Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Wydano dzięki dotacji Urzędu Miasta Łomża

Helena Putkowska nie, 13 stycznia 2008 18:41

Zdrowych , pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, szczęśliwego Nowego 2008 Roku życzą Amazonki Grudzień - często szary i ponury, czasem mroźny, pełen krzątaniny, porządków, problemów, kłopotów, a jednak.... Tak bardzo go lubimy.

Szczepionka przeciwko rakowi

Helena Putkowska nie, 13 stycznia 2008 18:45

Kilkanaście lat temu pisałem, że rak szyjki macicy jest choroba roznoszoną drogą płciową. Kwestią czasy było wynalezienie szczepionki. Okazało się, że zmiany nowotworowe wywołuje wirus HPV, a szczególnie spośród 100 typów wirusa około 40 zakaża błony śluzowe narządów płciowych. Największy jednak odsetek zachorowań na raka szyjki macicy wykazuje typ H PV16 oraz HPV 18.

Dojrzałe do zmian

Helena Putkowska nie, 13 stycznia 2008 18:47

20 lat działalności to potężny bagaż doświadczeń, przemyśleń, refleksji nad tym, co i w jaki sposób robimy, czym kierujemy się w dążeniu do skutecznego osiągania statutowych celów. Czy podejmowane działania są optymalne i gwarantują w perspektywie stały rozwój organizacji?

Markery nowotworowe

Helena Putkowska nie, 13 stycznia 2008 18:51

5 informacji o markerach nowotworowych Kiedy chorują bliscy... Raka obawiamy się najbardziej. Jeśli wśród krewnych ktoś już zachorował, niepokój rośnie. Nie bez powodu, bo skłonność do tej choroby bywa dziedziczna. Dotyczy to nowotworów piersi, jajnika, jelita grubego. Niektórzy lekarze osobom z grupy „rodzinnego" ryzyka, prócz badań profilaktycznych ( mammografia, kolonoskopia ), zalecają testy na obecność odpowiednich markerów.

Lapatinib - nowy lek

Helena Putkowska nie, 13 stycznia 2008 18:53

Postępy w leczeniu raka piersi z nadmierną ekspresją receptora HER-2

Podziękowania

Helena Putkowska nie, 13 stycznia 2008 18:55

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Dnia Otwartego w Onkologii 6 października 2007r

RAK PIERSI – CHARAKTERYSTYKA PROBLEMU ZDROWOTNEGO

Helena Putkowska nie, 13 stycznia 2008 18:59

Polska należy do krajów o średniej zachorowalności na raka piersi. Rak piersi w naszym kraju stanowi około 20% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe. W ciągu ostatnich kilku lat zachorowalność wzrosła o około 4-5%.

Szkolenie nt. Niezdrowy tryb życia

Helena Putkowska nie, 13 stycznia 2008 19:02

W dniach 29 i 30 września br. w hotelu "Zbyszko" w Nowogrodzie odbyły się warsztaty psychoterapeutyczne dla członkiń naszego Stowarzyszenia na temat "Niezdrowy tryb życia". Zadanie to było realizowane w ramach Łomżyńskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Patologii Społecznej na rok 2007. Warsztaty mogły być zrealizowane również dzięki ogromnej życzliwości i wsparciu finansowemu wieloletniej przyjaciółki Stowarzyszenia - Doroty Karwowskiej z hotelu "Zbyszko". Dziękujemy jej bardzo!

KALENDARIUM

Helena Putkowska nie, 13 stycznia 2008 19:12

Grudzień 10 - godz. 17.00 - Msza św. w intencji chorych na nowotwory i ich ro¬dzin - kaplica Matki Boskiej Częstochowskiej, Centrum Katolickie, ul. Zawadzka 55 godz.

Wielki mały procent

Helena Putkowska nie, 13 stycznia 2008 19:16

Szanowni Państwo! Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe finansowe wsparcie działalności naszego Stowarzyszenia. Mamy nadzieję, że nie zawiodłyśmy Państwa zaufania. Nadal będziemy realizować nasze cele statutowe, przede wszystkim udzielać wszechstronnej pomocy kobietom chorym na raka i kontynuować programy profilaktyki zdrowotnej.

« · 1 · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę