Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Problem kolein będzie rozwiązany?

Od sierpnia mogą już ruszyć prace związane z usuwaniem kolein na ul. Wojska Polskiego w Łomży. W najbliższych dniach MPGKiM ma podpisać umowę Przedsiębiorstwem Budownictwa Komunikacyjnego z Łomży, które wygrało przetarg na frezowanie starej i wykonanie nowej nawierzchni ulicy ─ informuje Arkadiusz Kułaga, dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. PBK za naprawę ulicy Wojska Polskiego ─ gdzie koleiny są największe, oraz ulic Poznańskiej i Giełczyńskiej dostanie 524 tys. 844 zł.

- Ostateczny termin zakończenia naprawy nawierzchni planowany jest na koniec października. Jednak firmie, która ma realizować zlecenie, będzie zależeć by prace zakończyły się jak najwcześniej, gdyż potrzebne frezarki zostaną wypożyczone – przekonuje dyrektor MPGKiM.
Na odpowiednie kroki ze strony miasta czekają, coraz bardziej zniecierpliwieni, mieszkańcy obciążonych tranzytem ulic. Zapowiadają nawet blokadę ulic, jeśli nadal nie będzie żadnych zmian. Marek Makieła, Przewodniczący Rady Osiedla Nr 3 w Łomży, postuluje także o wprowadzenie fotoradarów, pomiaru wydzielanych spalin oraz zamontowanie ekranów dźwiękochłonnych przy ul. Wojska Polskiego.
─ Zdaję sobie sprawę, że na całościowe rozwiązanie problemu potrzeba czasu i właściwych inwestycji, ale frezowanie ulic, pan Prezydent obiecał nam w okresie letnim, więc na razie czekamy ─ stwierdza Makieła.
Pofałdowane jezdnie, spędzają sen z powiek również taksówkarzom, gdyż uszkodzeniu ulegają ich samochody. Zapewniają, że gdyby ostatecznie miało dojść do blokady ulic, to z chęcią wezmą w tym udział.

tekst: Krystian Kosakowski

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę