Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Duże ciężarówki pojadą starym mostem?

Główne zdjęcie
"stary" most w Łomży

Wojewoda podlaski chce przywrócić ruch ciężkich samochodów po starym moście na Narwi w Łomży. Jego zdaniem przeprawą powinny przejeżdżać ciężarówki o masie 42 ton, ale z ruchu lokalnego. W ten sposób wojewoda odpowiedział na prośbę lokalnych przedsiębiorców, w których imieniu wystąpiło Stowarzyszenie Przewoźnicy Podlasia, domagających się zniesienia wprowadzonego przed rokiem ograniczenia przejazdów przez most ciężarówek o masie powyżej 30 ton.

Ewa Stachowicz z-ca dyrektora Wydziału Infrastruktury Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku podkreśla, że wojewoda uznał, że ograniczenie to faktycznie utrudnia funkcjonowanie lokalnych firm. Szczególnie chodzi o mleczarnie i śniadowski Prefbet, które dużymi ciężarówkami wywożą stąd swoje produkty.  
Wojewoda podpiera się także ekspertyzą przygotowaną przez Pracownię Konstrukcji Mostów Zakładu Mostów Instytutu Badawczego Dróg i Mostów w Warszawie, która mówi, że nie ma żadnych technicznych przeciwwskazań aby po tym moście odbywał sie ruch ciężarówek o masie do 42 ton. Ze względu jednak na dużą uciążliwość jaką niesie ze sobą ruch wielkich ciężarówek, wojewoda chce aby w dalszym ciągu, na tym moście, zachowano ograniczenie w stosunku do ruchu tranzytowego.

Zdaniem urzędników wojewody zmiana organizacji ruchu na starym łomżyńskim moście mogła by nastąpić od września. Nie wiadomo co na to ratusz. Łukasz Czech z biura prasowego urzędu miejskiego w Łomży potwierdza, że pismo od wojewody wpłynęło i dodaje, że w tej chwili opracowywana jest odpowiedź na nie.
Tymczasem Ewa Stachowicz podkreśla, że zgodnie z prawem wojewoda może nakazać prezydentowi wprowadzenie oczekiwanej organizacji ruchu na tym moście.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę