Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@

Pożegnanie Danuty Biedrzyckiej

Liczne rzesze mieszkańców Łomży pożegnały na zabytkowym cmentarzu przy ul. Kopernika Danutę Biedrzycką - niezwykłego społecznika - bez reszty oddanej ukochanej Łomży. W czerwcu 1941 roku wywieziona na nieludzką ziemię, w grupie ponad 700 polskich dzieci uczestniczyła w pracy pierwszych polskich drużyn harcerskich na obczyźnie. W 1958 roku, po pomyślnym powrocie do rodzinnego miasta była współzałożycielką łomżyńskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej i wierną, aktywną jego członkinią do ostatnich chwil życia.

Wiele czasu i pracy - jako wolontariuszka poświęciła dorocznym kwestom na ratowanie zabytkowych nagrobków łomżyńskiego cmentarza. Była od początku jednym z filarów łomżyńskiego oddziału Związku Sybiraków. Autorka wielu publikacji poświęconych przeszłości rodzinnego miasta. Miała 79 lat. Do miejsca wiecznego spoczynku, w którym od ponad 30 lat spoczywa już jej mąż Ludwik Biedrzycki odprowadzały ją ze swymi sztandarami liczne rzesze Sybiraków, przyjaciół ziemi łomżyńskiej i weteranów łomżyńskiego harcerstwa. (Kłosiński)

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę