Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 20 maja 2022 napisz DONOS@

Ukraińcy w Łomży mają nadawane numery PESEL

mm cz, 17 marca 2022 17:34

35 uchodźcom z Ukrainy nadano w środę numer PESEL, zaś w czwartek do godz. 15. następnym około 40 osobom. - Jesteśmy w kontakcie z ośrodkami, gdzie przebywają uchodźcy, i staramy się umawiać grupy na różne terminy, by kolejki były jak najmniejsze - mówi Łukasz Czech z Ratusza. Stanowiska OEL dla obywateli Ukrainy czynne są w Ratuszu od poniedziałku do piątku w godzinach 7. 30 - 17. 30 i w sobotę od 8. do 12.

Pożar stodoły i traw

mm cz, 17 marca 2022 16:54

Drewniana stodoła oraz w kilku małych pożarów suchych traw paliło się w czwartek w rejonie Łomży. Nikt z ludzi nie ucierpiał.

Ratownicy z Pogotowia w Łomży dla Iwanofrankowska

mm cz, 17 marca 2022 12:43

- Jako ratownicy medyczni wiemy, czym grozi wojna, bo przy wypadkach samochodowych nieraz widzieliśmy, jak strasznie poranieni ludzie cierpią albo giną - mówi ratownik Kazimierz Borkowski, przewodniczący związku NSZZ Solidarność w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Organizacja zakładowa łomżyńskich ratowników medycznych dołożyła półtora tysiąca zł do ogólnopolskiej zbiórki Sekcji Krajowej PR i RM "Pomoc dla Ukrainy" i zorganizowała zbiórkę.

IMGW: Wysokie ciśnienie pogorszy warunki biometeorologiczne

mm cz, 17 marca 2022 09:09

Pogodę w Polsce w kolejnych dniach będzie kształtował Wyż Oliver. Zaznaczy się wzrost ciśnienia atmosferycznego, a największe międzydobowe zmiany wartości – nawet 13 hPa – wystąpią ze środy na czwartek w centralnej i wschodniej Polsce. W weekend możemy mieć do czynienia z przechodzącą nad Polską, chmurą pyłu saharyjskiego.

Wiosna na niebie, ale nie w glebie

mm śr, 16 marca 2022 18:20

Wiosna rok temu przyszła po długiej, mroźnej, śnieżnej zimie, a w tym roku zimy i śniegu nie było. - Na początku lutego wydawało się, że rozlewiska Narwi będą rozległe i trwałe, ale szybko okazało się, że to zlewnia wód deszczowych - smuci się przyrodnik Mariusz Sachmaciński z Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. - Szkoda, że to krótkotrwały przybór wody, która opada... To, co widać z mostów w Łomży, utrzymuje się, bo teren jest płaski. Obawiamy się, że latem będzie za sucho. Ale nie ma co martwić się na przyszłość: wiosna w 2022 r. przyleciała do Doliny Narwi dwa tygodnie wcześniej. Przybyły żurawie, czajki, łabędzie, gęsi i kaczki, a bociany właśnie do nas lecą.

Policyjny dron nad Łomżą

mm śr, 16 marca 2022 14:30

Dron z podlaskiej grupy Speed obserwował we wtorek ruch na ulicach Łomży. Tego dnia mundurowi ujawnili łącznie 75 wykroczeń, z czego 60 z winy kierowców, a 15 popełnionych przez pieszych.

Bardzo ciepły luty i bardzo ciepła zima za nami

mm śr, 16 marca 2022 14:17

Średnia obszarowa temperatura powietrza w lutym 2022 r. w Polsce wyniosła 3,2°C i była aż o 3,3 stopnia wyższa od średniej wieloletniej. Średnia temperatura zimy 2021/2022 wyniosła 1,2°C i była o 1,6°C wyższa od średniej wieloletniej.

Mieszkańcy rzucili się na wykup mieszkań komunalnych

mm śr, 16 marca 2022 12:42

11 marca br. upłynął termin składania wniosków o sprzedaż mieszkań komunalnych na dotychczasowych zasadach czyli z 70-procentową bonifikatą. Rada Miasta 23 lutego br. zdecydowała o zakończeniu tej formy nabycia mieszkania na własność.

Zwiększony poziom zanieczyszczenia powietrza w Łomży

mm śr, 16 marca 2022 10:44

GIOŚ wydał na środę 16. marca br. ostrzeżenie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania (100 µg/m3 ) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Zaleca się ograniczenie wysiłku fizycznego na zewnątrz.

Ruszyło wydawanie polskich PESEL-i Ukraińcom

mm śr, 16 marca 2022 09:06

Obywatele Ukrainy, którzy po 24 lutego br. przybyli do Polski w związku z konfliktem zbrojnym, mogą od dziś składać wnioski o nadanie numeru PESEL. Urząd Miejski w Łomży obsługę uchodźców w tym zakresie będzie prowadził do odwołania w dni pracy Urzędu w godz. 7:30-17:30 oraz w soboty w godz. 8:00-12:00. - Chwilę po otwarciu Urzędu Miejskiego zjawiło się kilka osób, ale obsługa idzie sprawnie i po godzinie czekają już tylko dwie – mówi Łukasz Czech z Ratusza.

Spotkanie Ukraińców i Polaków w Centrum Katolickim

mm wt, 15 marca 2022 18:24

Według oficjalnych rejestrów, w Łomży przybywa uchodźców z walczącej 3. tydzień o uratowanie niepodległości Ukrainy. Uciekających przed bombami i Rosjanami przybywa również w parafii pw. Krzyża Świętego, z której wierni zapraszają do siebie głównie matki i babcie z dziećmi. - Chcemy, żeby goście z Ukrainy nie czuli się sami ani samotni - mówi ks. Andrzej Godlewski, zapraszając na spotkanie gospodarzy z obywatelami Ukrainy do Centrum Katolickiego w niedzielę o godzinie 13.

Chore dzieci wciąż walczą o życie i potrzebują wsparcia

mm wt, 15 marca 2022 15:59

Finiszuje pierwszy etap zbiórki środków na operację serca 8-letniego Eryka Kopczewskiego z Radziłowa. Do czterech milionów złotych brakuje już niespełna 80 tysięcy i wszystko wskazuje na to, że już w kwietniu chłopiec będzie poddany w Stanach Zjednoczonych pierwszej z trzech operacji. Znacznie gorzej wygląda sytuacja 19-miesięcznego Filipa Nowackiego z Łomży, któremu brakuje jeszcze ponad siedmiu milionów złotych, gdy hamującej postęp rdzeniowego zaniku mięśni terapii genowej może być poddany tylko do momentu osiągnięcia 13 kilogramów wagi. – Mamy tylko 2,5 kilograma czasu, ale nie poddajemy się, a Filip jest bardzo dzielny – mówi Anna Nowacka. – Jego mięśnie są bardzo wiotkie, ale próbuje wstawać i nawet mu się to udaje, bo chwilę postoi, co jest ogromnym sukcesem – liczymy, że zdążymy i będzie chodzić.

Pod kamerą monitoringu kopał samochód

mm wt, 15 marca 2022 13:19

Łomżyńscy policjanci chwalą się zatrzymaniem mężczyzny, który na początku marca uszkodził lusterka w zaparkowanych samochodach przy ul. Zawadzkiej. Pijany 35-latek z „zaangażowaniem” wyrywał lusterka wprost pod monitoringiem. Został rozpoznany przez policjantów i wpadł.

Piotr Kurządkowski skonstruował robota dla strażaków

mm wt, 15 marca 2022 12:43

Politechnika Warszawska przekazała radosną informację, że Piotr Kurządkowski, student Wydziału Mechatroniki PW i strażak ochotnik z OSP w Piątnicy, zaprojektował robota LIvE SAVER, zdalnie sterowane urządzenie mobilne do pomocy strażakom w akcjach ratunkowych. Młody inżynier chce wspierać ich poszukiwania poszkodowanych osób podczas pożarów wielopiętrowych budynków.

Wypadek na ulicy Wojska Polskiego

mm wt, 15 marca 2022 11:36

Po zderzenia pojazdów doszło na wysokości skrzyżowania ulic Wojska Polskiego i Polowej. W zdarzeniu ucierpiały dwie osoby. Ruch odbywa się jednym pasem z utrudnieniami.

Cztery lata do czystego powietrza w Łomży

mm wt, 15 marca 2022 09:43

W 4 lata musi zostać zlikwidowane w Łomży prawie 2000 pieców na paliwo stałe, a o ponad 20 hektarów powinno się zwiększyć powierzchnię terenów zielonych. Wszystko po to, aby poprawić stan powietrza w mieście, które jest najgorsze w całej strefie podlaskiej.

Pompa ciepła. Jak działa?

JJS wt, 15 marca 2022 08:31

Pompy ciepła to urządzenia, o których w ostatnim czasie mówi się coraz więcej. Zapewniają bowiem sposób na tanie, a w dodatku ekologiczne ogrzewanie budynku i przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Wiele osób nie wie jednak, na czym polega działanie pompy ciepła. Interesuje Cię ten temat? Poniżej znajdziesz odpowiedź.

Sporo słońca w najbliższych dniach

mm pon, 14 marca 2022 20:09

Początek tygodnia słoneczny. We wtorek i środę więcej chmur i słabe opady deszczu, ale nadal ciepło, do 11°C na północnym wschodzie. Od czwartku do niedzieli słonecznie, z nocnymi spadkami temperatury do -5°C i wzrostami w ciągu dnia do 7°C.

Bransoletki męskie skórzane - czy są dla każdego?

JJS pon, 14 marca 2022 14:41

Wybór biżuterii męskiej jest dużo mniejszy niż w przypadku biżuterii damskiej. Jednak każdy mężczyzna, który jest zainteresowany stylowym dodatkiem w codziennym użytkowaniu, powinien zwrócić uwagę na bransoletki męskie. Na rynku pojawia się coraz więcej ofert, a do Twojej dyspozycji dostępne są produkty wykonane od złota aż po kauczuk.

Jaki quad kupić z myślą o nastolatku?

JJS pon, 14 marca 2022 13:19

Wielu nastolatków interesuje się motoryzacją i nie może się doczekać momentu, gdy otrzyma prawo jazdy. Jednak samochód wcale nie musi być pierwszy pojazdem. Przepisy obowiązujące w Polsce przewidują prawo jazdy kategorii AM, którego posiadanie uprawnia do prowadzenia lekkich czterokołowców. Jaki quad wybrać z myślą o nastolatku?

« · «« · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę