Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

Najbardziej niebezpieczne drogi w Unii

Drogi w województwie podlaskim należą najmniej bezpiecznych w Unii Europejskiej. Tak wynika z danych unijnego biura statystycznego przytaczanych przez „Rzeczpospolitą”. Na czarnej liście 20 regionów znalazły się cztery województwa Polski wschodniej. Poza podlaskim są to także warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie i lubelskie.

Najwyżej z „naszych” na Unijnej czarnej liście znalazło się województwo warmińsko-mazurskie, gdzie na milion samochodów w 2004 roku (dane z tego okresu obejmuje raport UE) zginęło 815 osób. Dla porównania na drogach w najbezpieczniejszych regionach Europy liczba ofiar śmiertelnych przypadających na milion samochodów nie przekracza stu. W Bremie, najbezpieczniejszym regionie, w 2004 roku zginęły 23 osoby.

Niewielkim pocieszeniem płynącym z unijnych statystyk jest informacja, że jeszcze mniej bezpieczne od dróg Polski Wschodniej były drogi Grecji Środkowej. Na milion podróżujących tam samochodów osobowych przypadło 1576 ofiar śmiertelnych czyli niemal dwa razy tele co u nas.

Z opublikowanych niedawno raportów policji wynika, że przez sześć pierwszych miesięcy 2007 roku na drogach województwa podlaskiego doszło do 513 wypadków, w których zginęło 79 osób, a 660 zostało rannych. W tym samym czasie odnotowano także blisko 6600 kolizji. Z danych policji wynika, że do wypadku lub kolizji dochodziło tu średnio co 40 minut. W porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego liczba zdarzeń drogowych wzrosła o 15 procent.
Najbardziej niebezpieczne są główne drogi w regionie - „8”, „19” i „61”. Na tej ostatniej – przebiegającej przez Łomżę - w pierwszym półroczu 2007 roku wydarzyło się 21 wypadków w których sześć osób zginęło.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę