niedziela, 23 lutego 2020 napisz DONOS@

Pijany głąb

cz pon, 09 grudnia 2019 08:26

Wczoraj po godzinie 11. w Nowym Cydzynie kierowca nissana wjechał do rowu. Gdy wsiadł z samochodu poprosił świadków żeby nie wzywali policjantów, a później uciekł. Szybko został zatrzymany. Okazało się, że 39-latek w organizmie ma ponad 3 promile alkoholu, a od 2016 roku ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Pijany mieszkaniec Łomży trafił do policyjnego aresztu. Jak wytrzeźwieje usłyszy zarzuty popełnienia przestępstw.

Wśród najpiękniejszych Polek

Foto: Wśród najpiękniejszych Polek
cz pon, 09 grudnia 2019 08:20

Karolina Piaścik 18-latka z Gawrych zdobyła tytuł Miss Mediów Społecznościowych podczas Gali Finałowej 30. edycji Narodowego Konkursu Piękności Miss Polski 2019. Wybory odbyły się w niedzielę w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, a widzowie w całym kraju mogli je oglądać na żywo w Polsacie.

Miłość w rowie, na weselu i przy Wiejskiej 10 w Łomży

Foto: Miłość w rowie, na weselu i przy Wiejskiej 10 w...
cz nie, 08 grudnia 2019 21:18

Kto pragnie zakochać się romantycznie i praktycznie na cale życie, powinien uważać na szczegóły w swym otoczeniu, ponieważ Miłość lubi podróżować, wędrować, bawić się i odpocząć po trudach. 23 pary małżonków z Łomży po 50 latach przysiadły na chwilę w sobotnie południe w holu ratusza. Królowała wyniosła choinka, podniosła atmosfera Złotych Godów i wzniosła refleksja o: młodości sprzed pół wieku, marzeniach, planach i wzruszeniach. „Przeżyłam z Tobą tyle lat, oddałam Ci swój cały świat...” - śpiewała Teresa Makieła, ówczesna studentka farmacji w Lublinie, która przyszłego męża Edmunda Marka i naczelnego inżyniera w Łombecie w Śniadowie poznała jako rowerzystka.

Wiersz łomżynianki dodaje sił Prezesowi Kaczyńskiemu

Foto: Wiersz łomżynianki dodaje sił Prezesowi Kaczyńs...
cz nie, 08 grudnia 2019 13:09

Nauczycielka z Łomży Halina Gerwat rok temu napisała wiersz patriotyczny „Ojczyzno ma”, który opublikowaliśmy w portalu 4lomza.pl z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości. - Poprosiłam o druk trzech egzemplarzy i wysłałam najwyższym władzom do Warszawy – opowiada, zadowolona wielce z odzewu na swoją poezję: prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. - Jestem szczęśliwa: z Kancelarii Pana Prezydenta zadzwoniła pani z podziękowaniami, Pan Premier cytaty o Orle Białym, który z góry widzi więcej, powplatał w wypowiedzi wśród ludzi, Pan Prezes wysłał mi list: „Jestem Pani niewymownie za to wdzięczny, bo takie piękne dary serca, takie hojne gesty jak Pani dodają mi sił i potwierdzają, że idziemy właściwą drogą”... Napisała na 101. rocznicę drugi wiersz, który drukujemy z listem, i też wyśle go władzom.

Odblaski dla uczniów

Foto: Odblaski dla uczniów
cz so, 07 grudnia 2019 14:55

W szkole w Jedwabnem uczy się niespełna 500 uczniów, a blisko połowa z nich dojeżdża do szkoły z okolicznych miejscowości. Gimbusy rozwożą uczniów po poszczególnych wioskach, ale część drogi do domu uczniowie muszą pokonywać pieszo. W piątek rozdawano im odblaski, dzięki którym mają być bardziej widoczni na drodze.

Wojska Polskiego przejezdna

Foto: Wojska Polskiego przejezdna
cz so, 07 grudnia 2019 14:42

Drogowcy zakończyli główne pracę z na ulicy Wojska Polskiego. Kierowcy ponownie mogą przejechać odcinkiem ulicy między skrzyżowaniami z ulicami Sikorskiego i Polową. Od 10 października ta część Wojska Polskiego była całkowicie wyłączona z ruchu.

Weekend Cudów Szlachetnej Paczki

Foto: Weekend Cudów Szlachetnej Paczki
cz so, 07 grudnia 2019 14:15

Ponad 30 rodzin z Łomży i powiat łomżyńskiego w ten weekend doświadcza pomocy Szlachetnej Paczki. Od piątkowego wieczoru wolontariusze rozwożą po rodzinach zakwalifikowanych do udziału w tegorocznej edycji przygotowane przez darczyńców paczki - Paczka łączy ludzi. Łączy wolontariuszy z rodzinami, łączy tych, którzy paczki przygotowują - opowiada Magdalena Wdziękońska, która po raz 7. jest wolontariuszką Szlachetnej Paczki.

Mikołajki na Starym Rynku

Foto: Mikołajki na Starym Rynku
mm pt, 06 grudnia 2019 16:15

Silny i zimny wiatr nieco pokrzyżował szyki, to ci, którzy się odważyli i przyszli w piątek na Stary Rynek, mogli spotkać Świętego Mikołaja i pobawić się w Jego bajkowej krainie.

Nowa droga na mapie gminy Łomża

Foto: Nowa droga na mapie gminy Łomża
cz pt, 06 grudnia 2019 15:37

- Skończyliśmy jedną drogę, idziemy na następną – mówił Piotr Kłys wójt gminy Łomża podczas uroczystości otwarcia przebudowanej ul. Armii Krajowej w Starych Kupiskach. - Była to największa, najtrudniejsza i najbardziej kosztowana inwestycja – dodawał wskazując, że wraz z pracami dodatkowymi pochłonęła ponad 6 milionów złotych.

Nie tylko łoś, ale także sarna i pies

Foto: Nie tylko łoś, ale także sarna i pies
cz pt, 06 grudnia 2019 11:40

Do trzech zderzeń samochodów ze zwierzętami doszło w czwartek wieczorem w okolicach Łomży. Poza łosiem, który wybiegł przed samochód jadący drogą Łomża – Zambrów, była także sarna, która wybiegła przed samochód na drodze Łomża – Stawiski i pies, który wpadł pod osobówkę w Kalinowie. Na szczęście ludziom w tych zdarzeniach nic złego się nie stało.

„Tak. Pomagam!”

Foto: „Tak. Pomagam!”
cz pt, 06 grudnia 2019 11:23

Dziś i jutro, czyli w piątek i sobotę w całym kraju Caritas organizuje Świąteczną Zbiórkę Żywności „Tak. Pomagam!” Wolontariusze w dużych sklepach zbierają produkty z długim terminem ważności, a więc cukier, mąkę, ryż, makaron, olej, konserwy, herbatę, dżemy i słodycze. Dary te jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia mają trafić do osób potrzebujących.

Jaki jest najlepszy prezent dla chłopaka na święta? Oto garść inspiracji!

Foto: Jaki jest najlepszy prezent dla chłopaka na świ...
JJS pt, 06 grudnia 2019 10:38

Przed nami jeden z najpiękniejszych okresów w roku. Boże Narodzenie to czas, gdy spełniają się marzenia i kiedy nie ma rzeczy niemożliwych. Jeśli szukasz idealnego prezentu dla chłopaka pod choinkę, zastanów się więc, co lubi i czym się interesuje.

Mieszańcy masowo korzystają z bonifikaty

Foto: Mieszańcy masowo korzystają z bonifikaty
cz pt, 06 grudnia 2019 09:04

Nie ma zaskoczenia. Mieszkańcy korzystają z możliwości zostania właścicielem swojego kawałka Łomży „za symboliczną złotówkę”. Dotyczy to tych, którzy dotychczas ziemię z domkami czy mieszkaniami mieli na podstawie użytkowania wieczystego gruntu. To prawo zostało automatycznie przekształcone w prawo własności 1 stycznia 2019 r., ale ziemię trzeba jeszcze wykupić. W Łomży mieszkańcy mogą to zrobić z bonifikatą wynoszącą 99,9% i jak się okazuje niemal wszyscy z tego korzystają.

Łomżyńska misja z komórkami i kluczami do Nieba

Foto: Łomżyńska misja z komórkami i kluczami do Nieba
mm cz, 05 grudnia 2019 19:08

„Bo niebo jest w nas, zamknięte na klucz...” - śpiewał Ryszard Rynkowski, ulubiony wokalista ks. Andrzeja Popielskiego z Łomży. Kilka lat temu katecheta w „Wecie” nie przepadał za tą piosenką, nie przemawiała do niego, dopóki nie wsłuchał się uważniej w słowa. Chłód relacji między dziećmi a rodzicami w domu może ocieplić prosta czułość zdania: „Kocham Cię”. Ale jak pokazać obcym z Afryki, Azji i Ameryki Południowej, że Polaków obchodzą losy ludzi biednych i głodnych z innych niż syta Europa kontynentów, z krajów w trudnej sytuacji klimatycznej, ekonomicznej i wojennej? - Wystarczyło poświęcić trochę uwagi i czasu, żeby w szufladach znaleźć nieużywane i niepotrzebne przedmioty: stare klucze i komórki – uchyla rąbka tajemnicy misji Weronika Zamojcin z „Wety”.

Mikołajki ze Świętym Mikołajem

Foto: Mikołajki ze Świętym Mikołajem
cz cz, 05 grudnia 2019 18:47

Dawniej kościelne święto, a teraz wspomnienie świętego Mikołaja, biskupa Miry. Czyli Mikołajki i okazja do obdarowania bliskich drobnymi upominkami. To też dzień, w którym na Starym Rynku w Łomży otworzy się bajkowa kraina Świętego Mikołaja. Będzie też gospodarz ze słodkimi upominkami dla dzieci.

Łoś wbiegł na drogę

Foto: Łoś wbiegł na drogę
cz cz, 05 grudnia 2019 18:18

Samochód osobowy zderzył się z łosiem. Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 63 Łomża – Zambrów w okolicy stacji wysokiego napięcia pomiędzy Podgórzem a Wygodą. Łoś wybiegł z lasu wprost przed samochód osobowy. Samochód został bardzo mocno zniszczony, ale kierowca szczęśliwie nie odniósł poważnych obrażeń.

„Zdrapała” sobie suva na Mikołajki

Foto: „Zdrapała” sobie suva na Mikołajki
cz cz, 05 grudnia 2019 16:13

- Tak to prawda – potwierdza pracownica stacji informacje przekazane przez Czytelnika. W czwartkowe wczesne popołudnie na stacji paliw Orlen przy ul. Zawadzkiej kobieta w loterii Orlenu wygrała samochód. - Pani aż łzy z oczu poleciały – opowiada pracownica stacji podkreślając, że to pierwsza taka wygrana w Łomży. Kobieta otrzyma samochód rodzinny Peugeot Suv 3008.

50 milionów z unijnej dotacji na rewitalizację miast

Foto: 50 milionów z unijnej dotacji na rewitalizację ...
cz cz, 05 grudnia 2019 13:21

Łomża, Kolno, Zambrów i Wysokie Mazowieckie znalazły się na liście kilkunastu samorządów z województwa podlaskiego, które otrzymają dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na rewitalizację. Decyzję o przyznaniu dofinansowania podjął zarząd województwa. W sumie wybrane do wsparcia inwestycje warte są 63,8 mln zł. W tym będą unijne dotacje na kwotę 49,7 mln zł.

Na drogach skończą się „szeryfowie”?

Foto: Na drogach skończą się „szeryfowie”?
cz cz, 05 grudnia 2019 12:58

Jutro, w piątek 6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy na tzw. suwak. - To prawo w zasadzie sankcjonuje to, co było wcześniej stosowane – mówi Mirosław Oliferuk, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży podkreślając, że nowe prawo doprecyzowuje w jaki sposób należy się zachować i co jest zabronione.

Rossmann pomaga także w Łomży

Foto: Rossmann pomaga także w Łomży
cz cz, 05 grudnia 2019 11:19

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie w Łomży oraz Łomżyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” pod wezwaniem Świętego Ducha w Łomży to dwie organizacje charytatywne z miasta, które otrzymały wsparcie w ramach ogólnopolskiej akcji drogerii Rossmann „Pomagamy jak umiemy”. - Korzystając z aplikacji Klubu Rossmann i robiąc zakupy w naszych drogeriach uzbieraliście aż 5 mln zł! Dzięki Wam możemy obdarować 250 organizacji charytatywnych produktami o tej wartości – podaje Rossmann.

« · «« · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · 21 · 22 · 23 · 24 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę