Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 maja 2024 napisz DONOS@

Wąskie gardło... Zawadzka

Główne zdjęcie
tu będzie nowe rondo (fot.um.lomza.pl)

Nie lada wyzwanie czeka mieszkańców osiedla południe w Łomży. W związku z rozpoczynającą się budową ronda na skrzyżowaniu ulic Zawadzkiej i Księcia Janusza zmieni się organizacja ruchu nie tylko na ulicy Zawadzkiej, ale także na osiedlach należących do Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej jak i SM Perspektywa. Mieszkańcy bloków z ulic Żeromskiego i Staffa aby wyjechać z osiedla będą musieli kierować się na ulicę Bema ewentualnie Prusa, a mieszkańcy Księcia Janusza w kierunku ulic Kasztelańskiej lub Księżnej Anny. Największe zmiany zajdą jednak na samej ulicy Zawadzkiej. Dziś jeszcze ulica dwujezdniowa z dwoma pasami ruchu w każdą ze stron, na czas remontu zwęrzy się do zaledwie kilku metrów.

tymczasowa organizacja ruchu
tymczasowa organizacja ruchu

Od strony Ronda Solidarności ruch będzie odbywał się w następujący sposób: zjazd z ul. Zawadzkiej w lewo, poprzez utwardzony pas zieleni, przeciwległą dwupasmówkę ul. Zawadzkiej, chodnik i kolejny pas zieleni, w równoległy do ul. Zawadzkiej zbiorczy odcinek ul. Prusa, następnie po przejechaniu około 130 metrów zjazd poprzez utwardzony pas zieleni w dwupasmowy odcinek ul. Zawadzkiej, po której odbywał się dotychczasowy ruch od strony ul. Piłsudskiego.
Ruch od strony ul. Sikorskiego będzie odbywał się w następujący sposób: po minięciu skrzyżowania ul. Zawadzkiej z ul. Prusa zjazd w prawo, po utwardzonym pasie zieleni i chodniku, w równoległy do ul. Zawadzkiej zbiorczy odcinek ul. Prusa. Następnie po przejechaniu około 130 metrów, tuż przed Rondem Solidarności, zjazd poprzez utwardzony pas zieleni w dwupasmowy fragment ul. Zawadzkiej.
Na opisywanym powyżej odcinku będzie obowiązywał zakaz wyprzedzania i ograniczenie prędkości do 30 km/h. Z opisywanej drogi nie będzie można wjechać w ul. Staffa, Żeromskiego i Księcia Janusza, jak również z tych ulic nie będzie można wjechać w tymczasowy pas ruchu.

Budowa ronda ma potrwać trzy miesiące.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę