Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Żałoba narodowa

Prezydent Lech Kaczyński wydał w nocy z niedzieli na poniedziałek rozporządzenie o trzydniowej żałobie narodowej w całym kraju z powodu niedzielnej katastrofy polskiego autokaru pod Grenoble we Francji. Żałoba ma trwać od poniedziałku do środy. W związku z tragicznym wypadkiem polskich pielgrzymów we Francji ze specjalnym apelem do mieszkańców Łomży zwrócił się prezydent Łomży. Jerzy Brzeziński zaapelował o nieorganizowanie przez najbliższe trzy dni hucznych imprez. Prezydent Łomży zwrócił się także z prośbą do właścicieli sklepów monopolowych i lokali gastronomicznych aby wstrzymali lub ograniczyli sprzedaży napojów alkoholowych i odwołali planowane w najbliższym czasie imprezy rozrywkowe.


Według ostatnich doniesień w katastrofie zginęło 27 osób, a 23 osoby zostały ranne.
W trakcie żałoby flagi państwowe opuszczane są do połowy masztów, szczególnie na budynkach należących do władz państwowych i lokalnych.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę