Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 lutego 2021 napisz DONOS@

Handlowali ludźmi, łomżyński sąd wsadził ich do aresztu

Pod pozorem legalnej pracy werbowali młode kobiety. Te trafiały jednak do agencji towarzyskich i na drogi, gdzie były zmuszane do uprawiania prostytucji. Czterech członków grupy zostało zatrzymanych. Wśród nich jest jeden z szefów grupy 43-letni mieszkaniec woj mazowieckiego Pozostali zatrzymani pochodzą z województwa dolnośląskiego. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Łomży. W środę Sąd Rejonowy w Łomży zastosował wobec zatrzymanych areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Wszystkim grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prowadzący sprawę policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.


We wtorek rano policjanci z suwalskiego wydziału zarządu Centralnego Biura Śledczego w Białymstoku razem z funkcjonariuszami jednostki taktycznej CBŚ wkroczyli do kilku mieszkań na terenie Warszawy i woj. opolskiego. Zatrzymali tam trzech mężczyzn i kobietę w wieku od 28 do 43 lat podejrzewanych o udział w grupie przestępczej trudniącej się handlem ludźmi - mówi sierż. Kamil Tomaszczuk. - Przestępcy werbowali młode kobiety z małych miejscowości. Obiecywano im dobrze płatną pracę jako hostessy czy recepcjonistki. W rzeczywistości trafiały one do agencji towarzyskich i na drogę, gdzie zmuszane były do uprawiania prostytucji - podkreśla Tomaszczuk. Niektóre z nich były narkotyzowane na dyskotekach, wywożone i dosłownie sprzedawane do domów publicznych za kwotę od 1000 do 3000 zł. Zdarzały się przypadki stosowania przemocy wobec niepokornych kobiet. Z policyjnych ustaleń wynika, że grupa działała od kilku lat.
Wśród zatrzymanych jest obywatelka Ukrainy, która początkowo pracowała w agencji towarzyskiej. Później jednak czynnie uczestniczyła w organizowaniu procederu.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę