Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Minęły spokojnie miesiące wakacyjne

Helena Putkowska śr, 08 września 2010 11:01

Minęły spokojnie miesiące wakacyjne. Wielu z nas wyjechało, odwiedziło bliskich, zobaczyło ciekawe miejsca, odpoczęło w gronie rodziny. Mamy nadzieję, że z nowymi siłami wszyscy wracamy do swoich zajęć i obowiązków, że chorzy podreperowali swoje zdrowie, rodzice wreszcie mieli czas dla swoich pociech, a spotkania z przyjaciółmi umocniły łączące nas więzi i dały nam dużo radości.

10 wskazówek dla chorych na nowotwory złośliwe

Helena Putkowska śr, 08 września 2010 11:03

1. Nie wierz w powszechnie wyrażaną opinię, że rak to wyrok śmierci. Obecnie duża część nowotworów złośliwych jest uleczalna, inne można latami kontrolować i zachowują się jak choroba przewlekła. Wciąż pojawiają się nowe metody leczenia.

Przede wszystkim – profilaktyka

Helena Putkowska śr, 08 września 2010 11:05

Rak szyjki macicy stanowić będzie jeszcze przez wiele lat przyczynę zmartwień wielu kobiet. Pomimo wynalezieniu szczepionki przeciwko wirusowi HPV jako przyczynie rozwoju raka szyjki macicy i braku zachorowań u osób zaszczepionych od czasu szczepień - nie udaje się dotrzeć do świadomości wielu kobiet. Panuje przekonanie, że skoro nic się nie dzieje, czuję się dobrze i nie mam niepokojących objawów problem profilaktyki mnie nie dotyczy. To myślenie może prowadzić do przewlekłego rozwoju infekcji wirusem HPV i w końcowej fazie raka szyjki macicy. Inna sprawa to, to że wirus jest roznoszony drogą płciową i to mężczyźni są nosicielami, a nie będą poddawali się szczepieniom, skoro nie mają szyjki macicy

Mimo wszystko możesz zdecydować …

Helena Putkowska śr, 08 września 2010 11:07

Jednego poranka pewien profesor wspiął się na katedrę i zanim jeszcze rozpoczął wykład, wyrwał ze swojego zeszytu dużą, białą kartkę, na której znajdowała się mała plama z atramentu, i zwrócił się do studentów: „Co widzicie?" - „Czarną plamę!", krzyknął ktoś natychmiast. „Widzicie, powiedział profesor, tacy są właśnie ludzie. Dostrzegają jedynie plamy, nawet te najmniejsze, a nikt nie widzi tej cudownej, białej kartki..."

Sponsorzy XII Czerwcowych Dni Walki z Rakiem 2009 r.:

Helena Putkowska śr, 08 września 2010 11:09

Pielgrzymka Amazonek do Hodyszewa

Helena Putkowska śr, 08 września 2010 11:10

Modlitwa wiernych - Hodyszewo

Nie jesteśmy maszynami

Helena Putkowska śr, 08 września 2010 11:12

Śmierć opakowana w nadzieję Tybetańscy mnisi, mongolscy magowie, bioenergoterapeuci, magnetyzerzy, medycy leczący uryną ingerują w leczenie już co czwartego cierpiącego na raka Polaka. Kilkanaście tysięcy chorych rocznie umiera, bo zamiast leczyć się u onkologa - i najwyżej wspomagać leczeniem naturalnym - zdecydowali się tylko na kurację u uzdrowiciela. Oto historie Marcina, Joanny i Marii. Wszyscy zaniechali leczenia konwencjonalnego i weszli w ślepą uliczkę zaufania do uzdrawiacza.

KALENDARIUM

Helena Putkowska śr, 08 września 2010 11:13

« · 1 · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę