piątek, 24 maja 2019 napisz DONOS@

Peugeot roztrzaskał się o drzewo

Foto: Peugeot roztrzaskał się o drzewo
cz cz, 21 marca 2019 08:12

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w okolicach Jednaczewa koło Łomży. Samochód wypadł z drogi i rozbiły się o pobliskie drzewo. W peugeocie jechała tylko kierowca - kobieta i to ona z obrażeniami ciała została zabrana przez pogotowie do szpitala.

Sędzia z Łomży prezesem Sądu Apelacyjnego w Białymstoku

cz cz, 21 marca 2019 07:59

Krzysztof Adamiak, sędzia Sądu Okręgowego w Łomży, został powołany przez Ministra Sprawiedliwości na nowego prezesa Sądu Apelacyjnego w Białymstoku. - To w pełni zasłużony awans. Sędzia Adamiak, to bardzo sprawny sędzia. Nie było żadnych uwag do jego pracy – mówi sędzia Jan Leszczewski, prezes Sądu Okręgowego w Łomży podkreślając, że to pierwszy przypadek, gdy sędzia z Łomży obejmuje stanowisko prezesa Sądu Apelacyjnego w Białymstoku. Pełnienie funkcji sędzia Adamiak rozpoczyna dziś. Sąd Apelacyjny w Białymstoku jest sądem nadrzędnym nad sądami okręgowymi w Białymstoku, Łomży, Olsztynie, Ostrołęce i Suwałkach.

Do Rady Miejskiej z list prezydenckich się nie dostali, ale prezydent powołał ich do MKRPA

Foto: Do Rady Miejskiej z list prezydenckich się nie ...
cz śr, 20 marca 2019 18:02

Mariusz Chrzanowski powołał nową Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Nowa MKRPA liczy 12 osób, a poprzednia miała 10 członków. Co ciekawe wśród jej osobowości są dwie byłe radne miasta i jeden niedoszły radny. Cała trójka jesienią o wybór do Rady Miejskiej Łomży zabiegała z list komitetu wyborczego Mariusza Chrzanowskiego. Wówczas nie zdołali do siebie przekonać wystarczającej liczby mieszkańców Łomży, ale... to nie szkodzi.

Zderzenie z ciągnikiem

Foto: Zderzenie z ciągnikiem
cz śr, 20 marca 2019 13:04

Jedna osoba zastała przewieziona do szpitala po zderzeniu samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym. Do wypadku doszło przed południem w Pniewie.

Groził nożem policjantom. Siedzi w areszcie

Foto: Groził nożem policjantom. Siedzi w areszcie
cz śr, 20 marca 2019 12:23

Na trzy miesiące do tymczasowego aresztu trafił mężczyzna, który w sobotę znieważał i groził nożem interweniującym policjantom. Do zdarzenia doszło we wsi Chyliny na terenie gminy Jedwabne w związku z podejmowaną przez policjantów z interwencją domową.

Pożar w sądzie

Foto: Pożar w sądzie
cz śr, 20 marca 2019 09:03

Wszystkie służby ratunkowe w środowy poranek zjawiły się w budynku Sądu Rejonowego w Łomży. Z pierwszych informacji wynika, że w jednym z pomieszczeń zapaliła się... lampa sufitowa. - Sytuacja jest już opanowana – mówią strażacy.

Działka miała być drogą?

Foto: Działka miała być drogą?
cz śr, 20 marca 2019 08:49

W środę o godz. 7.31 Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego odpowiedział na zadane w piątek rano pytania o to dlaczego działka nr 12717/1 została wystawiona do oddania w najem, a nie na sprzedaż. Twierdzi, że to przez fakt, iż w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego działka została przeznaczona pod drogę.

Profesor Rymsza reklamuje centra usług społecznych

Foto: Profesor Rymsza reklamuje centra usług społecznych
mm wt, 19 marca 2019 17:09

Polakom coraz silniej doskwiera starość, samotność i depresja, dlatego należy skoordynować usługi społeczne, aby nie ograniczały się do pracy socjalnej MOPS w miastach, GOPS w gminach i PCPR w powiatach. A ponieważ więzi społeczne ulegają rozluźnieniu, na co nakłada się rosnący w Polsce dobrobyt, dzięki „wyjściu z komunizmu”, wzrosły zapotrzebowanie i świadomość, że administracja ma zapewniać powszechny dostęp do usług. - Tu nie można zaoszczędzić, tu można tylko wydać, a rząd ma wspierać aktywnych – mówi socjolog prof. Marek Rymsza (lat 52), doradca prezydenta RP Andrzeja Dudy, przedstawiając w PWSIiP w Łomży plan stworzenia przez gminy systemu centrów usług społecznych (CUS), wspierających ośrodki pomocy społecznej i koordynujących pracę NGO.

Po wyroku sądu będzie taniej

cz wt, 19 marca 2019 14:52

W lutym Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku, po skardze Prokuratora Okręgowego w Łomży stwierdził nieważność uchwały Rady Miejskiej Łomży ustalającej na najwyższym z możliwych poziomów opłaty za usunięcie pojazdu z drogi i jego parkowanie na parkingu strzeżonym na 2018 rok. Międzyczasie władze miasta takie same stawki opłat przyjęli na 2019 rok. Teraz, po wyroku sądu i analizie uzasadnienia, prezydent zaproponował ich obniżkę.

Najbardziej niebezpieczne skrzyżowania i ulice Łomży

Foto: Najbardziej niebezpieczne skrzyżowania i ulice ...
cz wt, 19 marca 2019 11:03

Plac Kościuszki to najbardziej niebezpieczne miejsce w Łomży. W ubiegłym roku doszło na nim do 1 wypadku i aż 43 kolizji drogowych. Kolizji było tu, jak i na dwóch kolejnych w rankingu niebezpiecznych skrzyżowań ul. gen. Władysława Sikorskiego z aleją Legionów i ul. Wojska Polskiego, znacznie więcej niż w latach poprzednich. Wśród ulic na czele rankingu niebezpiecznych jest jeszcze aleja Legionów, ale szybko goni ją aleja Piłsudskiego.

Dziwaczne akcje na ziemi

Foto: Dziwaczne akcje na ziemi
cz wt, 19 marca 2019 08:05

Urząd Miejski opublikował wykaz nieruchomości, stanowiących własność Miasta Łomża, przeznaczonych do przekazania w najem. Wśród nich jest m.in. kilkanaście metrów gruntu pod garażem czy kawałek Starego Rynku z przeznaczeniem na ustawienie tu stolików i parasoli. O wiele bardziej ciekawe jest wymienienie w spisie znacznie większej działki na południu miasta z przeznaczeniem „pod budowę miejsc parkingowych wraz z infrastrukturą”. Tyle tylko, że wychodzi iż parking już tu jest. „Ktoś” zbudował go kilka lat temu wraz z blokiem na sąsiedniej działce.

Pijany i naćpany kręcił „bączki”

cz pon, 18 marca 2019 12:26

Citroenem w sobotni poranek kręcił „bączki”. Okazało się, że autem kierował 21-latek, który miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Policjanci informując o zdarzeniu podają, że dodatkowe badanie potwierdziło obecność środków odurzających w organizmie mężczyzny.

W sobotnią noc audi szalał pijany głąb

Foto: W sobotnią noc audi szalał pijany głąb
cz pon, 18 marca 2019 11:40

Blisko dwa promile alkoholu miał w sobie kierowca audi, który w sobotę w nocy uciekał przed policyjnym pościgiem i wypadł z jezdni na ulicy Księcia Janusza. Jak podaje policja za kierownicą samochodu siedział 32-letni mieszkaniec Łomży, wobec którego sąd już wcześniej wydał prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policyjny pościg za nim zaczął się od tego, że na ul. Zawadzkiej jechał o 54 km/h za szybko i nie chciał się zatrzymać do kontroli.

Pościg za pijanym kierowcą

Foto: Pościg za pijanym kierowcą
mm so, 16 marca 2019 23:49

Kilka minut przed 23.00 na ulicy Ks. Janusza w Łomży kierujący Audi uciekając przed policją uderzył w drzewo. Był pod wpływem alkoholu.

Wypadek w Janczewie

Foto: Wypadek w Janczewie
mm so, 16 marca 2019 20:41

Auto jadące od strony Bronowa na łuku jezdni uderzyło w drzewo. Dwie kobiety, które podróżowały samochodem trafiły do szpitala.

Wrażliwe, spostrzegawcze i piękne duchowo łomżynianki

Foto: Wrażliwe, spostrzegawcze i piękne duchowo łomży...
mm pt, 15 marca 2019 17:52

Pola Grzech umie malować akwarele. Kasia Natusiewicz zajmuje się grafiką komputerową. Natalka Trzaska publikuje na blogu trzaskadrzwiami. Paulina Tomaszczyk potrafi zagrać na gitarze, pianinie i oboju. Zuzia Choińska pasjonuje się od trzech lat chemią, uwielbia posłuchać grunge'owego Pearl Jamu i czytać jednym tchem powieści Jonathana Carrolla. Julia Nieciecka martwi się, że młodych z jej „pokolenia dźwięków” bardziej interesuje treść ich ciała, niż ciało ich treści... Te śliczne i urocze dziewczyny z Łomży mają 15, 16 czy prawie 17 lat. Każda skrywała swoje tajemnice. Aż do środy.

Radni PO zaczynają dyżurować na Długiej

Foto: Radni PO zaczynają dyżurować na Długiej
cz pt, 15 marca 2019 16:49

W Łomży będą cykliczne dyżury radnych miejskich i radnego sejmiku województwa wybranego z list Platformy Obywatelskiej, oraz partyjnego prawnika. Zapowiedzieli to łomżyńscy działacze partii. - Chcemy być otwarci na mieszkańców, chcemy poznawać ich potrzeby – mówił Piotr Serdyński, przewodniczący kluby partyjnych radny w Radzie Miejskiej Łomży.

Nowatorski projekt Gminy Nowogród

Foto: Nowatorski projekt Gminy Nowogród
mm pt, 15 marca 2019 16:24

Aż 268 mieszkańców Gminy Nowogród bierze udział w projekcie „Ja w internecie”. To cykl bezpłatnych szkoleń, adresowanych do osób dorosłych od 25 roku życia, realizowanych dzięki współpracy z Fundacją Legalna Kultura. Ich celem jest edukacja mieszkańców w zakresie świadomego i bezpiecznego korzystania z internetu, dzięki czemu będą mogli realizować w sieci swoje potrzeby kulturalne, informacyjne, biznesowe, administracyjne i społeczne. To nie jedyne korzyści tego projektu, bowiem po zakończeniu szkoleń 29 komputerów z najnowszym oprogramowaniem trafi do szkoły w Nowogrodzie.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Foto: Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
JJS pt, 15 marca 2019 15:14

W dniach 05 – 07.04.2019 jako Fundacja DR OTIS będziemy organizatorami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Łomży.

Czas na oświadczenia minął, teraz tylko eWniosekPlus

Foto: Czas na oświadczenia minął, teraz tylko  eWnios...
cz pt, 15 marca 2019 14:18

ARiMR rozpoczyna przyjmowanie wniosków o dopłaty bezpośrednie do gruntów. Tak jak w ubiegłym roku wnioski można składać tylko przez internet w aplikacji eWniosekPlus. Wczoraj zakończył się miesięczny okres w którym ARiMR przyjmowała od „małych” rolników oświadczenia zamiast e-wniosków. Jak informuje Iwona Chrapowicz z Podlaskiego Regionalnego Oddziału ARiMR w Łomży złożono ich ponad 12 tysięcy. O ponad 10 tysięcy mniej niż przed rokiem.

« · «« · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę