Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

„Jeśli kochasz życie, nie trać czasu, bo z czasu składa się życie” Benjamin Franklin

cz cz, 22 grudnia 2005 06:48

Kiedy kwiaty kwitną, nie czekają, czy ktoś na nie spojrzy. Kiedy drzewa rodzą owoce, nie pytają, czy ktoś po nie sięgnie. Kiedy zaczynamy życie, sami nie wiemy, co nas w przyszłości spotka. Dni mijają zbyt szybko. Nieubłagany czas na nikogo nie czeka. Ludzki los zapisuje się w księgach. Ile w nich zmartwień, egoizmu, chorób, łez, bólu, cierpienia i strachu, jak mało radości, miłości, przyjaźni, szczęścia i spełnionych marzeń.

Promieniowanie w leczeniu raka c.d.

cz cz, 22 grudnia 2005 06:49

W poprzednim numerze biuletynu (nr 44) pisałam o tym, co to jest promieniowanie, na czym polega radioterapia, kto jest odpowiedzialny za taki proces leczenia i jak długo on trwa? W dzisiejszym numerze kontynuuję ten temat.

Trafna diagnoza - celne leczenie

cz cz, 22 grudnia 2005 06:51

Rak jest chorobą budzącą lęk. W nowoczesnej, partnerskiej relacji między lekarzem i pacjentem dochodzi do przekształcenia lęku w postawę zadaniową – chęć czynnego, racjonalnego przeciwstawienia się chorobie. Zaufanie do lekarza opiera się przede wszystkim na przekonaniu o jego wierności i lojalności wobec pacjenta. To jest w medycynie niezmienne.

Rak i medycyna

cz cz, 22 grudnia 2005 06:53

Po kolejnej porażce lekarz poddaje się. Nie potrafi współczuć, nie potrafi kochać. A najgorsze, to obojętność na los chorego. Rozmowa z profesorem Cezarym Szczycikiem, który ukończył Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi. Ma 52 lata i stopień pułkownika. Od 1993 roku kieruje warszawską Kliniką Onkologii Centralnego Szpitala Klinicznego WAM. Jest autorem 150 prac naukowych. Bada nowe metody stosowania chemioterapii w leczeniu nowotworów.

Poczucie własnej wartości.

cz cz, 22 grudnia 2005 06:57

„Są ludzie, którzy mówią o swoich celach życiowych, aby następnego dnia o nich zapomnieć. Ci natomiast, którzy zapisują cele, o dziwo, realizują je. Dlaczego? Jeśli z przekonaniem wypisujemy cele, dajemy podświadomości - słudze intencji - wyraźną informację, że zależy nam na zrobieniu tego, o czym piszemy. Raz zaprogramowana podświadomość zajmuje się cała resztą. Poczucie własnej wartości jest bezpośrednio związane z wrodzoną chęcią zrobienia czegoś ze swoim życiem. Roger W. Sparks „Istota poczucia własnej wartości”.

Jak pokochać siebie?

cz cz, 22 grudnia 2005 06:59

Nasze myśli mają wpływ na to jak przeżywamy siebie, co myślimy o sobie? Jaki jest nasz „wewnętrzny autoportret”. Jestem głupia, zła, brzydka, do niczego się nie nadaję, nic nigdy mi nie wychodzi, czy komuś może zależeć na kimś takim jak ja? - niestety większość ludzi przynajmniej czasami o sobie tak myśli, niektórzy nawet całe życie.

Oaza spokoju

cz cz, 22 grudnia 2005 07:00

„Każdego dnia ze wschodem słońca dusza nasza rodzi się na nowo”

Kochać siebie!

cz cz, 22 grudnia 2005 07:01

Śmiech i łzy nadają sens człowieczeństwu.

cz cz, 22 grudnia 2005 07:01

Zarówno śmiech, jak i łzy są ważnym nośnikiem ludzkich emocji. To one nadają sens człowieczeństwu. Pod każdą szerokością geograficzną ludzie potrafią się śmiać, płakać, mówić innym o swoich troskach i radościach.

Spacer po zdrowie i dobrą kondycję

cz cz, 22 grudnia 2005 07:02

Według definicji, jest to zdolność wykonywania pracy fizycznej, mierzona cechami motoryczności - siłą, wytrzymałością, szybkością i zręcznością. Jest to pojęcie stosowane w teorii sportu i wychowania fizycznego, gdzie służy jako kryterium planowania określonych obciążeń treningowych, oceny przygotowania sportowego oraz analizy skuteczności i prawidłowości wykonania zadań sportowych.

AUTOMASAŻ

cz cz, 22 grudnia 2005 07:05

kończyny górnej usprawniający przepływ chłonki

Z listów do redakcji.

cz cz, 22 grudnia 2005 07:11

Miło Nam, że Nasz biuletyn cieszy się uznaniem środowiska, że pamiętacie, że niepokoi Was długa nieobecność Biuletynu na tak bogatym rynku wydawniczym. Przepraszam, ale problemy zdrowotne, czasami pokrzyżują plany. Dziękuję za słowa otuchy. Za to oddaję w Wasze ręce podwójny numer i życzę cieplutkiej lektury.

Każdy z podatników może przekazać 1% podatku dochodowego na rzecz naszego Stowarzyszenia

cz cz, 22 grudnia 2005 07:17

Szanowni Państwo! Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe finansowe wsparcie działalności naszego Stowarzyszenia. Mamy nadzieję, że nie zawiodłyśmy Państwa zaufania. Nadal będziemy realizować nasze cele statutowe, przede wszystkim udzielać wszechstronnej pomocy kobietom chorym na raka i kontynuować programy profilaktyki zdrowotnej.

Wykaz miejsc uzdrowiskowych

cz cz, 22 grudnia 2005 07:16

szczególnie polecanych w czynnej rehabilitacji kobiet po mastektomii Amazonki na terenie kraju:

« · 1 · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę