorem zadzwonił do mnie znajomy, że pod stropem czteropiętrowego bloku przy ulicy Polowej w Łomży sowa matka karmi pisklęta przez kratkę wentylacyjną – opowiada Zdzisław Folga, znany fotograf i filmowiec przyrody. Natychmiast poinformował o zagrożeniu życia sów w okresie lęgowym Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Adam Zbyryt z zarządu PTOP zwrócił się do strażaków z Komendy Miejskiej PSP w Łomży „z gorącą prośbą o natychmiastową interwencję” usunięcia kratki wentylacyjnej z bloku Osiedla Centrum. „Jest to od wielu lat miejsce gniazdowania bardzo rzadkiej sowy pójdźki” - uzasadniał. Jak potoczył się los uwięzionej rodziny sów z Łomży?

Duda najlepszy wynik zdobył w... szpitalu

Foto: Duda najlepszy wynik zdobył w... szpitalu
cz pon, 29 czerwca 2020 09:44

Andrzej Duda w Łomży w pierwszej turze wyborów prezydenckich uzyskał poparcie 51,07% głosujących mieszkańców. Tych na wybory poszło stosunkowo dużo – ponad 60% Okazuje się, że największe poparcie urzędujący Prezydent otrzymał w... szpitalu wojewódzkim. Tu na niego swój głos oddało 73,68% głosujących. Na Rafała Trzaskowskiego głosowało tu nieco ponad 12,2% pacjentów.

« · «« · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę