Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

Wielki Czwartek z Chrystusem i Baumanem

Foto: Wielki Czwartek z Chrystusem i Baumanem
mm cz, 01 kwietnia 2021 13:43

W Wielki Czwartek dwa lata temu w Katedrze na mszy kapłańskiej było około 350 księży Diecezji Łomżyńskiej. Rok temu tylko jeden siedział w nawie głównej, kiedy 7 odprawiało mszę krzyżma na prezbiterium. To bolesny znak naszego czasu pandemii - signum temporis, który odcisnął piętno na życiu codziennym i religijnym. Tegoroczna msza zgromadziła około 60 księży, dziekanów i z Kurii, oraz ok. 20 kleryków. - My mamy być dla dzisiejszego świata Alfą i Omegą, odniesieniem do Tego, który powołał nas do Chrystusowego kapłaństwa - przypomniał im biskup ks. Janusz Stepnowski.

Ewakuacja w Jednaczewie

Foto: Ewakuacja w Jednaczewie
mm cz, 01 kwietnia 2021 13:37

Z powodu 3 niewybuchów, znalezionych przy budowie drogi, 30 osób ewakuowano w Jednaczewie. Urszula Brulińska z KMP w Łomży informuje, że saperzy podjęli już niebezpieczne znalezisko.

Startuje Narodowy Spis Powszechny 2021

Foto: Startuje Narodowy Spis Powszechny 2021
mm cz, 01 kwietnia 2021 13:08

Z problemami wystartował dziś Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań przeprowadzany przez Główny Urząd Statystyczny. Udział w nim jest obowiązkowy. Można dokonać samospisu przez internet, albo poprzez rozmowę telefoniczną z rachmistrzem.

Szukają zaginionego 45-latka

Foto: Szukają zaginionego 45-latka
mm cz, 01 kwietnia 2021 11:07

Łomżyńska policja prosi o pomoc w odnalezieniu 45-latka, który we wtorek zaginął w miejscowości Chomentowo, na terenie budowy drogi Via Baltica w gminie Śniadowo.

Prezydent nie chce sprzątać starej strzelnicy

Foto: Prezydent nie chce sprzątać starej strzelnicy
mm cz, 01 kwietnia 2021 09:45

Zaognił się spór między Prezydentem Łomży a Zarządem ŁSM o to, kto ma sprzątać na skate parku przy ul. Konstytucji 3 Maja. Mariusz Chrzanowski na 5 stronach opisuje swoją wersję dziejów budowania od 2003 roku kompleksu rekreacyjnego z rampami dla rolkarzy, polemizuje ze stanowiskiem Zarządu ŁSM z 26. marca i domaga się przeprosin Miasta Łomża od Zarządu ŁSM za "ogłoszenie przez Zarząd ŁSM, iż teren od lat udostępniony mieszkańcom nadal stanowi plac budowy". Powtarza, że za utrzymanie czystości i porządku odpowiada Spółdzielnia, użytkownik wieczysty terenu strzelnicy.

„Łomżyńskie” samorządy na liście Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Foto: „Łomżyńskie” samorządy na liście Rządowego Fund...
mm śr, 31 marca 2021 21:13

Utworzenie Muzeum Romana Dmowskiego i Rodziny Lutosławskich złożone przez Powiat Łomżyński otrzymało najwyższe dofinansowanie w województwie podlaskim z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Poza nim wsparcie otrzymały jeszcze inwestycje z Gminy Łomża, Jedwabnego (dwie) i z miasta Łomża. W sumie do jednostek z terenu Powiatu Łomżyńskiego i Łomży trafi prawie 12 mln zł.

Policjanci poszukują mężczyzny

Foto: Policjanci poszukują mężczyzny
mm śr, 31 marca 2021 19:50

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży poszukują mężczyzny w wieku 45 lat, którego po raz ostatni widziano w Chomentowie, gm. Śniadowo, na terenie budowy drogi Via Baltica.

eMPKi pojadą do Piątnicy

Foto: eMPKi pojadą do Piątnicy
mm śr, 31 marca 2021 19:30

Radni Gminy Piątnica w poniedziałek, a we środę radni Miasta Łomża przyjęli uchwały potwierdzające zawarcie porozumienia na świadczenie przez łomżyńskie MPK połączeń autobusowych Łomża – Piątnica - Marianowo.

Idealna sukienka na lato - jak wybrać odpowiednią?

Foto: Idealna sukienka na lato - jak wybrać odpowiednią?
JJS śr, 31 marca 2021 14:49

Nie ma lepszej pory roku na założenie sukienki niż lato. Przyjemne ciepło sprzyja odsłanianiu ciała, a w przypadku pań idealnie sprawdzają się sukienki, czyli połączenie wygody z seksapilem. Kobiety najpiękniej wyglądają właśnie w sukienkach i to niezależnie od tego, jaki mają fason, kolor, długość, wzór itd. Każda będzie świetnym wyborem, szczególnie jeśli zostanie dopasowana do sylwetki. Oczywiście trzeba mieć na uwadze to, aby dobrać ją do okazji. Lato to czas na lekkie, zwiewne stylizacje, można postawić na bardziej wyraziste kolory, odważniejsze kroje.

Zmarła Prezes Katarzyna Kuklińska z Fundacji "Ja i Ty"

Foto: Zmarła Prezes Katarzyna Kuklińska z Fundacji &q...
mm śr, 31 marca 2021 12:35

- Jestem bardzo wdzięczna, ponieważ daje to sygnał, że działania, które inicjuję, są potrzebne i doceniane – powiedziała Katarzyna Kuklińska (+ 49), prezes Fundacji Ludzi Aktywnie Naznaczonych „Ja i Ty” w Łomży, gdy dwa lata temu otrzymała nagrodę prezydenta w dziedzinie kultury. Poprosiła o przekazanie nagrody na działalność stworzonej przez siebie fundacji. Malutka wzrostem, ale wielka duchem. Widzieliśmy Kasię setki razy w chodziku, jak krąży po mieście, organizując działalność kulturalną, zwłaszcza z ludźmi niepełnosprawnymi. Animatorka kultury z sercem zmarła w środę.

Tysiące kwiatów i łąk kwietnych w całym mieście

Foto: Tysiące kwiatów i łąk kwietnych w całym mieście
mm śr, 31 marca 2021 08:52

Zakładanie nowych łąk kwietnych w Łomży na powierzchni około 5 i pół tysiąca mkw. zaczyna się z wiosną 2021 roku na alei Józefa Piłsudskiego od Ronda Solidarności do Szosy Zambrowskiej, gdzie bujne rośliny oglądaliśmy z przyjemnością także rok temu. Ponadto gęste trawy z różnymi kwiatami wyrosną od Ronda Witolda Lutosławskiego w kierunku mostu Majora "Hubala" i na alei gen. Władysława Sikorskiego w stronę ulicy Zawadzkiej. W mieście przybędzie około 50 drzew, kompozycje zieleni z żywopłotem z krzewów na długości około 25 m i tysiące kwiatów w parkach i reprezentacyjnych miejscach Łomży. A to wszystko rękami pracowników Zakładu Dróg i Zieleni.

Najtańsza firma chce 25 mln zł za "Studium TEŚ" na kolej do Łomży

Foto: Najtańsza firma chce 25 mln zł za "Studium...
mm śr, 31 marca 2021 08:42

Niemal 25 mln zł wyniosła najtańsza oferta na Opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego dla linii kolejowej nr 29 na odc. Ostrołęka – Łomża – Pisz – Giżycko. To ponad dwa razy więcej niż przewidywał zamawiający.

Zakup mieszkania a maksymalny wiek kredytobiorcy

Foto: Zakup mieszkania a maksymalny wiek kredytobiorcy
JJS śr, 31 marca 2021 08:03

Zakup mieszkania za środki uzyskane z banku to rozwiązanie najpopularniejsze wśród osób chcących zaspokoić własne potrzeby mieszkaniowe. Wśród nich większość nie dysponuje wystarczającym zapasem gotówki i decyduje się na kredyt hipoteczny. Jednak taka forma finansowania stosowana jest także przez inwestorów. Czy jest to rozwiązanie tylko dla młodych? Jaki jest maksymalny wiek kredytobiorcy, który nie zdyskwalifikuje go w oczach analityka?

Szansa na 415 mln zł z Programu Polska Wschodnia dla samorządów w regionie

Foto: Szansa na 415 mln zł z Programu Polska Wschodni...
mm wt, 30 marca 2021 19:33

Projekty ponadregionalne - Szlak wodny Pisa - Narew czy Szlak fortyfikacji, mają szanse uzyskać duże dofinansowanie w nowej perspektywie finansowej UE. Projekty mają wesprzeć turystykę w całym regionie.

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

Foto: Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejs...
mm wt, 30 marca 2021 17:19

Administracja skarbowa zachęca do rozliczania PIT za 2020 rok przez internet korzystając z usługi Twój e-PIT lub z systemu e-Deklaracje. Ci, którzy w tej albo innej sprawie chcą przyjść do urzędu, ze względu na pandemię, muszą wcześniej umówić wizytę.

Jedwabne będzie miało monitoring

Foto: Jedwabne będzie miało monitoring
mm wt, 30 marca 2021 15:18

Sejmik Województwa Podlaskiego na XXVIII sesji kwotą niemal 8 mln zł wsparł 17 samorządów w ich inwestycjach. Z Powiatu Łomżyńskiego wsparcie na w kwocie 0,5 mln zł otrzyma Miasto i Gmina Jedwabne.

Jak Prezydent Łomży z mocą pracuje dla mieszkańców

Foto: Jak Prezydent Łomży z mocą pracuje dla mieszkańców
mm wt, 30 marca 2021 13:40

Prezydent Mariusz Chrzanowski odpowiedział na skargę przedsiębiorcy Zbigniewa Zalewskiego, której fragmenty opublikowaliśmy w poniedziałek. Łomżyniak poskarżył się na urzędników, że nie może prowadzić zwykłej budki z lodami. Na problemy mieszkańca Łomży prezydent zareagował w typowy sposób. Otrzymaliśmy 11 stron tłumaczenia, dlaczego NIE można pomóc obywatelowi i ani jednego zdania, JAK prezydent i magistrat pomogą przedsiębiorcy. W zamian włodarz i jego służby przytoczyli mnóstwo paragrafów, nawet z groźbą sprawy o naruszenie dóbr osobistych prezydenta.

Internauci wskazali, policja posłuchała

Foto: Internauci wskazali, policja posłuchała
mm wt, 30 marca 2021 13:00

Miejsca kontroli wskazali internauci jako zagrożenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci stanęli w tych miejscach z radarem i dwóch kierowców straciło prawo jazdy.

Strażacy zamiast karetki Pogotowia

Foto: Strażacy zamiast karetki Pogotowia
mm pon, 29 marca 2021 21:30

- Zwiększyła się ilość zdarzeń z udziałem zastępów straży pożarnej, które są wysyłane na miejsce z powodu braku wolnych karetek Pogotowia Ratunkowego - mówi brygadier Grzegorz Wilczyński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. W 2019 r. była tylko 1 taka sytuacja, w 2020 r. zdarzyło się to 5 razy, a 4 razy w 1. kwartale 2021 r. - To obowiązkowe świadczenie pomocy w zakresie ratownictwa medycznego. A mnóstwo rannych w wypadkach opatrujemy z Pogotowiem. Dr Mikołaj Czajkowski opowiada, jak karetki wożą chorych z Łomży do Augustowa, Białegostoku, Łap czy Grajewa, ponieważ brakowało łóżek dla pacjentów z Covid-19 w łomżyńskim szpitalu.

Prognoza pogody na Wielki Tydzień i Święta Wielkanocne

Foto: Prognoza pogody na Wielki Tydzień i Święta Wiel...
mm pon, 29 marca 2021 14:58

Początek tygodnia jeszcze chłodny i deszczowy, ale już od wtorku czeka nas więcej słońca i będzie zdecydowanie cieplej. W połowie tygodnia na termometrach zobaczymy nawet 21°C, ale uwaga – pojawią się również burze – zwłaszcza w czwartek. Ciepło pozostanie z nami do czwartku. Pod koniec tygodnia zmiana pogody; czeka nas spływ zimnego powietrza z północy i ponownie powróci chłodniejsza aura wraz z opadami deszczu ze śniegiem, a lokalnie samego śniegu. W święta temperatura od 4°C do 8°C, w niedzielny poranek przymrozek.

« · «« · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę