Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 napisz DONOS@

Biuletyn nr 99

mm pt, 19 kwietnia 2019 08:08

Zapraszamy do lektury kwietniowego numeru naszego Biuletynu.

Biuletyn 98

mm so, 15 grudnia 2018 16:15

Zapraszamy Państwa do lektury 98 numeru Biuletynu Informacyjnego Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym.

Biuletyn 91

mm wt, 16 stycznia 2018 10:13

Biuletyn informacyjnu Nr 87

Helena Putkowska cz, 07 kwietnia 2016 19:17

Powoli, a jednak. .. zbliża się wiosna. Jeszcze kilka tygodni, a będzie ciepło, miło, zielono ... Coraz bliżej też Święta wielkanocne, święta Wielkiej Nadziei. Święta te przypominają nam o wielkim bólu i żalu, a jednocześnie niosą szansę radości i przezwyciężenia smutku, zła. To taki obraz życie każdego człowieka: tyle trudnych, smutnych, a czasem nawet bolesnych chwil i tylko gdzieś tam, czasem bliżej, a czasem dalej - przebłysk nadziei, że jednak dam radę, że przejdę to, że jeszcze czeka mnie coś dobrego.

Rehabilitacja po mastektomii - ćwiczenia po operacji amputacji piersi

Helena Putkowska cz, 07 kwietnia 2016 19:14

Rehabilitacja po mastektomii jest jedynym sposobem na odzyskanie pełnej sprawności fizycznej i równowagi psychicznej. Celem rehabilitacji jest poprawa kondycji i ogólnego samopoczucia pacjentki. Jednak tylko świadoma i poprawna fizjoterapia pozwoli powrócić pacjentce do zdrowia. Sprawdź, na czym polega rehabilitacja po mastektomii i jak żyć po usunięciu piersi.

Pakiet onkologiczny - przydatne informacje

Helena Putkowska cz, 07 kwietnia 2016 19:12

1. Pakiet onkologiczny i szybka terapia onkologiczna - co to? Pakiet onkologiczny to przepisy pozwalające wdrożyć szybką terapię onkologiczną, mającą na celu sprawne i szybkie poprowadzenie pacjenta przez kolejne etapy diagnostyki i leczenia. Szybka terapia onkologiczna jest przeznaczona dla pacjentów, u których lekarze podejrzewają lub stwierdzą nowotwór złośliwy oraz pacjentów w trakcie leczenia onkologicznego (chemioterapia, radioterapia, leczenie chirurgiczne). Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych w dostępie do leczenia w ramach szybkiej terapii onkologicznej. Decyzję o podjęciu leczenia w ramach szybkiej terapii onkologicznej - na podstawie wyników badań pacjenta - podejmuje lekarz.

Znaczenie prostych badań profilaktycznych we wczesnym wykrywaniu

Helena Putkowska cz, 07 kwietnia 2016 19:05

Wiadomo powszechnie, że wczesne wykrycie nowotworu pozwala nie tylko, co najważniejsze, na większe prawdopodobieństwo całkowitego wyleczenia, ale także na uniknięcie okaleczających zabiegów.

„ Nie śmierci się boimy, lecz myśli o śmierci.”

Helena Putkowska cz, 07 kwietnia 2016 19:04

Seneka Mgr Danuta Longić, psycholog z Poradni Psychoonkolgii Centrum Onkologii na warszawskim Ursynowie porusza trudne tematy śmierci i umierania. Nie łatwo jest się z nimi zmierzyć nie tylko pacjentom terminalnym, ale i każdemu, kto pokonał lub jest w trakcie leczenia raka. Autorka, nawiązując do swojej praktyki psychologa klinicznego, w niezwykle interesującym artykule pokazuje, że życie w cieniu śmierci może być cennym doświadczeniem, najbardziej wartościowym okresem naszej egzystencji.

GDZIE SZUKAĆ POMOCY?

Helena Putkowska cz, 07 kwietnia 2016 19:02

Przychodnia Onkologiczna - Łomża, Szpital Wojewódzki, al. Piłsudskiego 11, ,,I"piętro, tel. 864733375, 4733392, 473 33 44, 4733383 czynna codziennie od 8.00 do 15.00. Rejestracja 7.30 - 15.00, tel. 473 33 75 we wtorki od 8.00 do 18.00

KALENDARIUM

Helena Putkowska cz, 07 kwietnia 2016 19:01

KALENDARIUM MARZEC 7 • godz. 17.00 - spotkanie otwarte członkiń i sympatyków Stowarzyszenia - Szpital Wojewódzki w Łomży, Al. Piłsudskiego 11, sala konferencyjna, II piętro

Biuletyn informacyjnu Nr 86

Helena Putkowska wt, 15 grudnia 2015 18:07

Grudzień - najmilszy miesiąc roku. Chociaż dni są naj- krótsze, chociaż szybko robi się ciemno - ten miesiąc daje tyle radości! Mikołajki - taki krótki wstęp, a potem to, na co najbardziej czekamy - Boże Narodzenie. Na koniec Sylwester... i już możemy zmienić kalendarz.

Samokontrola piersi

Helena Putkowska wt, 15 grudnia 2015 18:00

Ryzyko zachorowania na raka piersi dotyczy każdej z Nas. Aby dbać o siebie, nie musimy jednak koniecznie, co miesiąc chodzić do ginekologa, wielokrotnie poddawać się badaniom. Możemy same regularnie oglądać i badać własne piersi. Musimy zdać sobie sprawę, jak dużo zależy od nas i jak ważna jest profilaktyczna troska o zdrowie.

Leczenie raka : postęp w walce z nowotworem

Helena Putkowska wt, 15 grudnia 2015 17:58

Wczesne rozpoznanie nowotworów i szybkie leczenie raka to tajemnica sukcesu w walce z chorobą nowotworową, która dziś przestała oznaczać nieodwracalny wyrok losu. Coraz więcej nowotworów można całkowicie wyleczyć. Poznaj najnowsze metody walki z rakiem. Prawdopodobnie nigdy nie doczekamy się leku na raka.

KALENDARIUM

Helena Putkowska wt, 15 grudnia 2015 17:56

GRUDZIEŃ 7 - spotkanie wigilijne członkiń i przyjaciół Stowarzyszenia - Centrum Katolickie, Łomża, ul. Zawadzka 55:

Biuletyn Nr.85

Helena Putkowska śr, 07 października 2015 19:22

Wreszcie - po gorącym i suchym wakacyjnym miesiącu doczekaliśmy się tak potrzebnego deszczu. Niestety, skończyły się również wakacje - dla wszystkich uczniów, tych młodszych i starszych. Większość dzieci cieszy się ze spotkania z rówieśnikami, z panią, z nowych zabaw, trochę mniej z czytania i pisania. Starsi uczniowie nie są już tak zadowoleni, ale, niestety, taka kolej losu - trzeba wrócić do zajęć i do pracy.

I co dalej?

Helena Putkowska śr, 07 października 2015 19:20

Dalej? Wracamy do naszej systematycznej pracy!

MŁODE KOBIETY CHORE NA RAKA PIERSI

Helena Putkowska śr, 07 października 2015 19:19

Rzadko poruszany temat odrębności diagnostyki i leczenia raka piersi u młodych kobiet porusza dr n. med. Barbara Radecka, zastępca ordynatora Oddziału Onkologii Klinicznej Opolskiego Centrum Onkologii. Ośrodek, w którym pracuje, realizuje wszystkie standardowe technologie medyczne w leczeniu raka piersi zarówno w odniesieniu do leczenia miejscowego jak i systemowego. Placówka uczestniczy w wielu międzynarodowych badaniach klinicznych. Funkcjonuje tu także Poradnia Genetyczna. Leczenie raka piersi jest realizowane w oparciu o decyzje wielospecjalistycznego zespołu. Chore korzystają z rehabilitacji i wsparcia psychologa.

WIARA NIESIE ZE SOBĄ WYLECZENIE

Helena Putkowska śr, 07 października 2015 19:18

Marita Rusin - lekarz chorób wewnętrznych, specjalista onkologii klinicznej i chemioterapii nowotworów. Członek Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej. Laureatka Plebiscytu Eskulap 2001 w kategorii lekarz specjalista w Wielkopolsce.

ODZYSKAĆ KOBIECOŚĆ

Helena Putkowska śr, 07 października 2015 19:17

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet w Polsce. Zapada na niego około 16 000 Polek rocznie. Niestety, wciąż często koniecznością staje się mastektomia - operacja ratująca życie, ale okaleczająca i ciało i duszę. Na pytania o dostępne metody rekonstrukcji piersi odpowiada dr n. med. Tadeusz Witwicki - specjalista w dziedzinie chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej. Ukończył szkolenia w Pekinie, Glasgow, Los Angeles i Gandawie, na których zdobył nowe doświadczenia i poznał innowacyjne rozwiązania w medycynie. Od ponad 20 lat prowadzi własną praktykę lekarską. Ekspert programu "Sekrety lekarzy" emitowanego aktualnie w TVN Style.

KALENDARIUM

Helena Putkowska śr, 07 października 2015 19:12

WRZESIEŃ 4 • godz. 17.00 - spotkanie otwarte członkiń i sympatyków Stowarzyszenia - Szpital Wojewódzki w Łomży, Al. Piłsudskiego 11, sala konferencyjna, II piętro PAŹDZIERNIK

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę