Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

...zaczynał w Łomży, dziś jest w Pałacu Prezydenckim

Główne zdjęcie
Michał Kamiński podczas pobytu w Łomży w kwietniu 2006r.

„Jesteś z łomżyńskiego wybierz Kamińskiego” tak zaczynał polityczną karierę w III Rzeczypospolitej Michał Kamiński. W 1997 roku miał zaledwie 25 lat i został wybrany posłem na Sejm III kadencji w okręgu wyborczym nr 26 obejmującym ówczesne województwo łomżyńskie... Dziś Michał Kamiński został sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

Michał Tomasz Kamiński urodził się 28 marca 1972 roku w Warszawie. Działalność polityczną rozpoczynał pod koniec lat 80. - jako licealista zaangażował się w działalność opozycyjną w Narodowym Odrodzeniu Polski, które w 1989 r. weszło w skład Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego, a on okazał się najmłodszym członkiem założycielem. Został wówczas asystentem szefa partii - Wiesława Chrzanowskiego. W roku 1993 r. uczestniczył w kampanii parlamentarnej, jako rzecznik prasowy Katolickiego Komitetu Wyborczego „Ojczyzna”. Po przegranych wyborach został dziennikarzem „Słowa - Dziennika Katolickiego” i kilku rozgłośni radiowych. W 1994 r. pełnił funkcję rzecznika prasowego ZChN, a potem członka Zarządu Głównego. Rok później zaangażował się w kampanię prezydencką Hanny Gronkiewicz-Waltz, będąc rzecznikiem prasowym jej komitetu wyborczego.
W 1997 r. na krótko przeprowadził się do Łomży, gdzie objął funkcję dyrektora programowego tworzonego wówczas Radia Łomża. W tym samym roku z hasłem „Jesteś z łomżyńskiego wybierz Kamińskiego” z sukcesem wystartował z listy Akcji Wyborczej Solidarność w wyborach do Sejmu. W 1997 r. ponownie wszedł do Zarządu Głównego oraz został rzecznikiem prasowym ZChN. W 2000 r. objął funkcję prezesa regionu podlaskiego ZChN. Po zjeździe krajowym w maju 2000 r. zrzekł się funkcji rzecznika prasowego stronnictwa. W 2001 roku utworzył m.in. z Marianem Piłką, Kazimierzem Marcinkiewiczem, Stefanem Niesiołowskim, Wiesławem Walendziakiem, Kazimierzem Ujazdowskim nową formację polityczną Przymierze Prawicy, która połączyła się z Prawem i Sprawiedliwością braci Kaczyńskich.
W wyborach parlamentarnych w 2001 r. wystartował z listy PiS w województwie podlaskim i został posłem na Sejm IV kadencji. W 2003 r. był obserwatorem, a od 16 czerwca 2004 r. posłem Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Jako pierwszy Polak w historii tej instytucji wygłosił przemówienie o wybitnych postaciach XX wieku: Janie Pawle II, Margaret Thatcher i Ronaldzie Reaganie, którym Europa zawdzięcza wolność.
Jest współtwórcą sukcesu Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych i prezydenckich PiS w 2005 roku.

na podstawie www.wprost.pl

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę