poniedziałek, 14 października 2019 napisz DONOS@

Wąskie gardło... Zawadzka

Nie lada wyzwanie czeka mieszkańców osiedla południe w Łomży. W związku z rozpoczynającą się budową ronda na skrzyżowaniu ulic Zawadzkiej i Księcia Janusza zmieni się organizacja ruchu nie tylko na ulicy Zawadzkiej, ale także na osiedlach należących do Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej jak i SM Perspektywa. Mieszkańcy bloków z ulic Żeromskiego i Staffa aby wyjechać z osiedla będą musieli kierować się na ulicę Bema ewentualnie Prusa, a mieszkańcy Księcia Janusza w kierunku ulic Kasztelańskiej lub Księżnej Anny. Największe zmiany zajdą jednak na samej ulicy Zawadzkiej. Dziś jeszcze ulica dwujezdniowa z dwoma pasami ruchu w każdą ze stron, na czas remontu zwęrzy się do zaledwie kilku metrów.

tu będzie nowe rondo (fot.um.lomza.pl)
tu będzie nowe rondo (fot.um.lomza.pl)
tymczasowa organizacja ruchu
tymczasowa organizacja ruchu

Od strony Ronda Solidarności ruch będzie odbywał się w następujący sposób: zjazd z ul. Zawadzkiej w lewo, poprzez utwardzony pas zieleni, przeciwległą dwupasmówkę ul. Zawadzkiej, chodnik i kolejny pas zieleni, w równoległy do ul. Zawadzkiej zbiorczy odcinek ul. Prusa, następnie po przejechaniu około 130 metrów zjazd poprzez utwardzony pas zieleni w dwupasmowy odcinek ul. Zawadzkiej, po której odbywał się dotychczasowy ruch od strony ul. Piłsudskiego.
Ruch od strony ul. Sikorskiego będzie odbywał się w następujący sposób: po minięciu skrzyżowania ul. Zawadzkiej z ul. Prusa zjazd w prawo, po utwardzonym pasie zieleni i chodniku, w równoległy do ul. Zawadzkiej zbiorczy odcinek ul. Prusa. Następnie po przejechaniu około 130 metrów, tuż przed Rondem Solidarności, zjazd poprzez utwardzony pas zieleni w dwupasmowy fragment ul. Zawadzkiej.
Na opisywanym powyżej odcinku będzie obowiązywał zakaz wyprzedzania i ograniczenie prędkości do 30 km/h. Z opisywanej drogi nie będzie można wjechać w ul. Staffa, Żeromskiego i Księcia Janusza, jak również z tych ulic nie będzie można wjechać w tymczasowy pas ruchu.

Budowa ronda ma potrwać trzy miesiące.

 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę