X I I I Czerwcowe Dni Walki z Rakiem
Nadszedł czerwiec i nasza największa impreza, którą organizujemy od tylu już lał. Pierwszy raz w 1997 roku był dużo skromniejszy: tylko spotka¬nie z prelekcją, a potem msza święta. Byłam 2 miesiące po operacji, jeszcze w trakcie chemioterapii. Po mszy świętej ks. Radzisław Ambroziak zaprosił nas na wspólne spotkanie, ja na zdjęciu, jeszcze w peruce...
Czy badania genetyczne są dobrym sposobem na wczesne wykrywanie zagrożeń chorobą nowotworową?
Już dziś wiadomo, że 30 % nowotworów ma swoje podłoże genetyczne. Jeżeli do tego dołożymy wpływy środowiskowe - to łatwiej zrozumieć, dla¬czego zachorowalność na nowotwory złośliwe wzrasta.
II edycja konkursu literackiego „Pokonać los"
Pierwsza edycja, której pomysłodawczynią była Anna Dąbrowska odbyła się w roku 2000.
Strzeżonego Pan Bóg strzeże
Strzeżonego Pan Bóg strzeże Już w chwili urodzenia człowiek walczy o przetrwanie. Maleńki człowie¬czek z bezpiecznego wnętrza wydostaje się wraz z wodami płodowymi na świat i zaczyna płynąc na falach życia. Uczy się walczyć z zawirowaniami i utrzymuje się na powierzchni dzięki troskliwej opiece matki.
Hormonoterapia w raku piersi
Hormonoterapia jest jedną z metod leczenia raka piersi zarówno u pacjentek przed, jak i po menopauzie. Warunkiem włączenia takiego leczenia jest obec¬ność receptorów hormonalnych na powierzchni komórek nowotworowych, co stwierdzane jest na podstawie badania wycinka guza. Jest to leczenie mniej toksyczne, a także zmniejsza prawdopodobieństwo nawrotów choroby.
Rak nie lubi noża - prawda czy mit
Ponad polowa pacjentów ze świeżo rozpoznaną chorobą nowotworową wymaga leczenia chirurgicznego. „Rak nie lubi noża" - to twierdzenie krążące w środowisku osób, które zetknęły się z problemami nowotworowymi. W artykule spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, ile w nim prawdy...
Wykład...
Nagranie z ostatnim wykładem umierającego na raka amerykańskiego profesora stało się hitem internetu.