Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 01 lutego 2023 napisz DONOS@

Czy w Łomży jest na tyle niebezpiecznie, że trzeba uczyć się KRAV MAGA?

cz śr, 21 kwietnia 2004 15:24

KRAV MAGA (krwawa walka) jest izraelskim systemem walki wręcz i samoobrony opracowanym i używanym od ponad 50 lat. Powstał w Czechach w latach trzydziestych ubiegłego wieku, wraz z nasilającym się terrorem faszystowskim. Jego twórca Imi Lichtenfeid zorganizował grupę samoobrony, która broniła dzielnicy żydowskiej. Toczył dziesiątki walk ulicznych w których często liczniejsi faszyści używali noży, pałek, łańcuchów i kastetów.

Nowy komendant policji w Grajewie

cz śr, 21 kwietnia 2004 11:46

Dzisiaj nadkom. Ireneusz Gliniecki obejmuje funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Grajewie. Zastąpił nadkom. Jana Pardę, który 9 kwietnia br. przeszedł na emeryturę.

Zielonym do nieba

cz śr, 21 kwietnia 2004 10:38

Jerzy Brzeziński Prezydent Łomży i Radio Nadzieja zapraszają na wspólne sadzenie drzew.

Łomżyński proces w sprawie odmowy badań prenatalnych na finiszu

cz so, 17 kwietnia 2004 12:08

W Sądzie Okręgowym w Łomży zakończył się w piątek precedensowy w skali kraju cywilny proces o odszkodowanie za odmowę badań prenatalnych. Małżeństwo W. wytoczyło go dwójce lekarzy i szpitalowi w Łomży. Domagają się 1,4 mln odszkodowania.

Ocalić od zapomnienia...

mm so, 17 kwietnia 2004 11:45

"Minęło już ponad pół wieku od wydarzeń stanowiących treść (...) książki. Jej bohaterowie w większości odeszli na „wieczną wartę”, pozostałym przy życiu czas zatarł ostrość spojrzenia na wydarzenia tamtych dni." – tak rozpoczął przedmowę do książki „Ziemia łomżyńska w latach walki i okupacji 1939 – 1945” nieżyjący już autor Mieczysław Laszczkowski.

Komisja alkoholowa będzie zarabiać

cz pt, 16 kwietnia 2004 18:02

Wojewoda podlaski Marek Strzaliński w rozstrzygnięciu nadzorczym stwierdził nieważność załącznika nr 4 do uchwalonego w lutym Łomżyńskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2004 rok. Załącznik ów określał zasady wynagradzania członków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów alkoholowych i brzmiał dokładnie tak: “Komisja pracuje społecznie, nie pobierając wynagrodzenia.” Treść tego załącznika radni przyjęli na wniosek Zenona Piechocińskiego (SLD. Uzasadniał on wówczas, że sama praca w tej komisji jest tak nobilitująca, że pieniędzy jej członkowie nie powinni już otrzymywać.

Przeciwdziałanie alkoholizmowi

cz pt, 16 kwietnia 2004 09:30

106 tysięcy złotych – taką kwotą władze Łomży chcą dofinansować jedenaście działający w mieście organizacji realizujących Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Odpowiedni projekt uchwały ma trafić na najbliższą sesję Rady Miasta.

Sąd nad bulwarami

cz cz, 15 kwietnia 2004 21:22

Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński powołał sąd konkursowy, który ma przeprowadzić dwuetapowy Konkursu na opracowanie koncepcji zagospodarowania Bulwarów Nadnarwiańskich w Łomży. W skład pięcioosobowego gremium weszli: Alicja Mieszkowska - przewodnicząca, Andrzej Zajkowski, Wiesława Serwatko, Andrzej Karwowski i Wiesława Szymańska.

Konkurs na logo MPECu

cz cz, 15 kwietnia 2004 21:07

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży Sp. z o.o. ogłasza konkurs na logo firmy Logo powinno wywoływać skojarzenia związane z energetyką cieplną oraz zawierać wyrazy: „MPEC” i „Łomża”. Każdy z oferentów może nadesłać jeden lub kilka projektów.

Piechociński jaki jest każdy widzi

cz cz, 15 kwietnia 2004 12:08

Zenon Piechociński - szef miejskiego SLD i łomżyński radny - zmienił miejsce zatrudnienia. Od kwietnia jest już pracownikiem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oddział w Łomży. Jak twierdzi Tadeusz Tomaszewski (także SLD) - zastępca dyrektora ARiMR w Łomży - Zenon Piechociński został zatrudniony w biurze promocji Agencji.

Na wariackich papierach

cz cz, 15 kwietnia 2004 12:07

Chociaż rolnicy mogą już składać wnioski o dopłaty, ciągle nie działa system IACS, który miał ewidencjonować gospodarstwa i rozdzielać chłopom pieniądze.

W ARR Piotrowski zamiast Krzewskiego

cz cz, 15 kwietnia 2004 12:03

Andrzej Krzewski Agencją kierował od chwili jej powołania w 1994 roku – wówczas była to Agencja Rozwoju Ziemi Łomżyńskiej. O jego odwołaniu mówiło się już od kilku miesięcy. Sam były prezes tracił wpływy (również finansowe) już od dłuższego czasu. Nie powiodły się próby zarabiana na organizacji targów spożywczych, budowlanych i motoryzacyjnych. Mniej więcej rok temu Agencja przestała zarządzać miejskim targowiskiem, a niedawno zapowiedziano, że działające przy niej od 4 lat Regionalne Centrum Informacji Europejskiej zostanie zamknięte w połowie lipca br.

Spadek liczby bezrobotnych w Powiecie Łomżyńskim

cz cz, 15 kwietnia 2004 09:00

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu marca 2004 roku wyniosła 9.090 osób, w tym w mieście Łomża 5.546 osób i w Powiecie Łomżyńskim 3.544 osoby. W porównaniu do stanu na koniec miesiąca poprzedniego poziom bezrobocia zmniejszył się o 136 osób.

A jednak Piotrowski a nie Grabani

cz śr, 14 kwietnia 2004 20:26

Nowym prezesem Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Łomży został dr Zbigniew Piotrowski. W środę w Białymstoku odbyła się “druga część” wyborów nowego prezesa Agencji po tym jak przed tygodniem z tej funkcji odwołano Andrzeja Krzewskiego. Wówczas – powołując się na nieoficjalne informacje – podawaliśmy, że nowym prezesem został Piotr Grabani, ale przeciwko temu wyborowi ostro zaprotestował Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński.

Dzień Strażaka i I Przegląd Strażackich Orkiestr Dętych w Łomży

cz śr, 14 kwietnia 2004 11:26

Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza Strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej Diecezji Łomżyńskiej wraz z pocztami sztandarowymi na uroczystą Mszę św. ku czci św. Floriana z prośbą o błogosławieństwo dla Strażaków. Msza św. będzie odprawiona dnia 25 kwietnia, w III Niedzielę Wielkanocną w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Łomży o godzinie 12.00. Uroczystość uświetni występ Orkiestr Dętych przybyłych z okazji I Przeglądu Strażackich Orkiestr Dętych w Łomży.

Jak “ładnie” przetłumaczyć HWDP?

cz śr, 14 kwietnia 2004 07:26

Z taką trudną zagadką mają zmierzyć się uczniowie łomżyńskich szkół. Konkurs wspólnie zorganizowały Stowarzyszenie Bezpieczna Ziemia Łomżyńska, Kuratorium Oświaty, MDK-DŚT i Policja. Jak donosi Gazeta Współczesna konkurs odbędzie się dwustopniowo. W szkołach uczniowie zgłaszać będą swoje propozycje dowcipnego i nieobraźliwego tłumaczenia skrótu, a po selekcji po 3 uznane za najciekawsze propozycje z każdej ze szkół trafią do Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

To nie był żart - Strzaliński zrezygnował naprawdę!

cz wt, 13 kwietnia 2004 16:49

1 kwietnia 2004 roku redakcje prasowe obiegła informacja o powtórnym ustąpieniu Marka Strzalińskiego z funkcji szefa SLD w województwie podlaskim. Niektórzy, także my, odebrali ją jako pryma aprilisowy żart tymczasem informacja ta okazała się szczera prawdą. Marek Strzaliński nie jest już szefem Sojuszu Lewicy Demokratycznej w województwie. “Wywodzący się z Łomży” Strzaliński na fotelu szefa wojewódzkiego Sojuszu zastąpił “wywodzącego się z Łomży” Mieczysława Czerniawskiego, który to był pierwszym szefem SLD po “integracji” województw i struktur partii. Od 1 kwietnia także Strzaliński już Sojuszowi nie przewodzi.

Za dwa dni ruszają dopłaty bezpośrednie do rolnictwa

cz wt, 13 kwietnia 2004 08:41

Dopłaty bezpośrednie w systemie uproszczonym, który będzie mógł obowiązywać w Polsce przez trzy lata (może zostać skrócony lub przedłużony), będą wypłacane według trzech stawek.

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia

cz pon, 12 kwietnia 2004 11:31

We wtorek w rocznicę opublikowania przez Niemcy w 1943 r. informacji o odkryciu w Rosji masowych grobów oficerów Wojska Polskiego obchodzimy Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia. Polscy oficerowie, jeńcy wojenni, zamordowani zostali przez NKWD wiosną 1940 roku.

... z wielkanocnego kazania ks. bp Stanisława Stefanka

cz nie, 11 kwietnia 2004 21:54

(...) Popatrzmy ile razy nasz biedny umysł został wyprowadzony w pole, ...oszukany. Prawda – dobro. Dowiaduję się w ostatnich czasach, w ostatnich dniach, że środowisko, które ponad 50 lat wniesione czołgami, siłą w naszą państwowość, środowisko które z odrazą mówi o tym, że jesteśmy katolikami, że jesteśmy patriotami, środowisko które wewnętrznie gardzi tym co my szanujemy jako świętość: miłość do Boga, miłość do ojczyzny i w tym wszystkim tą naszą Maryjną pobożność, to środowisko w ciągu jednej nocy zmienia się znów przewodnikiem. Jeszcze wczoraj doprowadzał to całkowitego chaosu gospodarczego, rano się obudził i mówi, teraz ja na czele! I my w to wierzymy.

« · «« · 1251 · 1252 · 1253 · 1254 · 1255 · 1256 · 1257 · 1258 · 1259 · 1260 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę