Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Wielki Przyjaciel Amazonek

„Człowiek znaczy tyle, ile może dać drugiemu człowiekowi" Człowiek jest wielkim nie przez to co, nie przez to kim jest, ale przez to, czym dzieli się z innymi" Jan Paweł II. Na łamach naszego Biuletynu rozpoczyna¬my cykl prezentacji Wielkich Przyjaciół Amazonek. Chcemy w ten sposób dziękować ludziom, którzy od lat pomagają kobietom dotkniętym rakiem. Nigdy nie oczekują wdzięczności, gdyż robią to wyłącznie z potrzeby serca. Są skromni, przedsiębiorczy. Na swój i firmy sukces pracują ciężko latami. Ich dobre, życzliwe dłonie otwierają się zawsze na potrzeby tych, którzy tej pomocy w danym momencie najbardziej potrzebują.

Prezentację galerii postaci i firm związanych współpracą i przyjaźnią z Amazonkami już od 13-nastu lat rozpoczynamy od p. Ireny Dobrakowskiej - prezes Przedsiębiorstwa Zaopatrzenia Aptek Multi Pharme S.A. w Łomży Apteka Sąsiedzka i współpracujących z nią ludzi.
        Życzliwość, skromność, serdeczność, prawdziwa przyjaźń, dobroć, ciepła domowa atmosfera, oddanie, ogromne serce, współczucie, łzy wzruszenia na los cierpiących to podstawowe atuty i wizytówka Pani Reni oraz współpracujących z nią osób. Są zawsze tam, gdzie potrzebna jest pomoc.
         To dzięki przychylności Pani Prezes i wsparciu finansowemu Multi Pharme S.A. Apteka Sąsiedzka, Stowarzyszenie kontynuuje swoją działalność i rozwija skrzydła.
        Z całego serca dziękujemy za pomoc w or¬ganizacji konferencji naukowo-szkoleniowych na temat chorób nowotworowych, wsparcie działalności wydawniczej m.in. książki „Pokonać los", wkładek o samobadaniu piersi, kart pocztowych „Bądź zdrowa", przekazywanie leków i środków opatrunkowych pa¬cjentkom w terminalnych fazach rozwoju choroby i w trakcie chemioterapii bądź radioterapii. Dziękujemy za serce okazane 5. letniemu Alkowi choremu na raka nerki (obecnie ucz. I-szej klasy) za upominki i leki dla niego z okazji i bez okazji
       Dziękujemy za transporty darów na Litwę, wsparcie naszych 5-ciu bali charyta¬tywnych, których pomysłodawczynią była właśnie p. Renia, organizację oddzielnych pięciu bali farmaceu¬tów Multi Pharme SA (ostatni 25 lutego br. w hotelu „Gromada"), z których dochód był przeznaczony na zakup sprzętu diagnostycznego do łomżyńskiego szpi¬tala (mammograf) i pomoc chorym na nowotwory.
       Dziękujemy za  wsparcie rzeczowe  i  finansowe 9-ciu edycji Czerwcowych Dni Walki z Rakiem propagujących profilaktykę raka piersi i narządu rodnego w naszym regionie. Wreszcie za pomoc w transporcie, urządzeniu i otwarciu saloniku najsłynniejszej Łomżynianki Hanki Bielickiej.
       Tych cyfr z kwotami nie sposób wymieniać. Nie one są najważniejsze. Liczy się człowiek. Za to cenimy i kochamy Panią Renie i pracujących w Multi Pharme ludzi.
       „ Niech dobroć nadal przebija - Wielki Przy¬jacielu Amazonek - z Twojej twarzy, z Twoich oczu, z Twojego uśmiechu i z Twojego pozdrowienia ”.
        W następnym numerze kolejne sylwetki Wiel¬kich Przyjaciół Amazonek.

                                                                       
                                                                                                                       Anna Dąbrowska


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę