wtorek, 19 marca 2019 napisz DONOS@

Wytyczą ekspresówkę przez Grajewo

Foto: Wytyczą ekspresówkę przez Grajewo
cz pon, 14 stycznia 2019 11:30

- To pierwszy etap przygotowań do realizacji zadania – mówi Rafał Malinowski, rzecznik białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Należąca do niemieckiej grupy firma Schuessler – Plan Inżynierzy ma przygotować Studium Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowe dla 67-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S16 Ełk – Knyszyn. To droga, która przez Grajewo ma połączyć Via Baltica z Via Carpatia, a projektanci Schuessler'a mają wskazać możliwe przebiegi planowanej „eski” w minimum pięciu różnych wariantach.

Złodziej wpadł przez niesprawne oświetlenie auta

cz pon, 14 stycznia 2019 10:06

Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o kradzież z włamaniem do domu na terenie Łomży. W aucie którym podróżował policjanci znaleźli torbę z zawartością m.in. laptopów, telefonów komórkowych czy biżuterii. Mundurowi ustalili prawowitych właścicieli tych przedmiotów, a 27-latek decyzją sądu 3 miesiące spędzi w areszcie.

Lotnisko Szymany - dobry rok 2018, plany na rozwój i nowe kierunki w 2019

Foto: Lotnisko Szymany - dobry rok 2018, plany na roz...
JJS pon, 14 stycznia 2019 08:50

W styczniu tego roku Port Lotniczy Olsztyn-Mazury obchodził będzie swoje 3 urodziny. Rok 2018 zakończył się bardzo dobrym wynikiem liczby obsłużonych pasażerów oraz dalszym rozwojem siatki połączeń. Już w kwietniu powróci połączenie do Krakowa a od czerwca z Mazur polecimy do słonecznego Burgas. Władze lotniska wychodzą także naprzeciw oczekiwaniom pasażerów biznesowych, tworząc pakiet usług premium. Czym wyróżnia się ta usługa? Dzięki specjalnym strefom wydzielonym, pasażerowie w asyście pracowników lotniska, sprawnie przechodzą proces odprawy, bez konieczności kontroli bezpieczeństwa osób i bagażu oraz transportowani są bezpośrednio na płytę lotniska.

Orkiestra zagrała mimo deszczu i w Łomży dała: 96 tysięcy 202 złote i 97 groszy

Foto: Orkiestra zagrała mimo deszczu i w Łomży dała: ...
cz pon, 14 stycznia 2019 08:39

Światełko do nieba zakończyło 27.finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łomży. W niedzielę odbyło się wiele imprez, z główną na Starym Rynku, w sobotę miało miejsce „Bajkowe granie” w Galerii Veneda. Zabawy, różne atrakcje, imprezy i koncerty miały jeden cel: zebranie jak największej kwoty na nowoczesny sprzęt medyczny dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. – Cały czas liczymy pieniądze i jeszcze nie wiemy, ile ich jest – mówi Monika Orłowska–Laskowska, szefowa łomżyńskiego Sztabu WOŚP. – Z pierwszych sześciu puszek średnia wyszła tysiąc złotych, a było stu wolontariuszy, gdzie niektórzy przynosili pełną puszkę i zamieniali na drugą. Po północy szefowa łomżyńskiego podała: "Kochani! Z dzisiejszej zbiórki dzięki Wam uzbieraliśmy 96 202,97 zł. Aukcje allegro wciąż trwają, na które serdecznie zapraszamy!"

Rejsy morskie w najlepszych cenach

Foto: Rejsy morskie w najlepszych cenach
JJS pon, 14 stycznia 2019 08:36

Rejsy morskie są obecnie jednym z najchętniej wybieranych typów ofert wakacyjnych, bo pozwalają nie tylko zrelaksować się i odpocząć w komfortowych warunkach, ale też zobaczyć piękne miejsca.

Spotkanie noworoczne w dobrym Towarzystwie od 60 lat

Foto: Spotkanie noworoczne w dobrym Towarzystwie od 6...
mm nie, 13 stycznia 2019 14:50

Dziesiątki cennych przedsięwzięć: światowych zjazdów, imprez, pogadanek, konkursów, inicjatyw charytatywnych i wydawnictw o Łomży i regionie - oto plon działalności Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, którego działacze społecznicy, członkowie i sympatycy spotkali się w auli im. Hanki Bielickiej w II LO przy pl. Tadeusza Kościuszki w Łomży. Oprócz refleksji o minionym roku 2018, gdy TPZŁ obchodziło 60-lecie istnienia, uwaga wielu gości skupiała się na prezesach zacnej instytucji: Krystynie Michalczyk – Kondratowicz, kierującej 12 lat oddziałem łomżyńskim, i o kilka lat starszym Zygmuncie Zdanowiczu, prowadzącym 21 lat Zarząd Główny. Czy będą kandydować?

Zmarł podinsp. Bogdan Lubiński

Foto: Zmarł podinsp. Bogdan Lubiński
cz pt, 11 stycznia 2019 20:53

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że w dniu 10 stycznia 2019 r. odszedł do Pana, w wieku 55 lat, były wieloletni zastępca Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Łomży podinspektor w stanie spoczynku Bogdan Lubiński.

Uwaga ślisko!

Foto: Uwaga ślisko!
mm pt, 11 stycznia 2019 19:46

Cysterna z mlekiem wpadła w poślizg blokując drogę Łomża - Nowogród. Do zdarzenia doszło w Mątwicy. Nikomu nic się nie stało, a ruch na drodze wojewódzkiej został już przywrócony.

Empeki na gaz ziemny?

Foto: Empeki na gaz ziemny?
cz pt, 11 stycznia 2019 17:25

Czy po Łomży zaczną jeździć autobusy na CNG? Jeśli miasto otrzyma unijną dotację to tak. W ratuszu w piątek podpisano list intencyjny pomiędzy spółką PGNiG Obrót Detaliczny, a miastem Łomża zakładający budowę infrastruktury do tankowania paliw CNG. Stacja znajdowałaby się na terenie zajezdni MPK przy ul. Spokojnej. To wstęp do wniosku jaki ma być złożony w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku m.in. na zakup 10 dużych autobusów komunikacji miejskiej zasilanych gazem ziemnym CNG. Takie autobusy jeżdżą w Częstochowie, Tychach, Słupsku, a w tym ponad 100 dokupi Warszawa. - Koszt zakupu autobusu na CNG jest o 10% droższy niż zakupu z silnikiem diesla, ale eksploatacja jest znacznie tańsza – mówi Marcina Szczudło, wiceprezes PGNiG Obrót Detaliczny podkreślając, że samochody spalające CNG emitują znacznie mniej szkodliwych substancji.

Dziki pod ostrzałem

Foto: Dziki pod ostrzałem
cz pt, 11 stycznia 2019 16:03

„Nie chciałbym być w skórze dzika” - mówi jeden z łomżyńskich myśliwych. W najbliższe weekendy na obszarze niemal połowy Polski mają odbywać się polowania przede wszystkim na dziki. Akcja ma związek z szerzącym się w kraju wirusem ASF. W lasach Nadleśnictwa Łomża na najbliższych weekend polowania zbiorowe wyznaczyło sobie 6 kół łowieckich, a w całym okręgu łomżyńskim ponad 30. Dariusz Godlewski, Nadleśniczy Łomży mówi, w tym sezonie myśliwi do odstrzelenia mieli tu około 600 dzików i większość kół swoje limit już osiągnęło. Według wyliczeń Łowczego Okręgowego plan polowań na dziki wykonano już w ponad 150%. Myśliwi na dziki strzelać mogą dalej, bo górnej granicy nie ma.

Brudne powietrze

Foto: Brudne powietrze
cz pt, 11 stycznia 2019 09:27

Znaczący spadek temperatury i bezwietrzna pogoda sprawiły, że w Łomży wyraźnie było czuć „brudne powietrze”. Potwierdzają to dane z monitoringu powietrza prowadzonego przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. W Łomży wieczorem i na początku nocy stężenie pyłów zawieszonych PM10 przekraczało 200 µg/m3. W krytycznym momencie było 9 razy wyższe niż w ciągu dnia.

Idzie ocieplenie

cz pt, 11 stycznia 2019 08:57

Wczoraj wieczorem, około godziny 21. temperatura powietrza w rejonie Łomży spadła do -16,7°C. Taką temperaturę zanotowano na stacji meteorologicznej IMGW w Marianowie. W nocy i nad ranem było trochę cieplej -13°C. Synoptycy zapowiadają, że z godziny na godzinę będzie coraz cieplej i z coraz większymi opadami śniegu.

Dwie osoby ranne po wypadku na drodze do Ostrołęki

Foto: Dwie osoby ranne po wypadku na drodze do Ostrołęki
cz cz, 10 stycznia 2019 17:51

Zablokowana jest droga krajowa nr 61 Łomża – Ostrołęka. W okolicach miejscowości Drogoszewo – za Miastkowem od strony Łomży – około godziny 17. doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. Dwie osoby zostały poszkodowane.

WOŚP pomaga, Jurek Owsiak zaprasza

Foto: WOŚP pomaga, Jurek Owsiak zaprasza
cz cz, 10 stycznia 2019 15:38

Ponad trzy i pół miliona złotych to wartość sprzętu jaki Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała dotychczas do Łomży, Kolna, Grajewa, Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego. Cenny sprzęt trafił przede wszystkim do szpitali. Tylko szpital w Łomży otrzymał go za ponad 1 milion 400 tysięcy złotych. Na kolejny łomżyński finał WOŚP zaprasza Jurek Owsiak.

Szukają złodzieja i świadków

cz cz, 10 stycznia 2019 13:01

We wtorek (8 stycznia 2019 roku) przed godziną 19:00 na parkingu, przy galerii handlowej u zbiegu ulic Piłsudskiego i Zawadzkiej w Łomży, do samochodu, w którym przebywała kobieta, podszedł nieznany mężczyzna, otworzył drzwi i wyjął z torby portfel, po czym uciekł. W pogoń za sprawcą kradzieży ruszyli zaalarmowani przechodnie.

Latający jeleń z Czerwonego Boru

Foto: Latający jeleń z Czerwonego Boru
cz cz, 10 stycznia 2019 11:00

Jelenie to jedne z licznie występujących w regionie i większych zwierząt. Dorosły osobnik może ważyć około 150 kg. Zderzenie auta z takim zwierzęciem może być niebezpieczne także dla ludzi. Na szczęście jelenie czasami potrafią „latać”. Udowadnia to filmik nagrany i udostępniony przez Nadleśnictwo Łomża, który pokazuje przelatującego przed samochodem jelenia.

Usłyszała „mamo ratuj” i... straciła oszczędności

Foto: Usłyszała „mamo ratuj” i... straciła oszczędności
cz cz, 10 stycznia 2019 09:17

75-letnia mieszkanka Łomży straciła wczoraj 30 tysięcy złotych. Telefoniczni oszuści wyłudzili od niej pieniądze wmawiając kobiecie, że jej syn miał wypadek, a przekazując oszczędności może mu pomóc.

Coraz zimniej

cz cz, 10 stycznia 2019 08:37

-9,7°C - taką temperaturę powietrza nad ranem zarejestrowała stacja Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy w Marianowie koło Piątnicy. Zdaniem synoptyków z Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW w Białymstoku kolejna noc ma być znacznie zimniejsza. W województwie podlaskim lokalnie temperatura może spaść nawet do -21°C. W związku z tym synoptycy wydali ostrzeżenie przed silnym mrozem. Ma pierwszy w trzystopniowej skali stopień zagrożenia i ważne jest do piątku do godziny 10.00.

Mieszkanka Łomży straciła 30 tysięcy

cz śr, 09 stycznia 2019 21:06

Telefoniczni oszuści znowu polują na seniorów w Łomży. Policja podaje, że w mieście w środę odnotowano sześć prób oszustw metodą na wnuczka. Niestety w jednym przypadku kobieta przekazała przestępcom swoje całe oszczędności - 30 tysięcy złotych. We wtorek inna kobieta przekazała oszustom 5 tysięcy.

Bezpłatne empeki dla uczniów... później

Foto: Bezpłatne empeki dla uczniów... później
cz śr, 09 stycznia 2019 17:07

W kampanii wyborczej prezydent Mariusz Chrzanowski obiecywał, że do 1. stycznia 2019 roku uczniowie z Łomży będą mogli jeździć autobusami komunikacji miejskiej bezpłatnie. Nic takiego jednak się nie stało. W poniedziałek 7. stycznia radny miejski Dariusz Domasiewicz złożył do prezydenta interpelację w tej sprawie. Dwa dni później, na ratuszowej stronie internetowej napisano, że „bezpłatne przejazdy MPK dla uczniów po uchwaleniu budżetu”, a z treści artykułu wynika, że jeszcze później.

« · «« · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę