Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Za Ofiarność i Odwagę...

Główne zdjęcie
babcia Kamila odbiera z rąk wojewody podlaskiego medal, w tle rodzice Marcina

Marcin Boguski i pośmiertnie Kamil Trzankowski dwaj mieszkańcy Jedwabnego zostali odznaczeni przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego medalami za Ofiarność i Odwagę. W ubiegłym roku obaj skoczyli w rwący nurt Biebrzy by ratować dwie topiące się dziewczyny. Obie dziewczyny udało się uratować, ale Kamil przypłacił to własnym życiem... Dziś, podczas uroczystej sesji Rady Miasta w Jedwabnem rodzice Marcina i babcia Kamila odebrały z rąk wojewody podlaskiego medale nadane przez prezydenta Kaczyńskiego.

Do tragicznego w skutkach  zdarzenia doszło 26 czerwca ubiegłego roku w Burzynie. Dwaj bohaterscy mieszkańcy Jedwabnego skoczyli do wody płynąc na ratunek dwóm nastolatkom Oldze i Izabeli... jedna z nich miała 12, druga 16 lat.
Podczas uroczystej sesji Rady Miasta Jedwabne, radość i duma z bohaterskiej postawy dwóch mieszkańców gminy ustępowały miejsca smutkowi, bo jeden z bohaterów ratując życie dziewczyn oddał własne... Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wręczając medal, który prezydent przyznał ś.p. Kamilowi Trzankowskiemu, jego babci przekazywał wyrazy współczucia i dziękował rodzinie tragicznie zmarłego za tak wspaniałe wychowanie...

Burmistrz Jedwabnego Krzysztof Moenke podkreślał, że przyznane przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego medale Marcinowi i Kamilowi są pierwszymi tego typu odznaczeniami przyznanymi mieszkańcom gminy Jedwabne.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę